Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
31. dec 2007

Ahojte 😵 , prajem všetkým krásneho Silvestra a úspešný vstup do Nového roku 😉

susik77
31. dec 2007

dakujeme, aj my prajeme vsetkym vela stastia, zdravia a uspechov 😉
za chvilu ideme na prechadzku do mesta 🙂

betka007
31. dec 2007

Ahoj yzuzka, ja som sa vcera sama vydala mhd do Pocernic za Martinom na stavbu 😠 , tie schody v metre s kociarom... ajajaj... pomohli mi mladenci 😀 , ako travite vecer? my sme mali ist k znamym, ale maju choreho clena rodiny tak sme doma 😝

musko
1. jan 2008

Ahojte dievčatá!
Všetkým Vám prajem v novom roku len to nej naj - hlavne zdravie pre všetkých, šťastie, lásku, radosť a pohodu!

androna
autor
1. jan 2008

ahoj dievcata
vsetkym prajem stastny novy rok aby sa vam v nom splnilo co chcete a hlavne aby ste boli vsetci zdravucki. 😵 😵

zittka
2. jan 2008

ahoj maminy,
všetkým vám i vašim rodinám prajem do nového roku hlavne zdravie a rodinnú pohodu

siguska
3. jan 2008

Ahoj mamicky, prajem krasny novy rok. Odkial, ze to ste? Ja som v Beroune... Uz 4 roky. a stale sama.. teda s priatelom a detmi... ale bez nejakych znamych... a nikto s kym by sme si mohli vyrazit.. ☹

betka007
4. jan 2008

siguska ahoj 🙂 , my zijeme v prahe

susik77
6. jan 2008

ahojte, ozivujem temu 😉 ako sa mate?my sme objednali stolicku peg perego-prima pappa dinner a ergo nositko 😉 uz sa tesim. 🙂

betka007
6. jan 2008

Ahoj Zuzka, my sme cely vikend travili na stavbe v Pocernicich... Dnes som odhrnala sneh, vcera som upratovala tehly.... makacka 😀 . No inac asi nic nove, zajtra idem na socialku poziadat o rodicovsky prispevok......................................................................... SOm zvedava kolko tam bude ludi. V stredu mi konci materska. My este stolicku nemame, Laura este nesedi, takze to zatial neriesim, ale zacala sa otacat na boky a z bruska sa prehadzuje na chrbat 🙂. V piatok sme boli s Laurou na kontrolu s ramenom,ale vobec sa to nezlepsilo, takze to Dr. prepichla, neskustocne mnozstvo hnisu vytieklo, teraz to zasypavam pudrom framykoin... Ked sa to zahojji, tak pojdeme na dalsie ockovanie hexa vakciny....

Vy ako? Ako Verča?

kajacz
7. jan 2008

ahojte 🙂
Prajem všetkým krásný a pohodový rok 2008!

Vrátili sme sa už vo štvrtok, ale nejako som nestíhala...v piatok a v sobotu som bola v škole a včera sme upratovali a prali...Na Slovensku bolo dobre, ale ku konci som sa už aj tešila domov...doma je doma...cestu zvládli deti v pohode. Šimonovi sa tam uplne pokazil režim, vždy sme boli niekde inde, alebo vždy nejaká návšteva...

betka007
7. jan 2008

Ahoj Kaja, ako zvladol Simon cestu? Bol v autosedacke?

kajacz
8. jan 2008

betka- ano, Šimon bol celú cestu v autosedačke, ale ja som bola vzadu pri nom a zabavala som ho, vyberala som ho iba na kojenie a na odgrcnutie, zozaciatlku sa trochu zlostil, ale potom už bol zlatý. Samka sme dali dopredu aj ked nemá ešte 150cm, ale rikli sme to...dokonca nas na dialnici zastavili policajti, iba kontrolovali dialničné známky...a nič nepovedali alebo si nevšimli... 😎

kristina_tvb
8. jan 2008

ahoj slovenky v CR. Chcem sa k vam pridat a hned vas zatazim par otazkami 🙂 . Celkom som rada, ze som tuto temu nasla, pretoze som sa tu dozvedela vela podstatnych veci, najma o tom kde treba male nahlasit a tak.

