Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

zittka
11. feb 2008

ahoj všetkým

kaja - Janka ju rada nosí, ale už jej to zakazujem, Janka má 22kg a Markétka 9kg!!! bojím sa pruhu a tiež, že jej spadne, to je jasné. Ale nosila by ju strašne rada 🙂

zittka
11. feb 2008

my ideme zajtra na kontrolu s Markétkou, už je to ok, kašel aj nádcha sú už preč, tak som šťastná. Von chodíme od soboty, je krásne, už by tak mohlo zostať a potom sa oteplovať.

spanie - cez deň spíme dosť málo, tak 20minutovky, výnimka je kočík - aj 2 hodinky. Večer chodia obe spinkať o osmej a Markétka sa teraz "vďaka" chorobe a zúbkom budila dosť často, ale normálne tak 3krát za noc. zatiaľ stále len kojím, čakali sme, kým vyzdravieme. Od zajtra začíname s príkrmami - som zvedavá, ako jej budú chutiť. Chcem variť doma.

susik77
11. feb 2008

ahojte, malej zistili z vyteru len pseudomonadu-ze staci davat prebiotika-nutrolin-b sirup. uz ho davam od piatku a zlepsuje sa to. uz nema krv v stolici 😉 ze ak bude v poho, za 2 dni mozem zacat s prikrmami-so zeleninou.

betka007
11. feb 2008

ahojky Zuzka, super, ze sa to Verci zlepsuje, nech sa skoro uzdravi 😉

zittka
11. feb 2008

susik - super, že to tak dopadlo, tak nech je to už ok 😉

betka007
12. feb 2008

Ahojky, prajem všetkým krásny dník 🙂

susik77
13. feb 2008

ahojte, uz davam 2.den mrkvicku, verca vyzera byt v poho, smeje sa, hra sa, ale zase sa nam vratili hnacky s krvou. volala som dr.-povedala, ze mam pokrac. v probiotikacha ze mozem dalej davat prikrmy. tak kupim na sk tie probiot. kapky bio gaia-davala som ich od 3.mesiaca a super zaberali. na sk su o pol. lacnejsie ako tu...
dnes sme boli plavat a bolo super 🙂 zacali sme sa ucit potapacs. abecedu-liali sme jej na hlavicku kelimok s vodou- na heslo 😉

kajacz
14. feb 2008

ahojte 🙂
V utorok sme boli na 6mes.prehliadke Šimon má 8410g a 73cm. Konečne dostal prvú Hexa, prežil to v pohode, ani nemal zvýš.teplotu. Od nedele som tu mala mamku, tak bolo super, navarila, požehlila...
Šimonovi zelenina chutí, jedol mrkvu, zemiak, karfiol, brokolicu, hrášok, dnes špenát. Najviac mu chutí zmes-mrkva, zemiak, karfiol a hrášok od Hippu. Dnes chcem skusit na noc kašu, mam ryžovu od Nutrilonu, možno sa prestane tak často budit...

zittka- ako vy? Chutia malej príkrmy?

susik- zavidím vám plavanie, tiež som chcela chodit so Šimonom, ale Samko mal v 5.mesiacoch zapal obličiek, tak sa s manželom bojíme. K tomu manžel berie auto do práce a s kočiarom sa mi nechce íst na plaváren...

betka007
14. feb 2008

Ahojky, čo nove? Ja som dnes dala zjesť Laure po dlhšej dobe zeleninku - karfiol a normalne jej chutnal 🙂 Som rada, lebo jedine co jedla zo zeleniny bola mrkva. Inač iba ovocie.

Kaja Šimon je už veľký, čo? Akú má veľkosť oblečenia? Kašu od Nutrilonu mame aj my. Ryžovu a jablčnu. Ale dávam to do mlieka, lebo samotnú ju Laura veľmi nechce. Kaša na noc jej chutná 😉 . Napíš potom ako Šimonkovi chutnala 😎

Zuzka ahoj, ako sa má Verča? Chutná jej? A čo kakanie?

Ja musím skonštatovať, že odkedy prikrmujem, tak Laura kaka 4x za deň a za každým ma stolica inú farbu 😅

kajacz
14. feb 2008

ahoj betka
Šimon ešte ovocie nemal, karfiol so zemiakom mu chutil, ale trochu mi ho vygrckal, bolo to také hustejšie, asi preto...74 mu je len tak tak, takže už kupujem 80.

betka007
14. feb 2008

No tak som ti Kaja krasne odpisala, odloslala to a nic... Nejako mi zase blbne stranka.

