Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bianca
26. júl 2007

mi sme mali ist do Chorvatska 25.8.Po 6 rokoch dovolenka a mala to byt nasa prva spolocna ale zrusili sme to koli miminu.Nechceme riskovat

musko
26. júl 2007

susik, mam pocit, že ak by to čiste teoreticky, bola rubeola, asi by si rodila cisárskym - myslím, že nás učili niečo o perinatálnom( počas porodu) infikovaním. Ak chceš, pohľadám.
Dubrovnik je prekrásny, hlavne ten starý, aj tie hradby sme prešli dokola v poludňajšom úpeku 😵 😝 . Ale stálo to za to. Potom sme sa kúpali hneď pod hradbami pri tom malom prístave na mestskej pláži - no bolo to úžasné! 😉

susik77
26. júl 2007

musko, dik, ty si lekarka? Ja farmaceutka...Ja som hrozny stresista... 😎
A ak by mi to nezistili do porodu a aj tak by som ju mala, moze sa malej nieco stat?

lullka30
26. júl 2007

len tak stručne- rodila som v Podolí cís.rezom a ďakujem za pochvalu Natálky

musko
26. júl 2007

Takže som si naštudovala, že rubeola je nebezpečná u žien, kt ju neprekonali hlavne v prvom trimestri - tam sa indik. interrupcia. Inak očkovaní a tí čo prekonali, majú protilátky, takže by sa nemalo nič diať. Ak nemáš protilátky - to Ti pravdepod. zisťujú, tak dostaneš do svalu inj. špecif. imunoglobulínu. Na ten cisársky sa opýtaj - pre istotu.

susik77
26. júl 2007

musko: dik 😉 tiez som to uz nasla na nete. Takze by to malo byt ok, bola som ockovana.Uz len porodit...dufam, ze to bude coskoro 😎

musko
26. júl 2007

susik: Ti verím! 😀 Vydržať!!!! 😵

kate77
26. júl 2007

Ahoj baby-tak ja som dnes bola 1x na poradni v porodnici-bože som 2 hodiny čakala!Hruza-vše ok.
Pili ste alebo pijete niektorá ten maliník,čo prospieva porodu?Susik ty si taký odborník na farmáciu...to je čo po slovensky ten maliník-žeby to znelo rovnako i u nás a su to malivové listy 😉 ???Som čítala,že sa rýchlejšie porodí či-čo..

flow111
27. júl 2007

ahojte dievcata, pridavam sa k vam, tiez som slovenka zijuca v cechach....mam otazku potrebujem poradit ohladne pasu pre mimi, lebo po porode chcem ist na slovac, maly bude mat ceske obcianstvo ked sa narodi? priatel je slovak, niesme svoji....poradite mi? 😖

kate77
27. júl 2007

Ahoj Flow,už sme sa tu o tom bavili-sme boli tiež trochu pomotané,ale:mimi ma SR rodičov-može mat len SK občianstvo.Rodný list ti zaistí(český) porodnica-potom pošleš otecka na príslušnú matriku,kde spadá porodnica.No a baby písali,že pas sa dá vybavit tu v Prahe na ambasáde,ale že to trvá 2-3 mesiace.Ja to chcem poriešit tak..2-3 mes je dlho pre mna,že požiadam o vydanie náhradného cest.dokladu(len neviem kolko trvá toto-či to nie je o tom istom,a potom na SR vybavím ostatné.

kate77
27. júl 2007
kate77
27. júl 2007

A tu je dalšia info,že mimi do 5 rokov stačí mat len zapísané v pase (ale samo-musíš mu najprv vybavit SR rodný list).http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

susik77
27. júl 2007

kate: ano, malinove listy 😉 Ja uz pijem od 35.tt a nej. vyrazny ucinok nevidim 😎 Teda zacala som 3 hrnceky denne -z toho 1 na noc a stvrtu noc som mala silene tvrdnutie brucha a bolesti-tak som si povedala, ze po takom zazitku netuzim 😎 a uz pijem len 2x denne-rano a poobede, ale mam pocit, ze sa nic nedeje 😎 A co som citala v diskusiach, niekt. baby pily aj 3x denne a este im museli porod vyvolavat...Myslim, ze to nie je uplne zarucene, ze to pomaha-teoret. by mal "zmakcit" porodne cesty...no ale vyskusat mozes, nic za to nedas 😉 Super, ze kontrola dopadla dobre 🙂
Mna vcera mala tak kopala, ze som myslela, ze mi praskne voda 😎

flow111
27. júl 2007

kate- diky za info, ja idem dnes tiez na kontrolu tak som zvedava, lebo mam obcas take bolesti ako pri MS, dufam, ze to niesu poslickovia... 😎

susik77
27. júl 2007

kate: vcera sme boli nakupovat v Prahe na Chodove a mali tam Pampersky 2 na 3-6 kg 78 ks za 269 Kc. To sa celkom oplati, norm. ich maju za 359 Kc, tak sme si 1 zobrali...

