Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

denisse
24. nov 2011

@nikita14
v stodulkach, to je praha 5, prip, praha 13 ... od teba dost daleko ... ale metrom sa da 😉

nikita14
24. nov 2011

@denisse mne ani nevadi ked si daleko lebo ak si poblizku metra tak je to v pohode lebo metrom som skor na mieste ako keby som mala niekde dojst peso 😀 a moj syncek velmi rad cestuje metrom takze iba mi nam to vyhovovalo 😉

denisse
24. nov 2011

@nikita14
a aku stanicu mas najblizsie?

nikita14
24. nov 2011

@denisse ja mam hned poblizku Kobylisy na metre C

denisse
24. nov 2011

@nikita14
tam nedaleko som byvala, ked som prisla do prahy ako slobodna pred takmer 10 rokmi 😀 😀 😀

nikita14
24. nov 2011

@denisse takze to tu poznas potom 😀

denisse
24. nov 2011

@nikita14
metro kobylisy vtedy este nebolo, holesovice boli konecna ... a ja som byvala v cimiciach, tak tam to poznam lepsie ... by som sa tam isla pozriet, co sa za tie roky zmenilo ... 😉

nikita14
24. nov 2011

@denisse cimice mam hned vedla my byvame v bohniciach 🙂 mozes niekedy prist kuknut a hned by sme dali stretko 😉

denisse
24. nov 2011

@nikita14
az na jar asi, nech sa mozeme v peknom pocku poprechadzat 🙂

nikita14
24. nov 2011

@denisse no to je tiez pravda v jari bude lepsie aj teplejsie aj krajsie 😉 my sa chystame od vianoc do februara na Slovensko trosku pootravovat babky :D

barushkaaam
26. nov 2011

@yvetta
@bambola
@lilliaan
@denisse
ja som tu dlhsie nebola, lebo minuly piatok som bola na prehliadke, zistili mi stale vysoku hladinu hcg, tak si ma rovno na Kramaroch nechali a zistili, ze ten prvy kyret, co mi robili tu v CR odflakli, tak ho museli robit znova ☹ tak snad uz bude len lepsie ☹

denisse
26. nov 2011

@barushkaaam
tak drzim palce, nech je uz naozaj len dobre ... a kde tu v CR ti to urobili tak zle??? 😕

bambola
26. nov 2011

@barushkaaam fuha, to ti kde tu robili ☹ tak snad uz bude naozaj lepsie. ako sa citis?

barushkaaam
26. nov 2011

@denisse priatel pracuje v Kadani na elektrarni a zacala som krvacat tu a hned sme isli do tunajsej nemocnice.....
@bambola povedala by som, ze som si siahla na dno....horsie uz myslim, ze byt nemoze ☹

denisse
26. nov 2011

@barushkaaam
drz sa, rob nieco, co robis rada, skus si odpocinut a uvidis, ze bude lepsie ... mozno pomaly, ale isto ... velmi drzim palce ..

barushkaaam
26. nov 2011

@denisse
lenze to je to...ze teraz ma nebavi nic...pockam, kym pride menzes a potom skusime znova.....mozno to dalsie tehotenstvo otupi trosku tu bolest a pocula som, ze po potrate je najvyssia sanca otehotniet..........

inak podla vysledkou z histologie s tym babatkom nebolo vsetko v poriadku, preto som potratila ☹

bambola
26. nov 2011

@barushkaaam tak vidis, priroda sa tych slabych jedincov zbavi 🙂 sice to boli ale nemusela si sa rozhodovat ty, vo vyssom stadiu a s vacsou bolestou. vsetko zle je na nieco dobre.

