Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
30. júl 2007

baby, ja vas pockam hore v metre, kde sa stikaju listky, ok? tak zatim, ja uz tam idem ,papa

emalea
30. júl 2007

Ahojte, tak vidim, ze vy uz niekde spolu papkate a popijate 😵 . Som zvedava, kolko vas dojde, asi vacsina tehuliek vo finisi 😵 hlavne sa nerozrodte 😀 Skoda, ze vas neuvidim este s bruskami, o chvilu uz budete hrde mamicky 🙂

Chcela som vas poprosit o radu, zdravotnicky a farmaceutky 😵 - co by som mala vziat za lieky do toho Tuniska? Hlavne pre dievcata, maju 2 roky a tristvrte - nieco na prujem, pripadne proti nevolnostiam, zvracaniu a keby nahodou proti spaleniu...ja ich sice pred slnkom poriadne chranim, preto som aj neskusena v tejto oblasti, ale istota je gulomet.

Ma urcite trafi z tohto pocasia tu, dufam, ze si na dovolenke uzijeme teplo a slniecko 😎

Tak nam tu nezucastnenym potom napiste, ako bolo na stretku 🙂 , ja padim, brat chce ist este obzriet obchody na Zlicine. Jeho nakupy po minule dva dni dopadli tak, ze prvy den si moj muz nakupil trojo nohavic a vcera ja dve tricka 😀 . Tak som zvedava, ci bude uspesny aspon dnes.

Pekny den pa pa 😵

susik77
30. júl 2007

Caute, akurat som sa vratila domov-stretko aj obed bolo super 😉
zakecali sme sa asi na 2.5hodiny a dobre sme sa napapali 🙂 ani neviem, ako to ubehlo 😎 Musime urobit nabuduce uz aj stretko s miminkami 😉
emalea: v Tunise som este nebola, ale boli sme v Egypte a s hygienou to bolo drsne-aj sme chtili tie ich hnacky a krce...
Tak pre seba a pre manzela si zober na hnacku liek Ercefuryl-je to to najucinnejsie-posobi antibakterialne. Ja som ho kombinovala este s Espumisanom-ten je na krce a proti nafukovaniu a keby ste mali tu hnacku v lietadle tak si zoberte Reasec-ale normal. ho neberte-len na cestach-moj muz hovori, ze to funguje ako stupel 😎 Nic nelieci, ale len zastavi ten prujem.
Pre deticky- proti hnacke Smectu sacky a prip. Sab simplex kapicky -tiez je to proti nafukovaniu...
Inak, ten Ercefuryl je na recept, ale cely sa plati-je to okolo 50 Kc...

kajacz
30. júl 2007

ahojte Slovenky
tak dnes by som asi nechcela rodit, sedím tu v mikine a teplých ponožkách... 😝 chcela som ochladenie, ale nie až tak... 😖

kajacz
30. júl 2007

neviete, prečo mi koník píše už 40.týžden? 😅

bianca
30. júl 2007

emalea "jdnoznasne:Imodium a Smectu.To je zaklad 😀 a neaky Brufen a naplaste

betka007
30. júl 2007

ahoj susik a kate, vďaka za stretko, bolo mi s vami príjemne a fajne sme pokecali 🙂

susik77
30. júl 2007

betka: aj mne saa stretko pacilo 🙂

betka007
30. júl 2007

susik: nie si unavena? ja z toho pocasia aj hej,asi sa pojdem na chvilku natiahnut a vychutnavat si klud a oddychovat 🙂 , lebo vieš, čo keby to nahodou prišlo... a bohvie ako dlho by to trvalo... ale aspoň, že nie je tak teplo, že sa nedá ani dýchať..

