Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

sisa88
23. sep 2009

katka, to bolo davno. kojit som rpestala na konci 10m mesiaca a bolo nacase, ona mala v tom case uz 13kg takze stacilo a s tymi 10 zubami co mala v ustach mi to uz prislo smiesne a jej tiez- tak sa zacala chcechtat jedneho vecera a bol koniec uplne prirdzene zobrala flasu a vycical a bola asi 1x konecne najedenea vecer ( to vies, vecer nikdy nara nevkojis celu flasku)))..pri druhom uz sa nebudem tak trapit🙂moj nazor je, ze akonahle dieta zacne jest prikry tak to kojenie nema az taku silu, jasne, ze s tam stle zivinya tak, ale veci ktore dnes vyabju su tak kvalitne ze je to OK. a pri tom aj tak nevieme co jeme, ze jo?jasom to ale aj tak planovala do 10m.
u nas to budenie bolo kojenim samozrejme tienoci ( a co pocuvam amosky ta u vsetkych), akonahle vypila 250ml sunaru naraz tak bol pokoj. ale zacala spat az v 16m relativne cele noci, ale to bolo tym, ze jej sli skoro zuby vsetky aj stolicky a ona to chuda znasa tazko taksa budila hozne casto stale- ale to iem ze to boli stvorky stolice. v roku mala 14 zubov a teraz ma skoro 18.

kate77
23. sep 2009

Jáááj,no hej bolo to dávno no..my tiež máme 14 zubov🙂..ale budíme sa 1x niekedy 2x tak uvidíme kedy sa to zlomí a či vobec,ona si dá len 100ml mlieka v noci a spí dalej a na noc len 150ml.....

susik77
30. sep 2009

Ahojte baby, napadlo ma, ze by som sa s vami aj mohla stretnut, ale asi si dam Vercu pohlidat ak pojdeme napr. do clovickova, s 2 detmi sa tam najblizs. polroka asi nedostanem. Prip. sa mozme stret. aj na Chodove na kavu ked pridem len s Terezkou.

kate77
2. okt 2009

Ahooj,Zuzi,boli sme s Luckou v človíčkove,aale kludne si to zopakujeme a hoci aj inde,tak aby to Tebe vyhovovalo,leboooo ty máš teraz miminečko🙂...no a Betka by mohla napísat,že ako to robí,aby aj ju sme niekedy už videli...

susik77
3. okt 2009

katka: ahoj, super 🙂
my sme vcera boli na kontrole s Terezkou. pribrala 300 g, takze v 4 tyzdnoch vazi 4500 g a meria 54 cm 🙂
je ok, akurat trochu blinka amam pocit, ze ma na jazyku tu mucnivku(soor). zabudla som to Dr. spomenut. myslite, ze jej mozem davat tu gencianku na jazyk?tusim som verce davala ...

susik77
3. okt 2009

inak co sa tyka zubov, verca mala okolo 15-tich mes. vsetky a odvtedy prespi celu noc. tiez myslim, ze je to zubami to nocne budenie 😎

susik77
13. okt 2009

Ahojte. pozeram, ze Lucka za chvilku rodi 🙂 my teraz v piatok koncime sestinedelie 🙂 terezka uz bude mat hadam aj 5 kg 🙂
ze by sme urobili zraz v kcmt? boli sme teraz tam na omsi a verca sa pytala len do herne 😎

betka007
16. okt 2009

Dievcata, dame stretko daksi tyzden? Mozem stvrtok alebo piatok, hm?

sweetky
16. okt 2009

ahojte nie ste nahodou niektora v usti nl?ixixixi

lullka30
19. okt 2009

Betka, ja som za- štvrtok možem celé dopo a v piatok mám síce kontrolu na gynde na Budejárne, ale aspon na chvílu by som to stíhala

monicz
19. okt 2009

Awojik všem,to ste tu fakt jen slovenky co su v ČR? 😀 ja som Prievidzanka SK, a5r žiju v Chebu zapadní čechy

betka007
21. okt 2009

Baby tak v piatok do clovickova? Lucka, hm? O kolkej?

susik77
22. okt 2009

cafte, my mame s vercou v piatok ockovanie-trivivac, co sme mali odlozene. v piaytok vecer konecne budeme mat doma novu pracku a susicku co sme objednali. uz sa tesiiim 😵 ze nebudem muset zehlit 😵 teda dufam 😎
dnes som bola na gynde po sestinedeli-vsetko ok.
lucka-drz sa 😉

asi uz ideme kupit skate na kocik, potom dufam sa konecne nekam dostaneme 😎

lullka30
22. okt 2009

Betka, Nat je stále chorá, má rýmu, kašle - bola som u mudry a tak jej dala nejaké kvapky do nosa, sirup a radšej nemáme medzi deti chodit, takže my neprídeme....
Zuzka, aj my sa chystáme kupit skate, lebo Nat nehce moc chodit peši a tak by prechádzky s malým po vlastných nezvládla

betka007
22. okt 2009

cus, tak ani my nemozeme. La ma horucky cez 39 ak to do zajtra neprejde,tak ideme k dr. Fuj. Nech sa Nat da skoro doporiadkuaby sme sa konecne videli 🙂 a Katka to co je za ockovanie? Ja budem davat prevenar laure proti streptokokom, doporucila nam to alerglogicka

kate77
22. okt 2009

Caute,taa ja načisto zabudla na našu diskusi...ešteže zajtra nikam nejdete,lebo by som nič nevedela🙂..u nás mám ja kašel,to je hrůza,kde som ho vzala..tak sa snažím nebyt chorá,ale .....Zuzi,akurát som na Vás myslela,že ako sa máte,ako to s 2 zvládaš..
Betka Lucka,ked už deti budú zdravé i jaaaaaa,tak sa vyberieme do toho človíčka..možno už aj zuzik pojde,paa

kate77
23. okt 2009

Taaak už aj El má rýmu..

