Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

lullka30
19. mar 2008

aj ja sa teším na golfky, síce ešte nemám vybraté....dnes nám príde autosedačka maxi cosi tobi 9-18 kg. Natal ešte nesedí, ale bola za dobrú cenu, tak už bude pripravená doma 🙂
Letňany mám síce dosť ďaleko, ale mám to C z Budějovickej , tak sa tam dopravím...už je otvorené to metro do Letňan?

susik77
19. mar 2008

lillka: ja rovnako 🙂 mam pocit, ze je hotove, ale asi este nie je otvorene...

lullka30
19. mar 2008

som pozerala, ešte nie je otvorené 😠

zittka
19. mar 2008

ahoj ahoj, tak pozerám, že viac sa vás trápilo s príspevkami 😀 ani neviem, ako som na to prišla, tiež ma to nebavilo stále hľadať 😉

Markétka má hrozný kašeľ, ani neviem z čoho, inak jej nič nie je, asi je zahlienená alebo čo ☹ radšej ani von nejdeme, aby sme nakoniec nemuseli ostať na veľkú noc doma. moc sa teším na SK, odkedy sa narodila Markétka, tak som tam ešte nebola

zittka
19. mar 2008

androna - gratulka k chodeniu

betka007
19. mar 2008

ahojky baby 🙂 . Ja som včeara bola s laurou von, ale samozrejme nás zastihol sneh.. 😖 .. Bola to síce polhodka, šla som kúpiť zemiaky,ale zmrzla som jak.. Včera some rozložili golfky. Sú úžasne. Oproti hlbokému kočiaru čo máme s klasickým typom podvozku majú tieto golfky moderný podvozok s otočným kolesami v predu, je ľahký, vyzerá fakt pekne. Akurat, že sa nedá úplne sklopiť,aby tam Laura ležala, je to taka polosediaca poloha. Lauru sme do toho dalia ona chcela hneď sedieť 😀 . Vyjde sa tam aj fusak. SOm spokojna. Zajtra s ním vyrazím von, dúfam, že bude super aj v teréne 😀

zittka to homeopatikum je v akej podibe? gel? ako dlho to účinkuje?

zittka
19. mar 2008

je to chamomilla vulgaris - riedenie 9CH - sú to také sladké guličky. dáva sa ich 5 rozpustiť v troške vody a može sa to dávať aj každých 30 minút, keď je zle. potom sa intervaly predlžujú, keď sa stav zlepšuje.

u nás bola noc skvelá, keby nebol kašeľ, tak je to super, ale Markétka bola zlatíčko. Zobudila sa o polnoci, o tretej a 6:15 - skvelá noc. Predtým sme boli hore každú hodinu.

susik77
19. mar 2008

my mame 15 CH...zabera super-lepsie ako ten gel na zubky-mundisal...

zittka
19. mar 2008

susik - 15ch dávaš len 3 guličky však?

susik77
19. mar 2008

zittka: ano 😉 pozerala som na konika, ze niekto ma 9 CH, niekto 15...potom som videla odporuc. ze na zubky 15 CH...ale ak vam ta 9 funguje, tak je to asi jedno...

androna
autor
19. mar 2008

ja mam tiez letacik od mudr kde sa doporucuje 15CH ale este sme neskusali.

betka007
19. mar 2008

to vobec nepoznam, asi vyskusam, ked s tym zacneme bojovat. Zatial mame pre pripad nudze cal gel alebo ako sa to pise

zittka
20. mar 2008

pekné ráno

ono je to vlastne jedno, keď je riedenie silnejšie, dávkovanie je nižšie 😉 možno nabudúce kúpime 15CH

nám včera a dnes podrezávajú barák, už nech je to hotové. je to hluk a neporiadok. ale snáď to splní účel.

kate77
20. mar 2008

Ahojte ženy..tak tak ja zavalená prácou a tiež tým zariadovaním-už sme objednali sedačku z rofliving a boli sme ju kuknut v Chrudimi.Inak testy pečenové ok i glukoza..viete jak som sa stažovala na to svrbenie..tak som rada..ale škrabem sa stále jak opička.No a tiež som si zistila to lietanie,takže 1.4 letím domoooov-tak ako vravela Betka s potvrdením od doktora to stačí...fakt tie ceny su teraz jakeby som chcela ís vlakom...
takže zatím papa..už musím pracovat🙂

emilyz
20. mar 2008

Caute zeny, este by som sa chcela opytat, na kolko rokov ste si dali matersku? Tu je totiz moznost aj dvoch rokov - ako to vnimate? Da sa to potom riesit s babatkom - myslim jasle a pod:??

