Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bambola
2. jan 2012

@cukricek8998 na tu matriku asi musi ist on a asi dat nejake prehlasenie. neviem ci tam niesu komplikacie ked nebol zapisany hned pri porode 😒

cukricek8998
2. jan 2012

@petra.a noo ja niesom priamo v Koline .. ale par km od nich v meste Pecky 🙂

cukricek8998
2. jan 2012

@bambola to neviem ale uz som to zistila ako to urobila kamoska,aj ked to mala tu v Cechach,pripisali jej ho bez problemov,tak dufam,ze aj na Slovensku to bude bez problemov🙂 a musi ist aj on..tak si aspon urobime vyletik na Slovensko 🙂

bambola
2. jan 2012

@cukricek8998 jaaaj, mas slovensky, ja som myslela, ze cesky 🙂 tak to staci zajst na prislusnu matriku, obaja s OP a dopisat 🙂

cukricek8998
2. jan 2012

@bambola tak fajne..ano mam slovensky ..a nevies ako dlho potrva kym mi ho vystavia ?

bambola
2. jan 2012

@cukricek8998 tak to netusim, mne povedali termin v porodnici kedy si mam po neho prist ale rataj tak cca tyzden dva

cukricek8998
2. jan 2012

@bambola no skvele tak dufam,ze mi to poslu aj do Ciech alebo co...tak dlho na sk byt nemozem ..uvidime

bambola
2. jan 2012

@cukricek8998 mozno aj skor, fakt neviem 🙂 drzim palce 🙂

cukricek8998
2. jan 2012

@bambola dakujem pekne..ale na slovensko sa v celku tesim..chodim tam iba ak mi treba nieco vybavit ...:D

barushkaaam
5. jan 2012

@lilliaan
@bambola
@yvetta
@denisse
Ahojte baby. My sme prvy krat travili Stedry vecer spolu a bolo supeeeer. Viem, ze je to mozno skoro hovorit, ale uz by som to takto chcela stale. A na silvestra sme boli na Sumave s partiou. Inak u mna nic nove, akurat zacinam pracovat na diplomke, to je tak vsetko 🙂

Dufam, ze sa nam podari v januari alebo februari stretnut, mooooc sa na to stretko tesiiiim 🙂

bajka1
25. jan 2012

Ahojte, hlasim sa k slovenkam v Cechach 🙂. Baby, ktore mate este trvale bydlisko na SK, podavate si este danove priznanie, ked tam nemate ziaden prijem? Ma nebavi stale podavat nulovy prijem ☹...Zatial som nezistila, co sa s tym da robit ☹.
Ak mate niektore taku skusenost ako ja, budem rada, ked poradite 😉...Dakujem.

missy97231
25. jan 2012

@bajka1 ahoj. ja som bola (teraz som na RD) zamestnana v CR od maja 2006. Za rok 2006 som podavala danove za 4mesiace na SR a 8mes. v CR. Za rok 2007 som tusim na danove na SR odovzdala kopiu danoveho z CR,,, a potom tie dalsie roky som na SR nepodavala danove. Ale minule mi kamoska spominala ze povinnost je pokial mame trvaly pobyt na SR tak ze musim... tak neviem... tiez ma to zaujma aj kvoli manzelovi 😉

kvetinkaivanka
25. jan 2012

@bajka1
@missy97231
ahojte,tiež som podávala na Slovensku daňové s nulovým príjmom.Od roku 2009 mám trvalý pobyt v ČR,tak už daňové priznanie na Slovensku nepodávam,iba tu v ČR.

missy97231
25. jan 2012

@kvetinkaivanka dakujem za info... a ked som to nepodavala s tym nulovym prijmom - je pokuta za to alebo co? neviete niektora?

kvetinkaivanka
25. jan 2012

@missy97231 nie som si už na sto percent istá,ale asi za to može byť nejaká pokuta,už si to vobec nepamätám.

yvetta
25. jan 2012

ak mate danovy domicil v CR - danove priznanie podavat nemusite v SR. Danovy domicil, alebo lepsie povedane danova rezidencia znamena, ze stredisko tvojich zivotnych zaujmov je v CR. Ja danove priznanie nepodavam, ale kazdy rok si vybavujem danovy domicil, kde mi z CR danoveho potvrdia, ze sa tu zdrziavam po cely rok a stredisko mojich zivotnych zaujmov je v CR 😉 zavisi, ale pripad od pripadu ci tu ste danovym rezidentom, alebo nie.. 🙂 inak nemusite si to vybavovat ako ja kazdy rok ak by prisla kontrola tak sa to da vybavit spatne - ak mate pracovne zmluvy a ine doklady ktorymi sa to dokazuje 😉 trvaly pobyt neznamena, ze musis podat dolezitejsie je urcit si ci si rezident SR alebo CR 😉 keby nieco viac potrebujete tak napiste 😉