No a k tym mojim otazkam: v prvom rade ma zaujima, ci neviete ako to je, ked momentalne pracujem, tu v CR, pojdem na matersku a zamestnavatel by pocas mojej materskej skrachoval, alebo ukoncil cinnost. Kto by mi ju vyplacal dalej? Resp. v CR vyplaca matersku zamestnavatel alebo socialka?

A otazka cislo dva: materska je 6 az 8 tyzdnov. Mozem si vybrat na kolko tyzdnov chcem ist, alebo je to ako na slovensku, ze na 8 tyzdnov idu iba tehulky, ktore su na PN, inak plati 6 tyzdnov?

Vopred vam dakujem za odpovede a prajem krasny dnicek.

kajacz
8. jan 2008

ahoj kristina 🙂
Materskú ti vyplácá zamestnavatel 6mesiacov, potom dostáváš rodičovský prispevok od štátu, to si vyberieš kolko rokov chceš byt doma 2 alebo 3. Možes dufat, že tých 6mesiacov tvoja firma nezkrachuje, ale určite je to nejako zabezpečené, bez penazí neostaneš... 😉
K otázke č.2- myslíš asi kolko týždnov pred porodom možes nastupit na MD? Mna vypisal dr. 6týždnov pred termínom porodu a to som bola na PN.
Vela som ti asi nepomohla....

gebi
8. jan 2008

Ahoj Kaja cz,

tak už to mám za pár, tak mi drž prsty, velmi sa teším ak to naše miminko prvýkrát uvidím.
Bola som sa pozriet v porodnici, je úžasná, práve bola uzavretá kvoli malovaniu, takže prídeme do čistého a nového prostredia...
zatial pa a ozvem sa

kajacz
10. jan 2008

gebi ahoj- dlho si sa neozvala, prajem ti vela sily, určite to zvládnete bez problémov 😉 inak v porodnici sú všetci fajn... 😵 po ,,tom" sa ozvi, možeme sa niekedy prejst s kočiarmi po námestí...možno ti ako ,,skusená"matka aj niečo poradím....

susik77
10. jan 2008

ahojte 🙂
kristi: mozes si vybrat, ci nastupis 6 al. 8 tyzdnov.Ja som nastupila 8 tyzdnov.
gebi: drzim palce 🙂 ale mozno si este do porodu pockas 😉 tie posl. tyzdne su nekonecne 😎
betka: nechce sa Ti nekdy vyrazit s kocikmi do mesta? 😉
baby, nemate niekto nahodou Fabku kombi?My ideme teraz kupovat a neco som pocula, ze nema moc velky kufor...

kajacz
10. jan 2008

susik- my máme Fabiu combi, myslím si, že má kufor dost velký(predtým sme mali len krátku Feliciu). Ked sme mali iba Samka bohato nam to stačilo. Teraz sme si ešte aj na Fabiu combi dokupili autobox.

betka007
10. jan 2008

Ahojky všetkým krásný dnik 🙂

Zuzka, to vieš, že ano. Aj na chodov na kavičku by som šla 🙂 dajake faje Latte 😎 Hm? Dnes sa mi vracia Martin zo služobky a zajtra ideme na cellý víkend do Počo makať na stavbu 😠 . Ale ďalší týždeň múžme vyraziť.Ako sa má Verča? Čo očkovanie? Zvláda v poho? My stále odkladáme... Rameno sa hojí, ale má pocit, že sa Laure zase tvorí hnis. Asi jej to budem musieť prepichnuť. Trochu počkám, či to ešte dozreje 😖 .Hej, čo sa týka auta, tak my predavame Octaviu, lebo sa nám zdal malý kufor a kupili sme iné auto 😎 tak neviem ako Fabia 😎

Gebi ty to máš za pár, len aby sii to nemala ako my s kajou, ze nam to museli vyvolať, lebo bábätkam sa veľmi nechcelo 😉 . Zuzka tiež prenašala. Tak, čo? Pridáš sa do klubu prenašačiek? Alebo Kajo vykukne skôr? 😀 Držím prsty nech to dopadne dobre.

