Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

lullka30
2. sep 2009

Zuzi, no vidíš, tak konečne sa niečo deje 😉

kate77
2. sep 2009

hm ta nakukujem,či zuzka niečo nové....jéj akurát moj muž učí malú na nočník...utiekla mu🙂!

susik77
3. sep 2009

Ahojte, tak dnes po kontrole: ze vraj hlavicka uz je dole-konecne 🙂 a ze som otvorena na 1.5 prsta...ze vraj do konca tyzdna sa to rozbehne aj same-to by bolo super 😎

lullka30
3. sep 2009

Zuzi paráda, tak to máš onedlho Terezku u seba 🙂

susik77
3. sep 2009

lucka-a to ked som minule zac. rodit som bola uz v porodke len na 2 prsty-a 3-min. kontrakcie...tak dufam, ze teraz to bude rychlejsie-ten porod 😎

lullka30
3. sep 2009

druhý porod býva rýchlejší 😉

kate77
3. sep 2009

nooo dnes mi porodila jedna kámoška,tak ešte ty zuzka a bude...veeed keby si nešla každú chvílu rodit,tak nám i táto debata viazne!!!!!vidíš ako si to zas rozprúdila?

susik77
3. sep 2009

haha, porod v priamom prenose 😀 no, som zvedava, kedy sa to rozbehne...po kontrole to vzdy vyzera nadejne a vzdy poobede sa to ukludni 😖

susik77
3. sep 2009

cafte, tak mam pocit, ze to uz prislo- od 21.25 mam kontrakcie, najprv to bolo kazdych 15 min., od 23.h. je to tak kazdych 8 min. tak mozno za par hodin ideme do porodnice 😎 akurat sa mi to zda nej. moc v poho, ani predychavat nemusim, tak dufam, ze su to prave...drzte palce 😉 poslem sms 😉

lullka30
4. sep 2009

tak Zuzi, dúfam, že ta tu dnes neuvidím a príde sms 🙂

mmem_
4. sep 2009

baby caute prave som dostala sms od Susik

volam sa Terezka.........,narodila som sa 4.9. o 3:51, vazim 3780 g,meriam 51 cm Takze gratulujemeeeeeeeee

viac info neviem, potom jej neskor zavolam

lullka30
4. sep 2009

jeéééééééééééé paráda, gratulujem !!!!

kate77
4. sep 2009

všeetko dobré malej Terezke...

kate77
5. sep 2009

a neviete,či s nou bol manžel so zuzkou,lebo to v noci bolo teda straaašne skoro ráno 3:51??

betka007
6. sep 2009

Cus baby, dnes som volala so Zuzkou. Do porodnice ju viezol Mato - manzel a s Veronikou bola babicka. Zuzka porodila spontanne,ale nemohla hodinu porodit placentu, tak ju dali do narkozy. Su obe v poriadku a zajtra ich asi pustia domov. Tesi sa na nas, az sa zotavi,tak vyrazime von 😉

kate77
6. sep 2009

jaj to som ani nevedela,že by placenta tiež nechcela íst von,tak hlavne že už sú ok a už zajtra domov?No paráda!
Tak ako Betka,Lucka,kedy pojdeme na to kafčo?Čo tento týžden?Ako to máte?my nemožme v utorok poobede a v piatok doobedu..

susik77
9. sep 2009

Ahojte baby, dnes sme mali prvu poradnu u detskej, pribrali sme od porodnice 40 gramov 🙂 kojenie nam ide fajn, mala je kludnucka, nakojim a spi 😵
hodila som par fotiek z porodnice 🙂

kate77
9. sep 2009

Ahoj zuzka,tak to je faaajn,že je kludnučká,to by si prial každý,že baby?Len nech to tak ostane,krásne ste,kukala som foto

yvetta
10. sep 2009

ahoj susik blahozelam a nech sa Vam dari 🙂

susik77
10. sep 2009

dakujeme 🙂

kate77
11. sep 2009

Ta kde ste dievčatá,?Sme boli dnes po 2x plávat,ešte horšie než minule,teraz revala vkuseeeeee,meníme inštruktoorku a ked nepomože,končíme,nemá to cenu...

