Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
16. jún 2009

Ahojte. Betka: uuplne Ta obdivujem 🙂 Ja zatial sama jazdim len z Uhrinevsi na Chodov al. na Haje, Opatov. Za chvilu uz mozno zvladnem aj cernak a Pocernice-tam mam gynekologa 😎 Na sk by som si s Vercou netrufla, ona totiz vacsinou potrebuje spolocnost, keby som isla sama, tak by mi revala 😖

Katka-my sme nakoniec zmenili z Elly na Vanessu 🙂 No, mozno to este bude aj Filip, haha 😎 Dokedy ste na sk?

Dnes mi prisla satka, co som si objednala- Storchenwiege Leo, tak skusam uvazy-uz viem skoro 2 😎 Tak sa zatial majte krasne, dufam, ze nebude moc prsat 😎

kate77
16. jún 2009

Jaj zuzik,už vidím,že vanesska...ta vieč ja zareagujem po mesiaci a ono je to už ,,passe,,...: 😎 či ako sa to píše

lullka30
16. jún 2009

Ahoj baby,
my sa máme dobre, na budúcu stredu idem na velkým utz k APolinárovi, tak snad bude všteko ok a ukáže sa aj pohlavie. Moja gynekologička to typuje na chlapca, tak som fakt zvedavá 🙂
Za 2.týždne ideme na dovolenku do Itálie a pupík mi nejako za posledné dni narástol, tak tam budem ukazovat špeky na pláži 😉
Katka, my ideme na SLovensko v auguste na 3.t, tak sa už nemožem dočkat...

betka007
16. jún 2009

IKUSKA a co studujes?

ikuska26
17. jún 2009

Betko, studujem na CZU - Provoz a ekonomiku...uspesne koncim prvy rocnik, ... 😉 a na stretko zo strednej po 5 rokoch sa tesim, ale to ma caka az na rok, dufam sa organizacie niekto ujme....

kate77
19. jún 2009

Lucka aké špeky!!!ved to akurát može byt nejaký malý balonek,no..to ja..vobec mi pupek nesplasol,mlandravý jak..ta som si také smiešne plavky kupila,že pred plný,zad holý..

kate77
21. jún 2009

Baby až tu ma na SK napadlo,ked počujem od kámošiek,že to sa berú i nejaké rodinné prídavky na deti..Je to podobné asi i ,,u nás,, v ČR,že?Ja som si totiž ani moj muž žiadne nežiadali,ani netuším,či to každý dostáva alebo nejak podla príjmu?hm???

susik77
22. jún 2009

katka: na sk tusim dostavaju vsetci, v CR tusim podla prijmu...my urcite nebudeme mat narok, asi ani vy...

ikuska26
22. jún 2009

kate - tak pridavky, su myslim ked mate ako rodina prijem do 10 000,- alebo tak nejak...tz pridavky boli,...a teraz uz nie su ani pre nas....neviem, co pomozu take drobne, pre rodiny, co maju fakt taky nizky prijem... 🙄

babacik
22. jún 2009

ahojte mam doma ceske mena a nikdy si neviem zapametat kedy maju meninky je to Radim a šarka zisti mi to niekto diky.

kate77
22. jún 2009

hm len 10 000 platíme hypotéku,takže asi nič...takže na SK všetci dostavaju,preto my to kamošky spomínali,ale české kamošky nič nespomínali,tak asi nedostavaju🙂

emilyz
22. jún 2009

Caute holky, uz davno som tu nebola, chcela by som sa vas opytat, ako ste si nasli gynekologa v Prahe? Ja totiz normalneho lekara mam - na Bulovke - ale neviem, ako by som si mala najst gynekologa, nechcem ist podla obvodu alebo co, lebo zijeme pri Prahe, ale ja pracujem tu a tu by som rada mala aj lekara. Dik za rady.. 😉

susik77
22. jún 2009

Ahoj Emily, skus pozret na znamylekar.cz, tam su hodnotenia. mozes tam najst podla obvodu, kde pracuje. zadas si napr. gynekolog praha 4...

emilyz
22. jún 2009

susik dik, idem sa tam mrknut 😉

yvetta
22. jún 2009

kate ja som citala v inej teme, ze ked ti v CR pridavky nepriznaju mozes si s tym vyjadrenim o nepriznani poziadat na SR, ale neviem kolko to je korun a ci to stoji za to vybavovanie 😉
inak ema ja by som sa skusila spytat mojho gyndosa, ale na kontrolu idem az na konci roka aj to nemozem zarucit ci by mal miesto 😉

trenatka
22. jún 2009

ahojte? Emilyz: neviem kde chces gynekologa, ale odporucam tohto : http://www.gynekologie-porodnictvi.cz/
ja tam chodím, je to vynikajúci lekár, len musíš zaplatit na rok 600Kč, ale máš tam všetkých doktorov, ktorý sa nachádzajú v tej budove,

