Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

emalea
25. júl 2007

ahoj bianca 🙂 Kde si minule bola? furt si len vykukla a pozdravila 😀 Ako sa mas? Uz ti je lepsie? 😕

susik77
25. júl 2007

Ahoj bianca, tak ako to dopadlo? Ake lieky si dostala? 😉

bianca
25. júl 2007

emalea:ahoj.prave som prisla od dr.nepovedal mi nic nove,ale co.ale vytesujem sa lebo som nahodou natrafila na vypredaj a kupila si dvoje tehu nohavice

emalea
25. júl 2007

hej susik, cudzinecka je otras...no, prave sa zobudila aj Lea, musim jej dat najest, Ema uz jedla, nepodarilo sa jej zaspat, tak to vzdala a pribehla za mnou 😅

bianca
25. júl 2007

susik77 :co myslis.Bioparox.ale keby nezabral tak atb a kupila som si talbetky s Vincentkou a cucam

susik77
25. júl 2007

Emalea: to mas vesele s dvjickami 😉 pomahal ti zo zaciatku niekto? asi to bolo drsne aj s dopravou...tiez ste byvali v Prahe?
bianca: bianca: super, to je optimalne 😉 a nemas teplotu?

bianca
25. júl 2007

susik77 :nie nemam,ale idem si lahnut.Som cely den na nohach a strasne sa mi chce spat.Dobru noc

susik77
25. júl 2007

dobru 🙂

emalea
25. júl 2007

Ahoj bianca a dobru 😀

emalea
25. júl 2007

susik ja a dvojicky...to je tema sama o sebe 😀 Ale nedam na ne dopustit, mne to pride ako super alternativa. Clovek ma hned dve dietka a nez mat jedno starsie, jedno mladsie, kazde vyzaduju nieco ine, podla mna to ide zvladat a kombinovat tazsie, nez dve rovnako stare deti. Iste s jednym dietatom je to ine, ale dvojcata su fakt uzasna zabava, okamzite je velka rodina. Ale urcite sa na to tak pozeram, lebo si ine neviem predstavit, nemam s cim porovnavat ☹

My sme prvy polrok po narodeni dievcat este byvali v Prahe v podnajme, v Branickej, stvrte poschodie bez vytahu 😵 parada. Manzel vtedy vela pracoval a vlastne nebyval doma. Odchadzal pred 5 rano, prichadzal po 9 vecer, casto neskor, cez vikendy skoro vzdy pracoval. Ale zvykla som si na svoj vlastny rezim a ked mal obdobie, ze to bolo v praci volnejsie, normalne sme sa nevedeli zladit ☹

Mala som prve styri tyzdne, teda vlastne len tri, lebo jeden tyzden som bola v porodnici, u seba mamku. A my sme s dievcatami vela cestovali na Slovensko. Vacsinou sme boli tak 5-6 tyzdnov doma a 2, obcas 3 tyzdne v Kosiciach.

Inak, Leuska sa predsa len nechce zobudit, furt sa preberie, obhliadne sitaciu a zase zaspi. A Ema nic, lieta tu po byte. Chcela som ist s nimi von, konecne vykuklo slniecko a prestalo fucat, ale neviem...zrovna teraz zase skoro lame stromy, tak uvidim, kedy sa ta opica preberie, trebalo by mi ist na postu.

Ani neviem, kde presne byvas. Viem, ze Praha 4 len 😕

lullka30
25. júl 2007

Ahoj baby,
Emalea to musí byť záhul s dvojičkami....my máme v rodine 2xdvojičky dievčatká, tak aj sa som počítala s tým, že namiesto jedného mimina by boli dve, ale neviem si predstaviť, že ako by som to zvládla.
Máme iba NAtálku, ale niekedy som z nej pekne vyšťavená

Kate, aj Tebe sa to už blíži 🙂 tak hodne síl pri porode
Po istom čase...cca 2.mesiace by sme mohli zorganizovať zraz aj s deťátkami

emalea
25. júl 2007

Lulka, urcite by si to zvladla s dvojickami, hlavne, keby boli prve, ako u mna a nic ine si nepoznala. Prislo by ti to normalne. A cim su starsie, tym je to vacsia sranda 😀

ja neviem, ze ja vzdy musim natrafit na tehulky alebo mamicky s malymi babatkami...dvojickovske, o rok az rok a pol mladsie deti, Kladenacky, babatka, Prazandy tehulky a babatka...ziadni partneri pre mna a moje opicky 😢 . Vy si budete kocikovat a ja pojdem do prace ☹

lullka30
25. júl 2007

Máš pravdu, že keby sa nám teraz po Natálke narodili dvojičky, tak by som z toho bola asi pekne vykulená 🙂 ale možno ostaneme iba pri jednom bábovi...uvidíme
V Kladne býva kamoška, ale oni majú už velkú slečnu 10.r a sú z Košíc