missy97231
15. sep 2009

ahojte baby.
mam na vas otazocku- tie, co nemate trvaly pobyt v cechach, a ani otec mimca - kde ma trvaly pobyt prihlasene vase babo? na SVK? a co k tomu treba? treba ist osobne nahlasit??? dakujem vopred za rady.

macka01
19. sep 2009

prajem vam peknýdeň,chcela by som vas poprosiť o radu,čítala som vaše stránky zo začiatku diskusie,no pisali ste to v roku 2007 tak neviem,či je to aktualne.Možno mate niektorá čerstvejšie skúsenosti.Môj brat s priateľkou čakajú mimčo v novembri,žiju v ČR ,trvalý pobytSR,dieťa sa narodí v ČR a čo potom?čo vybaviť ako prve,niečo sme počuli o matrike v Bratislave,to musí sa tam ísť osobne či poštou,keď budu chcieť prísť na Slovensko pokrstiť ,s akymi dokladmi pôjde male?Viem,veľa otázok ale veľmi vás prosím,ak viete poradiť,napíšte.Niektore ste písali že vybavujete cez matriku iné cez aMBASADU.čO je lepšie,rýchlejšie?srdečná vďaka

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa88
21. sep 2009

ahojte dlho som tu nebola, nie je cas🙂
blahozelam Susik, nech ste obe zdrave a nech chuti papat🙂
Kate- nerob si s plavanim starosti, lektorka je zaklad uspechu ( ak vsetko vsade je to o ludoch), ja som tiez vzdala po 1 pokuse, lebo Eli ju nezniesla, ona bola fakt des. a uz sme ale nesli nikam inam. este si kurzov v zivote uzije dost. Mala je 2 tyzne v skolke, tak mam trochu doobeda klud lebo jeto zivel, ktory deti potrebuje ako sol.

Lucka- blahozelam, tytoz mas fakt za par. ako sa citis? ozaj baby, neviete ako je to ATB a tehu?

kate77
21. sep 2009

Jeee sissa,ako sa máš,fakt si tu dlho nebola aaa s Petkou sa stretávate?ako sa má ona?No hej plávanie sme vzdali.....
Lucka ešte ste nešli s natal do nemocnice na tu kýlu?

lullka30
21. sep 2009

Ahoj baby,
Katka, ja som ani nenapísal, že sme boli na vyšetrení v Krči a že operácia síce bude nutná, ale až v 5. al.6.rokoch, takže teraz mám pokoj
Sisa, vy žijete s Petou? pozdravuj ju
atb som počas tehu nebrala, takže neviem. Ja sa inak cítim celkom fajn, lebo som už taká nemotorná- čo by som chcela,ved za 2.mes rodíííím
Nat bola tiež dnes 1x v takej miniškoličke( je to 1x do týždna na 2,5hod) a fakt sa jej tam páčlio, tak som rada, že bude viac medzi detmi

kate77
21. sep 2009

No vravela si Lucka,že pojdete do Krča,ale výsledky nič..taaa fajne ,že sa to odložilo,to už bude vatšia...
No moja El sa tak boji detí-rovesníkov,že hruza..preto som ju prihlásila na plávanie aj k nám na jeden kurzík,kde sa hráme..

sisa88
21. sep 2009

luci- ano s petou sa stretavame🙂pozdravim ju urcite.
katka- u deti sa to meni, moja ela prvy tyzden OK v skolke (chodi kazdy den, inak to nema zmysel a moj nazor je cim skor zacnes tym lepsie a lahsie je to pre ne) ani si ma nevsimla ako som odisla ako som prisla, hodi na cele doo, od 8-12 a tento tyzden zcala vyvdzat, ale to musime ustat, to je normalne. deti sa vyvijaju, jedne tyzden su druhy sa ta drzia ako kliest, to je v pohode. eliske tiez rovesnici skor liezli na nervy, starsi su OK. aj v skolke je uplne najmladsia.

kate77
22. sep 2009

Jáj ked tá moja Ela je klieštik stáááále 😉 ....Pamatám si Sissa,že ste sa v noci často budievali a kojili kojili..ako to máte teraz,už je to dobré,spinkáte celú noc?