Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

sisa88
1. nov 2008

janula- diky....

susik- minule si spominala ,ze mala spi vo vaku...mozes mi opisat ako to vyzera alebo posli pic..som zistila, ze mala sa budi aj kvlitomu, ze rukami hybe a potom ju to prebudi..a kamoska mi z UK hovorila, ze u nich pretobalia deti do deky od mala, tym padom kludne lezia a spinkaju a maju dokonca na to aj odoborny termin - "swudling"...peti- to je aj pre Teba🙂 ja som mala doteraz len pyzama vaky, ale to malo normalne ruky , len dole sa to zipsovalo.vdaka.

kate77
1. nov 2008

Taaa prídete na Chodov?Ja by som mohla okolo obeda na 3 hodky🙂 vtedy spí🙂...lebo inak v kočíku nevydrží a reve🙂asi by už sediet chcela!niektoré deti si pekne čumílkuju v kočíku a tá moja.....

sisa88
1. nov 2008

kate- mozno pojdeme na chodov do shoppingu.uvidime..mozno skoncime ale v paladiu lebo neviem ci tam predavaju kapsle do presovaca..kde sa budes motat ty?

ufka1
1. nov 2008

SISA - ja som to robila ako pise Janula: bylinkovy aj ovocny caj (bez cukru samozrejme), kojenecku vodu. Na plienke uvidis, ci ma dost tekutin. Ani nas nechcel zo zaciatku velmi pit, neskor zacal. Eliska ti sama da vediet a pochopi, ze je smadna.

bianca
1. nov 2008

ahoj

sisa mne vcera dorucili knihu ,,nejstastnejsi miminko v okoli,,a tam je to balenie deti pekne popisane.Zacala som akurat citat ale moc mi to nejde lebo nasa zasa vobec nechce spat.

sisa88
1. nov 2008

baby ahojte...tak boli sme v meste a cestou spat sme si to strihli cez kyje, ze co ak nahodou niekoho stretneme🙂 a po moste isla Peta s manzelom a malou..hned som ju spoznala podla satky, tak som vybehla z auta a zoznamili sme sa nazivo..no parada, nahody neexistuju hehe 😀

kate77
1. nov 2008

Sissa tak paráda,že ste s a s Petou tak stretli...my sme nikde neboli,dali sme malu na balkon,lebo iba tam spí..keby som s nou nešla von v čase jej spania teda okolo obeda,tak by len revala..chcela som vyskušat tu klokanku čo mám kupenu už 4 mesiacew,lebo teraz by sa podla mna už v tom nosila,všetko pozoruje,ale mam taku divnu,že zatial jej pasuje len čelom ku mne a ona by sa nosila radšej smerom k,,ľudu,,...teraz čakám až dostane chut k jedlu..to je hrůza...nechce mlieko...qakoby nebola hladná a vobec nevypije,čo na svoju váhu má..sa bojím dehydratácie.......
Tak budúci týžden by sme mohli skúsit sa vidiet?baby čo ste v Prahe????

sisa88
1. nov 2008

kate- a kde byvas ty? moja tiez v klokanke nechcela velmi byt, lebo bola velmi velka, ked som to objavilaa...a kym som ju tam narvala, tak som zistila ze aj tak mi to nepomoze..to treba len pretrpiet..pokial sme nezacalai so sportovym kocikom, tak to bol des..stale na rukach, ziadne prechadzky mimo domova ( po uliciah medzi domami, ked zacala kviacat tak som palila domov na zahradu) ale teraz od 7. mesiaca sa s nou uz celkom da, aj ked dnes sme to na chodove vybavili klasika za 20 minut, lebo hned ju drahy zobral na ruky ...to us take deti..ale u Peti ( zastavili sme sa na kofe u nich) bola slusna ako na navsteve🙂))))a to za cely den spala len 30 minut! teraz som ju zabalila ako pokus do deky a zaspala som zvedava ako dlho a kolkokrat zase budeme v npoci hore...

co sa stretka tyka, ja som za...dajte tipy na miesta...ja byvam v ujezde .

petule.h
1. nov 2008

kate77. moc tě zdravím a jsem ráda, že ti elenka tak roste a je krásná a určitě zdravá...píšu z porodnice v krči, už jsi se dlouho neukázala a tuhle jsme si na tebe vzpomněli jak se asi máte...my už máme všechny odrozeno, kromě 2 holek..tak taky pak založíme nové téma...měj se hezky ahoj

petka152
1. nov 2008

ja by som sa tiez rada zucastnila zrazu. mne je to viac menej jedno kde sa uvdime.ja viem o jednej dobrej kaviarni na vysehrade, je to v areali Jedlickovho ustavu (je to chranena dielna). jedna moja kamaratka tam ma kaviaren a je tam perfis detsky kutik, tak ja by som navrhovala toto miesto.

