Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
13. okt 2007

Kaja tak dufam ze so svokrom to bude dobre a deti rychle zdrave.
Musko tiez aby Petrikovi nic nebolo.
my mame tiez emitex a je super

musko
14. okt 2007

Čafte!
Tak Petrík hicuje ako piecka, vobec neviem, čo si o tom mám myslieť - tvrdí, že ho nič nebolí, nachladnutý nie je, nekašle.... Ráno bol ako handra - mal 38,3 stC, po Ibuprofene lieta a skáče ako gašparko, nikdo nám neverí, že mu niečo je.... Dnes to nechám tak, budeme len dávať veľa piť a Ibuprofen a zajtra zavoláme našej pani doktorke.....
Tak peknú slnečnú nedeľu všetkým!

betka007
14. okt 2007

Kajacz : teda ty to mas nejake rusne. Chodiš ešte do školy? Ach, ja by som to tiež potrebovala,ale nechce sa mi ucit. Som lenoch,lenze ked sa budem chciet vratit do prace po rodicovkek dovci, tak by sa patrilo popracovat na titule. jeje. Chvalabohu, ze svokor z toho vyviazol tak ako pises. Urcite mu pomoze, ked uvidi maleho 🙂 . V akom kostole budete krstit?

betka007
15. okt 2007

ahojky, prajem krasny dnik. Laura spinkala od 22:00hod do 9:00hod, takze sme sa vsetci vyspali do ruzova 🙂

kajacz
15. okt 2007

ahojte 🙂
Tak som zase sama s detmi, manžel išiel na služ.cestu, vrati sa v štvrtok. Najhoršie pre mna je, že musím ráno odprevadit Samina do školy a tahat so sebou aj Šimona v takej kose 😖 inak ho vozí manžel
betka- chodím posledný rok na bakalar Ošetrovatelstvo, akurát min.týžden mi schválili temu bakal.práce. Som rada, že už budem mat koniec, i ked by som mohla ešte pokračovat na Mgr. No, uvidíme...sme rímo-katolíci

musko
16. okt 2007

Tak ahojte!
Kaja, ako deti - už sú zdravé? My máme angínu! Zas máme antibiotiká, čo 8 hod, takže v noci - o 23 musíme Petríka budiť - no cirkus... Ale snáď to zaberie, lebo teplotuje veselo stále. Nechutí mu jesť, tak do neho lejem aspoň tekutiny, čo to ide.... Opatrujte sa!

kajacz
16. okt 2007

ahojte 🙂
Musko- deti už mám naštastie v pohode. Samino býval tiež často chorý, pomohol nám Ribomunyl na zvýšenie imunity, predpísali nám to na alergologii a fakt, odvtedy nebol skoro chorý. Tak sa skoro uzdravte...

susik77
16. okt 2007

caute, vcera som 1.krat dala verce flasu. vypila po kojeni 75 ml nutrilonu.betka: ako si zistila, ze to laure uz nestaci?

betka007
16. okt 2007

ahojky susik : co myslis, ze jej nestacilo?

betka007
16. okt 2007

baby, je niektora z vas poverciva? ja ano, ale tak zdravo 😖 . Dnes nam do bytu vletel vtacik, volala som okamzite manzelovi,aby na seba daval pozor a on mi povedal, ze u nas bol ten vtacik uz vo stvrtok. POdla povery to znamena zla sprava,smrt. Tak mam obavy. Mozno sa vam to bude zdat sibnute, ale ... Ak nahodou niektorej toto nieco hovori, nepiste mi, prosim, co ste o tom poculi, co by to mohlo znamenat. Vdaka

susik77
16. okt 2007

betka: nepremyslaj o tom 😉 keby to bolo tak, tak to neovplyvnis, v opacnom pripade sa budes zbytocne trapit...
myslela som tym, ze ked ste prechadzali na zlty nutrilon, ako si vedela, ze jej modry nestaci?Vypila to cele a este chcela?

betka007
16. okt 2007

susik: no usudili sme to na základe toho, že Laura viac dní po sebe chcela stále papať. Podľa tabuľky na nutrilone by mala vypiť 90ml, ale ona bežne vypila prvu dávku 150-180ml. Takže sme to vymenili za ten žltý a pije 120-150ml a potom už viacej nechce až za 3 hod. No a začala nam dlho spať, čo sa nam nezda normalne v 2ch mesiacochspi 10-11 hod vkuse

androna
autor
16. okt 2007

betka ale to je docela normalne ze deticky vyspia i 11hod v kuse ked piju UM.aspon co som tu uz precitala tak to ma hodne mamin.iba kojene deti tie vecsinou nevyspia.my vstavame 2x za noc na krmenie.

