Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
8. aug 2007

betka: niee, monitor v nedelu, kontrola buducu stredu 😎 ale ak zase nebudem malu citit, tak tam skocim aj medzitym, radsej 😎

musko
8. aug 2007

kaja, to si nepredstavuj - realita je aj tak vždy úplne iná. Ak budeš rodiť v noci, bude Ti to - podľa mňa-úplne jedno. A neboj, my Slovenky sme statočné baby 😉 . S tými podmienkami v nemocnici je to fakt - aj ja som si tých výhod užila, hlavne tie návštevy a že som bola sama na izbe mi vyhovovali. 😉

susik77
8. aug 2007

musko: ja som uvazovala o nadstandarde, ale si hovorim, ze ak by som mala nejake poporodne depky, lepsie mi bude, ak si budem moct s niekym pokecat 😉 a mozno navzajom pomoct-nemam ziadne skusenosti-dost sa bojim kupania 😎

susik77
8. aug 2007

betka: si myslim, ze porodis skor ako ja 😉
mna ani nikde nepicha 😎

betka007
8. aug 2007

susik , tak už mi je to jasne. s tymi kontrolami - ak by nahodou nieco- je fakt lepsie ist aj 100x a byt kludnejsia potom, ako by sa malo stat nejake nestastie . Zuzka, ja neviem, mna tie krize pichaju uz skoro NON STOP ☹ , ale mimi nie a nie na svet. Pozerala som do papierov od dr a mam tam napisane pphl - to bude asi palpacne hlavicka a za tym 2-3cm ppx- zeby prsty? Hej a Cs mi podskocilo na 6 😎 . Zuzka, vikend je naš 🙂 , len nech už chystaju postele pre obe 😀

susik77
8. aug 2007

betka: hadam to tie burky popozenu 😉 to by bolo super, keby sme sa tam stretli 😉
to pphl: je poloha hlavickou dole to 2-3 cm-zeby dlzka krcku? Mne naposl. napisali ze mam 2 cm...CS mas o 1 vacsie 😉
ale dnes mam pocit, ze mam tie kontrakc. castejsie-ale take akoby len tlaky-nie je to bolestive...idem pit malinik 😉

betka007
8. aug 2007

susik : daj si poriadnu davku maliniku 🙂 , ja si ho v piatok asi kupim tiez, ked pojdem z poradne . mozno mas teraz poslickov, ktorí vyustia až k tomu, že to začne byť pravidelne a silnejsie, hm? ja ziaden naznak. peciem kuracie plnene zavitky a idem spravit dajake jednohubky,ma dojst kamoska ma popozerat, prelozila to zo vcerajska na dnes. inac, ked som prisla domov od dr, tak som vytuhla na dve hodky.. nejaka som bola unavena. kedy hlasia burky? objednala by som si jednu 😀

susik77
8. aug 2007

betka: mozno uz nebudes potrebovat 😉
inak, baby hovorili o tom Dr. co k nemu v Podoli chodim, ze nie je moc dobry, ze vraj ho nepustaju uz ani k porodom...aj na nete som citala v diskusiach, ze baby na neho nadavali 😎
Bolo mi divne, ze ani v stredu buducu ma neplanuje hospitalizovat-to uz budem mat 10 dni po termine 😎
Ach jo, uz aby som spontanne porodila radsej 😎

betka007
8. aug 2007

susik : a ako sa vola ten dr? ja tam nemam rada dr, co sa vola Karel BUBEN, taky zvlastny, ale vsetci sme nejakí.. nie? Zuzka, ja ten svoj pôrod nevidím tak ruzovo a hlavne skoro 😠 . Spolieham sa na to, ze TO pride samo a necakane, ale po kazdom vysetreni, ked mi povedia fyziologicky nalez, tak ... Hlavne, ze je tam mala ok a ona uz o sbe da vediet, kedy vykukne 😉

susik77
8. aug 2007

betka: mne sa mala dnes dobre hybe, aj teraz 😉 a stale mam tie tlaky...keby sa to tak same rozbehlo...
toho DR. Bubna som zazila 1.krat na monitore, ako som bola v 35.tt na Porodn. sale ked som necitila pohyby. Aj mne pripadal neprijemny a bolelo ma, ked ma vysetroval. A nebol moc zdielny...ano, aj na tohto nadavali-jedna baba pisala, ze nabuduce ho nechce stretnut uz ani na chodbe 😎
Ten moj sa vola Dr. Zikmund-ma uz okolo 70-tky, ze vraj ho nepustaju uz ani k porodom...

musko
8. aug 2007

susik, neboj, najviac práce urobia por. asistentky, a ostatné - neboj sa, bude dobre. Možno tam nakoniec dr ani nestihne prísť. Držím palec, by sa to rozbehlo 😎

susik77
8. aug 2007

betka, vies co som videla na tej chodbe, ako sme boli na ultrazvuku? Bola pri tom okienku taka tabulka, ze Minist. zdravotnictva zakazalo do odvolania odber pupoc. krvi pre vlastnu potrebu-firmy Cry-Save a este jednej-od novembra 2006...sice neplanovala som, lebo mi to pride, ze to nie je dostatoc. overene a neda sa to velmi vyuzit, ale zaujalo ma to, pred polrokom bola o tom aj reportaz na Prime

susik77
8. aug 2007

musko: no, to by som bola rada, taky rychly, bezprobl. porod 😉

betka007
8. aug 2007

susuik : nic take som si tam nevsimla a neviem, ci by som to podstupila . Prave kvoli tomu, ze to este nie je dostatocne overene . Ja som toho dr Bubna zazila tiez pri vysetreni no a radsej som ticho... Keby nahodou sluzila a ja by som mala rodit, tak asi poziadam o vymenu porodnika. Mam pravo na slobodnu volbu. Dr. zikmund? Nema nahodou plesinku? Taku akokeby navoskovanu hlavu? jeden tam dnes taky bol, co mi kontroloval vysledky asi.