Pisala som, ze ste sa konecne dockali Hexa vakciny. Simon musí byť fakt veľký, keď ma 80tku oblečenie. To má aj Laura, takže bude asi taka dlha ako tvoj Šimonko 😎 . My ideme k dr dalsi tyzden, tak som zvedava.. 😝 Možno sme vas dohnali.

Inač, u Laury sme začali s prikrmamy opacne,lebo zeleninu fakt nechcela, tak som bola rada, ze aspon ovocie papa, potom som jej dala mrkvu s jablckom no a dnes som skusila karfiol a zbastila ho cely. Ale keď to spapa, tak vydrží syta hodinu a potom vypije zase mlieko. Od kedy ale papa na obed prikrm, tak uz tolko casto nepije mlieko. Tak 3-4x na den a to vecer uz ma v mlieku aj kasu.

zittka
15. feb 2008

ahoj dievčatá,
príkrmy celkom fajn, Markétke chutí, aj keď toho zatiaľ moc nezje, tak 2 polievkové lyžice, ale na začiatok dobré. zatiaľ papáme len 4 dni, tak mala len mrkvičku samotnú a mrkvičku so zemiakom. uvidíme, ako to pojde ďalej.

betka007
15. feb 2008

zittka drzim palce, aby to Marketke zachutnalo :o)

kajacz
15. feb 2008

ahojte
zittka- na začiatok dobré, ja som nevydržala až do 6.mes., začala som 2týždne skor asi preto, lebo Samka som kojila len 3mesiace a v Šimonovom veku už jedol i maso...zeleninu má iba raz denne, inak čisto kojím
Teraz k tej kaši- zjedol celú misku 😅 , ešte som ho dokojila a aj tak sa zobudil už po troch hodinách... 🙄
asi to budu dalšie zuby...

zittka
15. feb 2008

kaja - na každého kaša nezaberá. a nie je to len u kojených detí. nejako to musíme s nimi vydržať, sú to naši závisláci na mliečku a maminej blízkosti - si myslím

betka - dík, ono to pojde, chce to čas

susik77
17. feb 2008

ahojte, vratili sme sa zo Slovenska, mala cestu znasala dobre, len naspat plakala-asi preto, ze sme cestovali vecer. Inak si vikend uzila, ako si ju vsetci hyckali 🙂

lullka30
18. feb 2008

Ahoj baby,
Susik, to je super, že ste boli na SLovesnku.My sa chystáme niekedy na jar a potom aj v lte na 2.týždne, takže sa už moc teším.
NataL sa zase vrátila rýma,asi nachladla na plavání 😒

kajacz
18. feb 2008

ahojte,
Šimonovi sa tiež nepáči cestovat po tme, tak vyražame skor ráno, aby sme dorazili ešte, kým je vidno. Teraz pojdeme týžden pred Velkou nocou asi na 10dní, tiež sa velmi tešíme.
Inak sa musím postažovat, Šimon v noci spí strašne... ☹ , kaša, nekaša...dnes sa dokonca budil s plačom a nechcel cumel, takže to asi budú zuby, pojdem kupit Calgel, dúfam, že nie je na predpis...

susik77
18. feb 2008

ahoj Kajacz-Calgel je na predpis...mala uz ma kusok zubu nad dasnom-dole vpredu 🙂 davam jej Mundisal gel.

androna
autor
18. feb 2008

ahoj dievcata.my ideme na slovensko v stredu uz sa velmi tesime.zubky to je dost narocne tak nech rychle vsetky vyrastu.Dany uz chodi za rucicky.dnes sme sa boli vyvencit na zlicine.

gebi
18. feb 2008

ahoj dievčatká,

5.2. o 5.42hod sa nám narodil krásny chlapček Karlík, meral 51cm a vážil 3470g...v sobotu nás pustili z porodnice...mali sme síce zvýšenú žltačku, ale už to je v poriadku...zistili nám frakturu klúčnej kosti, ale už sa to hojí...

kajacz
19. feb 2008

ahoj gebi, veeeeelmi gratulujem a vítám ta do klubu mamičiek!!! 😵 😵 😵
Že je to super pocit?Nech sa Vám darí...

