Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
3. mar 2009

musko: my sme to mali s malou tiez tak, obaja sme slovaci, tak vo vzp napisali poistku malej na mm a normalne vsetko poistobvna platila z manzelovej poistky. ked sme pre nu vybav. trv. pobyt-po par mesiacoch, tak sme to prepisali na nu 😉

kate77
3. mar 2009

Jej da Lucka...taaa črevná chrápka:Som myslela,že to len ked sa na exotiku ide,alebo sa spapaá niečo zléé...hej povyzdravujte sa,verím,že každú chvílu i počasie bude lepšie adakde už podme
Hm,my žiadny problém s poistovnou nemali,malej hned dali nejaký papier čo nahradzuje istú dobu preukaz a bolo..

ufka1
4. mar 2009

Ahojte dievcata,
dlho predlho som sa neozvala. Som akasi zamotana a ked je klud, som rada ked vydychnem. Tomasko bude mat onedlho 4 mesiace, je uz hodne velky. A aj dost pribera, v 3. mesiaci mal 6200 g. Ten cas rychlo leti, bolo to len vcera co sa narodil a uz ma 4 mesiace. Zatial ho stale kojim, no pri jeho apetite neviem neviem. Uz som mala tolko laktacnych kriz, ze som vdacna za kazde kojenie. Ale vyzera, ze mu to zatial staci 🙂
A ako sa mate vy? Ani neviem kedy som to tu naposledy bola, no vidim, ze ste toho hodne popisali. Uz sa pokusim castejsie sem mrknut a pisnut.
pa pa
Zuzana

kate77
5. mar 2009

Hej hej ufka-zuzka..si tu asi dlho nebola lebo normálne som i pozabudla na teba....
dnes bude pekne tak musíme niekam vonku..vidím,že El je potom kludnejšie,lepšie spí...

kate77
13. mar 2009

Baby ta kde ste?Včera som bola na hokeji!Ani nie som až taký športovec,ale rada som vypadla z domu...Na Velkú noc idete na Slovesnsko?My už heeej a ostanem tam aspon mesiac,nech si babka malú užije...na tak dlho asi nechodíte domov čo?Nemože malá zabudnút na ocka,potom?

lullka30
13. mar 2009

Katka, my ideme na Velku noc k našim (už sa tešíííím 🙂 ) ale len na 5.dní. Minulé leto sme tam boli najprv 2.týždne a potom v septembrti ešte 3.týždne bez táty a Nat na neho nezabudla, stále som jej o nom hovorila a bolo to v pohode.
Toto leto sa tam tiež chystáme na dlhšiu dobu, naši majú chalupu, tak tam je Natalke a samozrejme aj mne super

susik77
13. mar 2009

Ahojte, uz aj ja by som sa stretla. Ale nekde, kde nemusim do metra, to nezvladam teraz.

ufka1
15. mar 2009

Ahojte, aj my sa chystame na sviatky domov, na 2 tyzdne. Chceme zaroven pokrstit Tomaska. Len dufam, ze pojdeme, lebo ma caka trhanie zuba. Krivo mi rastie zub mudrosti, tak musim ist na chirurgiu.

Katka, chodievala som domov tak na 2 aj 3 tyzdne, a bola som aj na 5 tyzdnov a nezabudol na tatika. Isli sme na skype, tam ho videl a hned sa skeril.

kate77
16. mar 2009

Hm mne rastú všetky múdre zuby krivo do kostí už 3 roky,nemám kedy ich dat preč!
Nooo tak ja tiež budem malej rozprávt o tatovi,niečo pokecá cez telefon..tak snad bude pamatat,lebo teraz má obdobie,že ked príde niekto cudzí tak ho nechce a reve..

susik77
19. mar 2009

Ahojte baby. dnes po ceste z KCMT mi mala v aute zaspala a spala asi do 14. od 11.50. tak som bola happy a oddychla som si 😵 teraz beha s klucmi po byte a skusa ich vopchat do vsetkych zamkov 😀 skusim vecer hodit fotky, co som nafotila 🙂 Ako sa mate vy?

