Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
10. jún 2008

Lucka, gratulujeme Natalke 🙂 To je zlate 🙂 Ako budete oslavovat? 😉

lullka30
10. jún 2008

Natalka ďakuje 🙂
My sme vlastne oslavu už mali 😝 - bola tu totiž na 3.týždne manželova sestra (moja dobrá kamoška) z Itálie aj so 6.mes miminom a chceli sme oslavovať aj spolu s nimi, takže min.víkend to už celé prebehlo. Mám foto v albe
Na tú dovolenku do Italy ideme k nej, býva 1.hod od Benátok

betka007
11. jún 2008

Ahojky baby 😎 , aj mne to vyhovuje v piatok o 10:00 hod 😎 tesime sa na vas 😎

Lulka gratulujeme Naty 😀 , ona už nosi sponky? 😀 ta sa ma 😀 , krasnu tortu ste jej dali upiect 😉

Katka bud v klude, ja som brala tie vitaminy este aj po porode a cele tehotenstvo.. A v pohode. Som netusila, ze sa to nesmie 😎 😝 😀

kate77
12. jún 2008

Jej tak to gratulujem Nataly...k jednému ročiku..ako sa píše o s okaňom??Ved uvidíme...možno sa ešte podarí i so mnou vidiet Lucke pred porodom🙂Príjemnú dovču
A vy baby zajtra na Chodove-dáme rovno u coffeheaven..či ako sa to píše...???alebo u CA ako su pre mna také pohodlnné stoličky..červené a biele a pľac i na kočárky🙂

lullka30
12. jún 2008

ďakujeme za gratulácie 🙂 Natalka je už velká holčička 🙂
Odchádzame zajtra večer a ešte nemám nič pobalené 😝
Betka, Natalka má dlhú ofinu a padalo jje to do očí, tak sem tam nosila sponku, ale radšej som jej to trochu ošmíkala, aby v nejakej nepozorovanej chvílu tu sponku neprehltla
Katka, ak neporodíš do 23.6. tak by sme sa ešte stihli stretnúť
Babulky, majte sa tu krásne, pa pa

susik77
12. jún 2008

lucka:pa 🙂 uzite si to 😉
inak baby, ja by som uz chcela pracovat 😔 uz mi to chyba...ale manzel mi hovori, ze sa nam to nevyplati financne-co by som zarobila by sme dali opatrovatelke al. najasle ☹
tak asi si urobim aspon nej. kurzy na jesen a uvaz. o certifikate CAE z Angliny. Ten doktorat nejak nestiham 😒

betka007
13. jún 2008

ahojky 🙂 ja uz sa chystam na ten chodov 🙂

lulka uzite si dovcu a stastnu cestu 🙂 a nech nate krasne pocasicko

glia
13. jún 2008

ahojte babenky...tak ja sa tiez nachadzam s celou rodinkou v cz uz minimalne 5 rokov... 😉 neviete mi niektora hodit skusenosti s porodnicou niekde v stredoceskom kraji? maleho sme mali v mladej boleslavy, tam uz nikdy nevtupim...teraz sme zaregistrovani v neratovicich, no akurat na datum mojho porodu maju zatvorene, maluju...ostava mi dufat, ze budeme prenasat, alebo si najst nejaku inu, adekvatnu alternativu...pocula som aj o jicine, no ti maluju presne vtedy, kedy neratovice... 😖

betka007
13. jún 2008

Cus baby, uz som doma. Zastavila som sa este pre tie saty, vyskusala si ich, sadli mi, tak som si ich vzala. Idem sa natiahnut a pooddychovat 😀

Katka spis? 😀

glia ja neviem o ziadnej porodnici 😒

androna
autor
13. jún 2008

glia ja uz som ti radila melnik rodila som tam pred rokom a maximalne spokojna.neviem ale ake to tam je teraz ci sa nieco nezmenilo.ale porodny plan akceptuju.

betka007
14. jún 2008

Cus babenky. My sa prave chystame do Havlickovho Brodu za kolegynou, ktora sa dnes vydava. Ideme jej pogratulovat, robime si mensi vyletik a poobede naspat domov 😎 . Pekny dnik vam prajem 😎

kajacz
14. jún 2008

ahojte dievčatá 🙂
glia- ja som rodila v Jičíne a bola som spokojná...inak 16.8. mám narodeniny 😉

susik77
14. jún 2008

jee, kajacz-verca sa narodila 13.8. 🙂

betka007
14. jún 2008

Caute baby, ako? My uz sme doma zo svadby, kolegynka bola rada, ze sme sa stavili pogratulovat, mali to romanticke a ona bola krasna. Ked povedal oddavajuci, aby si dali novomanzelia prvy novomanzelsky bozk, tak sa tam pobozkali a laura sa zacala nahlas rehotat 😀 , bolo to pocut, lebo tam bolo ticho, my sme stali vpredu samozrejme a kazdy sa na nas popozeral a spustil rehot tiez 😀 😀

susik77
15. jún 2008

betka: 😀

daniela1983
16. jún 2008

ahoj baby. mam otazku. kolko musi byt clovek v CR zamestatny, aby mal narok na rodicovsky prispevok?

