Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
6. feb 2008

ahojte.kajacz: drzim palce 😉 verca je zdrava a mne ta viroza nejak presla na uzliny-zacali ma boliet ☹
inak, ja zase uvazujem o rigoroznej skuske...ze aby som nejak vyuzila matersku...vcera som volala do skoly, prakt.cast co som urobila po skole mi uznaju, tak len napisat teoriu a znovu robit 2 statnice...

betka007
6. feb 2008

Ahojky, hlásime sa z vyšetrenia 🙂 , Laura uz ma v pravom bedre jadierko, v lavom este nie. dr hovorila, ze je to bezne, ze sa jej to dovyvinie. Dalsiu kontrolu mame za 2 mesiace 😉 . Dnes tam bolo vela babatiek. Dlho sme cakali. Laura mi tam zaspala na rukach 😀 .

kaja, drzim palce, vydrz to este 😉 .

susik ja tipujem, ze to su zubky. uvidis, za tyzden uz nejaky vylezie von 😝

susik77
6. feb 2008

ahojte baby, dnes som objavila malej v stolici viac krvi-aj cerstv, aj zrazenej tmavej-tak ten neklud bude asi z toho...zajtra bezime k detskej...v pond. som jej volala-to bola len jasne cerv.krv-poved.mi, ze je to len z konecnika...toto bude asi vaznejsie ☹

musko
6. feb 2008

susik, potom daj vedieť!!!!! Držím palce!

lullka30
6. feb 2008

Dúfam, že Verča bude OK!
Natal už konečne odchádza rýma, ale stále trochu kašle, takže ešte to musíme doliečiť...

susik77
6. feb 2008

ahojte, dakujem 😉 teraz som volala dr., co zastupuje nasu a povedala, aby sme prisli dnes do 18.

lullka30
6. feb 2008

tak aspon to je dobre- čím skor ju vyšetria, tým lepšie. Držte sa

musko
6. feb 2008

veru, toto može byť všeličo! Určo daj vedieť!

betka007
6. feb 2008

zuzka, drzime palce, aby to dobre dopadlo, daj potom vediet, ked budes mat cas

susik77
6. feb 2008

ahojte, ze vraj je to natravena krv z minitrhliniek na mijich bradavkach...moze byt- v posl. case ma furt hryzie 😎 aj ked este nema zuby. ale mi je divne, ze mi to povedala skoro medzi dverami, predtym, nez sa na nu pozrela 😎 potom ju vysetrila-asi videla, ze jej neverim 😀 a ze vraj brusko ma ok. ze vraj netreba kultivaciu...a ze ta jasne cervena krv je z konecnika, ze to nic neni. co myslite, nemam si to uz vsimat?tu jasnecerv. krv ma od soboty...

musko
6. feb 2008

Susik, jasnočervená je z konečníka, tmavá, natrávená, čierna je niekde z hora, može byť z tých Tvojich bradaviek... Ale asi by som sa na Tvojom mieste stavila potom za svojou dr.

susik77
6. feb 2008

musko:ano, zajtra jej zavolam a preberem to...

betka007
6. feb 2008

ahoj zuzka, ja som takto letela s laurou k dr hned ked ma pustili z porodnice, lebo Laura blinkala krv, raz cervenu, raz tmavsiu, niekedy to mala aj v stolici, takze som sla za dr a mala to z bradaviek.. Vies v akom stave som to mala, mne nebolo pomoci ☹ , takze laura sa chovala ako pirana, nahltala sa krvi, mne sa nestihali hojit bradavky, ale to som mala tiez stastie na zastup dr, tu v Revolucnej ulici v centre. Dr bola ako ozrata a v ordinacii zahuleno, dr sama modrina... No takze sme hned dalsi den sli k nasej pediatricke. Nasa pediatricka davala staznost na tu predchadzajucu dr, lebo nedodala dokumentaciu a Martin to musel vybehat znovu v Podoli. Ale to uz som tu pisala - nasu skusenost... Takze radsej chod pre istotu k vasej dr, nech to preberiete.

betka007
7. feb 2008

Ahojky, konecne som sa dokopala a sla na ambasadu vybavit Laure doklady. Este som si zasla aj k dr, nech mi da razitko na prihlasku do skoly, uz to mam kompletne a je navyssi cas to odoslat.

