Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
25. okt 2007

cau betka, my uz mame za sebou aj doobed. prechadzku v lese 😉 dnes je mala celkom v pohode, len si chvilku na prechadzke zaplakala, ale zaspala a este mi doma spi v kociku 😉
najnovsie ju uplne fascinuje kolotoc, stale ju musime davat pod kolotoc a vydrzi aj 30 minut 😀

susik77
25. okt 2007

lullka: tak sa pekne uzdravte a mozme ist buduci tyzden. Co tak skocit na Chodov? Potrebujem kupit aj darcek pre manzela 😉

betka007
25. okt 2007

zuzka ahoj 🙂 ja som si na chvilku zdrimla, kolegyna nedosla, je nachladena. my sme si objednali kolotoc,ale neskor nam zrusili objednavku, ze ho nemaju, takze zhaname nejaky iny

lullka30
25. okt 2007

Susik, je mi to luto s dneškom, ale aj ja sa citim mizerne, chytila som to od malej.
Na Chodov kludne možeme skočiť, tak to mám rada a potrebujem nové botky 🙂

betka007
25. okt 2007

zuzka už vieš čo budeš davať ako darček k narodkam? davate asi nieco aj na meniny?

vladimira
25. okt 2007

susik,
a si si ista, ze ta na cudzineckej nezapisu na novu adresu? myslis, ze budu chciet nejaky doklad o tom, kde byvas? podla mna nie...ale ak by aj chceli, tak dones kupnu zmluvu...ta by im mala stacit...a ak budu pozadovat vypis z katastra, tak sa s nimi dohodni, ze im ho prinesies, ked bude hotovy...oni nie su hlupi a iste chapu, ze zapis do katastra je zdlhavy, hlavne v prahe a okoli...a o trvaly pobyt neprides..no je nezmysel...
my mame stale prechodny pobyt, ked sme kupili dom, tak som sla nahlasit zmenu s kupnou zmluvou...ale hned na to som tam dala aj vypis z katastru - my sme v okrese benesov a tam zapis do katastra trval "len" mesiac...takze nam to dobre vyslo... 🙂

susik77
25. okt 2007

betka: kupte si ten magicky kolotoc cez internet. Je super. Veroniku dost chytil, uz je zavislacka 😉 aj ja som si teraz zdriemla 😉
lullka: my ideme cez vikend asi na Zlicin, tam si chcem tiez kupit zimne topanky, ale na ten chodov sa tesim, tiez to mam rada 😉
manzel chcel nej. pekny hrncek na caj-aj s tou konvickou, taku supravu

susik77
25. okt 2007

vladi, problem je, ze na cudzin. policii chceli od nas potvrdenie od skanskej, ze si tam mozme dat trv. pobyt. manzel volal do skanskej a povedali mu, ze si tam nemozme dat, az ked to bude v katastri a oni nam nemozu dat to potvrdenie, lebo ze vraj akonahle nam to daju zapisat, uz to nevlastnia-ze tam bude take vakuum, az dovtedy, kym to nebude zapisane na nas. A my tu nemame ziadnu rodinu, na koho by sme to mohli dat, v najkrajnejsom pripade navrhol manzelov kolega, ze si mozme dat k nemu...

emalea
25. okt 2007

inaksie, susik, nasa znama si dokonca na trvaly pobyt len tak nahlasila adresu podnajmu. Pani, co im byt prenajima, o tom ani nevie, dobre, co? Ja ale zase som tam musela mat majitela rodinneho domu aj s jeho dokladom, ze mu ten dom patri. Vtedy som sa nahlasovala k svojmu ujovi, este sme svoje byvanie nemali a vybavovala som si este pred porodom ceske obcianstvo. POvedali vam pani ochotne uradnicky na cudzineckej aspon to, co presne treba na ten trvaly pobyt? Mne inaksie doteraz nejde do hlavy, jak to mohlo prejst tej mojej kamoske. Nechceli po nej absolutne ziaden doklad, nezaujimalo ich, ci je to jej alebo nie, proste chceli NEJAKU adresu. No byt na mieste tej panej, co im byt prenajima a zistit to, tak sa asi nepoznam.

emalea
25. okt 2007

Juj, to zboznujem tieto 'logicke' uradne postupy. To je ale velmi mile od toho kolegu, ze to navrhol, ved ono koniec-koncov o nic nejde a vam to pomoze.

