Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kate77
1. aug 2007

No ja dneska už tiež plá energie a nič podozrivé

betka007
1. aug 2007

prave som citala v srpnovkach, ze sa narodilo dalsie mimco, my sa nejako necinime

kate77
1. aug 2007

Baby,ja som teraz zistila,že nemám detskú doktorku dohodnutú-vraj jej treba volat už z porodnice a na 2.den je u teba na návšteve.Vy máte?

susik77
1. aug 2007

caute, hlasim sa z poradne 😉
ziadny naznak porodu-CS 5-rovnake ako posledne 2 tyzdne, mala je kludnucka na monitore, ziadne kontrakcie 😎 A ze vraj v Podoli vyvolavaju 12-14 dni po termine ☹
Takze prechadzam na rezim malinik - liter denne a asi pridam castejsie vychadzky a upratovanie bytu 😉

zuzulik
1. aug 2007

ahojte bambulky, prajem krasny den 😵 ja som dnes v praci prvy den po dovolenke ...a vooooooobec sa mi nechce 😒 co tu mame noveho??

susik77
1. aug 2007

kate: ja ju mam vybav. uz asi mesiac a pol. Skoc k nejakej, len jej povies, ci by si tam mohla chodit a ked Ta zoberie, tak to potom nahlasis aj v porodnici-oni jej poslu spravu z porodnice a ked prides domov, zavolas jej a ona si vas objedna

kajacz
1. aug 2007

ahojte- u mna tiež nič nového, dnes som bola na monitore- žiadne kontrakcie, u dr.rovnaký nález ako pred týždnom, iba povedal, že to trochu makkne... 😝
aspon jedna dobrá zpráva, dr.povedal, že ma nenechá prenášat...

susik77
1. aug 2007

kajacz: to mas dobre, asi ich skusim ukecat, aby mi to vyvolali uz v 41.tt-ja som mala pravid. cyklus a kratsi-takze termin by mal sediet, este k tomu podla ultrazvuku je mimco vacsie o tyzden 😎

kajacz
1. aug 2007

kate77- u nás chcú v porodnici podpis detskej dr., že nás berie

kate77
1. aug 2007

Ta niekto sa ma,že ho nenechaju prenašat🙂
Susik,ked tak hovoriš,že i staršie by malo byt,tak fakt sa pokus dohodnut,niekde čakaju max týžden..10-14 dni..ty jo..kto tomá vydržat?

ikka
1. aug 2007

Ahojte tehulky,
tak sa opat trochu hlasim, kym mala spi 🙂

kate77...doktorku este stihas

susik77...malinik, vychadzky, upratovanie a sex si zabudla 😀 Inak tiez som mala podla UZV vacsie mimi, rodila som presne 41+0, inak na druhy den by som sla uz na vyvolavacku, no a bola z toho 4kg baba 😀

betka007
1. aug 2007

Kate : ja mam tiež dohodnutu dr, ale od piatku ma 4 tyzdne dovcu a dala mi kontakt na zastup. neboj, urcite ti mimco vezme dr do starostlivosti, len si zajdi k nejakemu pediatrovi/čke aopytaj sa... vyber si niekoho , kto je k vam najblizsie

betka007
1. aug 2007

susik : teda, to ti nezavidim. zase fyziologicky nalez.. na nervy, nie? aj tak si myslim, ze to prijde necakane a jedneho dna sa tu proste neukazes, lebo budes v Podoli. Inač, mne Martin naplánoval, že budem cez víkend drhnut s ryzakom podlahu pri grile, lebo sme ju cez vikend ocintali s olejom 😀 , aby sme to trosku pohli, ta neviem neviem , či to zaberie 😎

betka007
1. aug 2007

Kajacz : možno ani veľmi nestihneš prenašať, keď už mäkkneš 😀

musko
2. aug 2007

Ahoj babenky!
Tak ako? Myslím na Vás a dúfam, že ste všetci v poho!
Emalea - už ste pobalení? Máte cestovnú horúčku? Potom daj určite vedieť, ako ste zvládli let a všetko! Peknú dovču!!!!

susik77
2. aug 2007

ahojte 😉 my sme vcera mali navstevu-moju byv. spoluziacku s manzelom-bolo super, dobre sme sa nasmiali-aj som myslela, ci mi to nerozbehne porod-a nic 😎 Dnes mozno pojdem behat po schodoch 😀
ikka: s manzelom sme sa zhodli, ze to dopravovanie spermii ku krcku maternice nas nebavi 😀 😎
Ale inak pohoda 🙂 Rodine sme oznamili, ze porod najskor za 2.5 tyzdna, tak budeme mat klud 🙂
Baby, co idete dnes, zajtra na poradnu: drzim palceky 😉
Emalea: prijemnu cestu a uzite si dovcu 🙂

kajacz
2. aug 2007

ahojte- tak ja som mala strašnú noc, bolo mi zle od žaludku a to som mala na večeru iba zelen.salat, ked to prešlo, nemohla som zaspat a to ja spím celkom v pohode...neviem, či nejaká zmena tlaku...brucho ma nebolelo vobec
betka007- skor mám pocit, že mi makknú nervy... ☹

kajacz
2. aug 2007

kate77- teraz som si všimla, máš termín na moje narodeniny 😵 ešte sa vtedy narodila Madonna 🙂

susik77
2. aug 2007

baby, co tak dat este jedno stretko? 😉

betka007
2. aug 2007

Dobre ranko všetkým, mne sa opakovala včerajšia noc s tou pondelkovou, furt ,,plany poplach ,, 😎 . Dnes som už stihla vygruntovat cely byt, zostala mi vanička, ktoru musim vycistit a nuda, no....

