Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

denisse
21. apr 2008

Ahoj dievčata,
konecne som sa odhodlala sa zapojit .... Pochadzam z Presova, teraz byvam uz siesty rok v Prahe Stodulkach, mam 10 mesacnu dceru Nelu ... tak snad sa k vam mozem pridat 🙂

susik77
21. apr 2008

ahojte, betka: super, ze si si uzila egypt. aj ja sa rada stretnem, ale tiez az niek. po 4.5.
my mame uz asi tyzden problem so spanim cez den, uspat malu je horsie ako porod 😎
uz nam jasne vidiet horne predne zuby ako sa prerezavaju, ale mala zas kaka kazdu hodinu 😎
inak, po vikende u nasich sa hra na medvedika gumkacika po konzumacii gumidzusu 😀 😀 😀
stale skace-na zemi, u mna v naruci 😎
a normalne u nasich uz povedala" katka"-to je sestrina dcera 🙂
zajtra by som mala dostat golfky, dufam 😎

susik77
21. apr 2008

inak, ja by som sa bala ist preto sama na dovcu bez malej, ze ona by na mna asi uplne zabudla 😅
uz teraz ked pride manzel z prace jej blikaju ocka a rehoce sa a pri mne vecer uz len place ☹
inak, niekedy mi pride divne, akoby som ju ani nezaujimala ☹ ked sa s nou bavim, pozera uplne mimo mna...je uspech, ked sa na mna usmeje ☹ teraz neviem, ci je to tym, ze preferuje manzela, alebo tym, ze je taka akcna a stale sa pozera cezo mna na nej. hracky a pod.-akoby uz chcela vzdy nieco robit ...

androna
autor
21. apr 2008

ahoj
denisse vitaj medzi nami.presovcanka a este na prahe 6 tak to by sme sa mohli niekedy stretnut na zlicine alebo v ikei.super. 😎

denisse
21. apr 2008

ahoj androna, aj ty si nebodaj z presova? bola som tam teraz tri tyzdne u nasich, tak mi je este trosku smutno za rodnym mestom 🙂 urcite sa mozeme niekedy stretnut, budem rada ....

patricek
22. apr 2008

ahojky Denisse tak to Ta uplne chapem ze ti je smutno mne je vzdy ked sa vratim od nasich strasne a hlavne ten prvy tyzden.ja som od Vranova.A co noveho na Slov.? 🙂 😉

denisse
22. apr 2008

ahoj, na Slovensku som nepostrehla nic nove, ale mozem vrele odporucit cestovanie lietadlom s detmi ... praha-kosice za necelu hodku plus 40 min pred odletom ... sice teraz v piatok lietadlo kvoli nedobremu pocasiu v prahe dve hodiny meskalo, ale aj tak je to asi najlepsia doprava ...

androna
autor
22. apr 2008

denisse ja som od Presova Lipany.a to je nahodicka.tym lietadlom v piatok sme mali letiet,ale potom sme sa vratili domov.oni ho zrusili.po par hodinach ho asi predsa nechali odletiet.to ja uz ale som bola doma.bola hrozna hmla a nelietalo z prahy nic nikam asi 2-3hod.

denisse
22. apr 2008

my sme v piatok vecer leteli z kosic o pol jedenastej namiesto o tristvrte na devat .... ale mala v lietadle spala, takze ok .... 🙂

betka007
22. apr 2008

Caute baby, bola som doobeda na kontrolu s Laurou v 8.mes. Vazi cez 9 kg a meria 75 cm. Teraz poobede ideme na kozne, lebo ma stale zaparenz zadok a posvu. Som zvedava, coi jej na to daju,alebo ci nas neposlu na gyndu.

Inac stretko by sme mohli dat,ale 1.5 . ideme na slovac na 10 dni. Tak kedy?

