Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

lullka30
19. jan 2009

My kaše už vobec nedávame, ale ked to Natalka jedla, tak iba kupované

sisa88
19. jan 2009

marika ahoj!podla mna to mas lepsie ked ich kupis...je to iste.🙂 nam chuti vsetko, ja som kupovala podla mesiacov na krabici...a chutia jej vsetky.uvidis ako bude reagovat, ale deti ich vacsinou maju radi- ovocne, lesne ovocie, bananove a tak....uvidis....buduci tyzden sa uz snad stavim!

marikasz
19. jan 2009

diky za odpovede, ja som prave citala o tych instantnych, ze nie su kvalitne, ze ten proces instantizacie je "humus"...tak preto som myslela, ze budem robit normalne doma. chcem iba nemliecne, kedze mala ma aj kezem trochu, tak do roka urcite nebudem davat mliecne...neviem ci poznate knihu od Forta - Aby detem chutnalo, dost razne tam kritizuje niektore veci, co sa tyka stravovania a ma aj parvdu, ale vsetko sa neda dodrzat co tam pise. tak uvidim este

zittka
21. jan 2009

ahojte všetky 🙂

my sme tiež kaše kupovali, ale teraz ich už Markétka nechce. zo zdravotných dovodov by som samozrejme varila doma, to je jasné

susik77
25. jan 2009

ahojte. pozeram, ze uz sem nechodime moc casto 😎 decka su uz dost zive, treba sa im venovat, ze? 😉 moja najradsej teraz vyklada odpadkovy kos a nosi nam ukazovat co vsetko tam je 😎 a preklada tabletky do mycky z jednej krabice do druhej 😎
ja som trochu krvacala, bola som na ultrazvuku a dr. zistil, ze mam hematom. nasadila som utrogestan , zlepsilo sa to. myslela som, ze uz je vsetko ok, tak som v poho sla s mm a malou aj na velku prechadzku a v nedelu znovu krvacanie 😒 tak som nasadila kludovy rezim, mm sa o mna cez vikend staral a zavolala som si mamu, nech pride na tyzden-dva k nam. Dufam, ze to bude ok.

lullka30
25. jan 2009

Susik, len oddychuj a ked budeš ok, tak sa možeme stretnut

susik77
25. jan 2009

lucka, super, uz sa tesim 😵 a asi az niek. na konci febr. po tej chripkovej epidemii.

kate77
26. jan 2009

caute...nam už idu dalšie zubadla...stále sa špacirujeme po Chodove,lebo doma je to s nou na nevydržanie...ešte nesedí a zvedavá je jak...vonku špacírujem tak hodku,potom mi je zima🙂
Zuzka tak sa len opatruj..ja som tiež krvacala..a bolo to ok,ale pre istotu kludovy režim no..
Tak už by som vas i rada videla..nechcete niekam?Myslím,že ako tak zvládnem metro s kočárom i kedstále terenák,takže tažký..Tak keby saniekomu chcelo na kafčo..hm?

susik77
27. jan 2009

katka: ja sa pridam po 1.trimestri-a po chripk. epidemii 😎 niekedy koncom februara 😉 a skor na dzus al. caj, kavu nejak nemusim 😖 minule tehotenstvo som pila aj 2 a teraz mi nechuti, hm 😕
inak v poho, uz sa mi to zlepsilo, mam tu mamu, tak si aspon pokecam 🙂

kate77
28. jan 2009

No tak my soplíme,kašleme...to sme asi nachytali prá
ve z tých špacírok po Chodove,kde každý chrchlal...☹

susik77
4. feb 2009

Ahojte baby, toto som dnes zistila: http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
precitajte si to. Strasne 😠 😠 😠
To aby decka robili 2 zakladne skoly naraz-v CR a v SR 😠

kajacz
4. feb 2009

ahojte 🙂
Susik- snád to už neplatí, je to z roku 2006...ked platí tak máme asi problém... 😅 manželova sesternica je u nás na Sk riaditelka školy, tak zistím, čo o tom vie... 😉

susik77
4. feb 2009

super, pozri do temy skolkari, skolaci, tam prebieha tiez diskusia.

zittka
6. feb 2009

ahojte

susik - dúfam, že bude všetko ok, pekne oddychuj a uži si maminu

a snáď to neplatí o tej škole 😒

kajacz
13. feb 2009

Ahojte 🙂
My sme tento týžden na Slovensku, Samko má prázdniny, v nedelu sa vraciame.

