Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
20. júl 2007

nemusis cez ambasadu.mozes cez matriku na slovensku kde mate trvaly pobyt. akurat musis potom zasa na slovensko.a hlavne musi matrika fungovat ked tam pojdete.ja som prave chcela cez matriku a extra letela na slovensko a oni si urobili v strankovy den volno.a nikde inde mi to nechceli urobit.ono to treba iba poslat doBA.

susik77
20. júl 2007

androna: a ked mame trv. pobyt tu?
Inak, nam sa to stalo s matrikou, ked sme vybav. svatbu: zobrali sme si 2 dni dovcu a zrovna mali volno 😎

bianca
20. júl 2007

androna:diky.Ja by som tu matrikarku vytiahla do uradu i keby sedela na WC.Ale cez hranice ma s mimcom asi nepustia,pokial ho nebudem mat v dokladoch ze?Alebo staci rodny list?Vobec netusim ako to chodi.Mam v tom riadny chaos.Nemam ani pas,lebo sa mi ho nechcelo vybavovat po svadbe

bianca
20. júl 2007

Nam sa stala podobna vec po svadbe.Ked matrikarka spravila sob.list tam sme utekali na policiu,pretoze sme uz museli ist nas5 do CR a policajti s akurat v ten den urobili sportovy den 🙄 3 strankove dni a aj to si museli ist chlapci zasportovat ked mali makat.Joj ja som bola zla.

androna
autor
20. júl 2007

tak mi Dany konecne zaspinkal.
ta matrikarka si robila nejake skusky a sedela tam nejaka pani od vedla tak chudak ta to odniesla.ked som spustila.a myslim ze este je k tomu potrebny doklad o statnom obcanstve a ten vydava okres ci kraj.proste po svadbe som 6mesiacov v cechach fungovala s novym menom ale v dokladoch som mala stare.tak dlho im to vsetko trva

androna
autor
20. júl 2007

inac ja som Andrea a ako ta mam volat susik? my byvame v domceku vo vesnicke 5min od Slaneho kde je velmi znamy golfac.tak golfistky su vitane.ja mam trvaly pobyt v cechach aj na slovensku.nikto po mne na slovensku nechcel vratit obcanku.ale ked mate trv pobyt iba tu tak by som to robila cez ambasadu.poslu vam vsetko az domov.

bianca
20. júl 2007

kamos ma tiez trvaly pobyt v CR a obcianku po nom nikto nechcel.

androna
autor
20. júl 2007

mne sa este vyplati mat trv bydlisko i na sk.tak zatial to neriesim.za chvilku zacneme vybavovat obcianstvo nejak po 3 rokoch sa moze ziadat.
bianca uz sa tesite na malicke?a tiez sa ti chce stale spinkat.ja som bola v 7tt na dovolenke v tunisku a skoro celu sme ju prespali.

bianca
20. júl 2007

mne obcianstvo ponukali uz skor(som tu 6 rokov),ale chceme sa vratit na slovensko,takze sme to neriesili.Nam by sa tiez vyplatilo trvale bydlisko tu,mohli by sme si aspon kupit byt a neplatit nehorazne najomne.
inak s tym spankom to mam rovnake.Som na PN koli praci a nerobim nic ine iba spim a jem.Strasne.Na mimi sa velmi tesime.Mali sme ist v augeste na dovolenku,ale mam strach tak ju asi odvolame

androna
autor
20. júl 2007

ale to mat strach nemusis.ja by som kludne sla potom si uz nezajdete tak skoro.najhorsie su prve 3mesiace a potom koniec a z tych prvych 3mesiacov 8-9tt tam sa tvoria organy a to vazne iba spis.ale zalezi na tom ako sa citis.

bianca
20. júl 2007

ja v celku dobre en ma znepokojuje srdiecko.Na sonu som bola v 6+2 a este nebilo.Som sice zdr.sestra,ale v tomto sa moc neviznam

androna
autor
20. júl 2007

tak to drzim palceky aby to bolo o.k.v tom sa ja nevyznam ja som bola u doktorky az v 8tt a to prave po dovolenke.