susik77
22. apr 2008

betka: drzim palce. my sme mali neco podobne, perfektne zabral sudokrem 😉
baby, tak ma nas..l www.babyportal.cz 😠 😠 😠 uplne maximalne 😠 je mi z nich fakt spatne 😠
asi 8.aprila som si u nic objednala golfky peg perego classico za 6990 kc bez nanoznika a plastenky.. 8 dni sa mi vobec neozvali, ani neposlali e-mail, kedy mi to pride. tak som tam zavolala a ze vraj mi to dodaju 30.4., ze vraj mi okolo 8.4.-ani nevedeli presne kedy 😝 poslali e-mail-ja som nic nedostala 😒
pytali sa ma, preco som si neobjed. completo-kde je aj plastenka a nanoznik, ze vraj ho maju na sklade. tak som si 2.den preobjednala to kompleto. povedali mi, ze v cene mam aj tasku. Za 10 minut mi zavolali, ze taska nie je v cene, ze maju chybu na stranke 😎
Ze taska stoji 1070 kc, ale ze mi ju daju za 500 kc. Tak ok. Ze vraj mi to vo stvrtok posielali-ze to dostanem v pondelok. V pondelok som mala asi mesiac dopredu naplan. obed s kamaratkou, s kt. som sa pol roka nevidela 😎 Tak som to zrusila, lebo som nevedela, kedy pridu.
No, pondelok cele doobnedie nic, tak som tam violala a ospravedlnovali sa mi, ze to v PIATOK nestihli poslat, ze toho malui vela 😠 Pritonm mi hovorili, ze vo stvrtok to posielaju.
Tak som to konecne dostala dnes-ale chybal tam Nanoznik a plastenka-teda dostala som to, co som si objednavala predtym-ale o 2000 Kc drahsie 😠
Tak som tam dnes volala a povedali mi, ze je to " smolna objednavka" 😖 ze oni maju kopec spokojnych zakaznikov 😠
Zajtra ze to budu reklam. u vyrobcu a ze vraj do tyzdna by mi mali zvysok poslat, al. mi zoberu golfky naspat.
Mam chut zavolat do Novy a dat im navrh na novu reportaz 😎
Sorry, ale momentalne som maximalne nastvata, tato sranda ma stala 9440 Kc

evicka1
22. apr 2008

ahoj babiky...tak idem sa k vam pridat... s priatelom cakame babatko ja som kosicanka a on je pardubak ale zijeme v prahe v letnanoch 😀

androna
autor
22. apr 2008

susik viem o com pises mna babyportal nasral s autosedackou.mali sme tam predsa tu fotku a mali sme na nu dostat tu 3%zlavu.a prd platila som plnu cenu a este to vozi nejaka divna dorucovacia spolocnost tak mi ten chlap niekolkokrat volal ci si po to nemozem prist do najblizsieho mesta. 😠 😠 to som si mohla rovno zajst do babyportalu bolo by to jednoduchsie.ale aspon som tam zrazila cenu ostatnym babam na konikovi.pretoze som nasla tu danu sedacku lacnejsiu niekde inde na nete a aspon znizili cenu.a tiez mi na moj stazujuci sa mail uz neodpovedali naco ze 😠 😠
evicka ahoj

susik77
22. apr 2008

andrejka, normalne rozmyslam, ze toto napisem na vsetky zname servery o d 😠 etoch, aby som im urobila antireklamu

androna
autor
22. apr 2008

zuzka ked mas cas tak to urob.

denisse
22. apr 2008

dievcata, mate niektora uz hovoriace dieta a manzela cecha? rozpravate s babetkom slovensky a muz cesky? ako to drobec berie a ako rozprava? nasa nela ma len 10 mesiacov a zatial sa zda ze jej to je jedno, ale som zvedava, ako to bude, ked zacne rozpravat, aj sa toho trosku bojim, ale rada by som s nou stale hovorila slovensky ...

androna
autor
22. apr 2008

denisse vecsina tu je kombinovane manzelstvo.ja urcite.a pre dieta je dolezite aby ste kazdy rozpraval svojim jazykom aby v tom nemalo gulas a nemixovalo tie dva jazyky pretoze su dost podobne.deticky sa urcia uplne v pohode.mam znamych sli do nemecka ona ceska on slovak.mala v 2,5roka nevedela nemecky ani slovo a po 3mes zo skolky rozpravala plynule.do 6rokov su tie deticky jak spongia nasavaju a nasavaju.cim viac toho k uceniu dostanu tym lepsie.

zittka
23. apr 2008

ahoj maminy, tak sa po dlhšom čase ozývam.... máme sa dobre, zatiaľ nič nové

betka - snáď vám tie zapareniny čoskoro zmiznú

všetkým pekný dník a vítam nové Slovenky

patricek
23. apr 2008

ahojky tak ja mam 2roc.Patricka,kedze mi cestina velmi nejde hlavne to ich ř 🙂 tak hovorim s malym po slovensky,radsej dobre po slovensky jak zle po cesky 🙂 Ale maly vacsinou hovori po cesky,tak kazdy okrem mna na neho hovori cesky.Ma nejake aj slovenske slova,napr.horuci 🙂 Snad z toho nebude mat chaos.A co vy jak ste na tom s cestinou?mne to velmi nejde,niekedy sa snazim hovorit cesky hlavne v obchode ale furt sa mi popletie jazyk a nakoniec je ztoho cesko-slovencina 🙂 Niekedy sa citim jak d.....furt sa mi miesaju slova ceske a slovenske.

betka007
23. apr 2008

ahojky baby, kozna nam napisala dalsiu mast a hovorila, ze zapareny zadok je normalny, ze to potrva este, nez to zmizne, lebo ma Laura plienky a pocurava sa do nich a nechodi na nocnik.-.. DUfam, ze sa toho zbavime niekedy, lebo ten nocnik vobec nepripada do uvahy 😉 .