yvetta
25. jan 2012

prikladam este clanok, kde je aj napisane, ze trvaly pobyt neznamena, ze sa musi podat danove na SR:
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/02/07/prij...
dufam,ze pomoze pri rozhodnuti o podani, nepodani priznania 🙂

bajka1
26. jan 2012

@kvetinkaivanka
@missy97231 Dakujem za odpovede baby 🙂... No ja som si, co to zistovala na SK a zevraj, ked nechcem podavat danove priznanie, tak sa zaplati, vtedy to bolo cca 100 Sk a nemusim podat, no len tie peniaze sa musia davat kazdy rok ☹...Tak to je taka blbost. Myslim, ze pokutu by sme nedostali, keby ze spatne dolozime, ze sme danove odvadzali v CR...
Inak ked ste na RD, kto podava danove, stale zamestnavatel, ci to si uz vypisujeme same???

@yvetta Kde sa prosim vybavuje ten domicil? Zda sa mi, ze teraz to uz nejde, ci ano?

yvetta
26. jan 2012

@bajka1 - nepleties si to, lebo za danovy domicil sa plati 100 kc - ja to platim kazdy rok v CR pri jeho vybaveni 🙂 da sa danovy domicil vybavit spatne, ale musis mat za tie roky: zmluvu, ze si tu pracovala, najlepsie ak tu vlastnis nehnutelnost, alebo tvoj manzel je cech 🙂 , potom vsetky doklady, ktore dokazuju, ze si sa tu zdrziavala napriklad aj potvrdenie o prechodnom pobyte 😉 vybavuje sa na financnom urade pod ktory patris podla miesta bydliska 😉

yvetta
26. jan 2012

hlavne s tym netreba prehanat - danovy urad pochybujem, ze niekedy bude kontrolovat Vas ako obycajne FO a ked by nahodou viete dokazat, alebo si za minule roky vybavit domicil - takze klud 😉 ono vzdy pred marcom sa strasia ludia, aby podali, ale to je take bububu 🙂 na tych co tomu nerozumeju 😕

bajka1
26. jan 2012

@yvetta No segra sa mi pytala na SK, lebo mi tam stale podava to danove, a je teraz jedno ci SK ci CZ 🙂, nepamatam si presne, ale rozhodli sme sa, ze sa asi na to vykaslem, ved som sa vydala minuly rok za Cecha, mam tu byt, tak nie je problem to spatne dolozit, bez kazdorocnych vypisovaciek a taktiez mam prechodny pobyt uz dlho vybaveny a ako hovoris, kazdy rok platis 100 Kc...Vsetky zaujmy mam uz tu, tak si myslim, ze s tym by problem nemal byt. Precitala som si ten clanok, co si sem dala...A je fakt blbost to podavat kazdy rok, ako keby nestacilo toto vsetko dolozit a mat pokoj, nie? Takze ty to robis kazdy rok? Pokutu mi potom nemozu dat, ked to spatne dolozim, nie?

evaviki
26. jan 2012

Já som prvý rok podávala daňové priznanie na Slovensku, pol roka som robila tam, pol roka tu.. Další rok som polovicu odrobila v ČR, potom nastupila na neschopenku a na matersku.. Takže som si vybavila domicil v ČR.. akorát počas materskej som sa na to vykaslala, ale teraz neviem.. Za december mám odrobene 4dni.. Či to ma vyznam..

yvetta
26. jan 2012

@bajka1 - staci podla mna dolozit iba ak by si mala kontrolu, Ja si to vybavujem kazdy rok, ale tento rok si chcem vybavit trvale v CR takze potom stym prestanem. Viem, ze niekto to potvrdenie co mu daju v CR o danovom domicile nesie na SR danovy, ale ja som to tam niesla len raz a ta pani vobec nevedela co to je. Zvycajne je to tak na danovom, ze iba kontolorky vedia co robia a ostatne vacsina nevie 😉

