Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

emilyz
31. aug 2008

Susik mas IP 😉

betka007
2. sep 2008

Ahojky baby,ako sa mate? DLhsie som tu nebola. Oslavili sme Laurine narodky. CEly den garden party 🙂 . Laura si uzivala celu rodinu a rodina ju. Vecer z toho nemohla zaspat. Bola plna zazitkov. DOstala krasne darceky. DOvolili sme jej, aby jedla tortu. Bol to krasny pohlad, ked sa jej rucicky zaborili do farebneho medvedika 🙂 a este k tomu bol sladky 😀 . DNes som s nou bola na kontrolu v jednom roku. Vazi 10,5kg a meria 81 cm. Dr z nej bola unesena, ze je sikovna. Dohodli sme sa, ze jej mozem davat jest jogurty od jednej znacky, co doporucila. Tak uz si na nom zmlskla 😀 . KOncom mesiaca s nou idem na odber krvi, ci sa ta alergia nezlepsila. Ale dr vravela, ze z 3 imunoglobulinov mala zvysena dva a ten najhlavnejsi nemala. Tak uvidime. Je ale fakt, ze ked jej minule dala babka ochutnat cokoladovo mliecny cukrik- taky z dezertu, tak sa nam zase vysypala... Dr ma teda potesila, ze z toho vyrastie.

A co vy? A ako sa maju male bambulky a čavo Dany?

CHodite nma tie cvicenia Lucka so Zuzkou?

bianca
2. sep 2008

ahojte 🙂

betka007
2. sep 2008

bianca mas to za par, hm? 🙂

lullka30
2. sep 2008

Betka, vo štvrtok ideme 1x, škoda, že nejdeš s nami...

bianca
2. sep 2008

betka asi ano ale tie posledne tyzdne su vraj najhorsie 😀

teraz som sa akurat potesila lebo som zistila ze mozem slov.rod.list i u nas v Ostrave.Brnaci tu maju vzdy jeden den v mesiaci vyjazd

androna
autor
2. sep 2008

ahoj slovenky.
uz som tu dlho nebola jak vas zanedbavam,ale je mi pekne blbo takze pospavam a odpocivam.Dany je zlaticko,pokial ho netrapia zubky.
bianca ze si sa ukazala 😎

bianca
2. sep 2008

androna ahoj. 🙂 Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeek 10tt 😵 😵 😵

betka007
2. sep 2008

androna, vy cakate druhe? waw 🙂 , gratulujem 🙂

betka007
2. sep 2008

bianca, neboj utecie to, i ked mne sa tiez zdalo, ze to slo pomalsie 😉 . Stale neviete pohlavie?

bianca
2. sep 2008

betus nie nevieme lebo som sa zabudla spytat 😅

betka007
3. sep 2008

hej hej, viem bianca, ja len ci odvtedy nic nove 🙂

bianca
3. sep 2008

betka nie 😀 a uz je mi to jedno

kate77
4. sep 2008

No čaute baby,ozývam po dlhej dobe lebo malá ma tak zamestnáva..šak viete...v nedelu sme robili krstiny...ved som aj predtým stretla Susik na Chodove čo som zhánala oblečenie..nič podla prestáv som nezohnala..no a čo,hlavne že je pokrstená....Už je to lepšie celé,malá už vníma i si ,,pokecáme,, to sa mi páči,že už len nereve..ale smeje sa a čosi ,,rozpráva...
Bianca to to letí..ty už ideš rodit!!!!držím palce...
Blahoželám dievčatkám k narodkám,čo mali teraz..Verča ,Laura....tak paaaaaaa ja zas ozvem....

bianca
4. sep 2008

kate ahoj.Blahozelame ku krstinam.A kde ste krstili?Nedas neake nove foto malej do albumu?

kate77
7. sep 2008

Caute,už som si našla čas,kedže je nedela,manžel doma a vonku je škaredo,tak som pridala do albumu nejaké aktuálne foto.Az teraz som si všimla..Androna bude mat babatko..dalšie..super,paráda..a nech ti nie je moc zle......

bianca
7. sep 2008

ta je kuzelna 😵 😵 😵

kate77
7. sep 2008

ó dakujem..taká buchtulka..ten krst bol Prahe v gregokatolíckom kostole..naši ani neboli..len známi čo su v Prahe..