betka007
8. aug 2007

susik : no urcite keby si neporodila do dalsieho tyzdna, tak ti uz da termin nejaky

betka007
8. aug 2007

teda baby, vonku to vyzera byt na fajnu burku 😎 , žeby?

androna
autor
8. aug 2007

kate tak to je smutna sprava.myslim na teba a drzim palce aby si sa s tym skoro vyrovnala.

susik77
9. aug 2007

dobre ranko 😉
betka: pomohla burka? Ja vlastne ani neviem, ci u nas bola 😕 sice vecer to vyzeralo 😎

musko
9. aug 2007

Ahojte- dobré slnečné ránko všetkým!!!! 😵

musko
9. aug 2007

Baby, neviete, čo je s Biancou? Vobec sa neozýva, písala som jej aj do IP a nič. Šla na Slovensko? 😕

kajacz
9. aug 2007

ahojte dievčence- stále som celá, asi fakt zajtra to vyvolanie...inak mam depku ☹ volali mi zo Slovenska, že Samino dnes dostal ovčie kiahne a že vyzerá ako muchotrávka, takže neviem, kedy sa bude moct vrátit...ale zistovala som si to, kojený novorodenec je chránený protilátkami od matky, takže by to nemal chytit...

betka007
9. aug 2007

ahojky všetkým 🙂 , ako vidím včerajšie prehánky na nikoho nezabrali. Teraz to vyzerá, že začne opäť pršať. čakáme a čakáme.. nič sa nedeje ☹

betka007
9. aug 2007

musko : tiež som si všimla, že Bianca sa dlho nehlási, dúfam, že sa jej nič nestalo, lebo koník jej uvádza že je snž - snažilka, tak dúfam, že nič .... 😕

susik77
9. aug 2007

kajacz: noo, potesi 😎
betka: ja som sa prave vratila z mesta, boli sme s Matom na obedwe v praci a na terase 😉 tak som si trochu zlepsila naladu 😉
Potom som este skocila na Chodov pozriet tie hodinky - dostala som slubene za miminko, ze si mam vybrat 😉 tak som pozerala a celkom sa mi pozdavali Calvin Klein, ale ze vraj nerobia titanove 😎 Ja som totiz atopik a potrebujem hypoalergenne...ponukala mi znacku Pulsar, ale az tak mi nepadli do oka...Nepoznate nahodou neiekto nej. dobru znacku-a skor nieco elegantne? 😉

susik77
9. aug 2007

Inak, tu zacina hrmiet a blyskat sa, my sme planovali ist vecer na Vysehrad, tak ze by sme to vymenili za porodnicu 😕 😀

betka007
9. aug 2007

susik : ja mám hodinky od Armaniho, ale už majú asi 3 roky, sú pozlatené, elegantné - skôr ako ,,imidžovky,, , lebo maju ciferník iba s číslami 12 - 3-6-9 a nič iné medzi tým, takže keď chceš vedieť kolko je hodín, tak tipos bingo 🙂 . Mne sa robia vyražky z kovu , takže mam hodinky pozlatené, ale keď som ich mala parkrat v práci, tak mi ich pekne označila dezinfekcia a vyzerajú,ako keby mali fliačky.. Tak neviem.. Kupovala som ich na staromaku v nejakom klenotnictve za celkom dobru cenu - za tu značku. Hej a servis hodiniek najbližšie v Nemecku 😀

susik77
9. aug 2007

betka: aha, dik 😎 ja totiz nemozem ani zlato 😎 zo snubneho prstena-zlte zlato som mala ekzem 😎 este biele mi nic nerobilo, ale uz sa bojim riskovat 😎 akurat pozeram na nete hodinky v net. obchode-tak sa inspirujem 😀
inak, co robis? 😉

betka007
9. aug 2007

susik : na nete určite niečo nájdeš, tak je široký výber. ja som dnes pol dňa preležala, potom som uvarila obed, skočila som si do trafiky kúpiť sudoku a do lahôdok nanuk a až pred chvíľou som sadla za pc. Rozdýchavam to teplo a túžobne očakávam búrku. Martin mi povedal, aby som chodila po schodoch v baráku 😀 ,alebo skákala, aby mi rupla voda, no a že si asi urobíme noc plnú vášni, lebo mám už iba jeden deň na to, aby som porodila. zajtra ma narodky, a chcel , aby sa malá narodila zajtra 🙂 .

betka007
9. aug 2007

susik : a ty čo robíš? ty si dnes 40+3tt, Ja 40+1tt 🙂

susik77
9. aug 2007

ja pozeram tie hodinky 😀
asi idem vymenit solicku za fitloptu a skakat 😀