Zuzka, ako ste dopasli u dr?

susik77
7. feb 2008

ahoj betka. este som tam nevolala. ale ani neviem, ci tam mam volat-bojim sa, ze uz si bude o mne myslet, ze som histerka 😒
vcera mi hovorila ta dr., kt. ju zastupovala, ze mala je uplne v poriadku a ze netreba robit ani ziadne rozbory, nic. ale mala celu noc kopala nozickami-bolelo ju brusko a naduvalo ju a strasne malo papala-obvykle spapa 150 ml nutrilonu jednym supom a v noci len 40 ml a teraz rano 90 ml. a kakala 2x za sebou okrem noci -to uz bolo 3x ale vypadalo to normalne-dokonca vzorne-len tam bola cerstva krv-tie nitky a take ruzove, co sa vstrebavalo do plienky. inak nevracia ani nema teplotu.

betka007
7. feb 2008

zuzka, ja by som tam sla, nech si dr mysli co chce, ved sa jedna o tvoje dieta a nie o jej 😒

betka007
7. feb 2008

radostne vam oznamujem, ze mi Laura prave spapala celu flasticku od Hami mrkva-jablko 😀 po prvykrat

susik77
8. feb 2008

betka:gratulujem 😉
baby, mne verca kaka uz po kazdom papani 😎 doobeda som s nou bola u nasej pediatricky, hovorila, ze vra je nejaka viroza, ze maju toho viac...vzali jej vyter z konecnika-vysledky budu v pondelok.
dala nam aby sme si kupili nutrolin-b sirup s laktobacilmi, mam ju teraz len kojit, nemam ju dokrmovat nutrilonom, mozem jej davat rozmackany banan a nemliecnu ryz. kasu. tak banan sme dnes 1x skusili-spapala 2 lyzicky.
teraz som ju nakojila a zaspinkala.
inak, dnes som jednej pani videla golfky peg-perego pliko p3-tak som sa jej povypytovala, poskusala a pacia sa mi, mozno pojdem do nich. daju sa perfektne polohovat az do lahu-mala ich vodorovne a maly si tam spinkal. aj sa daju dobre nosit-som si ich skusila nadvihnut. 😉

zittka
8. feb 2008

ahoj mamulienky,
snáď už je maródom lepšie
betka - máš doma šikulku

zittka
8. feb 2008

susik - nech to nie je nič vážne
kaja - máš moj obdiv, ale ty to zvládneš

kajacz
8. feb 2008

ahojte 🙂 tak už to mám za sebou 😵 , ešte napísat prácu a urobit štátnice a budem mat pokoj... 😝
Šimon už spí, dnes spal iba 3x30min, som zvedavá, aká bude noc.
zitka- videla som v tvojom albume fotku ako Janka nosí Markétku, u nas je to rovnaké, len sa bojím, aby nahodou... 🤐
Susik- už včera, ked som čítala tvoj príspevok som si myslela, že tolko krvi by nebolo z bradaviek...a teraz k tomu to časté kakanie, to fakt vyzerá na nejakú črevnú virozu...to je len moj názor, nie som dr.
Betka- už si skúšala aj inú zeleninu?Čo jej chutí najviac?

ešte pre všetky: Ako Vám spia deti?

bianca
8. feb 2008

Ahojky 😉

mmem
10. feb 2008

ahojte, uz som tu dlho nebola ako sa dari??