susik77
21. mar 2009

Ahojte baby, pridala som do albumu fotky zo stretka 😉

susik77
24. mar 2009

ahojte 🙂 ako sa mate?my sme mali 1-dnovu virozu v nedelu, ale chvalabohu uz v pondelok bola verca uplne zdrava 😵
inak fajn, akurat ze uz cez den skoro vobec nespime ☹ na sk ideme vikend 3-4.aprila. otec oslavuje 60-tku.
musko: gratulujem, az teraz som si vsimla, ze uz mas 23.tt 😉

datelenka
25. mar 2009

ahojte, tak som dnes natrafila na tuto diskusiu a celkom ma potesila... ze kolko nas je tu sloveniek v prahe, lebo pozeram, ze plno z vas byva v prahe... a plno tehotnych... no tak vas zdravim...

ufka1
25. mar 2009

Ahoj Datelenka, vitaj u nas. Som rada, ze je tu chlapska posila, lebo zatial je tu babska prevaha 😀 .
A blahozelam vsetkym tehotnym 🙂

kate77
26. mar 2009

Cauky,vítam nové babenky...hej hej vela je nás z Prahy🙂
Zuzkááá,ved ja tam vyzerám jak...keby som 10 nocí nespala,ta ja som hrozná..už idem držat tu dietu,leboooooooooo ide leto...

datelenka
26. mar 2009

no ufka, ale ty sa na nedostatok chlapov nemozes stazovat... mate to rovnako ako u nas... a moj muz hovori, ze nech uz sa nam narodi cokolvek na tejto situacii to nic nezmeni a stale budu chlapy v presile...

spojenie "hej hej" je krasne... Kate, ty si asi zo stredneho Slovenska, nie?

betka007
26. mar 2009

Cus baby, dlho som tu nic nenapislala, ale nemam ani poriadne co. Vidim, ze ste mali stretko. Zuzka, kde ste boli? Co je to za skratku? Dnes sme boli s Laurou v Motole na koznom. Uz sme tam varene pecene. Ma atopicky exem. Slabsiu formu. Vraj z toho vyrastie, ze to vcas podchytili. Boze ja sa u nej tych vyraziek a flekov len tak nezbavim. U nas to nikto v rodine nemal. No a mne zase nasli celiakiu. Aby toho nebolo malo, tak u Martina v praci sa prepusta ako na beziacom pase.... Boze boze... Este aj vlada nam padla. Zuzka, ako znasas druhe tehotenstvo? Verca ma nadherne huste vlasy 🙂. Katka a co vy? Ako ElEn? A ako sa ma Naty? a ostatne deturence? Musko gratulujem k tehu 🙂 Ako sa ma androna? Zdravim vsetky nove baby. Prajem vsetkym vela sil, energie, nech na vas nedopadne jarna unava 🙂

kate77
26. mar 2009

Baby,dnes som bola v tom človíčkove na budejárne,malej sa tam veelmi páčilo, som bola prekvapená...hrala sa tam,lozila,na deti na motorkách kričala....
Datelenka,ja???Nieeee ja som:východniarka jak vyšitá 😎 😎

susik77
26. mar 2009

Ahojte baby. katka: vyzeras tam supeeer 😵
datelenka: vitaj 😉 pozeram, ze nosis maleho v satke 🙂 aj ja chcem nosit druhe, potom sa budem u teba radit 😉
kde v Prahe byvate?
Betka: to ma strasne mrzi...Ja mam atopicky a dost trpim ☹ hlavne v tehu ☹ teraz este k tomu stale opar a kutiky ☹ A ta celiakia...to musis asi teraz drzat prisnu dietu...Inak dakujem, aj ja som namakko z Vercinych vlaskov 🙂
Ja som inak celkom v poho, akurat ten ekzem ma trapi 😢
a pribrala som uz 6 kg 😎 tak teraz si robim na veceru salaty 😀

kate77
26. mar 2009

Jee Betka sa ukázala....jáj to ma tiež mrzí s týmexémom,my sme to mali za mala a teraz len pomaly zvádzam nové jedlo..broskyna sa jej nepáči...teaz sme zaviedli lepok..kaše na noc..tak snad to bude ok..
No hej hej,Verča s tými vláskami,to jak bábika..
S Betkou sme sa dlho nevideli,tak by sme mohli zas dat stretko,nie?Ani to nejdem písat,že nejaký vážny zrazík,ved kto može nech by prišiel že?Betka, to sme boli v materskom centre tak na chvílku tu na Hájoch....