Kristi : ako písala Zuzka, tak si môžeš vybrať kedy nastúpiš na materskú. Buď 6 alebo 8 týždňov pred termínom pôrodu. Ja som šla 6 týždňov pred prvým termínom pôrodu. A šla som z marodky- rizikač

gebi
10. jan 2008

dík holky za podporu, fakt to mám za pár...včera som mala poslov, doktor ma vyšetril a povedal, že to zatiaľ k porodu nevypadá...vraj,tak za 14 dní...

kajacz: určite sa ozvem, keď porodím a budeme korzovať s kočíkmi po Jičíne...

kajacz
11. jan 2008

gebi- pre mna boli tie posledné týždne neskutočne dlhé a k tomu bolo vonku tých 38st. 😝 , ale ti aj závidím, tie emocie su perfektné... 😵
Aky ste si vybrali kočiar?











á

susik77
11. jan 2008

caute.betka: verca je v poho, akurat dostala pred 3 dnami mucnivku, tak potierame genciankou.ale nema to velmi rozbehnute, dr.hovorila, ze to je este v poho..den natierame a zda sa mi, ze je to ovela lepsie.buduci tyzden ideme v petroviciach plavat vo vani 😉 som zvedava.a ideme na 2.davku ock.
inak, verca to ma tiez este na rameni cervene, ale uz nema hnis.dr.povedala, ze je to ok.uz som pozerala tu str.s autami.tiez by som isla radsej do stars,a dobre vybaveneho 😉

betka007
11. jan 2008

Ahoj zuzka, budete chodit na lavanie? Ja sm o tom rozmyslala, len neviem ako by som to zvladla, lebo ja sama neviem plavat 😒 . Co je mucnivka? Nasla si nejake vhodne auticko?

susik77
12. jan 2008

betka: nie som si ista, ale myslim, ze tam plavaju len miminka a ty budes lauru len drzat a ponarat...my ideme zatial len na plav.vo vani.inak, premyslam, ze by som zacala s nou chodit aj nekam cvicit.mohli by sme chodit spolu, ak by si chcela...uz mam doma hrozny stereotyp, tak vymyslam 😎
tie auta sa mi pacili, ale mato hovori, ze maju strasne vela najazdene-on by chcel tak do 100 000 km.

kattum
12. jan 2008

ahojte, dlho som tu nebola, veru, zabudam, ze tu tato tema existuje. Gebi, vidim, ze i ty rodis vo februari, uz sa nam to veru blizi. Pre mna je to po druhy krat, len dufam, ze to bude preto rychle.
Kristina, vidim, ze i ty si z Brna, napis do IP, mohli by sme potom spolu chodit niekam kocikovat. Co sa tyka toho, kto vyplaca matersku, zalezi na tom, aka velka firma to je. Do 10 zamestnancov socialka, inak zamestnavatel. Ci chces ist na matersku 6 alebo 8 tyznov pred predpokladanym terminom pododu je na tebe. Ja mam teraz tiez problem, zas by som mala dostavat matersku ako pri prvom dietati, no moj zamestnavatel firmu predal (mne nic neoznamil) a neviem ziskat od sefky kontakt na noveho majitela. Potrebujem od neho razitko na formular od doktorky a poslat to s tym na socialku. To je pech, prachy zavisia od jedneho razitka, ku ktoremu sa neviem dostat.

betka007
12. jan 2008

zuzka: tak skuste im napisat poziadavku, ze aku mate predstavu o aute, co chcete a uvidis, ci vam budu moct nieco doviezt 😉

susik77
13. jan 2008

ahojte 🙂 pridala som nove fotky veroniky-aj z vianoc 😉

betka007
15. jan 2008

tak mne uz druhy den blbne konik, ale konecne som kukla zuzka fotky, mala veronika je roztomila 😉 a vyzera nejaka velka, hm? kolko meria?

gebi
15. jan 2008

Zdravím dievčatá,

kajacz, už teraz sa mi to zdá dlhé a ešte keby som to mala prenášať....no uvidíme...
Kočík už máme kúpený, je v úschovni v obchode,značka Implast...Neviem, či ti to niečo hovorí....