trenatka
22. jún 2009

Yvetta: ja už skoro tretí rok poberám rodinné prídavky na svk, každý rok žiadam prídavky v čr, oni my napíšu, že nemám nárok...a s tým papierom idem na svk a tam to dokladám, pretože myslím, že aj tam sa každý rok musí žiadať znovu, ale bez problémov nám to priznajú, na jedno dieta je to 570Sk no neviem teraz kolko je to EUR, ale do roka je to dosť, takže sa to určite oplatí

emilyz
23. jún 2009

yvett - sak do konca roka by som rada bola uz v inom stave 😀 a Ty sa vtedy este len pytat chces??? 😀 😀 😀 😉
trenatka dakujem, si zlata, mrknem na to, aj ked Kacerov mi je dost od ruky, kedze vystupujem na Masarycke, rada by som to mala niekde blizsie... pracujem na Butkach... no ale kuknem 😉

emilyz
23. jún 2009

holky a neviete o nejakej krestanskej klinike, resp. krestanskom gynekologovi? myslela som na to, ze snad v Prahe by mohlo nieco take existovat...

kate77
24. jún 2009

Trenatka,a máš trvalý pobyt kde?Lebo sa mi zdá,že tie prídavky ti na SK možu dat asi kedmáš i trvalý stále na SK..či sa nato nekuká?
Gyndoša som si našla cez net a nejaké odporučania,ale tiež to mám z ruku..po hradom a som P4..

lenkaajarek
24. jún 2009

Ahojte baby mohli by ste mi poradit kde mam ist a co mam urobit ak chcem svojmu synovi vybavit cesky rodny list???Mame uz slovensky a viem ze sa to posiela na zvlastnu matriku do Brna ale niesom si ista presne co a ako .Ak viete prosim poradte mi chceli by sme mat vybavovacky co naskor za sebou a viete ako to tu chodi ked sa clovek rozhodne ist po uradoch!!Dakujem pekne 🙂

susik77
25. jún 2009

emily: neco by malo byt v nemocnici Milosrd. sester Karla Boromejskeho, Vlasska 36, Praha 1. Aspon na nete som to nasla. ked tak skus posurfovat:
http://www.prolife.cz/download/obeznik/obeznik-...

trenatka
25. jún 2009

kate77: no musiš mať trvalý pobyt na svk aby si mohla tam poberat rodinné prídavky, my tam máme, tu máme len prechodný o trvalý môžme žiadať až po piatich rokoch, čo tu budeme. Má to výhodu ale aj nevýhodu, lebo kedže máme trvalý pobyt tam tak môžme poberať rodinné prídavky, ale kedže tu nemôžme mať trvalý tak mi nezoberú deti do školky, lebo tu nemáme trvalý pobyt 😖

emilyz
25. jún 2009

Susik dik, ja som to tiez nasla na nete, ale nebola som si ista, ako mam pojem "poradna" chapat, ale v tom pdf-dokumente je to pekne vysvetlene, ze to funguje ako krestanska ordinacia normalne, takze Ta mozu poslat aj na ultrazvuk aj ta vysetria, super, a ma to este dobry cas, ze az do 17.-tej.
Trenatka ja som si to tiez myslela s tym trvalym, ale rozpravala som sa so susedou, kt. je Slovenka a nemaju trvaly pobyt a malu zobrali normalne do skolky. tak neviem, ci to zalezi od jednotlivych skolok alebo co...

trenatka
25. jún 2009

emilyz: no asi mali málo detí v školke, lebo my ked sme boli na zápise, tak boli poriadne vykulený čo to je
prechodný pobyt, a povedali že najprv deti čo tu maju trvalý pobyt...a až potom my, takže nič nevzali nás,
teraz ma to ešte tak nehnevá, lebo som ešte doma s ročným synom, ale vôbec neviem čo budem robiť, keď
mi skončí materská aj s ním 😒

yvetta
25. jún 2009

no ja som pocula, ze v Prahe tie skolky su full a neberu deti bez trvaleho, ale ja planujem ak sa postasti dat dieta do cirkevnej a dufam,ze tam nebudu mat naval, kedze vela Cechov nie je veriacich 😀

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

trenatka
7. júl 2009

ahojte, kde ste všetky slovenky? čo ste išli na dovolenky na svk? 🙂

kate77
9. júl 2009

Taak už sme v Prahe..je tu niekto?Máme sa fajn ale priniesli sme 6.nemoc,nechápem od koho,ked až tak sme s malými detmi neboli..

trenatka
10. júl 2009

ahoj kate77: myslim ze to nie je nakazlive, akoze by ste to dostali od niekoho ineho, mozno zmena klimatu 🙂