kate77
26. mar 2009

Ozaj Betka a čo ta alergia na mlieko?to máte ako my na bielkovinu?čo dávaš malej za sušienky?
A Lucka je kde?V MC do Naty vrazil chlapec s motorkou,tak sa potom chudatko ani hrat nechcela..a ja som El ani nevypustila,ale dnes v tom Človíčkove hej (motorkárska dráha bola oddelená)

susik77
26. mar 2009

katka: to je super, ze Elen sa tak pacilo v Clovickove 🙂 mohli by sme dat zraz tam, co poviete? Ja sa dohovorim nej. den s Matom, aby nas tam s Vercou hodil 🙂 Nam to vyhovuje doobeda, tak na 9-9.30.Moze byt?

kate77
26. mar 2009

Ja by som tiež tak nejako..lebo potom poobede tam už chodí vela detí a i starších...poobede spíme..

susik77
26. mar 2009

Betka: aj teba by tam mohol Martin hodit, nie? To ma mrzi, ze u nich tak prepustaju...Aj u Mata, on hovori, ze ked ho prepustia, ze vraj si rychle najde novu pracu-ze vraj uz pozeral ponuky...tak uvidime. Ale teraz sa nam to moc nehodi, ked som tehotna-nevie, ci by si potom mohol zobrat dovcu, keby som potrebovala

lullka30
26. mar 2009

Ahoj baby, tu som 🙂
do človíčkova to mám blízko a čas po 9.hod vyhovuje, takže kludne možeme ist ten budúci týžden

susik77
27. mar 2009

super, ja mozem tusim cely tyzden okrem piatku-to mame rehabilitacie a vecer ideme na sk 🙂

datelenka
27. mar 2009

susik: uz som aj zabudla, ake fotky mam v albume... ked bol Viki mensi tak som obcas skocila na diskusiu o bezplienkovej komunikacnej metode - BKM, tak fotky sa tykaju hlavne tej... tak tam baby snad vsetky nosili v satke... a je to fajn... byvam na Chodove... podla toho, ze ste mali stretnutie v KCMT (Komunitne centrum matky Terezy) a dalsie chcete na Budejarne, tak asi tiez byvate niekde pobliz...

s atopickym ekzemom tiez bojujeme u Riska... je to raz lepsie, raz horsie... musime velmi davat pozor na stravu... mliecne vyrobky trebars davam, ale mlieko ako take radsej nie... je to taka zahada, z coho sa skrabe a z coho nie... mam pocit ze mu vadia susene vajicka v roznych susienkach, ale normalne vajicka mu nevadia... lebo piskoty vadia a tam skoro nic nie je, len muka, cukor a susene vajicka... takze sladkoti radsej doma pecene... ale ja zas taka pekarka nie som, tak to si velmi neuzije...

no a s tym prepustanim... tak to sa povedia magicke slovicka hospodarska kriza a uz sa prepusta jedna radost... ale celkom nechapem, preco taka hospodarska kriza vlastne vznikla... no ale asi to musi byt... hodilo by sa byt aj ekonom aj historik, aby som mohla vsetko pochopit...

kate77
27. mar 2009

Tak aj ja zatím možem budúci týžden.....
Datelenka,ja tiež bývam na Chodove,kde ty presnejšie?To ano,tiež budeš mat i budejárnu kúsok metrom tak dúfam,že sa pridáš...
Zuzka kto chodí na rehabilitáciu,malá?či ty?Ja idem dnes na masáž po 100 rokoch,ma z m,alej tak bolí chrbát.....

susik77
27. mar 2009

Katka: Verca-ma kratsie slachy, musime cvicit, lebodava nakrivo nozicky.
datelenka: my byvame v uhrinevsi, na haje je to kusok 🙂

kate77
27. mar 2009

Zuzi a ako ste nato prišli..?ako sa poznajú kratšie šlachy,práve tým,že dáva na rivo nožky?Taa naša tiež tak čudne našlapuje ale dúfam,že to len preto,že to je začiatok,sama sa poství v postielke ale tk divne