Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

musko
13. nov 2007

U nás sa chodí normálne na ušné a tam to nastreľujú - deti ani nevedia, že sa niečo deje 😉

musko
13. nov 2007

A betka, nemáš za čo - rado sa stalo 🙂

androna
autor
13. nov 2007

no my chodime od 3mes kazdy mesiac k doktorke aby nas zaockovala a stale nic.este to nemame zahojene.ale ine doktorky ockuju i ked to rameno este hnisa.

betka007
13. nov 2007

kaja ahoj, Simon ma krasne miery 🙂 , ja som tiez zvedava, ze ako na tom bude Laura v pondelok, kolko bude vazit,merat a ci ju zaockuju, lebo reakciu po TBC nemala nejaku extra, skor ziadnu ako nejaky vred, i ked az teraz sa jej ukazala taka fialova gulka,ale nie je to vobec hnisave, skor ako znamieko, uvidime, no. Dufam, ze sa Simon nenakazil, ze to budete mat OK 😉

betka007
13. nov 2007

musko, mne povedala detska sestra, ze Laure pichne nausnice,ale musim sa viac poinformovat v pondelok, ked tam pojdeme. Laura dostala krasne nausnice ku krstu, dufam, ze nebude velmi plakat, lebo v sobotu si trochu udrela hlavicku zboku ako je celo a spanky a fest plakala, dokonca sa jej urobila hrcka, ale potom jej to zmizlo, asi tak za 12 hod. Chudinka. ani som nevedela, co s nou mam robit, zlakla som sa, ze co tak place a plakala som s nou. 😢 . uvidim, co s nou urobia nausnice 😒

musko
13. nov 2007

Betka, u nás sa to robí zak, že deti zoberú dovnútra a mama je von - aby neplakala.... A na tie páda a údery si zvykneš - ja som bola tiež zakaždým vystresovaná a sledovala malého, ale dieťa proste rastie s chorobami a pádmi .... učí sa....
Andri, myslím, že Tvoja pediatrička sa k tomu stavia správne. Zaočkovať sa doporučuje až po zhojení očkov. proti TBC.
Betka - neva, že má len malú reakciu, ak by bola v 4 rokoch tuberkulín negatívna, tak bude preočkovaná... Ale na to je ešte čas 😉

androna
autor
13. nov 2007

musko ja som za to ockovanie rada.cim neskor tym lepsie.vravela mi ze ma este rocne deti nezaockovane.

betka007
13. nov 2007

musko je vidiet, ze uz mas dost skusenosti, ale vies, ako drasa srdce mamke ked vidi svoje dieta plakat, ja som sa fakt zlakla, lebo Laura ma necele tri mesiace a uz si buchla hlavu, bolo to prvykrat a moja reakcia... manzel nevedel koho ma skor utesovat. musim sa ukludnit 🙄 . chvalabohu Laura je normalna,ani ju to miesto, kde sa udrela neboli, nema opuch a nie je apaticka, spinka normalne ako predtym, nie je ospala, takze sme ju nebrali ani k dr., aby ju skontrolovala.

zittka
13. nov 2007

ahoj maminy, dnes sme boli na pľúcnom na kontrolu očkovania tbc, je to ok. a na náušničky sa už tešíme.
betka - tiež by som bola vystrašená, ale hlavne, že je to v poriadku. ja som si na tie úrazy doteraz nezvykla, vždy sa zľaknem, a to má Janka už 8 rokov.

androna
autor
13. nov 2007

vystresovane sme asi vsetky ked sa detom nieco stane a to uz nam asi ostane.aj ja mam betka blbu skusenost a to som bola sama ked mi spadol
a ja som na tu kontrolu na plucne nemusela kontroluje to iba nasa doktorka

susik77
13. nov 2007

baby ko je to s tymi nausnckami? verca ich dostane pri krste-niek. vo februari-marci.mozem jej dat prepichnut uska uz niekedy teraz?Alebo az ked budeme mat tie nausnicky?
Inak, koliky uz ustupuju, uz sa mi viac usmieva ako place 🙂
Ale teraz mrnci z inej priciny-ako sa prevracia z chrbatika na brusko a nejde jej to naspat.A ked ju prevratim naspat ja, tak place...Ako ste to robili? Aj vam tak plakali, ked sa zacali prevracat?