susik77
7. sep 2008

Ahojte 🙂
Katka, Elen je fakt krasna 🙂 vyzera tak na 3 mesiace 🙂
Ja som teraz strasne busy, uz sa nezastavim 😎 Ani Verca 😎 😀 😝

bianca
7. sep 2008

kate je fajna 😉

bianca
7. sep 2008

inak Katus,vybavovali ste slov.rodny list malej?

androna
autor
7. sep 2008

dievcata dakujem.katka mala je krasna 😎

bianca
7. sep 2008

androna 🙂 🙂 🙂

susik77
17. sep 2008

Ahojte baby, ako sa mavate?
bianca: tebe sa to uz blizi...tesis sa?
androna: ty zase uz mas takmer po najkritickejsom obdobi 😉
Katka: ako sa ma mala?
My sme sa prave vratili z 1. cvicenia, jazdime do Petrovic, to mame najblizsie. Dnes sme tam boli len 3, Verca tam najprv polozila celu miestnost, zastavila sa ked videla na stene hodiny s krtkom a skakala od radosti.cvicit sa jej moc nechcelo 😎 potom sa jej pacilo, ked som ju zdvihala na nohach nad moju hlavu-13 kg 😎 😝
a este ked som liezla pred nou 🙂
inak fajn, len to pocasie mi lezie na nervy-uz chcem teplo 😎
Co vy?Ako zijete? 🙂

frezia23
17. sep 2008

Ahojte mamičky smiem sa k Vám pridať volám sa Miška a pochádzam z Banskej Bystrice už 7 rokov žijem na Morave a vráti´t sa na SK nemáme v pláne 😉

Čítala som Vaše príspevku ohladne občianstva Vašich detí ja som už Čech ale ked som rodila prvé dietko tak sme museli íst do mojho rodného mesta tam na matriku tam mi vyplnili žiadost o slovenské občianstvo drobčeka potrebovala som k tomu rodný list malého a moj rodný list sobášny list a to potom putovalo do Blavy kde po dvoch mesiacoch prišiel rodný list malého takže má dvojí občianstvo. a čo sa týka pasu treba si na dietatko vybavit osvedčenie o českom občianstve a na základe toho Vám vystavia český pas na dietatko. .-) teraz čo sa týka vybavenia rodného listu slovenského to treba všetko vybavovat v Blave aspon tak nám to bolo povedané či to tak je naozaj neviem to budú vediet mamičky ktoré majú čerstvé miminko 😉

frezia23
17. sep 2008

ahoj

frezia23
17. sep 2008

len skúšam bo sa mi nezobrazili príspevky vobec neviem prečo ☹

frezia23
17. sep 2008

Dievčatá prepáčte ja som nová na koníkovi a čítala som si Vaše prvé stránky takže som trošku od veci prispela 😎

ináč mám dve deti Patrik 5 rokov a Dominik skoro 1,5 ročku.

androna
autor
17. sep 2008

ahoj slovenky
frezia ahoj tuto informaciu vecsina z nas vie.kazda to uz ma za sebou.
Susik no uz mi neni tak nevolno ale este oobcas ano.zajtra ideme na utz tak sa tesim.inac sa mame dobre.
bianca tak ako?

berry
18. sep 2008

Ahojte dievcata, vidim, ze ste tu prave nadhodili temu, ktora ma zaujima.
Tak ked mi niekto poradi, budem velmi rada.
Ja som Slovenka, manzel Cech a na zaciatku novembra cakame miminko.Ja mam obcianstvo slovenske, ale trvaly pobyt v Cechach.Bude mat mimco automaticky ceske obcianstvo?A kvoli comu davate detom aj slovenske?To moze mat 2?Bude mat napr na slovensku zdravotnu poistku platenu statom?A ako sa to robi s tym obcianstvom slovenskym?Kde bude mimco prihlasene na slovensku, ked ja tam uz nemam trvaly pobyt?Alebo bude mat cesky trvaly pobyt tam uvedeny?
Dufam, ze som to nenapisala velmi zlozito a pochopili ste ma.
Dakujem za info.