sustred sa teraz na tu diplomku, zorganizuj si svadbu a mysli na ine 🙂 ak to chcete skusit tak skusajte ale nejako sa na to nesustredte, mozno by som pockala dva menzesy, aby sa ta stielka tam obnovila, ale tiez som pocula, ze netreba caka tolko ako vravia, ze pol roka az rok

barushkaaam
26. nov 2011

@bambola mne kazdy vravi ine.....ten doktor, co vtedy zastupoval mojho gynekologa tvrdil 6 mesiacov, pri prvom kyrete tvrdili 3-6 mesiacov, pri druhom trvdia, ze ked sa na to citim aj hned, kedze chyba bola v tom embryu
no a moj doktor, ze si mame dat pauzu 4 mesiace...
inak diplomovku uz zacinam a dneska som bola v skole, ufff

bambola
26. nov 2011

@barushkaaam tak laicky si nemyslim, ze tym, ze to bola chyba v embryu mozes zacat hned, tam ide podla mna o obnovenie tej stielky v maternici, ci? 😕 aby sa vajko malo kde a dobre uchytit 🙂

a co vlastne pises?

yvetta
27. nov 2011

@barushkaaam - ahoj moja, tak poznam dost kamosiek, ktore po potrate otehotneli, tak ti drzim palce... 😉 , ale asi pauza by tam mala byt nejaka - ja neviem... vsetci v mojom okoli to dodrziavali inak, jedna kamoska cakala 3 mesiace, druha 6 mesiacov - takze neviem co je lepsie 🙂

niccky.z
29. nov 2011

Ahojte 🙂 potrebovala by som sa nieco opytat 🙂 pred 2 mes sme mali svadbu v prahe a konecne mam aj slovensky sobasny list, takze potrebujem zmenu priezviska v dokladoch pas mi urobia tu na ambasade ale VP a OP potrebujem ist na slovensko. Neviete ci mi doklady neurobia v bratislave napr. do 2 pracovnych dni alebo je tam cakacia doba 30 dni??? Dakujem

vbrnka
29. nov 2011

ahojte..mozem sa k vam pridat? podmienky splnam 🙂 momentalne sme v prahe kam som najprv prisla na rok a uz to budu pomaly tri 🙂

denisse
29. nov 2011

ahojte ...

@vbrnka
vitaj 😉

@niccky.z
kde mas trvaly pobyt?

bambola
29. nov 2011

@niccky.z obcianku ti spravia len v mieste trvaleho bydliska, ak ho mas teda na SR. pokial mas trvaly v CR tak ti OP ani nevydaju

niccky.z
30. nov 2011

@denisse dakujem 🙂 no trvaly mam na slovensku na vychode. Takze nehrozi aby som si poziadala o obcianku v bratislave tam to mam blizsie 🙂
@bambola

bambola
30. nov 2011

@niccky.z nie, musis na vychod 🙂 ja som si tiez teraz tak vybavovala aj obcianku aj pas.

niccky.z
30. nov 2011

@bambola takze staci ak pojdem do bratislavy?? tu na velvyslanectve mi povedali ze mi pas urobia do 3 tyzdnov ale OP a VP musim ist na Slovensko.
Ak si zaziadala v bratislave o OP a VP tak ako dlho si cakala a volali ti na ceske cislo aby si si pren prisla?

bambola
30. nov 2011

@niccky.z vsak som ti napisala ze pre OP (a asi aj VP) musis do miesta trvaleho bydliska. logicky, kedze by si mala v mieste trvaleho pobytu byvat 😉

bambola
30. nov 2011

@niccky.z a ked boli doklady hotove tak mi prisla smska 🙂

karina1
30. nov 2011

@niccky.z robila som OP aj pas teraz, neviem ci ma zmysel vybavovat pas v CR a OP v SR. OP aj tak musis robit na policii dla miesta trvaleho bydliska, vsetko vybavis naraz (rovnaka fotka ide na oba preukazy). OP som mala hotovy cca za 5dni, na pas este cakam. Poslu ti sms, ale musis nadiktovat svk mobil (moze byt aj mobil pribuzneho). OP si musis prevziat sama, al. plna moc s overenym podpisom; pas vydaju napr. aj mame (aj bez plnej moci).
A inak zdravim vsetky "sloveny" v cr ;)