susik77
13. nov 2007

inak, dalsia pozitivna vec: tomu panovi co nam prenajima byt nevadi, ze si tu nechame zatial trvaly pobyt, dokonca ze vraj s tym pocital, ze to zapisanie do katastra bude trvat dlhsie 😉
betka: to ma mrzi s Laurou, tiez by som bola vystrasena ☹
inak, mne sa verca otaca a posunuje uz aj v postielke-minule bola nalepena na tych tyciach na postielke.Tak som jej musela premiestnint mantinel-mali sme ho na opac. strane-to este vtedy, ked sme si mysleli, ze tam bude spat 😎 ale ona tam len pozera na kolotoc-ten mame na opac. strane postielky 🙂

betka007
13. nov 2007

susik ahoj, to je super s tym panom, co vam prenajima byt, e vam takto vyhovel 😎 , aspon si mate cas vybavit papierovacky v klude

musko
13. nov 2007

Susik, super!
betka, aj ja som vystrašená, jasnačka, ale Petrík je dosť tvrďas - ak plače, tak je zle, on neplakáva, aj keď padne a obúcha sa.... Na hlavu nám 1x spadol z postele asi ako 3 mes, manžel ležal pri ňom a zadriemal, ma skoro porazilo, ale malý plakal, že sa zľakol...... A baby, čím budú tie naše deti vačšie, tým sa asi budeme báť viac - keď sa začnú pohybovať a objavovať svet a začnú mať svoju hlavu, to je mazec 😎 ......

androna
autor
13. nov 2007

mazec je dobre slovo ani neviem ako by som to povedala slovensky.susik to je dobre a vies teraz ci to bolo z mlieka alebo preto ze uz ma 3mesiace.a k tomu placu.asi je to normalne a my sme to mali oni sa rozculuju ze im to nejde.ja to zazivam pri kazdom motorickom vyvoji.a v postielke tiez cestoval az hore k tyckam ale uz prestal ono sa to stale meni.teraz sa otaca v noci na brusko.

ikka
14. nov 2007

ahojte 🙂

susik: super a Veronika je teda sikulka, ked sa uz otaca 😵
inak u nas je to s nausnickami tak, ze tie nastrelene odporucaju mat tak min. 2 tyzdne v usku a potom sa mozu vymenit. Ja neviem, tak mozno pockaj a daj ich nastrelit az potom.

kaja: Simonko je ale poriadny chlapisko, my mame podobne miery 7370g/65cm a to sme raz taki stari 😀

kajacz
15. nov 2007

ahojte 🙂
ikka- manžel sa smeje, že mám smotanu miesto mlieka... 😀 akurát mám problém, ked ešte trochu vyrastie, nevojde sa mi do hlbokej korby... 😕
Neviete odkedy sa može dieta dávat do športáku? Mam X-landera
musko- myslím, že ty si pisala, že máš X-lander

androna
autor
15. nov 2007

kajacz co mas za hlboky kocar ze sa ti tam nevojde?my mame breaker a v pohode a Simonko teda Danyho nedohnal my sme mali v 3mes 7,6kg.a do xlandera mozes myslim davat v 6mes ale ja ho nemam.ja uz mam urobeny sportak z breakeru ale pritom je stale nalezato.iba obcas mu to nadzdvihnem do kolmej polohy este nie do sedu.i ked predvcerom sa nam uz posadil.

betka007
15. nov 2007

ahojte baby, prajem oekny den, ja som pred chvilou doupratovala, mam dost.

androna Daniel uz sedi? waw, sikulka je. Nasa Laura sa dost hadze,ale este na neotoci na brusko, ze to uz celkom pekne pasie konicky, ked bola mladsia, nemala to rada, stale plakala a teraz vydrzi dost dlho, dokonca aj vydrzi lezat na brusku 😉 . pokrok

kajacz
15. nov 2007

androna- aj hlboký mam X-lander, ešte sa tam vojde aj s fusakom, ale ešte tak 6-7cm a už bude musiet mat skrčené nohy. Kolko má dlžku tvoj Daník v 6mesiacoch?