Kajacz : 🙂 možno budem mať aj ja to stastie a odvezu ma vtedy do porodnice

Susik : stretko by bolo fajn, ale dnes sa mi vobec nikam nechce, som zmordovana po tej mojej nocnej smene na wcku ☹

susik77
2. aug 2007

betka: no, vsak ja mam este 2.5 tyzdna cas, 😀 tak hocikedy na buduci tyzden 😉
tu noc nezavidim, hadam to dnes dospis 😉

mmem
2. aug 2007

ahojte🙂
ja som bez zmeny🙂 a vyvolavaju okolo 41.3,4 mi dnes povedal lekar ☹ ,ja este ale stale verim,ze si to maly rozmysli🙂

kate77:tak sme sa minuli,lebo ja som dnes sla skor,manzel mal nejaky termin tak sa potreboval dostat do prace co najskor, aj brblala sestricka,ale ma zobrali
tak sa stretneme v porodnici🙂

susik77: to dopravovanie nebavi ani nas 😀

betka007
2. aug 2007

susik : ok, tak ďalší týždeň dame stretko, teda, ak si to Veronika nerozmyslí 😎 . Ja už normalne pospavam aj cez deň ako na začiatku tehotenstva. SOm nejaká unavená furt.

mmem : keď ťa straši dr s vyvolavačkou, tak je to dobre, lebo malý sa zľakne a pôjde von sam ani sa nenazdáš 😉

kajacz
2. aug 2007

dievčence- ja som mala prvý porod vyvolávaný a nemožem si stažovat. Okolo 11.00 mi zaviedli vaginálnu tabletu, o 15.00 mi začali slabé bolesti akokeby som mala hnačku, tak to bolo do 18.00, vtedy mi píchli plodovku a začali pravidelné a čoraz silnejsie bolesti. Fakt silné kontrakcie som mala asi hodinu a presne o 21.00 sa malý narodil. Mala som problémy s tlačením, nevedela som ako tlačit, nejako to nešlo...nastastie to nakoniec slo 😵

lullka30
2. aug 2007

Ak by bolo stretko na budúci týždeň, tak by som sa pridala 🙂 teda zatial nič nemám v pláne.
Ale podla mňa už niektorá z Vás bude mať odrodené, veď už máte najvyšší čas!

betka007
2. aug 2007

lullka30 : jaj, čas by už aj bol,ale bábätkam sa nechce asi ešte 🙂 . tak sa dohodneme na ďalší týždeň. Som zvedavá kto každý dorazí 😎 .

kajacz : no priebeh bol aký bol, ale hlevné je, že si to zvládla a že to dopadlo dobre 😉 . aspoň si to teraz môžeš porovnať s prvým pôrodom 😀

susik77
2. aug 2007

lullka: ja urcite este budem 2 v 1 😎
kajacz: moja sestra mala tiez dobry a rychly vyvolavany: sice jej tu tabletku davali na zavadzanie 3 dni, ale ked to uz konecne 3.den zabralo, tak mala bola do 3 hodin na svete 😉

emalea
2. aug 2007

Ahojte 🙂 dievcata. Tak vidim, ze ste este vsetky pokope 😉 . No ja balim, samozrejme, nad ranom, okolo tretej odchadzame autom do Brna, tam ho zaparkujeme u znamych a zavolame si taxik. Aby sme nahodou uz nemali trochu kludu, vcera mi moj muz zahlasil , ze na aute cosi klepe, ked sa zahreje 🙄 super nie? Jak my dopadneme na tej dovolenke som zvedava. 😖 😕 Pri nasom stastie sa bud nevojdeme do lietadla alebo do hotelu. Ocakavam, ze im niekde vypadneme zo zoznamu 😀 No robim si srandy, nejako to uz dopadne, nech zije dobrodruzstvo! 😎 A mozno budeme mat uplne nudnu povalovaciu dovolenku, dam vam potom vediet. Majte sa pekne, pa pa pa a drzim palce s porodmi, ked to na niektoru pride 😉

androna
autor
2. aug 2007

silvi peknu dobrodruznu dovolenku.snad sa potom uz stretneme.musime chodit do Kladna na rehabilitaciu kvoli prelezanej hlavicke. 😎

betka007
2. aug 2007

emalea : peknu dovcu a uzite si to tam vsetci ako sa patri 😎