Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

janka2011
26. jan 2012

Ahojte je tu niejaka slovenka ktorá býva v Prahe? 😀

lilliaan
26. jan 2012

@janka2011 ahooj, je nas tu v prahe pozehnane 😝 Ja byvam v Troji 🙂

janka2011
26. jan 2012

@lilliaan fakt? ja tiež 🙂 a kde konkretne?

denisse
26. jan 2012

ahojte ...
ja som danove priznanie podavala na slovensku len prvy rok, co so tu bola, lebo vacsiu cast roka som robila na slovensku ... odvtedy vzdy len v CR ...
ja to chapem tak, ze priznanie clovek nepodava podla miesta pobytu ale podla tzv danovej rezidencie .. takze v krajine, kde si danovym rezidentom a teda kde sa zdrziavas viac ako x dni v roku (x je ako pise
@lilliaan asi tych 183)

co sa tyka stretka ... ja uz tiez chodim na pol uvazku do prace, ale nechodim do kancelarie denne ... a medzi 12 a 14 mi barunka spi a v kociari nechce, tak to potrebujem byt doma ... a medzi 15-16 zase vyzdvihavam zo skolky nelu 😀 so mnou tazko ... takze, ak by sa stretko konalo bud doobeda medzi 9-12 alebo potom k veceru okolo 16 tak sa rada pridam s deckom pripadne oboma detmi 🙂 do prace chodim pondelky a stredy, tak vtedy nie 🙂

lilliaan
26. jan 2012

@janka2011 faaakt? ja na Hnezdenskej 6 🙂 len par krokov od Botanickej 🙂

janka2011
26. jan 2012

@lilliaan
@lilliaan tak ja na Mazurskej 🙂 kned vedla Polikliniky Mazurskej 😲

lilliaan
26. jan 2012

@denisse tak ja som tiez za stretko az po 5pm,, aby som mohla prist sama a nechat maleho tatinkovi... skor je este v praci a to nejde.. Teda ide, ale Tedika by som priniesla sebou 😉 on ma pekne kocky rad 😀

janka2011
26. jan 2012

tak pozerám, že Vás je tu vela mamičiek čo sa stretávate, že? 🙂

denisse
26. jan 2012

a kde myslite, ze by sme sa stretli? aj od toho totiz zavisi, ci bude vhodne brat tam aj deti 😀

lilliaan
26. jan 2012

@janka2011 tak tomu hovorim nahoda 😀 na seba takto natrafit na nete 😀 kludne sa mozme niekedy stretnut... 😉

janka2011
26. jan 2012

@lilliaan určite ja som za, aspon by som mala s kým kočíkovat... 🙂

lilliaan
26. jan 2012

@janka2011 kedy asi tak chodite na prechadzky? 🙂

bajka1
26. jan 2012

@janka2011 Ahoj, my sa tiez planujeme stahovat do Prahy, kupili sme tam bytik a po porode sa stahujeme 🙂. Teraz sa caka uz len na nasho drobca, kedy sa mu zachce von...Teraz este byvame v Brne.

janka2011
26. jan 2012

@lilliaan mi chodíme okolo 13.00 niekedy až okolo 15.00 podla toho ako drobec spí a ako dlho a vy? 🙂

janka2011
26. jan 2012

@bajka1 tak super a kde budete bývat? na akej Prahe?

bajka1
26. jan 2012

@janka2011 My budeme byvat Praha-Hostavice a neviem ako sa to oznacuje, lebo niekde je napisane Praha 9 a niekde som videla Praha 14 , som este z toho zmatena 😀...

janka2011
26. jan 2012

@bajka1 tak super už sa tešíš? 🙂 tak nech drobec ide von šup, šup 😀

bajka1
26. jan 2012

@janka2011 Neviem, ked mam pravdu povedat, tak sa mi nechce stahovat do takeho obrovskeho mesta, kde nikoho nepoznam ☹, ale kvoli manzelovej praci musime. Snad to bude oki 🙂. Teraz cakame hlavne na prcka, dava si nacas 😀...

janka2011
26. jan 2012

@bajka1 neboj sa, aj ja som si ymslela, že sa tu stratím, 😀 ale poviem Ti Praha je malá a zvykneš si rýchlo... 🙂

bajka1
26. jan 2012

@janka2011 Tak to moc dufam 😉...Teraz sa musim sustredit na prcka, snad rychlo vylezie a nebude ma moc trapit 🙂...