musko
30. júl 2007

Ahojte!
Emalea - to čo písali baby - Smectu, Dithiaden - na alergie, Nurofen sir, Paralen - pri bolesti a na teploty, pre dievčatká určite orálny rehydratačný roztok - v lekárni - Kulíšek alebo ORS 2000 - pri hlačkách a vracaní - mierne chladné a po lyžičkách - obsahuje aj glukozu, Fenistil a Panthenol mastičku, niečo do nosa, nejaký repelent. Vodu si kupujte vo fľašiach z obchodu. A Ty s manželom si zabaľte buď slivovicu alebo borovičku - každé ráno si dajte štamperlík a budete v pohode. My sme tam boli, je tam krásne, varia výborne. A

bianca
30. júl 2007

musko :kurnik.Tak Sivka ma fakt nenapadla. 😀 😀 😀 a pritom to je liek prvej volby(nas doktor s nou furt chcel zahajovat KPCR)

musko
30. júl 2007

bianca- 😀 😀 😀

susik77
30. júl 2007

betka: ja som dostala tiez krizu z unavy, tak som teraz lezala 😉
a teraz zase hrozny hlad, idem si urobit nej. toasty 😎

musko
30. júl 2007

My sme slivovicu a borovičku nosili na každú dovču - vždy sme boli všetci zdravotnícia a toto bol základ. Ale okrem toho sme zachádzali do extrémov - mali sme aj atraumatické šitie a inf. roztok so súpravou - keby dačo 😎 😀

bianca
30. júl 2007

musko :na mojho kolegu nemas.Raz zastavil u cerstvej nehody a nez prisli rychlici,tak mal zaistenu zilu a kapal roztok.Do teraz si z neho rychlici robia srandu.Hold ARO sa nezaprie 😀 😀 😀

kate77
30. júl 2007

Ahoooj,Betka,Zuzka-ja ked som prišla domov tak som hned spala,potom varila,prala a až teraz som sa dostala k PC..fajne bolo..baby čo ste tiež v Prahe ,hláste sa!!A pridajte sa..
Emalea:pre Vás určite to bororoooo! A pekne si to užijte...

mmem
30. júl 2007

ahojte;)
ja som dnes tiez ako mechom udreta,len by som spala a spala.
inak my sme boli v egypte minuly rok a tam sme si kupili tie ich lieky proti hnacke a nic nam nebolo a pritom sme jedli 3/9, nam povedali ze tie nase protihnackove moc nefunguju na egyptske potvory a musim potvrdit ze sme nemali vobec ziadny problem,kupili sme si ich hned po prilete a uzili pred prvym jedlom co sme si dali🙂

emalea
30. júl 2007

ahojte 🙂 Tak som rada, ze sa vam stretko pacilo, nabuduce uz neviem, kam sa uchylime, ked sa vas pocet zdvojnasobi 😵

Dakujem za rady ohladne liekov. Citala som si rozne reakcie na nete a mate pravdu s tou slivkou, tu vela odporucaju 😀 a takisto tie domace lieky, mmem 😉 . Ja ani nemam obavy o nas, ako skor o dievcata ☹ A musko, tiez vsetci chvalia jedlo, tak som zvedava. No nie je to dovolenka mojich snov, vyberal manzel bezo mna, tak uvidim, ci ho potom neprizabijem 😠

Idem si porobit zoznam z toho, co ste mi poradili a zajtra naklusem do lekarne. 😵

musko
30. júl 2007

emalea a kedy vyrážate? A kde presne budete? My sme boli v Hammamete - bolo tam pekne, akurát more špinavé, ale hotelový bazén bol super 😎 . Myslím, že deti sa rýchlo zadaptujú. A dohovoríš sa v pohode angl, franc, špan, nem - minim. 2 reči ovláda každý - je to súčasť výuky na ZŠ, na strednej priberajú tretí jazyk 😨 ....

androna
autor
30. júl 2007

ahoj Silvi a kedy vyrazate do toho tuniska.my sme tam boli 2x a v pohode.dobre jedlo a oproti egyptu dost cisto a ziadne zaludocne problemy neboli.