bianca
20. júl 2007

🙂 ja som sla k doktorovi hned.Nemozem totiz byt pri mojom zamerani v praci.Prilis velke roziko pre mimco.

androna
autor
20. júl 2007

tak ja sa rozlucim idem s kocarkom von pretoze sa zobudilo zlaticko a ideme k rybniku vykupat nasho vlciaka.aspon ten sa kupe ked mi este nemozeme.tak papa

bianca
20. júl 2007

ahojky 🙂

kate77
20. júl 2007

No tie info o zapísaní mimi som našla na internete,počkat-hned kuknem kde a či sa dá tomu verit...

bianca
20. júl 2007

kate77:mozes mi hodit link,alebo ho napisat cez IP?Prosiiiiiiiiiiiiiim

vachovka
20. júl 2007

ahoj baby.Pripajam sa ovsem ked ma berete.
Byvame pri Plzni ale inak som zo Sniny(vychod) a manza je Cech. 😉

bianca
20. júl 2007

vachovka:jasne ze bereme.Mi sme obaja s Bardejova a zijeme v Ostrave

musko
20. júl 2007

Baby, mimi zapíšte do pasu manželas/priateľa ( kt je uvedený ako otec dieťatka v rod. liste) a cestujte s manželom. Potom Vám ho zapíšu do slov. pasu - ale myslím, že až keď budete mať slov. rod. list.
Ono, my sme tiež neboli manželia, keď sa malý narodil a teraz sme mali svatbu. Nový OP mi na základe českého sobáš. listu nedajú, musím mať najskor slovenský - tiež sa vybavuje v Blave zápisom do zvláštnej matriky a trvá to cca 2 mes, potom mi dajú OP a vybavím si nový pas. No a potom si možem požiadať o trv. pobyt na území ČR a ak mi ho dajú, tak to celé budem ako blbec - ale už za poplatok vybavovať znova, pre nový trv. pobyt 🙄 🙄 😝

musko
20. júl 2007

A bianka neboj, srdiečko tak skoro nemusí byť vidieť 😉 . Hlavne sa opatruj....

vachovka
20. júl 2007

musko ale ked budes mat obcianku na nove meno a uz aj vybaveny trvaly pobyt tak nemusis to opakovat znovu.Ved ked mas slov. obcianku tak nemozes v nej mat cesku adresu.Nie?
Ja mam to vsetko vybavene ale o tom co pises som este nepocula 😕

bianca
20. júl 2007

musko:diky 🤐
Ale tento postup je mozny iba ak ma jeden s rodicov ceske obcianstvo nie?
Mi sme obaja slovaci,tak to budeme mat vesele.Ale mi mame vzdy vsetko vesele.

musko
20. júl 2007

A kde teda ten nový trvalý pobyt budem mať zapísaný?

musko
20. júl 2007

Bianka, to som si uvedomila, keď som to odoslala.... 😠 Tento problém mali moji kamaráti - kolegovia v práci, tiež z Bardejova 😒 . A je fakt, že to trvalo cca 3 mes., kým mohli vycestovať s miminkom. Ale tak nech príde mamina, nie? Mylím, pomocť Ti, keď sa miminko narodí.

bianca
20. júl 2007

neake skusenosti mam s prace,ale maminu tu urcite budem chciet,ale to je este daleko

mmem
20. júl 2007

ahojte🙂

ja to budem riesit tiez cez matriku na SK,takze manzel bude vsetko vybavovat.Musi to byt v mieste trvaleho bydliska a oni to odtial odosielaju na nejaku specialnu matriku a maju tam toho vela preto to tak dlho trva 😝 a este dovolenky🙂

vachovka
20. júl 2007

No v tej fialovej knizke z cudzineckej policie. 😉

bianca
20. júl 2007

mmem :tebe sa to uz krati 😀 .Potom daj vediet co a ako. 😉

mmem
20. júl 2007

uz cakam kazdu chvilku🙂majte sa zatial idem si lazkat🙂