susik77
16. okt 2007

androna: mna tak laka prestat s kojenim a vyspat sa 😎 no, musime vydrzat, dufam, ze vydrzim kojit aspon do 6 mesiacov

bielanevesta
16. okt 2007

Ahojky! Už dlhšie som sa chcela ku vám pridať, tak dúfam, že ma nevyženiete 😀 😉

betka007
16. okt 2007

androna a mysliš, ze to je normalne, ked Laura este nema ani 2 mesiace?

susik : co si, to nerob.. len vydrz 🙂

bielanevesta : neboj, nikto ta nevyzenie, odkial si z SK?

bielanevesta
16. okt 2007

Z Banskej Bystrice 😉 🙂
Ja kojím malú už od začiatku a spinká zvyčajne tak od 20.00 do 6.00 🙂 Po mne to nemá to viem, asi po mojej segre 😀

betka007
16. okt 2007

biela nevesta : aha 🙂 , mam známeho z Bystrice. Možno poznáš. Futbalista Miro Nemec. POzerám, že sa Natálka narodila na krásny datum 🙂 . Rodila si v Nymburku?

androna
autor
16. okt 2007

betka jasne ze je to normalne a susik to nieje zarucene ze ked prestanes kojit tak ti cez noc vyspi.kazde dieta je ine.

androna
autor
16. okt 2007

anicka kto by ta vyhanal si slovenka nie a este v cechach 😀 😀

betka007
16. okt 2007

androna : dakujem, trochu si ma ukludnila, už prikrmujes?

androna
autor
16. okt 2007

betka nie okrem mliecka z prsa nic.a to chcem az do 7mes.potom uvidim.

betka007
16. okt 2007

androna : aha, Laura ma taku zvlastnu stolicu po Nutrilone. Dr mi na hovorila, že je to normoš pri UM, ale keď mne tak smrdí za kyslím.

lullka30
16. okt 2007

Čaute baby,
Susik, ja Natalku stale kojim, ale na noc jej davam 180ml Nutrilonu a od 20.hod mi spi do len 23.hod.
Niekedy prespala až do 3.hod, ale posledne 2.týždne sa zobudza pred polnocou, som z toho na nervy.
Takže fakt nie je zaručené ak dáš UM, tak Veronika Ti prespí celu noc...

bielanevesta
16. okt 2007

Betka hej v Nymburku 🙂
Ja chcem tiež tak do pol roka iba kojiť, potom sa uvidí
Letím kŕmi´t páááááááááááááááááááááááá

lullka30
16. okt 2007

Betka, aj NAtalka ma po Nutrilone ( aj ked jej ho davam iba 1xdenne)taku do zelena a teraz najnovšie nekaka každý den,ale každý druhý al.tretí deň

androna
autor
16. okt 2007

lulka vydrz ono sa to zrovna.aj my sme to mali uz sa budil o 3.00 a o 6.00 a to mi nevadilo budila som sa krasne a potom to zacalo znova o polnoci a kazdu noc inac a teraz sa to zase zrovnalo.niekedy o 3.00 a az do 7.30 vysppi a niekedy i o 6.00 no je to rozne.a uz vam tiez pekne vypadavaju vlasy a to dost?

betka007
16. okt 2007

lulka30 : mne dr hovorila, že aj ten pošet stolic je normálny, keď kaka obdeň. Laura kaka 2-3x denne. Niekedy je to riedke ako horčica, žlto zelené no a sem-tam sa jej podarí urobiť formovanú stolicu. Kaka iba cez deň. V noci spinka. Za to cez deň spi najviac 3-4 hod dokopy. Pospi hodku a zase je hore. Vo štvrtok ideme s Laurou na kontrolu, dúfam, že mi dr nevynadá, že sme lauru previedli zo zeleého Nutrilonu na žltý. Koniec koncov, ja som jej matka a som s ňou 24 hod denne, viem ako sa správa a kedy ma hlad. Po tom žltom je spokojnešia. Zvláštne.Najprv sa nevedela nasýtiť z mojho mlieko, potom zo zeleného Nutrilonu, tak dúfam, že žltý jej postačí. Musíme s ním vydržať do 5.mesiacov 😀

lullka30
16. okt 2007

Ked bola Natalak malinka, tak spala od 23.hod do 5.al.6.hod.
potom sa to znemilo od 20-3-7
neskor- 20-1-4-7
a teraz 20-23-2.30-6

Cez den mi spi len 2.hodky ☹ a potom je pekne nervozna

androna
autor
16. okt 2007

Lulka aj mne Dany spinka max 2hod cez den.a uz mi zaspinkal jak pocuval rozpravku o pampusikovi.robi to uz asi mesiac ze o 18.00 si na chvilu zdriemne.