susik77
27. júl 2007

inak baby, ja si uz nemam poriadne ani co obut-totalne opuchnute nohy, vcera sme boli na Chodove, ze si kupim aspon nejake slapky a obula som maximalne 1 - vypadaju dost desne-ako prezuvky 😎

flow111
27. júl 2007

susik ja taky problem s opuchmi nemam, ale tiez radsej chodim v slapkach.... 😀 .... inac si odkial z PH ja som z hloubetina...teda zatial 😀

susik77
27. júl 2007

ahoj flow, no, mne tie opuchy zacali len min. tyzden... 😎
ja som z Kamyka - Praha 4 ( ale len do novembra) potom sa stahujeme do Uhrinevsi-to je blizko Hajov

erika153
27. júl 2007

ahoj baby 😵 😵 az teraz som si vsimla vasu diskusiu, tak sa pripajam... 🙂
tie opuchy mi nieco hovoria...zacali mi v asi v 34tt a neskoncili az do porodu 🙄 hroza..

susik77
27. júl 2007

ahoj erika, ja som ta videla tusim uz v diskusii na nejakej stranke o slovakoch v prahe 😉 ako sa dari?

ikka
27. júl 2007

Ahojte babulky,
ja zas po dlhsej dobe sa hlasim. Malinka mi moc nedovoli... 😀
Chcem iba troska aj ja poradit, lebo manzel bol zrovna tento tyzden na ambasade...ci uz zapisu do pasu, vlastny pas pre dietatko alebo nahrady cestovny doklad predchadza tomu vydanie slovenskeho rodneho listu a to bohuzial trva tie cca 2 mesiace. A tu tiez fajn odkaz, co vsetko k tomu treba:
http://www.slovakemb.cz/index.php3?act=32

erika153
27. júl 2007

susik uz v tolkych diskusiach som bola ze sama nepamatam 😀
dari sa nam dobre, vidim ze aj ty si z prahy ale ty sa pochval mas to za par, tesis sa? 😵 ja uz mam 7 mesacneho kovboja doma a len nedavno sa narodil.. coze narodil, este nedavno som chodila s bruskom. ten cas teda letiiiiiiiiiii 😅

flow111
27. júl 2007

susik- netusim kde to je 😖 ...mi sme pred nedavnom kupili dom, ale je este neobyvatelny, takze sme stale v podnajme...

susik77
27. júl 2007

ikka: dik moc 😉
erika: no, samozrejme, uz sa s manzelom tesime 🙂 my sme uz 4 roky po svatbe, uz sme to aj chceli niekam posunut 😉 celkom sa tesim, ze budeme rodinka 🙂

erika153
27. júl 2007

susik tak drzim palce, veru je to super ked je uz rodinka rodinkou 😀 aj ked to prinasa straaaasne vela starosti ale aj radosti mozem potvrdit.aj ked my teraz mame zle obdobie v noci nespime ale stale si vravim ze musim vydrzat 😖

susik77
27. júl 2007

erika: dik 🙂 vas maly je zlatucky, pozerala som, ze robite kopec vyletov 😉 aj my sa uz na to tesime 😉
flow: je to Praha 22, blizko juzneho mesta...a vy kde ste kupili ten domcek?

flow111
27. júl 2007

susik- domcek sme kupili nedaleko MB je to taka dedinka- kropacova vrutice... 😀 sice hotovy zapadakov, ale je tam aspon klud a cistejsie ako v meste 😀

erika153
27. júl 2007

flow to je aj nas sen kupit si domcek v nejakej dedinke 😵 😵 blizko pri meste.

erika153
27. júl 2007

susik dakujeme 😵 snazime sa chodit na vylety ked sa len da...aj sa tesim ked bude malicky uz vacsi aby si z toho aj on nieco uzil. 😉

ikka
27. júl 2007

my tiez byvame na dedinke, vsetko super, akurat ked chodim s malou na dlhe prechadzky s kocikom, tak ma muchy zeru, lebo to sa neda kazdy den trajdat niekde hodiny po tej dedine... 😅 hruuza
no a ked ideme trebars do Prahy na nakupy 😉 tak to uplne vzdy s manzelom ozivame a tesime sa, ked pocujeme niekoho po slovensky hovorit 😉 😉 😉