Zuzka ahojky, Verca uz skoro chodi a nasa Laura este ani jeden zub nema 😀 . Ale uz lozi, je z nej sranda, zacala spinkat na boku alebo brusku.

Zitka dik 😎 a aj tebe pekny dnik 😎

kate77
23. apr 2008

aHOJ ŽENY..TAK PO DLHŠEJ DOBE SA ZAS OZÝVA..VÍTAM NOVÉ SLOVENDY..jej a oni su tie nove v Prahe,tak sa teším,že niekedy dáme slovenský mamičkovský zraz v Prahe.Ešte mesiac chodím do práce a zas na materskú🙂Včera som bola na kontrole,zatím vše OK..ale už ma chytá panika..sa sledujem jak jastrab,či sa malá ozýva...uf uf...
Betka..jej ty už po dovolenke?
Zuzi,možno s nou manžel viac vystrája🙂...teraz ako všetci pomaly zhánaju dovolenky a už i chodia..by i ja išla k moru vyvalit..juj musím ešte vydržat nejaký rok🙂
Majte sa a zas niekedy papaaaaa

evicka1
23. apr 2008

ahojte... je tu neaka "tehulka" z prahy letnan alebo blizkeho okolia? 😀

kate77
23. apr 2008

hm Evička neviem neviem🙂 ja som z dalekého okolia🙂 až Chodov🙂
Kto to tu písal,že bol nedávno doma na SK?No ja tiež a tiež mi je smutno,že sme tak daleko..v lietadle s nami išlo i nejaké mimi z KE,tak možno niektorá z Vás🙂

denisse
23. apr 2008

ahojte, tak ja po cesky nehovorim vobec, snad by mi to aj slo, keby som sa snazila, ale manzel rad pocuva slovencinu, svokrovci tiez a zatial mi kazdy rozumie 😀 a suhlasim, ze lepsie dobre po slovensky ako zle po cesky .. tak uvidime, ako to zvladne nasa Nela ... ma sice uz 10 mesiacov, ale zatial nelozi, len sa plazi, ale dnes sa jej v rekordnom case podarilo doplazit k elektrickej zasuvke, tak uz budeme musiet zaslepit 🙂

denisse
23. apr 2008

kate77 a ty si priamo z KE? my sme leteli z KE, ale sme z PO 🙂 a uz zase mame letenky na jul 🙂

evicka1
23. apr 2008

kate77 : som na chodove byvala dva roky... na benkovke...ale som rada, ze som z tamat prec... denisse prosim ta cez aku spolocnost lietate? a kolko vas to stoji? moc moc diky 🙂

susik77
23. apr 2008

katka: uzij si tehulkovanie-je to krasne obdobie 😉
ja som uz teraz stale v strehu, mala je stale na nozickach, tak davam pozor.
teraz 1.-4.5. ideme do krkonos-26.4.mame 5.vyrocie svatby, tak ze si dame kratku dovcu 🙂

betka007
23. apr 2008

Katka ahojky 😎 , ja už po dovolenke, bolo úžasne. SOm si myslela, že to bez ,maelj nezvládnem, ale pohoda. Oddychla som si maximalne, samozrejme, že mi bolo smutno, ale fakt ten relax stal za to. Potrebovala som to ako soľ. 1.5. ideme za mamčou do Hrabovčíka. Malu videla na krstinach a to jej boli 3 týždne. Veľmi sa na ňu teší. Drž sa a dávaj na seba a malé pozor. Držíme pršteky 😉 .

Zuzka 5 rokov, hej? Fajne 🙂 . My sme mali v marci prvý rok 😀 a sme si hovorili ako to zbehlo 😀 . Idete cela rodinka do Krkonoš?

Deniss ahjoj, kdeže to bývaš?

denisse
23. apr 2008

evicka: lietame so skyeurope, stoji to kedy ako, zavisi kedy kupujes, ked dost dopredu, tak je to celkom lacne. teraz sme leteli ja a mala za 2550 Kč tam a spat. Na leto uz mame kupene letenky pre mna, manzela, malu a svokrovcov (este u nasich neboli, tak sa tesia 🙂 ) ... tj. 4 dospeli a jedno dieta za necelych 6000 tam a spat. To si myslim, ze je fajn, benzin by stal podobne a s malou tolko hodin v aute by sme nezvladli ....

betka: byvam na Stodulkach nedaleko tesca ci lidlu ....

my budeme mat v juli 3 vyrocie 😀

androna
autor
23. apr 2008

denisse tak s tym lietadlom to bolo inac.ty si rozpravala o skyeurope a ja o csa.s cenou letenky neporadim ja lietam na zamestnanecke.ale skyeurope sa urcite vyplati.
tiez budeme mat 3vyrocie ale v juni.
Kate neboj male a ty to zvladnete krasne.drzim palce.
evicka tak z letnan tu urcite nikto nieje ale betka bude az sa prestahuje k tebe asi najblizsie.pocernice cerny most.