Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
18. okt 2007

ikuska: ja vercu nechcwem nechavat len tak vyplakat, vsadfe citam aj na kurze nam hovorili, ze prve 3 mesiace mimco potrebuje mamu a navyse, ked place od bolesti 😔 keby to bolo z nudy, to je ine 😉

lullka30
19. okt 2007

Dobre ranko,
Susik, tak niekedy na buduci týžden možeme kočíkovat, ktorý den sa Ti to hodí?
Ja mam niečo v pondelok a asi v piatok a zvyšok týždna zatial volný.

susik77
19. okt 2007

ahojte, prave sme sa vratili z poradne, pribrali sme 640 gramov za 3 tyzdne-mame 4600 g 🙂 Som rada, pretoze predtym sme priberali len 100 gramov tyzdne 🙂
lullka: myslim, ze nic tam nemam, mozme hocikedy, ked sa dohodneme 😉

musko
19. okt 2007

susik, ste šikovní..... 😉

ikuska26
19. okt 2007

ahoj susik, tak blahozelam, to je vyborne 🙂 , som teraz vyznela ako sado maso matka, ale nemozes ho mat v naruci 24 hodin, .... aj to my manzel vravel ze ho stale nanasam...ja som mala pocit ze sebik plakal skoro cely den, vravia ze chlapcekovia na to trpia viac,, teda castejsie... ja som mu stale rozpravala, alebo spievala ak som aj ak som ho nemala na rukach, aby ma pocul, ze som tam...inak na druhe by som si uz kupila radsej satku aj pretoze ze uz by boli dvaja 😉 dufam, ze to verusku prejde, zrovna sa jej to a nauci sa sama prdkat 😒

betka007
19. okt 2007

ahojky vsetkym a krasny dnik 🙂

ikuska26
19. okt 2007

ahoj betka, aj tebe, aj ked pocasie je velmi divne, ze...tu dokonca snezilo a teraz svieti slniecko...a ja balim veci , pretoze zajtra cestujeme, dufam budu cesty zjazdne 😖

tak co uz si si zvykla na mamickovanie a co malicka nema koliky? mas album?

betka007
19. okt 2007

Fakt? U vas snežilo? Tu svieti slniečko. Ale pekne sa ochladzuje, čo? Možno bude na dušičky snežik 🙂 . Album mam na konikovi ,ale keby si chcela vidieť nejaké foto-viac- tak www.media.glozar.cz . Vľavo su zložky, ktoré sa dajú rozkliknuť a sú tam jednotlivé albumy s fotkami 😉 . Laura asi koliky nema, zatiaľ. Aspoň sa tak nespráva. Plače alebo fňuká keď má hlad, inač celkom pohoda. Pomaly si zvykám, ale je to lepšie ako hneď po pôrode. Prajem príjemnú cestu,aby ste dobre došli 😎

zittka
19. okt 2007

ahojte maminy, už dávno som sa k vám nedostala,ale už sa polepším. dočítala som len pár stránok.
je mi ľúto mamín,ktoré majú málo mliečka, ja to našťastie nepoznám.
Markétka krásne rastie, už máme 5100g a 57cm.

betka007
19. okt 2007

zittka ahoj, no je pravda, ze si sa dlho neukazala. vela povinnosti,co? aspon, ze su to take prijemne povinnosti 😉

betka007
19. okt 2007

zittka, pozerala som si tvoj album, mas nadherne dcerky 🙂

susik77
19. okt 2007

ahojte, neviete, co mam robit, ked mam hnacku boli ma brucho? mam si odstriekat mlieko a dat malej nutrilon?ona ma dnes hrozne bolesti a nic uz nepo ☹ maha

betka007
19. okt 2007

susik, fakt netusim ☹

zittka
20. okt 2007

betka dík, som sa snažila 😀

zittka
20. okt 2007

susik tiež neviem,ale snáď sa to nedostane do mlieka,keby ti dačo bolo. radšej by som zavolala doktorke,ak máš na ňu mobil.

androna
autor
20. okt 2007

ahoj dievcata.
Ikuska vcera sme boli v ikei a maju tam dokonca pekne nove rohy na stoly a ked sa prihlasis do ikea family klubu tak aj lacnejsie.ja som kupovala tie chicco v nejakom obchode.vysli cenovo rovnako.
Susik neviem ako sa stravujes a ako sa hlavne citis.pretoze stastna mamina =stastne miminko.mliecko by malickej nemalo vadit ked ti nieco je ale ak sa citis zle tak jej ten stres servirujes v mlieckku a ona sa citi rovnako.takze asi radsej odstriekaj a daj nutrilon.ja som si od narodenia maleho upravila stravovanie tak aby sme nemuseli davat ziadne kvapky a fakt to fungovalo.takze vela odpocivaj a dobre papkaj.a urob si rascovy caj aby ta prestalo boliet brucho.

