Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

zittka
3. aug 2008

ahoj maminy, tak máme za sebou oslavu 1. narodenín. bolo to moc fajn, darčeky krásne, hodím foto, ale asi až zajtra, ešte ich nemám v pc.

betka007
4. aug 2008

zittka super, krasne fotky, jedla Marketka tortu 🙂 a paci sa jej na hojdalke?

susik77
5. aug 2008

Ahojte 🙂
zittka: gratulujeme malej k 1.narodkam 🙂 je zlatunka s tou tortou 🙂
my ideme teraz v piatok na sk k nasim, u nasich su hody, oslavime aj vercine 🙂 narodky

zittka
5. aug 2008

ahoj, torta jej nechutila, len ten piškótový spodok, tak ma to aj mrzelo. ale hlavne, že ostatné si užila. húpe sa rada, na čomkoľvek 😉

jeliska
5. aug 2008

ahojte 🙂 hladam maminky ktore byvaju v prahe v casti holesovice a nemaju s kym chodit na prechadzky 😖

kate77
6. aug 2008

Ahojte baby,ja vobec nestiham k PC...sme boli v nemocnici 6 dní-malá má v stolici krv,po vylúčení ostatných príčin-zrejme alergia na kravské mlieko..ach jaj,ta krv to nepekne vyzerá...ta držím bezmliečnu dietu a dokrmujeme Nutrilon pepti..Baby mali ste to niektorá u babatka?
Zitkablahoželám melej...
tak zatial pa...dnes som uspávala malú2 hodiny panabeka....tie prdy a taak...
Jeliska,my čo sme z Prahy sa možme stretávat iked nie sme uplne susedky..že Betka Zuzka,Lucka????paaaaa

susik77
6. aug 2008

ahoj katka, my sme to mali v 5.mesiaci, vsetci dr. aj moja ma vysmiali, ze vraj to nic nie je, ale vypadalo to strasne 😝
drzim palceky.kolko kojis?

kate77
7. aug 2008

cauky,tak s tým kojením sa mi to z posledného pobytu v nemocnici zastavuje,z 50ml mám 10-20ml...to z toho stresu,som tam plakala každý den..doma mi vyždy niekto pomohol a tam..nevyspatá vynervovaná,ustrachaná,že čo jej je...nenajedená..ja nemám čas jest...takže to pomaly vyzerá,že budeme len na Nutrilone pepti.....

jeliska
7. aug 2008

🙂 ahojte kate77 to som rada lebo ziadnu maminu v okoli nepozname ☹ tak vacsinou ani po vonku nechodime az na vecer ale teraz sme tu mali same navstevy zo sk tak sme sa nenuduli horsie to bude po prazdninach 😕
inac drzim ti palce aby si mala dost mlieka pomaha dost velmi ked pijes kavu meltu mne to pomohlo 🙂 tak hadam aj tebe a hlavne sa nestersuj 🙂

zittka
9. aug 2008

kate - malej bobulky mi je ľúto, neboj, už bude len dobre. držte sa.

lucia84
12. aug 2008

Ahojky,
náhodou som našla diskusiu Sloveniek v Prahe,viem že je nás tu vela,ale žiadnu nepoznám s bábom.
Takže sa teším 🙂
Stretávate sa niekedy na Letnej, alebo v Stromovke?
čo vás priviedlo do Prahy?

Kate: náš Vlastík je na Bebe od narodenia,takže ked prídeš o mliečko hlavne nezúfaj. Nie je to katastrofa,ver mi. Hlavne aby bola malá zdravá a spokojná a tak budeš aj ty.A jedno či bude kojená alebo nie...dnes sú tie preparáty také,že bábatko o nič neokrádaš 🙂)) Držím palčeky aby bola zdravá a robila ti len radosť 🙂

susik77
13. aug 2008

Ahojte baby, dnes sme sa vratili z SK, v pondelok sme boli s Matom vo Vysokych tatrach, vysli sme na Rysy 🙂 Oslavili sme Vercine narodky-ma dnes 😉 s obidvoma babickami, este nas cakaju oslavy s nasimi kamaratmi tento vikend-ich maly mal narodky 6.8-tiez 1 rok 🙂 Dopredu gratulka Laure 🙂

zittka
15. aug 2008

Veronike a Laure gratulka k roku 🙂 😉

jeliska
15. aug 2008

ahojte lucia84: my chodievame hlavne do stromovky tiez ziadnu slovenku nepoznam s babenom mala som kamosku ale ta sa uz odstahovala naspat na slovensko tak hladam do partie

jeliska
15. aug 2008

krasne ranko🙂) chcem sa vas spytat ci chodievate plavat s babenkami a ake mate s tym skusenost od kolkeho mesiaca moze sa chodit?Idem spat,mala uz spinka od siedmej tak sa jej idem pridat papa

lullka30
18. aug 2008

Ahoj baby, už sme doma zo Slovenska, bolo super, ani sa mi moc nechcelo vrátiť. Ak budete mať čas na nejaké stretko, tak sa rada pridám 😉

lucia84
20. aug 2008

ahojky...dnes budeme v parku na Letnej...kto chce nech sa pridá!

