Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

musko
22. júl 2007

Ahojte!
My sme boli dopoludnia v Kaufe - v lekárni - pochýbali nám nejaké veci pre dedka, tak sme museli doplniť, kúpili sme melón a malému tričko a termofľašku na pitie a granulky pre rybky v akvárku a super knižku pre deti od dvou do pěti 😵 . Malý cestou domov zaspal, tak sme ho preniesli do postieľky, jedlo sme si doniesli - nechali sme si zabaliť v čínskej reštike - tak som len umyla šálky od raňajok a príbory 😀 a idem zmyť dlážku, kým chlapi spia 😉 . Je teplo, ale pofukuje, tak je to lepšie ako včera...Androna, s tými meninami je to fakt - ale ja oslavujem aj aj - podľa Slov. kal. doma a tu podľa českého 😅 😵 .
Bianka, to budeš mať zložité, s tým chodením po doktoroch. Teraz Ti asi nie je 2x dobre, keď je tak dusno a nezaprší a nezaprší. Dávaj na seba pozor. Tak a hor sa na tú podlahu 😝

bianca
22. júl 2007

musko:takk co?Umyte podlahy,alebo uz lezkach pri chlapoch? 😀

musko
22. júl 2007

😀 Ani jedno, sedím pri nete..... Ach jaj 😠 😵

bianca
22. júl 2007

som si myslela 😔 😀 😀 😀

musko
22. júl 2007

Tak som zmakla kuchyňu, v obyvke ma malý svoj neporiadok, to až večer a potom žehlenie. Dala som si kafe a idem sa vrhnúť na poschodie - 5 izieb + kúpelňa - plávajúcu povysavam a potom stiahnem mopom 😉 . A naša psisko mala chudera zas epilaptický záchvat ( v chodbe )tak som to po nej zotrela. Chdera, teraz to rozchádza na dvore. Chlapi sú na dlhej prechádzke - MM má za úlohu unaviť Petríka 😀 😎 😀 . Dala som im 2 fľaše pitička a banán+ sušienky, tak to snáď zvládnu. 😵

androna
autor
22. júl 2007

tak ja som uz bola s Danym aj na prechadzke tak spal v kociari kym sa hybal asi 30min a inac je stale bdely.myslela som ze zaspi teraz po kojeni a zasa nic.tak si teraz cuca rucku.objavil totiz pred par dnami ze ma ruky.tak ich musi poriadne ochutnat 😀

musko
22. júl 2007

Možno bude lepšie spať v noci 😉

bianca
22. júl 2007

ha mne tu v jedenj teme pripomenuli chute na vianocnu kapustnicu,tak len cakam na mangela az sa vrati z prace a idem kupit kapustu,potom varit a potom JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!

androna
autor
22. júl 2007

on spi v noci odmalicka pekne. budi sa iba na kojenie.a mne sa chce spat asi viac ako jemu.

musko
22. júl 2007

Len si daj, keď sa mimi narodí, tak si dlho nedáš 😀 😀 😀 . Aspoň ja som rok nejedla kapustu, kel, čerstvé kysnuté veci, mak, marhule, chleba, bublinkovú vodu....Malého bolievalo brucho 😒 . Ale teraz si už možem dať. 6 dní nekojíme.

androna
autor
22. júl 2007

tak to si pochutnas.to ja teraz kapustnicu radsej nie ked kojim.

ikka
22. júl 2007

Tak som aj ja zas nachvilu tu. Mala mi troska konecne zaspinkala, lebo vonku tiez nespala, len kukala okolo. No veceru pre muza uz mam, tak mam veget. Juuj tiez som minule rozmyslala nad kapustnicou, ale ja by som sa ju asi neodvazila jest ked kojim, co ja viem? Teraz varim tak dvojmo, pre seba a pre manzela, no niekedy hruuuza 😀

androna
autor
22. júl 2007

ikka tak to ja jem skoro vsetko az tak to neprehanam.a manzel je to co my.a ked ma chut na neco tazke tak si dojde na obed v praci.ale on zje vsetko.