androna
autor
25. okt 2007

vladi to nejde iba s kupnou zmluvou.oni sa mozu pozriet do katastra z cudzineckej sami ani vypis nepotrebuju.aspon u mna sa pozrel sam do katastra a overoval si to ci uz je to na nas.
na zlicin tam chcem ist tiez len neviem kedy. 😎

zuzulik
25. okt 2007

na cudzineckej pozaduju vypis z KN, obist sa to neda 😒 Bohuzial! no a je pochopitelne, ze Skanska to povolit nechce, pretoze je to pre nich velmi riskantne ,asi bude jedina moznost sa nahlasit u toho znameho...drzim palceky a gratulujem k domceku 😵

betka007
25. okt 2007

zuzka a nemas ho niekde na obrazku? ten kolotoc myslim, hm?

susik77
25. okt 2007

betka: tu ho maju za dobru cenu: http://hracky.svet-nakupu.cz/magicky-kolotoc/f-...
my sme ho kupili o 200 drahsi ☹
ale nelutujem, veronika je z neho uplne unesena 😀
emalea: my sme to tiez raz tak spravili, ale tusim od min. roku chcu pisomny suhlas majitela bytu. povedali nam, co vsetko potrebujeme, to povolenie od skanskej aj kupnu zmluvu...takze to asi pojde len na niekoho ineho nahlasit...ale aj tak mi pride odveci ta institucia trvaleho pobytu tu v CR 😎
sme v EU a aj tak nam robia hrozne obstrukcie 😠

susik77
25. okt 2007

zuzulik: dakujem 😉 je to sice len bytik, 3+kk, ale sme velmi radi, pri tychto stupajucich cenach bol dost vyhodny 🙂

betka007
25. okt 2007

zuzka, dakujem 🙂 presne na ten sme minule s Martinom pozerali 🙂 , takze si s nim spokojna?

zuzulik
25. okt 2007

a hlavne sa zvysuje DPH z 5 na 9% takze ste to urobili velmi sikovne!!!! 😵

zuzulik
25. okt 2007

ze vraj len bytik 🙂 Ty si ale podarena 😵 gratulejsn!

susik77
25. okt 2007

zuzulik: no, je to taky byticek: 65.5 m stvorcovych, ale kazda izba ma samostatny vchod, tak je to super.
dlho sme sa rozhodovali medzi bytom v Blava a v Prahe, nakoniec Praha zvitazila 😉 A ze vraj byty v Prahe su lacnejsie...

zittka
25. okt 2007

ahoj maminy,

som len na skok, chcem vás pozdravit.
chorým prajem, nech sú čoskoro zas fit.
susik - nech sa vám to podarí nejak rozumne vyriešiť. je to fakt postavené na hlavu. a ja som tiež potrebovala súhlas majiteľa domu,keď som si dávala trvalý pobyt.

betka007
26. okt 2007

ahojky, pekny dnik prajem 🙂 , ako travite den? ja dospavam, lebo Laura sa už druhu noc zobudili okolo jednej a bola hore do tretej. zacala zaspavat o osmej a potom sa v noci budi. Asi ju pojdem pokocikovat

susik77
26. okt 2007

zittka: dik moc 😉
betka: my ideme na Vysocansku vybrat sedacku 😉
tiez prajem pekny den 🙂

betka007
26. okt 2007

Ahojky, tak my sme sa pred polhod vratili z dlhej 4 hodinovej prechadzky. nohy ma bolia neskutocne. Ale snazim sa vela chodit,aby som zhodila pneumatiky :o), tak aspon nejaky pohyb 😉

androna
autor
26. okt 2007

ahoj
betka my sme tiez boli na prechadzke v zamockom parku vo Veltrusoch asi 3hod.sme uzasne vyvenceny 😎

susik77
26. okt 2007

caute, aj ja som uuplne mrtva. ale vybrali sme kraaasnu sedacku 🙂

betka007
26. okt 2007

susik a aku ste vybrali? material, rarba, cena.. hm?

susik77
26. okt 2007

Betka: cervena farba, rohova sedacka, + kreslo, sedacka ma opierky aj na hlavu, strasne prijemna na sedenie, material: neviem nazov, ale nie je to semis, je to drsnejsie-ale odolne, cena doost vysoka nad 40 000 Kc, ale strasne sa nam pacila 😉

lullka30
27. okt 2007

Susik, ten buduci týžden by som mohla v stredu-ak máš čas, tak by sme mohli ísť na ten Chodov...

susik77
27. okt 2007

lullka: super, tesim sa 😉

musko
28. okt 2007

Ahojte!
Tak Vás dievčatá zdravím!
Susuk, gratulujem k bytu, len Ti fakt neviem poradiť, ako s tým trv. pobytom.....
Sme konečne zdraví, tak som chlapov vypoklonkovala von na vzduch a idem to tu trochu upratať a spravím polievočku... Tak pekný deň všetkým!!!