daniela1983
20. aug 2008

ahoj baby. v septembri sa stahujeme do CR. dnes my v zdravotnej poistovni povedali, ze si musim nadalej platit tu. ja totiz nebudem mat zatial pracovnu zmluvu( manzel od oktobra ja asi od januara). takze ma vraj v CR nepoistia kym nebudem mat zmluvu. ako to teda je? a ak budem chora, co potom? mali ste niektora podobny problem, ze ste zili v CR urcity cas ako nezamestnane? a ako ste to riesili v poistovni? diky som z toho v strese, prosim poradte!!!!!! 😖 ☹

emilyz
20. aug 2008

Cauki baby, dlho som Vas nevidela

Daniela1983 hlavne klud. Priprav sa na boj 😀
Totiz: to, ze Ta tu (v CR) nepoistia, je pravda, lebo najlepsie Ti bude nastupit do zamestnania. Zatial vsak Ti bude platit slovenske poistenie (aj ked nechapem, preco si nemozes zacat jednoducho platit tu, zase tie poistovne cosi vymyslaju), na ktore Ta nikto neosetri 😀 😒
Ten vysmech bol urceny ako usklabok nad tymto chaotickym systemom. Totiz vysvetlim: sama som si to zazila minuly rok.
Platilo mi este slovenske poistenie, ale uz som bola v Cechach. No ochorela som a vedela, ze uz to asi Paralenom nevyliecim. Nikde ma nechceli osetrit, jedine tak, ze si to cvaknem zo svojho a potom mi to preplati moja slovenska poistovna. Lenze take vysetrenie aj s liekmi Ta moze vyjst aj na tisicku. A to sa mi nechcelo davat cash, pretoze som vtedy nemala na rozhadzovanie.
Tak sa nado mnou napokon zlutoval jeden slovensky pan doktor, ktory robi v Bulovke, a osetril ma (viac mozem v IP, kedze je to verejne forum), lenze nie na slovensky preukaz.

Sila bola aj to, ze moj cesky nemenovany zamestnavatel ma potom nahlasoval, ale nie na zaciatku, ale na konci mesiaca! PRuser bol, ze mi narastol zub mudrosti a ja som prezivala bolesti a nemohla ist do nemocnice, kedze som este ani nebola registrovana v poistovni. Potom som urobila cirkus vsade, kde sa dalo, a napokon sa to poriesilo (mzdova si pohla kostrou).

Takze tot moja story, sice trochu dlha, ale tym len chcem varovat pred moznymi komplikaciami, ktorych som si uzila celkom dost. 😉

daniela1983
20. aug 2008

tak diky ☹ ☹ ☹

emilyz
21. aug 2008

daniela hlavu hore, zvladnete to! A do ktoreho mesta sa stahujete?

betka007
21. aug 2008

Ahojky baby, dlhsie som tu nebola. Pratam dom so svokrou. Cez víkend plánujeme oslavu na zahrade Laurinych narodenín, takže musím byť popratané, lebo príde návšteva. ALe prata sa ako an vianoce. Jaj 😀

Verči všetko NAJ k narodeninám a ďakujeme za gratulácie 😉

zittka
22. aug 2008

ahoj, len nakukujem

daniela, tiež som si to odžila, dá sa to. držím palce 😉

susik77
26. aug 2008

ahojte baby, ozivujem temu 😉 ako sa mate? betka, ako ste slavili narodky?
katka: ako mala? 🙂
mam navrh: potrebujem kupit verce oblecenie na jesen, nechcete sa niekto pridat tento tyzden na nakupy na Chodov?

lullka30
27. aug 2008

Ahoj baby, nehce sa vám chodiť na nejaké cvíčo s malými?
našla som toto:
http://www.materstvi.cz/
je to každý štvrtok 10-10.45hod a patrili by sme do rovnakej skupiny- teda Natal, Laura a Verča určite

susik77
27. aug 2008

lucka: to je na Florenci, to by slo 😉 Akurat som rozmyslala o cviceni s Vercou. Dokedy sa da prihlasit?

emilyz
27. aug 2008

susik mozno aj cez dni mArianne maju zlavy aj na detske vecicky, to mi len tak napadlo 😉

susik77
27. aug 2008

emily: dik, marianne mam. akurat su tam tie zlavy skor do luxusnych detskych obchodov, ja jej chcem kupit skor normal. oblec., aj tak je teraz vonku stvornozky na zemi, periem kazdy den 😝 😎
ale nejake nakupy na tie zlavy planujem, pre mna spodne pradlo, mozno dziny a uvazujeme o vstav. skrini do chodby-JN inter. tam ma 30% zlavu 😉

emilyz
27. aug 2008

no presne, ale mne sa pacia vstavane skrine aj od Libovickeho a myslim, ze je to cenovo podobne 😉 hej, tie dni marianne su dobra vec

susik77
27. aug 2008

emily, ozaj, uz ste kupili ten byt?A kde?