lilliaan
26. jan 2012

@janka2011 tak to je super,,, ten moj doobeda spi... takze nam tak okolo tej 2pm vyhovuje 🙂 aj 3pm je ok 🙂
@bajka1 drzim palce!! nic sa neboj,, praha je krasne mesto a urcite si zvyknes 😉 vela moznosti ako s prckom travit cas 😉 tak uz len nech sa mu zachce vidiet svet a byt uz s maminkou 🙂 🙂

bajka1
26. jan 2012

@lilliaan Dakujem 😉 za info...Ked sa prestahujeme, snad mi tu nejake baby poradia co a kde sa moze ist 😀... Ked ty uz odchadzas, ty si to uzi v tom dalekom svete 😉...

janka2011
26. jan 2012

@lilliaan tak to je super tak možeme niekedy vyrazit spolu na prechadzku, si tu napíšeme a dohodneme...už sa teším... 🙂

lilliaan
26. jan 2012

@bajka1 ďakujem 🙂 Ale ja ešte neodchádzam, náš tatínek odlieta o 2 týždne a ja zostávam v prahe ešte mesiac a potom pár mesiacov strávim u rodičov na slovensku a až tak odletíme... bude nám smutno 😒

@janka2011 aj ja 🙂 tak deň vopred sa ozvi, sa dohodneme a vyrazíme 🙂

barushkaaam
26. jan 2012

@bambola
@yvetta
@denisse
@lilliaan

Caute kocky. Ja mozem buduci tyzden hocikedy okrem utorka, to uz nieco mam, ale ktorykolvek iny den som volnaaaaa 😉 takze sa vam prispobobim v case aj mieste 😉

Inak Zuzi som citala na fb, ze odchadzate do Australie, to je super, ze sa vam to podarilo 🙂 som zistila, ze mame spolocnu znamu Erika Sydney je totiz moja spoluziacka zo zakladky, to je ten svet maly, co? 😀

lilliaan
26. jan 2012

@barushkaaam faaaaaaaaaaaakt??? boooze, svet je ozaj gombicka 😀 Ale mne sa to teraz pletie,, ona vychodila celu zakladku v BA? ja ze bola v sydney v tom case a do skoly chodila tam... Ci ako to bolo 😅 My sme sa zoznamili, kedze ja som pracovala v sydney v obchode a predavala som topanky a Erika robila v inom obchode znackoveho sport oblecenia hned oproti,, tak sme casom zistili, ze sme vlastne obe slovenky 🙂

Na nase stretko sa tesiim!! Tak baby.. streda ci stvrtok? 🙂 Mne je to jedno,, navrhujem teda stredu 5pm Andel... ci nam. republiky... Ak ma niektora hociake ine navrhy,, ja sa rada prisposobim.. na materskej je kazdy den takmer rovnaky aj tak 😝

barushkaaam
26. jan 2012

@lilliaan no co si ja pamatam, tak spolu sme chodili na ZS Karloveska 3 cely druhy stupen 😀 ja som ju poznala podla priezviska Ostradicka, neviem ci sa teraz stale tak vola, ci sa nevydala, bo tak...iba vdaka fotke na tvojom fb som si vsimla, ze je to ona 😀 a potom ci po ZS odisla hned do Australie, ci si este u nas v BA urobila strednu to fakt neviem....od skoncenia skoly spolu nie sme v kontakte.

co sa tyka stretka ja mozem aj stredu aj stvrtok, aj ked streda by mi vyhovovala viac 😉

janka2011
27. jan 2012

@lilliaan tak ja navrhujem stretnutie na pondelok okolo 13.00? suhlasiš? 🙂

lilliaan
27. jan 2012

@janka2011 prosiim, dajme to na 2pm, ak teda vam to vyhovuje,,, lebo teraz pozeram, je 12.30 a moj prcek este spii,,, kym sa zobudi a dostanem do nho obed, tak by sme to nestihali 😒 ... Ak to Davidkovi teda vyhovuje 😅 ci ten bude zrejme spinkat v kociariku co 🙂

lilliaan
27. jan 2012

@barushkaaam jaaaj, tak to som teda vsetko doplietla... uz davno to bolo, co mi hovorila ako to bolo 😅 Uz dlho zije v sydney, studuje VS - ak ju uz i neskoncila, pracuje a zatial sa nevydala 🙂 no svet je fakt maly...
Ja so stredou suuhlasim, ak to i ostatnym kockam vyhovuje. Tak si povedzte cas.. mne cim neskor - tym lepsie, lebo Teo uz je riadny terorista 😀 od tej 5pm by to slo... ak skor, tak pridem aj s nim 😝
@bambola
@yvetta
@denisse