Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

zittka
29. okt 2007

ahoj, hlásim sa po víkende, včera sme teda pokrstili, malá zozačiatku jačala, potom sa upokojila. som zvedavá na fotky, nemáme digitál,tak zajtra uvdidím. doma to už bolo ok. mala som len 9 ludí aj s nami, varila som sviečkovu. a do Vianoc nechcem žiadne oslavy!!!

kajacz
29. okt 2007

ahojte 🙂 tak sme včera naštastie dorazili, Šimon cestu zvládol v pohode, lepšie ako Samino. My sme krstili v sobotu, malý to prespal, iba trochu zamurčal, ked sa ho knaz opovážil dotknut... 😀
dnes periem, periem a zasa periem...

androna
autor
29. okt 2007

ahoj slovenky.podporte prosim svojim hlasovanim Danyho v sutazi na www.babyportal.cz.ma cislo fotky 54.dakujeme.najlepsie kazdy den.

michaela.adamicka
29. okt 2007

ahoj kaja uz som sa ta chcela opitat davnejsie ale si odisla na slovensko ako ste ziskali to cislo aby vam ten rodny list vybavili rychlejsie,mne podala ziadost moja mamina v mieste trvaleho bydliska 31.augusta a este stale nic ak ho niekde mas velmi pekne by som ta poprosila on

kajacz
29. okt 2007

michaela- Osobitná matrika MV BA, t.č. 53411240, 58104043

michaela.adamicka
29. okt 2007

dakujem

michaela.adamicka
29. okt 2007

a ak sa mozem opitat boli ustretovy povedala si aby ti to rychlejsie spravili

kajacz
29. okt 2007

michaela- povedali mi, že takých ako som ja, majú 100O 😒 a že na to majú podla zákona 3mesiace...

michaela.adamicka
29. okt 2007

no dufam ze mi to spravia lebo som pri rodicoch na sr a rada by som isla uz po mesiaci domov 😒

susik77
29. okt 2007

musko: dakujem 😉
kajacz: no, nam to asi pride az za tie tri mesiace ☹ tiez sme to davali asi 30.8.

zittka
30. okt 2007

ahojte všetky,
keď tak čítam tie problémy s rodným listom, som rada, že ho nepotrebujem. Stačilo, keď som si vybavovala na osobitnej matrike sobášny list. trvalo to 3 a pol mesiaca.

androna - včera mi to napísalo,že stránku nie je možné zobraziť, skúsim poslať hlas dnes.

zittka
30. okt 2007

tak dnes to šlo a poslala som Danymu hlas.

androna
autor
30. okt 2007

zittka dakujeme za hlasik.
zittka ja som Danymu nechala urobit slovensky rodny list.mal by byt niekedy na vianoce az.

betka007
31. okt 2007

Ahojky holky, ako sa máte, prajem krásny deň. My sme s manželom trochu nachladení,ale Laura je ok. snaď to nechytí.

zittka
31. okt 2007

ahoj babulenky,
k čomu je treba ten slovenský rodný list? ja som Slovenka a manžel je Čech. dík za odpoveď.

androna
autor
31. okt 2007

zittka no ak by si casom chcela alebo deti zit na slovensku inac ho nepotrebujes.deti maju narok na obe obcianstva.

androna
autor
31. okt 2007

no a este nato aby ti zapisali dieta do tvojho slovenskeho pasu.

zittka
1. nov 2007

androna, dík za odpoveď. čo mám urobiť pre to, aby som vybavila malej aj slov. občianstvo?

androna
autor
1. nov 2007

zittka nechat si z ceskeho rodneho listu urobit aj slovensky.je to uplne rovnaky postup ako so sobasnym listom.bud v mieste trvaleho bydliska na slovensku ak mas este sk obcianku alebo cez ambasadu.

ikka
1. nov 2007

Ahojte,
Zittka ja ti v tomto bohuzial neviem poradit...ale s tymi RL je to teda ina sranda 😅 My uz mame ten slovensky a tam je samozrejme ine cislo za lomitkom a teraz tomu nerozumiem, ze ci mam ist zas na zdravotnu poistovnu im dat to slovenske r.c. ??? neviete poradit ako to funguje? Lebo mala uz ma zdravotnu karticku s ceskym r.c....ach jaj!!!