susik77
16. jún 2008

tusim 270 dni ale neviem ci pred materskou, al. porodom, ale asi pred nastupom na matersku. mrkni na str. tusim www.gov.cz

betka007
16. jún 2008

nazdarek baby, ako sa mame?: My sme vcera poctivo makali na zahrade, vecer som odpadla a spala jak mimi az do pol 10tej 😀 a Laura so mnou 😀 , ale ta nic nerobila. Nejako sa nam ochladilo, ze? Zajtra idem s Laurou na prehliadku v 10.mesiacoch, ta som zvedava na miery 😀 . CO robite? My sedime doma, lebo prsi, popratane mame, navarene je zo vcera ta tak 😎

kajacz
16. jún 2008

ahojte 🙂
Šimonove miery z 10.mes.prehliadky- 9955g a 80cm.
betka- aj tu prší, sme doma, tiež mám navarené zo včera... 😉

susik77
17. jún 2008

caute baby, dnes sme boli na 10-mes. poradni. mala vazi uz 10.8 kg. A ze vraj do roka moze mat 12 kg, kedze pri porode mala 3.7 😎
ta nova autosedacka nam asi moc dlho nevydrzi, uz teraz je v nej natrieskana ☹

betka007
17. jún 2008

ahoj zuzka ta fajne ma Verca 😎 , my sme dnes boli tiez a ma 9300g, pribrala za 2 mesiace 300 gramov a vyrastla o centak, ma 76 cm.. Mne sa zda teda vacsia a tazsia, ale vaha a meter neklamu 😀 . Dr. ju pochvalila, ze je sikovna, ze lezie a stupa si. Cestou domov sa mi tak pokakala, ze sa prekakala az na kociar, mala som co robit, vsetko poumyvat, preprat a este ju krmit... Jaj 😀 . My mame tiez nivu autosedacku, ale zatial je v pohode
😀

kate77
17. jún 2008

Caute baby,ta mi nehovorte,že tu sedačku čo mám budem mat len na rok..ty jo šak to nebola lacná záležitost🙂
Dnes som bola na kontrole,ta že vraj máme už 3,5kg 😕 a budúci týžden mám chodit na tie monitory...
Beth,ta Laura je dobra sa rozrehotala v tom najlepšom-sa jej páčilo🙂Ty už balíš čo?Na tu dovču...

betka007
17. jún 2008

Katka, nam vajicko vydrzalo na 10 mesiacov, teraz sme kupili polohovatelnu sedacku http://www.detskyraj.cz/zbozi/5120-chicco-key-1... a som zvedava na ako dlho 😀 , ale je dobra, lebo na dlhsiu trasu, mozme lauru naklonit na spinkaciu polohu. Vies, ona ked zaspi, tak jej hlavicka pada dopredu a to nie je dobre, takze preto polohovatelna. Ked bude starsia, tak kupime normos sedacku, co rastie s dietatom, lebo to uz laura udrzi rovno hlavu v spanku 😀

a ako sa citis? Ziadny poslickovia 😉

betka007
19. jún 2008

Cus baby, prave som nas dobalila, zajtra na obed vyrazame na dovcu, velmi sa tesime na tyzden kludu a nic nerobenia 😎 .Majte sa krasne 😎

kate77
20. jún 2008

Cauuuuu,pekný pobyt a oddych

susik77
20. jún 2008

jeej, betka: prijemny pobyt 🙂 katka: este nerodis? 🙂 🙂

kate77
20. jún 2008

nieeee nic sa nedeje zatííím...muž jej už tiež hovorí:no pod pod,už ta tu čakáme....

betka007
20. jún 2008

Cus baby, sme na penzione vo Slovinsku. Urobili sme si prestavku. Je tu krasne. Vecer sme boli na prechadzke a na pizzu. Rano vstavame na ranajky a potom smer Chorvatsko. CCa 5 hodin cesty este. Je tu free wifi, ta pisem 😎

zittka
21. jún 2008

ahoj babulky 🙂

po dlhšej dobe sa ozývam. idú nám ďalšie zúbky, lezieme, chodíme okolo nábytku a za ruky. noci tiež nič moc, ale dá sa to zvládnuť. Janka má už prázdniny, na škole bude rekonšštrukcia, má ešte stále samé 1, tak som na ňu hrdá.
idem dačo dočítať...

zittka
21. jún 2008

kaja - velikánska gratulácia 😉

betka - užite si dovolenku

kate - neboj, porodíš v pohode, nenechaj sa vystrašiť