SISA dnesne stretnutie bolo velmi mile, som rada ze sme sa spoznali a uz sa tesim na buduce. dnes skusim tiez uspat s rukami pri tele. som zvedava. nasa este kikirika, ale dnes cez den spala na jej pomery az moc dlho cez den, tak uvidiime..My tiez pouzivame vak na spanie, maju ho v Tescu.

sisa88
1. nov 2008

peti- ako vyzera ten vak? ja som ju zabalila do deky ale klasika, lavu ruku vytiahla po pol hodke, musi ju mat stale vonku....fakt to bol velmi pekny den, zhodnotili sme s manzelom, ze asi uplne 1x bez strestu a pritom spala len 30min za cely den!tak este som zvedava na tu noc. predpokladam,ze minimum 4x som hore, to je iste🙂))
a kde je presne taka kaviaren a ako sa to vola? maju www?

sisa88
1. nov 2008

peti a posli mi fotky..ja ti poslem tie co mame vy, len neviem aku mas kapacitu na maili,ak malu tak ti ich poslem v zmensenom formate

petka152
1. nov 2008

sisa ten vak sa dava cez ramienka a dolu su volne nozicky. takze ma pyzamo a na tom vak. tak som jej dala to + deku. ked som jej davala rucicky k telu tak sa zobudila, takto sa nam to zopakovalo 3x. este stale je hore a placka. asi ma slak trafi, to ma z toho dnesneho denneho spania.sisa fotky mi prosim posim cez toto: www.leteckaposta.cz. nase fotky vam posielam

sisa88
1. nov 2008

peti--jaj tak to pyzamo vak som mala..ja sommyslela, ze je nejake co ma aj ruky v tom...mam ti este raz poslat tie fotky?

verunka222
2. nov 2008

Caute baby som z Presova Mozem sa pridat?

sisa88
2. nov 2008

Ahoj verunka, jasne, vitaj..si z Presova ale v CZ? 🙂

sisa88
2. nov 2008

baby ahojte, ked sme sa uz bavili o tych darcekoch. nasla som na stranke babyportal.sk ( to asi poznate)- celkom dobre napady- moznost vyroby zaujimavych triceik, bodiciek a tak ako "najlepsi dedo na svete a podoobne" asi tam nakupim na vianoce 😀

bianca
2. nov 2008

verunka222 ahoj.Tu Bardejov 😉

petka152
2. nov 2008

ahoj verunka , tu Levice 🙂 ake mas stare babo?

petka152
2. nov 2008

baby zhanam kostym mikuláša, neviete kde by som to mohla kupit?

sisa88
2. nov 2008

peti teraz objednavam darceky akurat som narazila na stranku aj s maskami: http://www.baby-boom.sk/..tam je ze pozicovna karnevalovych masiek, skus

zittka
2. nov 2008

ahoj maminy 🙂

zittka
2. nov 2008

susik - na treťom chceme začať pracovať , keď bude mať Markétka 2 roky 🙂

sisa - ak si vynechala len jedno kojenie, tak má ešte dostatok tekutín. u nás čaje ani šťavy neprešli, obe baby mi pijú čistú vodu z vodovodu. pomaličky Elišku nauč piť - časom si zvykne, že nie iba z prsíčka sa pije

sisa88
2. nov 2008

zittka- diky..aj u nej voda moze byt, nic ine...ale to je najlepsie..prevaras tu vodu?ja zatial hej z vodovodu.

zittka
2. nov 2008

bianca - tú knihu mám tiež, je fajn.

onlika
3. nov 2008

Ahoj baby. Pridavam sa do vasej diskusie, dufam, ze ma prijmete 😉 . Chcem sa spytat, ci mi viete niektora poradit, ci sa da slovensky rodny list vybavit na ambasade v Prahe a potom nasledne aj zapisat dieta do pasu.

ufka1
3. nov 2008

Ahoj Verunka, ahoj Onlinka - slovensky rodny list vybavis na ambasade v Prahe. Neviem, ci sa da tam aj zapisat, nam Jakuba do pasu zapisali v mieste trvaleho bydliska, cize na Slovensku.

Ahojte zvysok, tiez som za stretko. Kedy to chcete organizovat? Zajtra mam termin, ale ktovie kedy to nakoniec bude. Uz to totiz vyzeralo na minuly pondelok, a nic.

onlika
3. nov 2008

ufka - dik za odpoved. Este jedna otazka, musis sa to vybavovat osobne, nevies? My totiz byvame v Usti n.Labem

petka152
3. nov 2008

ahoj onlika, ja si tiez zrovna vybavujem zapis do pasu. slovensky rodny list si vies vyziadat na zvlastnej matrike bud v Brne, alebo v Bratislave. Treba tam zaslat ziadost, overenu kopiu rodneho listu dietata a kopiu sobasneho listu.lehota na vybavenie je tusim jeden mesiac. ja som bola na matrike u nas v leviciach a oni mi to zaslali do bratislavy. a so slovenskym rodnym listom pojdes na pasove a tam ti dietatko na pockanie zapisu.

...a samozrejme ta prijmame do debaty

petka152
3. nov 2008

onlika - akurat sa divam ze aky mas krasny termin. aj moja mamina sa narodila 17.11.. ako pise ufka,rodny list sa da aj v prahe na ambasade, mne povedali u nas na matrike postup co som ti pisala...

ufka - mali by sme stretnut cim skor, lebo po porode ta asi dlhsie neuvidime, skus dat vediet kedy sa ti to hodi a kde, a dohodneme sa aj s ostatnymi babami z prahy. ja sa prisposobim miestu...ja som prenasala skoro dva tyzdne, a to cakanie bolo hrozne...

vcera nam vypadla pruzina z kociku, idem ho dnes reklamovat, asi ma slak trafi. v obchode mi povedali, ze to bude trvat zhruba mesiac.... zeveraj nam pozicaju nahradny ☹