ikuska26
1. nov 2007

ahoj andy, som sa chystala aj ja, na to, ale uz nemam na slovensku trvaly pobyt , tz ani obciansky....iba knizku k pobytu v CR....da sa to vybavit aj tak na tej ambasade, viem ze je niekde na dejviciach...

betka007
1. nov 2007

ahojky, neviete kedy su dusicky? dnes ci zajtra? kedy sa chodi na cintorin? mam v tom zmatok

ikka
1. nov 2007

Ahoj Betka...tiez mam v tom chaos 😅 , ale tusim az zajtra. A na cintorin aj tak vsetci chodia vacsinou cez vikend.

androna
autor
1. nov 2007

ikka teraz neviem ci ste obaja slovaci ci manzel cech.ak je manzel cech tak nic nemen.je nas tu tolko ze mam v tom chaos.
ja mam ten slovensky rodny list do buducna vyhradne pre slovensko.inac plati cesky.

betka007
4. nov 2007

ahoj susik . napadlo ma, ci by nepomohla Veronike na koliky antikolikova flasa, ked jej davas Nutrilon, hm? Po nutrilone je normalne, ze babatko nekaka aj tri dni. Nasa Laura pije mlieko z tejto flasky a musim poklopat, ze super.

mmem
4. nov 2007

ahojte🙂
kajaCZ: no to je super s tymi rodnymi,mi tiez cakame a stale nic. Moji rodicia maleho este nevideli,lebo mamina si zlomila nohu 2 dni po porode + trombozu do toho tak ani nemozu pricestovat. Uz som z toho dost na nervy. Neviete podla akeho zakona maju na to 3mesiace????? ja tam chcem zajtra volat a ze vraj su dost neprijemne. my sme to podavali tiez cez matriku a ze vraj tam odisla nejaka pracovna sila,tak im to trva dlho.

rada by som videla ten zakon,lebo ja viem o 2mesiacoch, viete mi poradit???

mmem
4. nov 2007
ikka
5. nov 2007

Ahojte, no pozeram, ze nam to tu trosku zaspava 🙂
mmem: ja som si volala tiez na osobitnu matriku do BA, aby som RL urychlila a neboli na mna neprijemny, celkom fajn a aj som to vybavila, ze mi to spravili o 2 tyzdne skor... 🙂 No mozno ak teraz maju nejaky frmol ??? 😅

androna: vdaka za odpoved...my sme obaja SR...ale tak teda to necham tak, tu v CR budeme teda pouzivat cesky RL a na SR (ked bude treba) tak ten slovensky 😉

betka007
5. nov 2007

ahojky, ako sa mate? ja som nachladena a Laura to asi chytila odo mna,lebo sem tam pokasliava

susik77
5. nov 2007

caute, manzel volal na ambasadu do Prahy a povedali mu, ze skor ako na konci novembra to nebude a nevedia to vobec urychlit 😎
uz nam to ani nevadi-moc sa nam nechce na sk, vcera sme boli u kamaratky autom v Slanym a po ceste naspat mala tak strasne plakala, ze uz nemame chut a odvahu cestovat s nou na Slovensko 😎
Ma sialene koliky-cim dalej tym horsie. Fakt neviem cim to je, uz nejem absolutne nic rizikove...a stale sa jej to zhorsuje 😢
Dnes uz sme s nou museli ist detskej-kt. zastup. nasu dr.-lebo nasa uz mala po ordin. hodinach-vysetrila ju, povedala ze je uplne v poriadku, len ma nafuknute brusko a nepovedala nic nove, ze len mame davat sab simplex pred jedlom 😎 co davam uz od 3.tyzdna a omnoho castejsie 😎
A ze vraj si z nas robi srandu-ze ked sa zoberie na ruky je v pohode a ked ju polozim, place, ze vraj je zvyknuta na nosenie...
co si o tom myslite? Mam ju nechat vyplakat? Inak, uz ju radsej ani nedokrmujem, len kojim...
betka: ja som mala minuly tyzden brutalnu virozu-od rana mi bolo hrozne zle, bolela ma hlava, na obed teplota 37.9 a do vecera 38.5. Chvalabohu trvalo to len 1.5 dna a potom som bola uplne ok.