siduska
25. júl 2007

ahojky diecata
mozem sa k vam pridat ja osm tiez slovenka zijuca v cechach

susik77
25. júl 2007

emalea: my byvame P-4-Lhotka-blizko sidlista Krc...cez Branik jazdim Busom, ked chodim na poradnu do Podoli...s dvojickami to musi byt narocne-ale asi je to aj prakticke-2 deticky naraz 😉

lullka30
25. júl 2007

Susík, tak to určite jazdíš okolo našeho baráku. 🙂 Ja vystupujem na zastávke Branické náměstí
Predtým se bývali v podnájme na Novodvorskej

susik77
25. júl 2007

lulka: nebyvate nahodou v takych asi 3-poschod. starsich tehlovych domoch? A tam nejak blizko vas je tusim obchod Plus, ze? 😉

lullka30
25. júl 2007

Nie, ešte pred zástavkou Bran.nám- na lavo sú také dva výškové 8.poschodové baráky s modrou mozaikou
Do plusu to mám 5.min
To je sranda, že bývame tak blízko seba 😀

susik77
25. júl 2007

🙂 potom by sme teda mohli dat ten sraz s miminkami 😉 my sa potom asi v novembri stahujeme do nasho noveho bytu v Uhrinevsi, teraz v auguste by mala byt kolaudacka

lullka30
25. júl 2007

.......to je škoda, že sa sťahujete ☹ ale prajem Ti to 😀
No, zobereme aj Kate a miminá a pokecáme 😀

susik77
25. júl 2007

mozno niekedy budem chodit kocikovat na nabrezie-tam sa mi to paci 😉

susik77
25. júl 2007

😀 jasne, uz sa tesim 😉

lullka30
25. júl 2007

ja chodím na prechádzky k rieke
už sa valím manžel domov tak pa, až mi malá dovolí, tak zajtra sem nakuknem

susik77
25. júl 2007

pa 😉

emalea
25. júl 2007

jej, to je sranda, lullka, my sme tiez z Kosic 😅

susik na Lhotke, alebo Kamiku, tam sa to dost bije, byvaju ansi znami. Ona je zubarka v Krci a on veterinar tam, kde byvaju 🙂

ja som sa skocikom tiez chodila prechadzat k rieke alebo po nabrezi do Podoli, ach jo, kde su tie casy ☹ myslela som, ze to nikdy neksonci a uz ej to prec 😢

Lullka, kam chodis k doktorke? My este stale mame tam v Braniku, vzadu, ani neviem, ako sa to tam vola, Nad Malym mytem (?). Dr. Vladka Bzunkova.

emalea
25. júl 2007

Ahoj siduska 🙂

susik77
25. júl 2007

emalea: my tusim tiez patrime pod Kamyk - tiez sme tak na rozhrani 😉
inak, dnes som mala zazitok na monitore 😎
ako som cakala na chodbe a boli tam pocut dost nahlas tie zvuky z monitoru, mala zacala hrozne kopat 😉 a ked som tam uz sedela a mala kopat, tak nic, asi oddychovala 😀 A ta sestricka, co natacala monitor mi tam zacala triast bruchom, aby sa zobudila 😎 a ze mam co najviac pit a jest...sila...k mojmu gynekologovi som chodila od 30.tt na monitor a vobec mi to nekazali 😕 vsetko bolo ok...
no a este dnes pred koncom monitor. mi zacala vyhrazat, ze ked sa mimco nebude hybat, budem tam musiet ist este na zopakovanie toho monitoru...tak sa asi mala zlakla a zacala kopkat 😎
Ale pripada mi to divne-vsak mimcu sa neda rozkazat, nie? 😎

kate77
25. júl 2007

Ahoj baby..tak čítam čítam ako ste sa dnes mali..Emalea..ty ich máš hned dve?Jeej..ja som mala pre dievčatko pripravené Lea,je ako 1.napísaná na chladničke🙂len význam mena má odrádza🙂..nebudem písat,šak natom nezáleží-musela som sa zasmiat..

Hej hej baby,čo budete moct a ste z Prahy,dáme stretávku/y🙂 dúfam,že ich bude viac..
Lullka pomáhal Ti niekto zo začiatku s Natálkou?Mamka-tchýně??Už chodíte po vonku?
Susik ty akoo?Kniha dobrá?Co noha?Ešte nerodíš?

kate77
25. júl 2007

A tiež vítam Sidusku,-bianca sa išla liečit hej?Emalea:niekto tu písal,že je z Kladna..

susik77
25. júl 2007

Ahoj Kate 😉 No, objednala som sa na kozne na zajtra, tak uvidim
Vitam Sidusku 😉