kajacz
15. nov 2007

betka- ani Šimon sa ešte sám neobráti z chrbátiku na bruško, iba ked leží na boku, pasie pekne, len nemá pri tom otvorené dlane, niekde som to čítala, že majú byt otvorené... 😨

betka007
15. nov 2007

kaja, tak to som si ani nevsimla, ze ako ma dlane. a davas simona sediet? alebo do zvysenej polohy na vankus? Ja davam Lauru na vankus ak si zle odgrgne, alebo ked sa napapa, tak si ju akoby posadim na moje stehna a ona sedi tiez je vyrovnana a krasne si grgne na cely barak, len sa bojim,aby nemala krivu chrbticu, lebo ked jej po nej prejdem, tak mam pocit, ze sa jej krivi

kajacz
15. nov 2007

betka- na vankúš ho dávam, ale celého, na sedenie je ešte skoro...myslím, že ked ju na chvílu posadíš, aby si odgrgla, nič sa nedeje 😉
Šimonovi pomáha, ked si ho dám oproti sebe na koleno, nohy mu visia a držím ho pod pazuchami.
Inak deti majú rovnú chrbticu a postupne vývojom sa im tvaruje(lordoza, kyfoza)

betka007
15. nov 2007

kaja, hej mala som na mysli taku polohu, lauru takto davam odgrgnut, a drzim ju viac pod pazuchami , aby nebol taky tlak,aby natlacila zadockom na moje nohy ..tak snad nic.. ja som klasicka mamicka prvorodicka, vsetko pozorujem. hrozne

mmem
15. nov 2007

ahojte!!!
tak mame konecne rodny list!!!!! pani sa posnazila,vcera nam volala,
uz som jej odpustila 😀
tak nabuduci tyzden vyrazame domooooov, sa tesim,dufam ze budu cesty v pohode 🙂

mmem
15. nov 2007

betka: aj ja vsetko pozorujem a sledujem 😝
ani my sa nepretacame,ale uz pasieme pekne konicky, i ked sa mu to moc nepaci :( ale na fitlopte a na rukach ked ho nosim tak sa nestazuje 😀
kajacz: kedy sa chystate do Boleslavi?

kajacz
15. nov 2007

ahoj mmem- nechastáme sa do MB, dost sa nacestujeme do Hradca Králové do mojej školy. Chodili sme k vám nakupovat darčeky, teraz nemáme čas behat po obchodoch, všetko kupim cez internet.

zittka
15. nov 2007

ahoj maminy, som len na skok, aby som vás pozdravila. my už tiež pasieme, ale neotáčame sa a začali sme si cucať palček - strašné!!! neviem,čo s tým. U Janky som to nepoznala. Markétka nechce dudlík,tak neviem.

susik77
15. nov 2007

caute baby.my sme zase mali noc 😎 dala som malej 23.30 nutrilon, vstala az o 5, otacala sa na brusko, tak som ju otocila naspat na chrbatik.Ale spustila taky sialeny plac, nevedeli sme ju vobec utisit.Az nakonec som ju zabalila do zavinovacky, pohupala na lopte a trosku zaspala.Az potom manzel nadhodil, ze mozno je taka histericka, ze ma hlad.Tak som jej dala a bola v poho...Inak, uz ani kolotoc ju nezabavi-stale sa mi otaca na brusko, tak musim byt stale pri nej...
Mmem, to mate super, ze uz mate RL...manzel tam dnes volal a este stale ho nemame...nechapem...ktovie, ci nestratili aj tu nasu ziadost 😎
Zittka: verca si cuca celu rucicku 😀 to jej vzdy vymienam za dudlik 😎
kajacz: co studujes?

musko
15. nov 2007

kaja, ja myslím, že ešte vydržíte v tom hlbokom. Nemá to polohovací chrbátik? Tým by si si pomohla, dala by si mu trochu vyššie chrbátik a bolo by to. Máte XA? Ja myslím, že keď ho dáš do ležiacej polohy tak to bude jedno, v akom sa vozí... Akurát nebude tak chránený pred vetrom. My máme dobrý fusak - od emitexu.