Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
22. júl 2007

tak uz mi zaspal na nohach a je na brusku.staci aby som ho chvilku nosila na rukach tak uz ho nesmiem odlozit bo spusti.tak sa unavil placom.je uz velmi tazky ma 7kg.ale je to zlaticko.tak som zvedava co budete mat.my chceme urcite este aj dievcatko.

ao
22. júl 2007

tak tak, to je aj manželov scenár, najprv chlapček, potom dievčatko a časom ešte tretie 😅 on je časovo flexibilný, takže si predstavuje ako si vychová vlastných potomkov a ako sa im bude venovať. v minulosti vyučoval detičky cudzie, tak sníva, že sa raz bude naplno venovať vlastným. máme chalupu v južných čechách, tak by sa tam najradšej odsťahoval, alebo tam s nimi zatiaľ trávil aspoň práznidny. no, máme tie role trošku naopak 😅

androna
autor
22. júl 2007

takze na matersku ide on? 😀 😀 to jedine zeby si nekojila.to mi prave ten moj zavidi ze bezo mna to proste nejde mat maleho len pre seba na dlhsie nez 3hodiny.

ao
22. júl 2007

to nie, firma je na mne v niektorých ohľadoch závislá, nemyslím taký ten pocit nenahraditeľnosti, to naopak by som rada prenechala na mladších kolegoch. ale niektoré veci nemožem predať iným, takže budem pripojená z domova a po pol roku čiastočne dochádzať aspoň na Ruzyň. úplne závidím ľudom čo přacujú napr. na ČSL, že si proste zaučia zástup a sú kľudne na materskej.

androna
autor
22. júl 2007

no ja som u CSA ale na pozicii kde sa nemusim vraciat po 6mesiacoch.ani by som nesla.je to super sledovat jak sa bambučo vyvija. 😀

ao
22. júl 2007

tak to je výhoda veľkej spoločnosti. švagriná tam lieta na ATR a vrátila sa po 2 rokoch, aj to iba na čiastočný úvazok a nebol to problém.

androna
autor
22. júl 2007

tak ja pojdem chystat kkupanie a za chvilu dorazi manzel z prace.tak papa
teraz ti vlastne zacne to najkrajsie obdobie tehotenstva. 😎

ao
22. júl 2007

as tými pokrokmi máš úpnú pravdu, budem sa snažiť čo najviac byť doma, aby som skoro nič neprepásla... to už sa v živote veľakrát neopakuje

ao
22. júl 2007

ďakujem za pokec, napíš do IP ak sa budeš chcieť stretnúť, možem aj cez deň, časovo to mám flexibilné. pa pááá

bianca
23. júl 2007

caffte.Je tu niekto?

ao
23. júl 2007

ahoj Bianca 😉

emalea
23. júl 2007

Ahojte, tak my sme uz doma 🙂 Nakoniec sme cestovali cez den, vyrazili sme az poobede, ale dievcata boli uplne zlate, bud spali alebo sa same zabavali 😵 no taku bezproblemovu cestu cez den som rozhodne necakala 😎

Vidim, ze sa tu rozbehla nova diskusia, ale este som nestihla precitat.

Androna, este ste tu alebo ste uz vyrazili na Slovensko?

Tak ja idem trosku robit poriadky po troch tyzdnoch a prat a tak 😀

kate77
23. júl 2007

Ahoj baby-ejha?Som tu nebola celý víkend a takto sa to rozbehlo?Musím si to potom v klude prečítat,aby som bola v obraze kto je kto🙂

bianca
23. júl 2007

ahoj.Som tu zasa.Prave som zazila kulturny sok.Pisala som tu,ze som sa pokusila napisat na Slov.ambasadu v Prahe ako je to teraz presne s prckami po narodení.Prave mi volali.Som v soku.Este sa mi asi nestalo aby bola s neakej statnej spr.taka ochota...

susik77
23. júl 2007

bianca 🙂 a co si sa dozvedela? 🙂

bianca
23. júl 2007

no ze maju pobocku v Brne a ze potrebujeme český rodny list maleho+1xnotarsky overenu kopiu,dalej original rodne listy rodicov a sobasny list k nahliadnutiu.
Potom vam slov.rodny list poslu a na pockanie vam napisu mimco do slov.pasu na konzulate kt.by malo platit do 5 rokov mimca

susik77
23. júl 2007

fakt aj original. nase rodne listy? No nazdar, to asi nemam 😎 vsade im stacia u manzelov sobasny list 😕

bianca
23. júl 2007

tak mi to pani nadiktovala.Manzel tiez nevie kde ho ma,tak musime asi nechat vystavit duplikat

susik77
23. júl 2007

nevies, ide to vybav. aj telefonicky, al./ cez rodicov?

