Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

yvetta
29. júl 2010

@zmrzlinka jasne uz som tu tak napis ako kde teraz byvate? my sme v Prahe a prave dnes ideme na SR na vikend na rodinnu oslavu 😉 babo chystame niekedy buduci rok a ty ako aku pracu si si nasla v CR? ja mam celkom dobru pracu strasne ma bavi tak dufam,ze to budem moct z domu robit aj pocas rodicovskej 😅

yvetta
29. júl 2010

@zmrzlinka prave som si vsimla, ze ste pri Plzni a kde pracujes mohli by sme daj aj stretko ked to bude trosku dalej od Prahy tak dojdem - ja robim na Zlicine je to cestou na Plzen 😅

zmrzlinka
29. júl 2010

juuuuj tak to Ti zavidim,ze ides domov.Ja som mala ist tiez na oslavu,ale od pondelka nastupujem do prace,tak nejdeme 😒
Inak my byvame u svokrovcov,lebo staviame domcek.Uz mame dosku a na buduci tyzden sa budu tahat muri.Takze od buduceho roku budeme konecne vo svojom,tak chceme zacat snazilkovat.Snad sa rychlo zadari.
A budem pracovat ako sestricka.Po skole som nepracovala v odbore a vraciam sa k tomu po 5 rokoch,tak som vyklepana,ale verim,ze sa rychlo zaucim.Dufam,ze budu mat so mnou kolegine trpezlivost 😀
Stretko by sme niekedy mohli dat.A byvate niekde blizsko Zlicina?

zmrzlinka
29. júl 2010

inak pozyvame aj dalsie Slovenky ci predsnazilky (pekny vyraz ,nie?), snazilky, tehulky alebo uz mamicky........trochu ozvivime zaprasenu temu 😀 😀 😀 😀

yvetta
29. júl 2010

@zmrzlinka no ja sa musim balit, lebo manzel ma zabije, ze tu vypisujem 😀 inak my nebyvame pri Zlicine, ale dost daleko Brandys nad Labem, ale mozme dat stretko aj v Prahe, alebo niekde kde by to sa nam hodilo obom 😅 😅

zmrzlinka
29. júl 2010

stastnu cestu a pozdravuj Slovensko 😉

yvetta
3. aug 2010

@zmrzlinka ahoj ako sa mas po vikende a kedy vlastne nastupujes do tej novej prace a kde to budes robit v nemocnici, alebo nejakej albulancii? mne sa zajtra vobec nechce ist do prace 😒 dnes je tu take strasne pocasie a na SR bolo teplucko 27 🙂

zmrzlinka
3. aug 2010

Vy uz ste naspat?Tak to bola rychlovka 🙂 Ja uz som dnes druhy den v praci.Dali ma na novorodenecke odd.,tak som rada.Mam sa dost ,co zaucat.....dufam,ze to rychlo zvladnem.Teraz mame vela deti,tak je to zaucanie v behu....mam hlavu ako balon.
No to pocasicko je des 😒 Svokor ma dovcu,ze nam pomoze na stavbe a ono takto prsi 😖

yvetta
3. aug 2010

no my sme boli len na vikend lebo babca mala 80, ale na zaciatku jula sme boli na 2 tyzdne na SR na dovci takze stacilo 😀
a ako stavba? staviate v Rokycanoch? svojpomocne? a co uz mate..
no a robis aj na nocne denne? a to je kde to novorodenecke niekde pri Vas?

zmrzlinka
3. aug 2010

nooooo dva tyzdne doma je az mooooc 😀....... 😀 😀 😀 Robim v Rokycanoch od svokrovcov to mam 15 min pesi 🙂 do kopca 😀 😀 😀 Tento tyzden nocne nerobim...uvidim ako na buduci tyzden....zo zaciatku ich asi vela nebude.....potrebujem sa zaucit.