Takže sme zistili, že je to fakt tak, že ked má dieta slovenské občianstvo a chodí do školy v zahraničí, povinnostou rodiča je prihlásit ho aj na slovenskú školu... 😒 v septembri minulého roku bol novelizovaný školský zákon, dieta musí skládat komisionálne skúšky zo zakladných predmetov minimálne raz za 4roky...alebo podla dohody rodiča s riaditelom školy...
Podla mna je to diskriminačná, načo ním je EU? 😖

kate77
13. feb 2009

Ahoooj,po dlhej dobe,trochu to tu tuhne🙂 ale z jari sa rozbehneme,nie?
Čooo?S tou školou?Dúfam,že kým my pojdeme do školy tak to zas prenovelizujú,to je pekná blbost...
A ako inak?My máme 6 zubov,další na ceste,boli sme choré,vysávali soplíky a taak...a začala sa mi v noci budit,už pekne spala a zas chce mlieko 1,2x..to je hrůza,to može byt hladná fakt?
paaaa

lullka30
13. feb 2009

snád to nie je pravda s tou školou, to je teda poriadny nezmysel 😠 😠 😠

kajacz
13. feb 2009

lullka- je to pravda, manželova sesternica je na Slovensku riaditelkou školy, zistovala si to kvoli nám až na ministerstvu...tak ho tam bol dnes manžel zapísat a už sme vyfasovali učenice a pracovné zošity až do 4.triedy... 😅

kajacz
13. feb 2009

myslím, že ked chcu nejakí Slováci zostat v zahraničí už natrvalo, možu sa na to vybodnut...ale my stále nevieme, či sa ešte nevrátime... 😝

androna
autor
13. feb 2009

Kajo tak to je fakt blbost.co ti slovaci nevymyslia 😠 😠 .takze maly bude chodit na sk na preskusanie?

kate77
13. feb 2009

bože nepoviem,keby sme žili v Amerike,všetci vieme,že tam sa s tým učením nepretrhnú,manželova sesterka sa tam odstahovali a deti 3jkári tam na škole žiaria a dostavaju furt nejaké pochvali a vyznamenania..ale tu v ČR je to školstvo podobné nie?To by mali uznat...

kajacz
13. feb 2009

Presne tak, nechápem to, ved sme EU, aj mne moja zdravotná škola platí v čechách...no, to som zvedavá, že ked sa vrátime na SK, či mi uznajú Karlovu univerzitu... 😠 strašné... 😖

kajacz
13. feb 2009

Ono je to dané systémom na SK, kde riaditel školy dostáva na jednotlivého žiaka peniaze...

lullka30
13. feb 2009

Naša Natalka má české občianstvo ( manžel je čech), ale idem jej vybavit aj slov.rodný list a teraz neviem... tým získa slov.občianstvo alebo trvalý pobat na Slovensku? som z toho jelen 😖

kajacz
13. feb 2009

lulka- asi myslíš občianstvo...myslím, že ked sa neplánujete vrátit na Sk, možete to nechat plavat...inak neviem ako to je u dvojitého občianstva... 😕

susik77
13. feb 2009

dvojite obcianstvo ak ma, tak nemusi ist do slov. skoly, pozerala som to 😉

androna
autor
13. feb 2009

Lulka ak jej vybavis rodny list slovensky tak ziska obcianstvo a ked budes chciet tak ju prihlasit na slovensku k trvalemu pobytu kedy budes chciet.budes to vybavovat cez ambasadu?ak mas ale este trvaly pobyt ty na sk tak ti malu budu chciet automaticky prihlasit k trvalemu pobytu a budu ta vyzyvat zaplatit popolnice. 😀

lullka30
14. feb 2009

ja jej to budem vybavovat na Slovensku, sl.rodný list už má, ja som bola potrebné dokumenty zaniest v Nitre na uradoch a moja mamina to vyzdvihla.
ja mám trvalý pobyt v Čr aj na Slov.
Na Slovensko sa neplánujem na trvalo vrátit, kedže manža je čech, ale človek nikdy nevie...
naši ešte stále za mna platia za popelnice 😝 to je taká kravina

androna
autor
14. feb 2009

Lulka ja som kvoli tomu zrusila ten trvaly pobyt na sk.kedykolvek ked sa vratis si ho mozes obnovit.nevidim dovod si drzat 2trvale pobyty v ramci EU.a dalsi dovod bol aj ten aby som nemusela zbytocne podavat i na SK danove priznanie i ked nulove.ale vyplnit by sa to muselo.a ked uz ma slovensky rodny list tak co chces este vybavovat.ved to uz ma to obcianstvo.

lullka30
14. feb 2009

ja by som ani nevybavovala sl.rodný list pre Nat, ale tá pani na urade v NR mi hovorila, že je to potrebné, kedže mám aj na trv.pobyt na Slov
hovorila, že nech si nechám aj ja trvalý pobyt v SK, že nevadí, ked mám dva trvalé- ja sa v tom nevyznám, že čo je vlastne potrebné pre malú a čo je vlastne lepšie pre mňa

Androna a to som potrebovala vediet, že ked dostane N ten slov.rodný list, tak či má automaticky slov.obč.