lilliaan
26. jan 2012

@bambola
@yvetta
@denisse
@barushkaaam Holky,, čítam tu o daňovom priznaní... ja priznanie v SR nepodávam, zákon o dani z príjmov hovorí o tom, kedy človek musí podať daňové priznanie a v ktorej krajine... a keďže sa viac ako tuším 183 dní v roku zdržiavam v ČR, a v SR nevykazujem žiadny príjem, tak daňové priznanie podávať nemusím. Dá sa to navyše spätne dokázať, že žijem v ČR, mám prac. zmluvu, nájomnú zmluvu a poberám tu rodič. príspevok.. takže mu pokutu nedajú, lebo moja daňová povinnosť v SR je nulová... takže im nič nedĺžim 😝
Ako sa máte?? Kedy dáme stretko? Mám novinku. DOSTALI SME VÍZA DO AUSTRÁLIE na 4 roky. Tak máme radosť. Môj Lukáš odchádza o 2 týždne a ja zostanem v prahe do konca februára a potom sa na pár mesiacov odsťahujem k rodičom na slovensko a zrejme v auguste by som s malým letela do sydney...
I sa teším, i sa bojím,, teraz sme boli vo Švajčiarsku za segrou na pár dní, malý prvykrát letel a bolo to teda hrozné. Úplne príšerné ako tam vrieskal, nechcelo sa mu sedieť na mojich kolenách... tak to bol ozaj boj, nič nechcel jesť ani piť a zaspal mi na rukách až 15 mins pred pristáním.. a 2x sa počas letu pokakal 😀 No a prebaľuj ho na ich WC, kde sa ledva ja zmestím... total katastrofa.... takže let 24hodín do sydney si ani neviem predstaviť 😝
Ako sa vám darí? v práci... čo máte nové? tak dúfam, že sa nám podarí stretnúť.. 😉

bajka1
26. jan 2012

@yvetta Dakujem za info, tiez si myslim 😉...No tak uvidime...Ja som chcela tiez po svadbe vybavit trvaly pobyt v Cechach, no ale chybal mi 1 rok zivota v CR, alebo 1 rok zivota s Cechom a po svadbe som si musela vsetky doklady vybavovat a platit, tak teraz na trvaly pobyt teda kaslem, len papierovacky a prachy chcu ☹...Uvidime do buducna 🙂...

yvetta
26. jan 2012

@lilliaan - jasne tesim sa na stretko 🙂 dajte nejake napady - ja totiz mam teraz celkom volnejsie v praci 😀 ale potom sa to na mna navali tak to treba vyuzit a stretnut sa 😉 super, ze idete do Australie - ja uz niekedy mam depky z tej zivotnej urovne v CR - som bola na sluzobke v UK a vidim ten rozdiel platy xx nasobne vyssie a ceny xx nasobne nizsie 😝 dakedy ma z toho chytaju depky, ale rozhodli sme sa zit v CR tak to tak bude 😉

lilliaan
26. jan 2012

@yvetta presne tak!! sesternica v UK vychováva syna 2 ročného a keď príde domov do SR na dovču, všetko si odtiaľ vozí: mlieko, výživy, plienky, kozmetiku... Ja som tiež bola v UK na služobke a keď som vošla do TEsca, nestačila som sa diviť - kozmetičké balíčky za 2-5 libier.., plno akcií.., všetko je tam lacnejšie. Oblečenie - pre deti i dospelých... je to hrôza u nás bohužiaľ ☹ Z bežnej výplaty sa nič neušetrí.. a o nejakej dovolenke nemôže byť ani reči. Obrovský rozdiel vidím u sestry, ktorá žije vo Švajčiarsku a je schopná si odložiť viac ako je vôbec môj hrubý príjem 😝 Síce v austrálii si zrovna "žiť" nebudeme... s jedným príjmom.. predtým, keď sme robili obaja a dieťa nemali to bolo o niečom inom..
Budúci týždeň stretko ? navrhnite kedy a o koľkej. Malého nechám tatínkovi, nech si ho užije, keď už odlieta o 2 týždne... Navrhujem niekde v centre..

yvetta
26. jan 2012

@lilliaan - ja sa prisposobim buduci tyzden mam volnejsie tak aj ostatne holky nech daju vediet ako im to vyhovuje 😉 @bambola @denisse @barushkaa

janka2011
26. jan 2012

@bianca ahojte,ja som rodila v Prahe, ale maleho sme chceli prihlasit na slovensko aby mal tam trvalý pobyt tak sme museli najskor vybavit slovenský rodný list, a tam treba, kopiu českeho rodneho listu overený notárom, kopiu sobašneho listu, a občiansky preukaz, može to vybavovat aj mnažel, a slovenský rodný list príde do 3 mesiacoch.. 🙂

janka2011
26. jan 2012

@bajka1 Ahoj ja som v Prahe už 4 rok, ale na slovensku nedávam žiadne danove priznanie, nemáme tam príjem, takže ho len podávame tu.. 🙂