Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kajacz
7. sep 2007

ahoj susik- Ako ste si to vybavili?

ikka
7. sep 2007

ahojte 🙂 my sme prave obaja slovaci...a prihlasit sa na zdravotnu poistovnu sme museli do 8 dni 😕 a normalka vsetko sme vybavili iba s tymi fialovymi knizkami (prechodny pobyt) a teda s tym, ze sme obaja zamestnani...ja teda na MD, ale zdravotne a soc. mi plati zamestnavatel. A aj kebyze som nezamestnana, tak by sa to dalo vybavit cez manzelove poistenie...aspon tak nam bolo povedane 😕 karticka nam tiez prisla postou, vlastne vsetci traja sme dostali nove, kde uz sme mali r.c. slovenske (predtym sme mali pridelene ine lomitka v r.c.) a predlzili nam aj platnost...hi tak dufam, ze sa niekto niekde nepomylil

kaja: ako Samko v skole? paci sa mu?

androna
autor
7. sep 2007

ahoj dievcata.susik a kajacz vsak na zdravotnu poistovnu sa mozte vlastne prihlasit s ceskym rodnym listom nemusite cakat na slovensky nie?tak nejak ma to teraz napadlo.akurat s tym cestovnym dokladom to proste trva.
ikka ty si mala stastie na niekoho normalneho na zdravotnej poistovni.
oni vecsinou sami nevedia co a ako.

ikka
7. sep 2007

my sme to veru vybavovali normalne s ceskym rodnym listom samozrejme...slovensky este nemame, vybavuje sa 🙂

androna
autor
7. sep 2007

ikka vidis oni asi nie.co Emily jak sa mate?

ikka
7. sep 2007

No teraz mame divne obdobie...Emily spinkala celkom pekne, 2x sa budila v noci a teraz uz 2 tyzdne sa budi uplne hrozne, vstavam aj 8x za noc, podavam dudel, ale praveze niekedy nechce ani dudela a musim ju uspavat na ciciku, takze si cucka aj 4x za noc. Vyslovene fakt len cucka a zaspi dalej. No max. 2 hodiny. Uz som si aj zvykla, ale hrozne ma potom cely den boli hlava z nevyspatia. A vy v pohode? V pondelok ideme k dr. tak sa jej opytam, ze co? Lebo ja uz to asi dlhsie nevydrzim... ☹

androna
autor
7. sep 2007

no i u nas to je s nocnym kojenim kazdy den inac.a to uz sme mali super obdobie o3.00 a o 6.00 a teraz sa budi o1.00 ci o 2.00 no rozne a tiez az tak nepije a cumlik nepomaha,to sa uplne zobudi.aj ja som z toho ze je to stale ina hodina dost unavena.a obcas nam place zo sna a musim ho az zobudit pretoze to je taky plac co sa neda pocuvat.prosti spi a place.
tak snad sa to zrovna.a mate uz za sebou ten 3mes rastovy spurt ze miminko potrebuje castejsie pit kvoli rastu.my sme ho mali a bolo to caste ale niekto si to moze posunut.trvalo to asi 10dni.

susik77
7. sep 2007

noo, manzel povedal na zdr. poistovni, ze sme uz zaziadali o trv. pobyt a povedali mu, ze ok, ze poslu karticku, ze mame len prist ked budeme mat trv. pobyt pre nu ukazat preukaz na poistovnu. ale ked prisiel manzel na cudzin. policiu, povedali mu, ze najprv musi mat malu v pase, az potom moze zaziadat o trv. pobyt...takze nemame este zaziad. o trv. pobyt...zatial sme akurat zaniesli vsetky doklady na ambasadu a par tyzdnov pred tym, ako nam vybavia slov. rodny list a zapisu ju do pasu,. pojde manzel na policiu a poda neuplnu ziadost a do 30 dni prinesieme nase pasy kde uz budeme mat veroniku zapisanu...