susik77
20. mar 2008

ahoj emily-ja mam na 2 roky-v praci mi ponukli ciast.uvazok-malu chcem dat do jasli...ale sukromnych-som rozmysl. na 3 dni-to je asi 11000 mesacne 😝
crta sa mi praca z domu-zatial nejasne-takze by to bolo lepsie-to by mohla byt somnou doma a nasli by sme nej. vypomoc

lullka30
20. mar 2008

ja budem doma 3.roky 🙂

emilyz
20. mar 2008

Caute kocky, vdaka za odpoved, je to fakt indivindualne... Zatial su to len take predbezne uvahy, aby som si to vedela rozvazit...Susik ale to je riadna palka tych 11 litrov na 3 dni v tyzdni 😝 no co uz

susik77
20. mar 2008

emily: kontrast oproti tomu som pozerala, ze skolka sa da zohnat uz okolo 500 kc za mesiac 😎
najhorsie je, ze jasle su vsetky sukromne-tu v okoli mame 2 - Praha 4 a praha 10. V obidvoch podobna cena 😎
kati: super, ze mas vsetko dobre 😉

susik77
20. mar 2008

baby, davam si oddych od konika, od zavislacenia...lulka, betka: dajte vediet ked bude stretko-poslite sms, al. mail...dik 🙂
potrebujem zacat prac. na doktorate tak potrebujem prestat zavislacit 😎
majte sa krasne 🙂

betka007
22. mar 2008

Cute babenky. Zdravime vas z uprsaneho Londyna 😀 . Je tu krasne, boli sme pozriet pamiatky, prekvapili sme brata. Laura zvladla super let, bud sa hrala,alebo spinkala 😀 . V nedelu vecer sa vraciame naspat. Krasne sviatky, vela sunky, klobas, hrudky...... Papa

zittka
25. mar 2008

pekné ráno 🙂

tak sme boli na veľkú noc na Slovensku, malá bola zlatá, čakala som to horšie. a čo vy, ako ste sa mali?

betka007
25. mar 2008

Cauky, dnes som bola s Laurou na ockovanie. Ani nemukla. Zostala som prekvapena, lebo pi predchadzajucom ockovani strasne plakala. Inac ma 8420gramov, ale nemerali sme ju. AJ tak pekne 🙂

androna
autor
25. mar 2008

ahoj dievcata
my sme boli doma.v pondelok manzel s malym obisli skoro celu vesnicu.malemu sa sibanie pacilo a on sa zas pacil vsetkym tym susedam co ich navstivili.

hruska22
31. mar 2008

AHOJ BABY mám taký menší dotaz.neviete náhodou ako to prebieha a čo k tomu potrebujem ked chcem mat české občianstvo? 😒 inak sa pripájam medzi vás žijem v rokycanoch už 5 rok som z považskej bystrice 😀

zittka
1. apr 2008

ahoj hruška - ja som z Púchova, ale moja mama teraz býva v PB, tak tam chodíme.

baby, čo je s vami? tak dlho sa nikto neozýva... čo nové, čo detičky? pekný dník všetkým

kajacz
1. apr 2008

ahojte 🙂
hruska- neviem, ako to presne je, ale zdá sa mi, že teraz v EU už vobec nemusíš menit občianstvo...ale skor sa to vybavovalo niekde v Prahe a stálo to okolo 10.000kč...

zittka- my sme boli dlho na SK, odkedy sme doma makám na bakalárskej práci, do toho je Šimon furt nějaký chorý...pred dvoma týždnami mal 3dni horúčky, potom mal asi 4dni nějakú alergickú reakciu, strašně sa osypal, doteraz neviime z čoho(dr.povedala, že to nie je ani 5.a 6.nemoc 🙄), vyzerá to najskor na Calgel. Do toho mu idú horné dvojky aj jedničky, má nádchu a z toho kašle...paradoxom je, že posledné 3dni spí krásně... 😕

kajacz
1. apr 2008

a ešte vždy nemáme druhú hexu... 😒

kajacz
1. apr 2008

inak na 7.mesiacoch mal Šimon 9200g a 74cm
Poradte mi, akú odsávačku používate? Ja klasickú, ale asi kupim tu na vysávač, aj ked sa Šimon vysaváča bojí a neviem, ako by som ho odsávala v noci...

betka007
1. apr 2008

Ahojky baby, tak ja som dnes bola v lekarni vyzdvihnut si recept 🙂 a pytala som sa farmaceutky, ci sa moze chodiť do solarka, ked budem uzivat onen liek 🙂 . Namiesto toho som si vypocula prednasku ake je to skodlive a nezdrave, ze bol na skoleni dermatologov a tak... 😀 Jaj. Tak som jej vysvetlila, ze nie som maniak na solarko a opalovanie, ale ze idem cez vikend na dovcu a ze som typ, ktory sa specie na slnku, chcem tomu predist, tak som bola najprv 3x v solarku 😀 a ona mi na to povedala, ze taka aka idem na dovolenku sa z nej mam vratit... No,ale vytiahla som z nej, ze sa mi nic nestane - ziadne vyrazky a fleky na tele, ked do toho solarka pojdem a budem uzivat liek od dr 😀 . Za mnou stala pani, symposka, a hovori..Tak vy to mate jeste na dlouho, pokecejte si a ja si zatim nakoupim vedle v albertu. Asi z nas mala radost 😀 . Bola som nakupit maso na mrazak, ked tu nebudem, aby svokra mohla varit a nelietala po obchodoch s taskami a tak.. I ked manzel nakupi vsetko, co je potrebne. Spravila som si prechadzku krasnu, len skoda, ze nesvieti slnko. ALe je fajne vonku. Inak sa mame fajn. Ja teda idem na babsku jazdu do Egypta a tesim sa. Manzel je pracovne vytazeny a Laura sa ma najlepsie 😀 . Vobec nechce spat v kociari, ked som s nou na prechadzke niekde, iba na zahrade spi, kde je klud a ticho. Zaujimave 😎 ...

Kaja Simon je teda pekny bambulik 🙂 . Prajem, nech je skoro fit, nech ho konecne doockuju a nech sa neboji vysavaca 🙂