ikka
22. júl 2007

ved aj moj zje vsetko a v tychto teplach sme toho ani moc nepojedli 😉 ale dnes som mu robila segedin, tak ja som si musela nieco ine, inak sa snazim varit tak aby to bolo jedle aj pre mna 😀

bianca
22. júl 2007

tak to ja mam iny plan decka.Moj manzel je strasne vyberavy(zlata svokra)a neje skoro nic co mam rada.(ziadne sladke jedla,ani omacky,ani knedlik,ani ryby,ani huby)A az sa mimi narodi ,tak budem varit vsetko a on sa bude musiet prisposobit 😠

ikka
22. júl 2007

bianca 🙂 alebo nech vari manzel, ja tiez toho mojho sem tam k tomu ukecam 😀 nech sa o nas staraju no nie?

androna
autor
22. júl 2007

tak to ja si robim segedinsky z hlavkovej kapusty a kludne si mozem dat z kyslej radsej nie.
Bianca tak to mas narocne s tym varenim.to moj brat je taky.iba maso a vajcia.

bianca
22. júl 2007

sak on bude varit,ale iba minutky.Tie vie super,ale najzlozitejsie normalne jedlo ktore zvladne je rizoto 🙄

bianca
22. júl 2007

androna:ale najhorsie na tom je ze VELA,VELA,VELA

androna
autor
22. júl 2007

tak u nas doma varim iba ja.ale vsetko ostatne robi i manzel.natiahla som Danymu na zem detsku obliecku so spustou obrazkov a uz je na brusku a cumakuje.akurat hrozne place ze mu este nejde plazenie.

bianca
22. júl 2007

androna : 🙂

ao
22. júl 2007

Ahoj babenky, na beremese a koniku som už dlho, ale až teraz som si všimla túto úžasnú diskuziu 😅 Som Slovenka, žijem v Prahe od 1999 a manžela mám Čecha.
Chcem sa spýtať, či mi neviete tiež poradiť. Ja som mala trvalý pobyt ešte pred svatbou, po svatbe v Čechách som si cez ambasádu zariadila najprv slovenský oddací list a potom nový slovenský pas.
Až sa nám narodí drobček, dáme mu tu automaticky české občianstvo po manželovi, keďže celá rodina žijeme tu.
Je možné aby som dieťatku zariadila cez ambasádu aj slovenské občianstvo a slovenský rodný list??? Aby malo občianstvo dvojité a mohla som ho mať aj ja zapísané v slovenskom pase???

androna
autor
22. júl 2007

ahoj ao.presne tak ako si to absolvovala s sobasnym listom uplne rovnako je to s rodnym listom cez ambasadu to poslu do BA na specialnu matriku vystavia slovensky rodny list a zapisu ti ho do pasu slovenskeho.inac ale doporucujem nechat urobit malemu vlastny pas a je to najlepsie.my uz mame a uz pocestujeme na SK a velmi sa tesime.nebola som tam kvoli tehotenstvu od oktobra minuleho roku

ao
22. júl 2007

ahoj Androna, ty si tiež Andrea? Niekto tu písal o meninách, ja to mám super, slovenská časť rodiny mi to vždy pripomenie 5.1. a s manželovou rodinou a kolegami to oslávim podľa českého 26.9., takže 2x 😎

ďakujem za radu, potom tam hneď pobežím, teda prejdem sa s kočiarom, bývam v Dejvicích takže k ambasádě to mám asi 3 ulice 😀

androna
autor
22. júl 2007

ty si v dejvicich tak to by sme sa niekedy mohli stretnut.ja som casto na letisku,na zlicine alebo v sestke.

ao
22. júl 2007

Androna: pracujem vo firme, ktorá má pilotný obchod na starom letisku na Termináli Jih 2, ale inak som mimo Prahu, lebo sídlo firmy je na letisku na Příbrami. Ale domov sa večer vraciam do Dejvíc. Pracuješ na letisku?

androna
autor
22. júl 2007

ano ja na terminalu sever a manzel na jihu.no ale som na materskej a mam tu maleho krikluna

ao
22. júl 2007

jasné, myslela som či si pracovala pred materskou 😉 Manžel je tiež Slovák?

androna
autor
22. júl 2007

cech 😎

ao
22. júl 2007

tak to máme dosť podobné 😉 okukovala som vášho Danielka, je rozkošný 😅
manža by chcel prvého radšej chlapca, len bojujeme ohľadom mien, nič sa mu nepáči