bianca
23. júl 2007

tak to neviem 😖

musko
23. júl 2007

susik,cez rodičov to tuším nejde - vybaviť musíš Ty, oni možu prísť vyzdvihnúť slov. rod. list, ale Ty tam musíš ísť. A tie rod listy rodišov sú fakt pravda, odovzdávala som to na slov. matrike doma vo ZV. Hotový rod. list malého mi bol zobrať moj otec.

androna
autor
23. júl 2007

ahoj Silvi este sme doma na slovensko letime az vo stvrtok a vratime sa v nedelu.potom mame 2.8 doktora a potom uz by sme dorazili do toho Kladna okuknut dvojcata.Dany sa doma celkom nudi a ked sme niekde tak pohoda.hlavicka mu nestiha jak cumakuje. 😀

susik77
23. júl 2007

musko: no, tak to asi bude musiet ist nejak cez splnomocnenie 😎 pretoze ja sa tam asi nedostanem po porode 😎 nemozem malu nechat len tak napospas samu v Prahe. Asi zavolam na matriku na Slov. ci to moze vybavit niekto z rodiny. Vsak vlastne na nic ine okrem toho slov. rod. listu a zapisu do pasu tie nase rod. listy nepotrebujem...A ten slov. rodny list a zapis do pasu staci do pol roka vybavit, ked nechceme vycestovat, nie?

emalea
23. júl 2007

Susik, ja som si sice duplikat rodneho listu vybavovala tak tri roky dozadu, tiez som ho ako naschval nemohla najst, ked som ho potrebovala a potom sa samozrejme objavil, ked bolo po vsetkych peripetiach 😎 , tak dufam, ze sa to za ten cas nezmenilo...vybavovala mi to na Slovensku mamka, ja som pri tom nemusela osobne byt. Nez sa narodili dievcata, tak som ziskala ceske obcianstvo, takze som si ich tu nenechavala zapisovat do pasu ako cudzinec, ale poznam ludi, ktori si to vybavovali tu cez slovensku ambasadu a trvalo to niekolko mesiacov. ☹

bianca
23. júl 2007

to je damy stale tak,ze mate urcite veci,ako sa hovori na poriadku,ale ked ich treba,tak zahadne zmiznu a ked sa vzdate nadeje a uz ich nepotrebujete,tak sa objavia.Mne sa to stava casto,tak neviem 🤐 🤐 🤐

susik77
23. júl 2007

emalea, bianca: no, ja som nasla akurat nej. tlac.: Vypis z knihy narodeni-tak neviem, ci to moze posluzit ako altern. mojho rodneho listu 😕 A manzel mi povedal, ze tiez svoj nema...najhorsie, ze obaja mame uz trv. pobyt tu v CR, tak neviem, ci nam vydaju tie nase rod. listy v SR...

emalea
23. júl 2007

Androna, vy idete na Slovensko len na tak kratko? A odkial vlastne presne pochadzas?
No ako to tak vidim, zase sa minieme. My by sme prave buduci tyzden chceli vyrazit niekam na dovolenku. Este nic nemame, tak uvidime, co sa nam podari vychytit, samozrejme napisem.
To je uzasne, ze maly je taky zvedavec a spolocensky, len nech mu to vydrzi, budete to mat vsetci lahsie.
Som zvedava, ako si to uzijete na Slovensku, tych par dni bude vycerpavajucich, urcite budete obletovani a okupovani a pre maleho to bude hodne zmien za sebou. Hrozne bude podla mna aj balenie...sice len styri dni, ale malemu babatku toho treba docela dost. esteze kojis, usetris kopec starosti. Tak budem drzat palce a prijemny pobyt. 😎

ao
23. júl 2007

ahoj babenky 🙂
bianca: to som ťa vlastne mohla upozorniť, že na ambasáde sú úplne perfektné pani, sú tam tri a všetky sú fajn 😀 to sa často nevidí, že by bol úradník príjemný a ochotný

bianca
23. júl 2007

susik77 :neviem ako to je,ked mate ceske obcianstvo.Mozno je iny postup.

susik77
23. júl 2007

ao: a byva tam vela ludi, ked tam ides vybavovat?