Staviame vo Veselej.Taka mala vesnicka kusok od Rokycian a uz sa tahaju muri.Celkom to ide.Myslela som ,ze to bude horsie.Ale co nie je ....este moze byt 😀 😀 😀
Inak sa uz sialnene tesim do svojho.A vy mate nieco svoje?Myslim byvanie 😉

zuzuna_
3. aug 2010

ahoj, tiez sa k vam pridavam 🙂

yvetta
3. aug 2010

ahoj @zuzuna_ vitaj napis nieco o sebe 🙂

@zmrzlinka ja sa moc netesim do prace mam toho dost a niektori kolegovia nie moc schopni 😝

zmrzlinka
3. aug 2010

yvetka tak to ma mrzi 😒

zuzanka vitaj 🙂 prezrad nam nieco o sebe.

Asi aj ja by som mala nieco viac napisat.No takze....som z vychodu 😀 😀 😀 Manzelik je Cech.ALe nie 100 % 🙂 Maminu ma Slovenku.Taka rodinna tradicia 🙂 Manzelia sme rok aj desat mesiacov a inak na Vianoce to bude 7 rokov,co sme spolu.
🙂

yvetta
3. aug 2010

@zmrzlinka my sme oslavovali 7 rokov tohto roku v aprili 🙂

zmrzlinka
4. aug 2010

@yvetta 🙂 🙂 🙂

zmrzlinka
9. aug 2010

preco tu nikto nie je? ☹

leiinka
9. aug 2010

no, keď Vy ste si tu s Ivetkou tak trošku spravili súkromnú tému z toho... ale lepšie nejaké príspevky ako žiadne... 😉

zmrzlinka
9. aug 2010

tak co nieco nanapisete.....ked sme tu len dve,tak debatujeme dve.... 😉 ....a cakame na dalsie prispevky 😅

eustoma
9. aug 2010

ahoj kocky, ja som tiez slovenka v cechach 😉. ale zatial sa na drobceka cakame. inak v cr, sme tusim 10 rokov. manzelia sme rok aj 3 mesiace.

leiinka
10. aug 2010

@zmrzlinka No, veď som konečne napísala... ale do takej debaty sa ťažko vstupuje.. ale to nie je žiadná výčitka, veď píšem, že lepšie nejaké príspevky, ako žiadne... a Ty @eustoma si kde v Čechách?

eustoma
10. aug 2010

ja som v Prahe.

ciernavila
10. aug 2010

Ahojky dievcata, ja som presne dnes mesiac vydatá 🙂 a hneď po svadbe sme začali "pracovať" na bábatku. Včera som mala dostat menzes, tehotensky test midnes rano ukazal dve čiarky ešte pred limitom - Unimark tycinka. Citala som ze je ale nespolahlivy a moze ukazovat falosny vysledok. Mate s tym skusenosti?

eaka
10. aug 2010

@ciernavila Ahoj Čierna víla, s takým skúsenosti nemám, ja som si robila test až keď mi M meškal 3 týždne 😉

yvetta
10. aug 2010

ahoj holky no je pravda,ze ked nikto nepise tak si piseme len 2ks 😀
ja toho mam dost vela nestiham tu chodit 🙂 v Prahe, alebo okoli nas tu je dost ...
my planujeme babo az tak buduci rok takze este mame casu 😉 , aj ked uz vsetci okolo mna tehu nejako sa mi do toho nechce 😒

eustoma
10. aug 2010

my sme planovali babo pred rokom a pol spetne. takze ono planovat planujeme, len nejako rok a cca 8 mesiacov sa nedari. takze s tym planovanim som uz opatrna.

yvetta
10. aug 2010

@eustoma chapem ta, ale ja si davam asi len taky cas ze od kedy v pohode 😅 v podstate aj teraz keby sa podarilo tak nemame nejaky vacsi problem, ale buduci rok by bolo lepsie no uvidime... 😅 urcite to nechcem nejako riesit extremne, lebo psychika robi vela 🙂

eaka
10. aug 2010

no ja by som druhé strááááášne chcela...ale nie je na to momentálne vhodná situácia (bývanie a iné veci...), tak si môžem akurát tak v snoch..a kamarátkam beriem deti a nosím ich na rukách a ukájam svoje rozbúrené materské pudy 😖

zmrzlinka
10. aug 2010

baby vitajteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 ja si svoje materske pudy ukajam v praci 😀 😀 😀

eaka
10. aug 2010

robíš v jasliach??? 🙂

eaka
10. aug 2010

aha nie...teraz čítam...sestrička... 😉