baby, nemate tip na nej. dobru znacku kuchyne-za 1-2 mesiace zariadujeme novy byt 😉 ale iba ak mate osobn. skusenost-navrh kuchyn+ montaz
diky moc 🙂

miselinik
7. sep 2007

ahojte baby, dlhšie som sa nemohla ukázať. Najprv nám odišiel HDD na notbooku, potom sme sa chystali na dovču do domov do Tatier ale dcérka nám ochorela a tak sme to posunuli o týždeň a počas dovolenky mi manžel oznámil, že ide na služobku hneď ako sa vrátime a ešte nehovorím čo sme museli pochodiť po doktoroch s dcérkou. Konečne máme termín v Hradci na ORL klinike. Takže by sa to už mohlo skľudniť. Aj počasie sa už vyberá, a tak nás čakajú prechádzky vonku.

kajacz
7. sep 2007

s tým vybavovaním to mame rovnako ako susik, ešte skusim raz zajst na poistovnu, možno sa zlutuju... ☹
ikka- Samko je zo školy nadšený, oddychla som si, pretože on tažko znása zmeny, dokonca učitelka ani nespoznala, že je Slovák, až kým som sa neozvala ja... 😅

androna
autor
7. sep 2007

ahoj miselinik tak dufam ze dcera bude v poriadku.
Kajacz skus to 😎

miselinik
7. sep 2007

androna, dcérka má len vrodenú vadu dýchacej trubice, ale z toho vyrastie do roka alebo do roka a pol. Ideme tam len na pozorovanie. Tu v Náchode na to nemajú prístroje aby ju sledovali.

betka007
7. sep 2007

Ahojky,nema niekto skusenost so zapalom prs, Mam teplotu , najviac 38,2c, bolest v prsniku od podpazusia k bradavke.masirovala som si prsnik,odstriekala mlieko,kolko sa dalo a potom som si dala teply obklad z harmanceka.Po nom sa mi spravil cerveny flak na bolavom mieste.Neviete ako to je s makkym tvarohom? dava sa studeny? na cely prsnik? poradte niekto. Nemoze sa teplota preniest aj na malu Lauru? Inac ju kojim hlavne z toho bolaveho prsa.

ikka
7. sep 2007

ahoj betka....vsetko robis spravne 🙂 ja viem, ze je to hrozne, tiez som mala zapal ked mala mala 3 tyzdne tak presne ako ty, tak sa drzkaj!!! Este zivo si to viem vybavit, nic prijemne. Tvaroh studeny al. aj kyslu smotanu, ale mne to moc nepomohlo. Odstriekavaj a mala nech pije aj z bolaveho. Neboj nic sa jej nestane, prave naopak ziska cenne protilatky 🙂 No ale kedze ja som mala teploty az cez 39, tak som brala ATB... ☹ ale preslo to az potom. Mala som to asi 4 dni take hrozne. Takze sleduj teplotu a kebyze sa zvysila, tak chod k doktorovi. A inak si mozes dat aj paralen, ked budes mat cez 38,5 a hlavne veeeeela pi. Inak ten tvaroh si daj na plienku a myslim, ze staci, ked si das na to bolave horuce miesto. Juj drz sa!

ikka
7. sep 2007

A hlavne to nevzdavaj a vydrz....kojenie je krasne 😵 😵 😵

betka007
7. sep 2007

ikka 🙂 dakujem pekne za radu 🙂 , rano som si dala panadol tbl a poobede tiez, este si asi dam cipok na noc pre istotu. Ja sa bojim,aby mimi nedostalo odo mna teplotu. Ak by sa mi to do zajtra nezlepsilo, tak radsej pojdem na pohotovost gyndy do Podoli, kde som rodila,aby ma radsej omrkol dr. Teda to kojenie mi dava zabrat.fakt

susik77
7. sep 2007

betka: nam na kurze hovorili, aby sme si dali ten tvaroh do vreckovky, al. plienky, prilozili na tu retenciu-zapalene miesto a mimco prilozili nad to miesto...
este jedna rada: ak mas dobreho obvod. gynekologa, chod radsej tam, my sme boli v Podoli na pohotovosti a hrozne-cakali sme tam 1.5 hodiny a potom lekara odvolali na operaciu 😎 a ziadny zastupujuci tam neprisiel 😎
isla som k mojmu a ked som povedala, ze tam mam miminko, hned ma zobral bez cakania 😉
drziom palceky 😉