susik77
19. feb 2008

ahojte.
gebi, gratulujem k narodeniu karlika 🙂 urcite to muselo byt tazke...prajem vsetko naj 😉
baby, boli sme teraz na poradni, mala mi za 2 tyzdne pribrala 350 g, uz mame 7800 😎 a to mame hnacky 😎
ze vraj je strasne velka.hm, ma byt po kom-manzelova rodina su vsetci vysoki.
dostali sme posl. davku hexavakciny, uz jej dam nastrelit nausnicky.
tie hnacky a krvacanie sme uzavreli, ze to bude z konecnika, ak to do mesiaca neprestane, pojdeme s nou na proktologiu.
inak, verca sa u dr. predvadzala, skoro liezla po 4, dr. povedala, ze vyvojovo je verca o 2-3 mesiace dopredu 🙂

kate77
19. feb 2008

Ahojte baby,všetky vás zdravím..gratulujem Gebi...Ja chodím z práce taká unavená,že už sa mi nechce zapínat PC,tak vidíte,sa tu zjavím 1x za dva mesiace.-)Kukám,že i Bianca sa ozvala...Zuzi taaaa Veronika šikulka...a idete niekto na Velku noc na SR??či ani nie?POzerám,že Pražandy boli na stretku v centre..ehm-tak prídte ma niekedy pozriet🙂 pracujem rooovno na Václaváku..Inak sa máme ok,zatial ......asi sme zatial dievčatko..hm...ako minule..ono je to jedno,len som zvedavá,či budem musiet prikúpit nejaké modré dupy🙂 papaaaaaaa

zittka
20. feb 2008

gebi - velikánská gratulácia k miminku, hlavne zdravíčko a príjemné spoločné chvíle. a kľúčna kosť sa zahojí 😉

susik - Veronika je šikovná, blahoželám k úspešnej kontrole 🙂

zittka
20. feb 2008

u nás nič nové, zeleninku papá Markétka pekne, teraz mám doma Janku - má prázdniny, tak si všetky tri užívame spoločné dni 😵

kajacz
21. feb 2008

ahojte, aj u vás je také škaredé počasie? Tu je zamračené, hmlisto a poprcháva. Ked sa to nezlepší, snád nepojdeme ani von...Šimon po dlhej dobe celkom dobre spal v noci, iba 2x sa zobudil na jedlo.
Manžel je na služobke, mám doma auto tak poobede pojdeme k jedným známým. Na obed mu skúsím uvarit zemiak s brokolicou, som zvedavá, či to zje, zatial mal len kupované...

betka007
26. feb 2008

Ahojky baby, ja som tu len na skok. Ako vidím nič nové.. nikto nepíše.. My sme stále v Počenicích a robíme. Minulý týždeň mal manžel dovolenku a makal od rána do večera. Ja som mu ako tak pomáhala a o malú sa nám starala svokra. Tento víkend by sme sa mali oficialne sťahovať, ale u nás to tak vôbec nevyzerá. Manžel je na to viac menej sám.... No snaď sa nám to podarí nejako dokopať. Vo štvrtok sme boli s Laurou na kontrolu v pol roku. Má 71 cm a 7950 gramov. Dostala druhu dávku hexa vakcíny. Ale medzi tou prvou a druhou dávkou mala Laura veľký časový odstup kvúli tej rekcii na TBC, tak Dr. nám musela vybavovať 4. dávku hexa vakcíny... Zdá sa nám, že jej uteká pravé očko, že škuli, tak ju musíme objednať na očne, nech ju dr. vyšetrí. Inak som asi niečo chytila, lebo celú noc z nedele som zvracala, mala som teplotu 38,8, bolesti hlavy, tela, brucha... Ale dnes mi je už celkom dobre. A čo vy? Čo mate nové?

angienka
27. feb 2008

Ahojte maminy...takze sa k vam pripajam,ak to nebude vadit. Som od Stropkova ale teraz byvam uz v Litomericich-je tu niekto taky???

susik77
27. feb 2008

ahojte,
angienka: vitaj medzi nami 😉
betka: super, ze sa uz stahujete 😉 my uz 3.tyzden hnackujeme, v utorok nas konecne poslali do nemocnice na vysetrenie. Vysledky budu zajtra. Divne je, ze cez deen a hlavne ked sme u Dr. sa mala len rehoce, je v pohode. Teploty nema a nevracia, tak si asi vsetky dr. myslia, ze ma mamu histerku a ze si vymyslam 😎
Uz som jej vcera dohovarala, ze ked sme u lekarky nech sa tolko nesmeje 😎 A ja celu noc len krmim a prebalujem 😝 Vcera sa mi v noci 6x pokakala 😝 A ma tu krv v stolici. Dr. v nemocnici povedala, ze vraj to vyzera na rotaviry, odobrali nam vzorky. Ale pri tom byva vracanie a teploty, tak neviem-ona to nema...
A este k tomu dost pribera-Betka-uz vas predbiehame 😎 V utorok mala 8 kg 😎
Ideme kupovat auto, najnovsie sa rozhodujeme Ford Mondeo kombi...ze vraj je kvalitne...
Vonku je krasne, uzivame si prechadzky, spoznavame okolie-je tu krasne 🙂