emalea
30. júl 2007

No vyrazame v piatok 8,15 z Brna. Ani neviem, ci som to spominala! Byvame v KLadne, 15 minut na Ruzyn a my musime letiet z BRna! No blazon, ten moj muz! Tiez mame ist k Hammametu, 5 alebo 7km, teraz neviem presne, je tam v blizkosti este jedno mesto. Ja som prave citala na nete, ze je tam cista plaz, ze ju kazdy den cistia, tak som z toho teraz zmatena. No hlavne dufam, ze to nejako prezijeme 😖 Ideme na 12 dni. Na nete som tiez citala, ze sa tam clovek urcite dohovori, ze sa snazia aj hodne cesky, hlavne v hoteloch. A zo vsetkeho najviac si kazdy vychvaluje zabavu, ze su tam vyborni animatori. Lenze to je dobre podla mna tak pre mladych alebo pre vacsie deti, ze ich rodicom zabavia. No porozpravam vam, az sa vratime 😎

musko
30. júl 2007

S tými animátormi je to fakt - tam kde sme boli my, boli skvelí! Aj tá čeština - chytajú sa slušne, čisto sme mali tiež.... Oplatí sa kúpiť kožené veci a zlato. Hlavne sa musíte zjednávať - je to tam ako národný šport 😀 . Jeden chlapík nás koli batožteku naháňal cez polovicu trhoviska 😀 😀 .
Inak s tým letiskom - na máte recht 😠 . Holt chlapi.... Kde necháte auto?

emalea
30. júl 2007

No toho zjednavania sa desim, ja to neznasam. Citala som, ze clovek nesmie prejavit ziaden zaujem o tovar, pokial ho nemieni kupit, lebo je zle 😠 . No som naozaj velmi zvedava, ako to dopadne, je to taka hura akcia mojho muza 😎 . V brne mame nejakych znamych (manzelovho brata vyzenena dcera zije v Brne s priatelom, tak to nejako urobime cez nich). Bud nas odvezu nasim autom na letisko a auto potom zaparkuju u nich alebo to auto tam zaparkujeme my a vezmeme si na letisko taxik. Este to nie je doriesene a to som musela mojho muza spracovavat dva dni, aby sme to vyriesili takto, ste mali pocut tie horory, co vymyslel on! Skoro som chytila infarkt, ked som ho tu nasla, jak hlada na nete autobusove spojenie do Brna! To bola posledna kvapka a musel zacat vybavovat tych znamych 😀 😠

musko
31. júl 2007

emalea - oni sú fakt rovnakí 😀 😀 😎
MM tiež vymýšľal a sedel na nete - hľadal autobusové, alebo vlakové spojenie do Blavy a nazad k nám do Morkovic! - lebo my v sept. letíme do Dubrovnika. A prílet do Blavy je okolo 16h! To by sme sa domov dostali okolo pol noci!!! 😠 S dieťaťom! 🙄

susik77
31. júl 2007

emalea: tak si to uzite, to s tym zjedn. je pravda, nas v Egypte vyhodili z jednoho obchodu, lebo sme si pozerali dost drahy papirius, kt. sme nechceli kupit, len pozriet 😀 😎
Ti Arabi su dost temperamentni 😉 A tiez som bola po 12 dnoch dovolenky stastna, ze nemusim zjednavat 🙂 Ale je teda dobre, ze tam nie je az taka hrozna hygiena ako v Egypte, my sme mali v Egypte hnacky cely cas 😎 Najlepsie, pri Egyptskych pyramidach 😎 Esteze sme mali WC v buse 😉

betka007
31. júl 2007

Dobre ranko všetkým 😎

susik77
31. júl 2007

Ahoj betka 🙂

kate77
31. júl 2007

Ahojteee...

kate77
31. júl 2007

Včera ma taaak bolelo v pobruchu,nejaké tažké sa mi zrazu stalo i zopárkrát akoby sa stiahlo-myslíte,že to už su tie poslíčky???Som nič nepočítala-myslím čas..sa nedalo..to len bolelo a bolelo...
Ja by som išla taaak k moru..išla by som hned narok,ale neviem,či s 1 ročným dietatkom to pojde🙂
A vy akooo???Nič podozrivé????

susik77
31. júl 2007

cau Kate, ja som mala podobnu noc 😉 mne zase celu noc tvrdla horna polovica brucha-tam, kde je mala najviac natlacena 😉 a pekne to bolelo 😎
rano som myslela, ze zostanem cely den v posteli len v polohe na bruchu s paplonom pod bruchom 😎 teraz je to uz v poho, mala sa hmyri...zajtra mam poradnu, tak uvidim...