ikka
8. sep 2007

Betka neboj malinka nedostane teplotu. Ja som mala fakt vysoku a mala nedostala 🙂

kajacz
9. sep 2007

ahojte
Pridala som pár fotiek, konečne pár fotiek manžel zmenšil 😵
Napadlo ma, od utorka do nedele je u nás Jičín- mesto pohádky, keby ste mali záujem, je to fakt dobrá akcia pre deti...dufam, že sa vylepší počasie 😎

androna
autor
9. sep 2007

Kajacz na to mesto pohadky snad buduci rok to uz ho bude zaujimat.a fotecky krasne

betka007
10. sep 2007

kajacz : krasne fotky, Simonko rychlo rastie, ze? 🙂

androna
autor
10. sep 2007

ahoj betka tak co uz ti je lepsie?

mmem
10. sep 2007

kajacz :aj by sme isli,ale manzel ma firmne posedenie s rodinami tak to asi nechame na buduci rok🙂 pekne ste to vybrali Simko a Samko🙂 mne sa samko tiez pacil🙂
betka a ako sa nakoniec rodila mala si tu vyvolavacku? a bola si v podoli? a co ten zapal?

betka007
10. sep 2007

androna :ahojky, mastitida chvalabohu zazehnana... musim este kontrolovat prsia, ale uz nemam bolesti ani zatvrdlinky 😎 .

mmem : ahojky, hej, rodila som v Podoli. V pondelok 20.8. som nastupila na vyvolavacku.Dali mi jednu vagin. tbl a cakali, co to so mnou urobi. Stale mi natacali monitor. Mala som kontrakcie,ale furt som bola zatvorena.Dalsi den 21.8. ma dr vysetrila a poslala na sal, ze rodim 😎 . Ani dalsiu tbl mi uz nedala, ale na porodnom boxe mi ju dali, lebo som im povedala, ze mam neravidelne kontrakcie. Nevedela som rozpoznat rozdiel medzi pravymi a nepravymi 🙂

susik77
10. sep 2007

ahojte baby, mate doma nad postielkou kolotoc? ja sa prave rozhodujem, ci ho mam kupit...pocula som, ze deti ho zvyknu ignorovat 😎 tak ci mam do toho investovat?
inak, cez vik. sme kupili fusak do kociku-ma vonk. latku tepel. odolnu-stal asi 1500 kc...tak dufam, ze bude dobry

betka007
10. sep 2007

susik : ahojky 🙂 , ako ste naucili Veroniku na dudlik? Nebala si sa, ze bude odmietat prso?

susik77
10. sep 2007

betka: noo, tak som jej skusila jeden dat a pekne cucala 😉 potom sme kupili dalsie dva 😉 kup od Aventu, su anatomicke, doporuc. nam ich v Podoli, ze nevadia, ked kojis.Ale kup na zac. len jeden, keby nahodou Laura nechcela

betka007
10. sep 2007

susik : Aha, my sme jej dali NUK,ale pľuva ho a niekedy sa jej zdvíha žaludok, veľmi ju do dudliku nenutíme.Ja mam strach,aby mi nezačala odmietať prso. My kolotoč nemáme.Máme nebesa,Laura stále pozerá na mantinel.Ma tam takých hrošikov 😎 .Niekedy ju najdem nalepenu na nam 🙂

betka007
10. sep 2007

baby, trošku intim. otázka .. Za ako dlho ste dostali po pôrode menštruaciu? Ja som necelé 3 týždne po pôrode a v sobotu ráno som mala tlaky v panve a začal zo mňa ísť krvavý humus 😖 .Prepačte za výraz. A to mi už očistky končili,lebo som špinila minimálne. Hm?

ikka
10. sep 2007

ahojte 🙂
betka super, ze uz mas po bolestiach 🙂
inak to sa nemusi jednat o menstruaciu, ja som tiez akoby koncila s ocistkami a potom sa mi to zas tak viac spustilo a trvalo to este tak 3 dni a bolo dobre 🙂
a menstruaciu som este nemala