emalea
20. okt 2007

No susik, len aby sme ti tu neporadili zle, ja tiez nie som ziaden odbornik, ale priznam sa, ze ja som kojila furt vzdy. Absolutne by som si ani nevedela s nicim inym rady, nase dievcata sa ani nikdy nenaucili pit z flase, uz rovno presli na hrnceky, nevedeli, co s tym cumlom 😀 . Ja som kojila aj pri horuckach, nachladeni, chripke, sice som sa pokusala s ruskou, ale skoro som sa azdusila, tak nakoniec bez nej a dievcata boli v pohode. A mala som raz aj nejake crevne problemy, neviem nakoniec, co to bolo, nikde som s tym nebola, ale horucky, krce, ale priserne, hnacka, naozaj som prelezala par dni a dievcata so mnou, boli sme na zemi, lebo uz mali vyse pol roka, takze uz liezli 😀 A kedze som bola sama doma, musim povedat, ze som bola za kojenie vdacna, lebo urcite by som nic ine nezvladla, naozaj som sa aj na zachod doslova plazila a furt, jak som sa posadila, cize presla z polohy lezmo, som omdlievala, takze som sa strasne bala, co by bolo s dievcatami, keby som fakt stratila vedomie. Fuj, hrozne spomienky. Len som ti chcela povedat, ze ja som kojila aj pri crevnych problemoch a na dievcatach som nepozorovala ziadne zmeny. Jo a kojila som vtedy plne, my sme s prikrmami zacali az v osmom mesiaci 🙂 Drzim palce, nech sa coskoro citis lepsie.

susik77
20. okt 2007

ahojte, dik, bola to mastastie len poldnova zalezitost, dnes uz vsetko v pohode a mala place omnoho menej. Bolo to z nastruhanej mrkvy, co som si kupila v obchode. Teraz cez vikend sa snazim jest len veci, co viem, ze su 100% pre vercu bezpecne.Inak som uplne v pohode, takze myslim, ze ziadne stresy na nu neprenasam, snad 😉 Manzel mi dost cez vikend pomaha, hlavne v noci,je to zlaticko 🙂
pekny vikend 😉

michaela23
20. okt 2007

ahoj slovenky nenajde sa nejaka z plyne a ked nie nic sa nestane mozem sa pridat?? 🙂

zittka
21. okt 2007

ahoj maminy, prajem krásnu nedeľu.
susik, fajn, že je to už preč.
ahoj michaela, pridať sa možeš, z Plzne nie som, z Púchova.

zittka
21. okt 2007

musko kedysi si mi písala,že bývaš blízko mňa, kde presnejšie? jasné,že sa možeme stretnúť, až malá povyrastie.

betka007
21. okt 2007

Ahojky, krásnu nedeľu vsšetkým 🙂

lullka30
21. okt 2007

Susik, tak mozeme ist von v o stvrtok al. piatok.
Natalka ma rymu a asi ju aj boli hrdlo- chudatko moje male-tak jej stale odsavame sopliky a dala som jej sirup na hrdlo, tak urcite ju to rychlo prejde a koncom tyzdna bude uz OK a pojdeme na prechadzku

musko
21. okt 2007

zittka, sme od Kroměříže - z Morkovíc 😉

susik77
22. okt 2007

lullka-veronika je na tom rovnako ☹ vo stvrtok by malo byt aj lepsie pocasie 😉 kam by sme sli? 😉
inak-asi sa bu deme stahovat az na konci novembra.

zittka
22. okt 2007

ahoj mamulienky, ešte spinkáte?
betka, ty si krstila nejak skoro,že? my budeme krstiť v nedeľu. už to chcem mať za sebou. ako si to zvládla?

zittka
22. okt 2007

musko - pozriem si to na mape, niekedy sa dohodneme, ale asi až na jar. veď to utečie rýchlo.

zittka
22. okt 2007

pozerala som vaše albumy - detičky sú naozaj nádherné.

kajacz
22. okt 2007

Ahojte 🙂
Tak ja už pomaly balím 😵 , zajtra cestujeme na SK, velmi sa tešíme, ale mám strach z cesty, neviem ako sa poukladame do auta, Šimon nemože byt celú cestu v autosedačke, potrebujem dat dozadu vaničku z kočiara a potom tam nevojdem ja, bude tam ešte Samino. Neviete odkedy možu deti sediet vpredu?
Mimochodom ešte nemáme slov.doklady pre Šimona, snád nas pustia bez problémov 😅

kajacz
22. okt 2007

jéééééj!!!!teraz mi volal manžel, že mu volali z ambasády, že už došiel rodný list, tak tam ráno manžel pojde, aj tak sme chceli cestovat až po 12.hod., ked príde Samko zo školy.