my uz mame tiez prvu mrkvicku uspesne za sebou🙂

kaja : drzime palceky🙂

mmem
10. feb 2008

kate77: jasne ze si ta pamatame 🙂 drzim velmi prevelmi palceky a obcas sa ozvi ako sa dari.myslime na teba 😎

androna
autor
10. feb 2008

ahoj bianca ahoj Kate.
je super ze ste sa zase ukazali.i ked ja poslednou dobou stiham tak akurat docitat a vecsinou po chvilke uz hladam to moje dieta kde je a co podnika.predvcerom mi stiahol kvetinac bola tam trosku viac previsla kvetinka tak potiahol.vcera mi vyplavil zachod vylial mi vodu z flias co mam na kyticky.mam sice vsetko zabezpecene ale vzdy sa nieco najde.a ide stale vyssie.je super citat jak vam deticky uz jedia u nas hlavne kojenie a velmi pomale prikrmovanie.tak maximalne 50ml niecoho.takze flasticka od hami 125ml je na dvakrat.no aspon usetrime. 😀 😀
inac mi prislo predvolanie na slovensku z mestskeho uradu ze som im tam nenahlasila dieta.tak pojdem konecne zrusit ten trvaly pobyt.
kajacz otazka k spaniu.najlepsie a najdlhsie vyspi v kociarku ked je vonku zima,alebo v autosedacke po nejakej ceste.doma to nieje az tak dlho. ale cez den si vzdy pospal asi 1hod o 11.00 a potom o 15.00 asi 1-2hod.teraz uz to nejak asi bude iba 1spanie denne asi od 12.00 -14.00 ale este to nemame nejak zvykle takze stale inac.a v noci od 21.00 do 8.00 ale medzitym sa budi na kojenie.normalne iba 2x ale ked idu zuby i 5x.to je momentalne.uz mame asi 6.je ja vam tu pisem taku story.tak vsetky zdravime 😎 😎

bianca
10. feb 2008

androna :ahoj 😀 ten cas leti,ze?
mimochodom,kde Vam dali po narodeni miminiek porodne?V CR ,alebo podla trvaleho bydliska na Slovesnku?

susik77
10. feb 2008

ahoj bianca. my mame trv.pobyt tu, tak sme dostali v cechach. inak, uz mame byt zapisany v katastri 🙂

androna
autor
10. feb 2008

Bianca v CR pretoze mam trvaly pobyt tu.na slovensku som ho este nemala dovod zrusit.na cudzineckej ma informovali tak ze oni davaju vediet na slovensko a slovaci ma maju vyzvat.ale ono to je rychlost.sice mam trvaly pobyt uz rok napisany na cudzineckej ale doteraz to do vesnice kde byvame nenahlasili.

betka007
10. feb 2008

Zuzka ahojky, daj vediet ako dopadnu zajtra vysledky, boze, dufam, ze to nie je nic vazne. Nech sa Verca rychlo uzdravi. Drzime prsteky 😉

Kaja ahoj zo zeleniny som skusala mrkvu, mrkvu s jablkom a aj dynu- ta nechutnala velmi. Teraz som rada, ze Laura vobec papa nejaky prikrm a zacina si zvykat na nove chute. Takze niekedy jej dam banan alebo hrusku a niekedy dostane mrkvicku :o). Davam jej to kazdy den na obed, spapka sama celu flasticku a uz zacala aj otvarat pusu ked ju krmim a nemusim to do nej ,,tlacit,,. Drzim prsty na statnice 🙂 , urcite to urobis. A co sa tyka spania, tak u nas je to presne ako u androny 😎 . V kociari vonku a v autosedacke pri cestovani Laura spinka. Doma uz pomenej. Zdriemne si pred obedom na hodku a potom az okolo 17tej do 20tej.. 0Okupem, dam kasu a ide sa spat. Cca okolo 23 hod do 7-8..

zittka ahoj, dakujem 🙂

ienca ahoj, ja mam trvaly pobyt v CR, porodne mi vyplatili v CR

betka007
10. feb 2008

jejda, sorry. to posledne patri biance 😲