susik77
25. okt 2009

cafte, mam doma novu pracku, susicku a skejt pre vercu. susicka a pracka su uz vyskusane su supeer 😵 😵 😵
skejt vyskusame zajtra vonku.
robila som tvarohovu tortu, tak teraz verca a mm basti 🙂
bol to rusny vikend, v so bol mm cely den v praci, a dnes sme varili, upratovali, nakupovali...este ze je v stredu volno 😎

susik77
10. nov 2009

Ahojte, co nove? Ja mam obidve holky prechladnute, ale nastastie bez horucky, chodime aj von. Co vy?

susik77
10. nov 2009

Ahojte, Lucke sa dnes 12:48 narodil Lukas 🙂 Vaha: 3400 g, meria 50 cm. Gratulujeme 😵

betka007
10. nov 2009

krasne, ma i dievcatko i chlapceka. blahozelame Luci

hejdita
11. nov 2009

ahojte 🙂

prosim vas riesili ste tu aj vybavovanie ceskeho obcianstva alebo tu niektora ziadala o vyjimku pri vybavovani ceskej obcianky?

tu v cesku mam povoleny trvaly pobyt a uvazujem ze zaziadam o vyjimku o ceske obcianstvo......uz aj preto ze po tom tuzim tak od mojich 15 rokov (lebo som narodena v CR) tak aj preto ze tu mam deti a aj muz je cech alebo mam vydrzat tych 6 rokov a potom lietat? .... 😕

kate77
11. nov 2009

Hej hej,Lukáško je už tu,veeelka gratulácia Lucka....Inak vše po starom,malá je výmyselník,zlatá oproti tomu ked bola mimi..až teraz užívam materskú🙂..dnes som bola s kolegami na obedík,ale malú som nechala ségre,ktorá povedala,že mám zlaté decko(pri mne si vymýšla vela a nechce spat)...
Hejdita ja bohužial info nemám..

cuttysark
13. nov 2009

ahojte holciny, pridam sa k vam - byvame pri prahe a sme v radostnom ocakavani 😀 Chcem sa spytat, ako to funguje po porode s prihlasovanim mimiska, ked tu nemame ani jeden z nas trvaly pobyt? Ja mam stale na Slovensku, pac tu nie som este tych 6 rokov, a manzel je Anglican a ten je tu len rok 😔 Tak kam bude mimisenko prihlasene? Dufam ze nie na Slovensku 😒

susik77
13. nov 2009

ahoj, mimco moze mat prechodny pobyt v cr, na trvaly nebudete mat narok. ale na vsetky prispevky myslim ze ano. jediny probl. asi bude potom s umiestn. v skolke al. skole...pretoze su v prahe narvane a napr. tu v uhrinevsi beru len s trv. pobytom...

susik77
13. nov 2009

ano, a trv. pobyt bude mat na sk-je to podla matky. aj slov. obcianstvo.

susik77
16. nov 2009

Caute, vcera 22.20 sa narodil Monike-mmem - z Mladej Boleslavi syncek Timko, vazi 4410 g, meria 52 cm 😵.

kattum
29. nov 2009

Ahojte, rada by som upozornila všetky českoslovesnké páry a Slovákov žijúcich v Čechách, že za pár dní sa v kníhkupectvách objaví zaujímavá detská kniha - prvý česko-slovenský slovník, názov Pozri ako je dnes pekne, autor: Barbora Škovierová. Odkaz a viac info:http://www.dobre-knihy.cz/detail-118981/pozri-ako-je-d...

zmrzlinka
29. nov 2009

ahojte baby!ako je to zdravotnym poistenim?Pokial pracujem v CR,tak to plati zamestnavatel a ked pojdem na matersku?Musim si platit ZP platit sama?A miminko?Bude mat automaticky zdrav.poistenie?Mam z toho gulas. 😖

kattum ta kniha je super 😀

missy97231
9. jan 2010

Ahojte. Neviem, ale dúfam, že niekto mi poradí. Potrebujem radu od niekoho, kto je Slovenka s trvalým pobytom na SR, v Čechách pracuje a má iba prechodný pobyt a taktiež aj manžel (partner) Slovák s trvalým pobytom v SR - a samozrejme na materskej dovolenke, či rodičovskej. Aj vy predkladáte na sociálne (vlastne kto vypláca rodičovský príspevok) každé 3mesiace potvrdenie o tom, že váš pracovný pomer stále trvá???? Prosím o vaše rýchle odpovede aj do IP. Ďakujem.