Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
13. aug 2007

betka ja som pila malinik a v pohode.uskodit to nemoze jedine zeby si bola nejaka alergicka a vadilo ti to.pila som i 2x denne.
mmem gratulacia k simonkovi.urcite sa coskoro zladite.neboj. 😎

betka007
13. aug 2007

mmem : hej,hej, Zuzka ho pila skoro po litroch 😉 a pozri kde je dnes. V Podolí 😉 , takže som dnes zahajila aj ja terapiu - MALINIK. 😀

betka007
13. aug 2007

mmem : gratulujem tiež 🙂 a nech ste zdraví obaja 😉

androna : alergiu nemam,alebo aspoň o žiadnej neviem. Snaď mi zaberie 😉

mmem
13. aug 2007

dakujem🙂
veru,veru betka🙂 my sme boli na vylete na hrubej skale v nedelu a v pondelok to na mna prislo a malinik som tiez zintenzivnila ten posledny tyzden🙂ale dovtedy nic nezaberalo🙂 drzim palce nech to mas co najskor za sebou,
na dnes sa lucim papa

androna
autor
13. aug 2007

betka ale malinik neurychluje porod iba ho to ulahcuje jak sa zahlienuje organizmu aby to slo hladko.na urychlenie pij cervene vino.mne pomohlo

betka007
13. aug 2007

mmem : ďakujem pekne, aj ja si idem ľahnúť ☹ , lebo to čakanie je dlhé...

androna : ja som dnes mala vriaci kupeľ 🙂 a nič, teraz mam naliaty pohar vinka a popíjam, lebo mažel sa na mňa zlostí, že nerobím nič preto,aby som porodila. Tak uvidím, či zaberie 😎 . Dík za info o maliniku, na nete som toho veľa nenašla.

Baby dobru noc prajem všetkým 😉

androna
autor
13. aug 2007

dobru noc.a uvidis ze to pride ani sa nenazdas.len vydrz.
mmem ked by si mala nejake otazky a potrebovala poradit tak pis.este to nieje tak davno to sestinedelie.

vachovka
13. aug 2007

susik tak gratulujeme a prajeme malej Verunke vela zdravicka a stasticka. 🙂

baby ja som kdesi citala ze ten malinik sa ma pit od 36tyzdna a ze potom to uz nepomaha 😕 no neviem ale skusit treba vsetko.

androna
autor
13. aug 2007

vachovka mas pravdu on sa ma pit trosku dlhsie aby stihol zahlienit porodne cesty ale zkazit sa s nim i teraz nic nemusi.ja som pila a nemozem tvrdit ze by mi pomohol ale mozno mozno to mohlo byt este tazsie.ktovie?

vachovka
13. aug 2007

neviem lebo ja som ho nepila vobec.Ale pri druhom to skusim ak nejake este bude 😒
Co maly je hodny?Spinka ti dobre?

androna
autor
13. aug 2007

spinka jak zlaticko.dokonca ked sme o 17,00 zaspali i s manzelom tak i on sa pridal.boli sme trosku hotovi boli sme rano obaja u zubara.
preco sa mracis pri tom druhom dietati chces ci nie.my urcite chceme.

vachovka
13. aug 2007

Chcem ale este nie tak skoro az za nejakych 5 rokov lebo mala mi dava zabrat.A nechce spinkat mame s tim problemy uz od porodnice.Budi sa pri kazdom zvuku ani na posteli sa nemozem otocit.A vstavam aj 5krat za noc.Keby sme mali vacsi byt tak by spinkala sama v izbe ale mame len 2 izbovy.

To je zlaticko ked je taky dobry.
no nic ja uz tiez idem lebo na mna lezie spanie.pa

androna
autor
14. aug 2007

vachovka tak to nemas lahke.my mame teda domcek ale iba dvojizbovy budeme si musiet casom dorobit podkrovie,takze tiez spi u nas ale ja som ho od mala naucila na hluk. my sa divame i na televizor a on spi.ja som citala knizku najstastnejsie mimi na svete a ta mi pomohla.vysavac,fen na vlasy a podobne zvuky a hlavne malemu pustame muziku.my mame psa a hrozne zavyja a ked idu ludia okolo plota tak velmi brese takze i na tento hluk si musel zvyknut.
v noci sa budi iba na kojenie.

musko
14. aug 2007

androna, že je to skvelá knižka? Ja ju odporúčam, kde možem. Mám teraz druhú časť - Nejšťastnější batole v okolí a tá je tiež výborná 🙂

betka007
14. aug 2007

ahojky všetkým.. ako sa mate? ja stále rovnako. furt nerodím. včera sme malu provokovali a vyvolavali a nič ☹ . zajtra idem rano do poradne, musím zatlačiť na dr, nech mi da nejake stanovisko. buď cisar alebo vyvolavačku. uvidím ako pochodím.

musko
14. aug 2007

Betka, držím palce!!!!

betka007
14. aug 2007

musko : vďaka 🙂

androna
autor
14. aug 2007

musko super knizka ale nastastie nam maly v pohode zaspava sam.ale dost sme toho vyuzili.dnes sme boli u fyzioterapeutky a ucila nas cviky.tak to bolo trosku revu ale skor z trucu ze robime nieco co on nechce.boliet ho to nebolelo.tak budeme cvicit a plakat.este tam parkrat pojdeme.

musko
14. aug 2007

Prečo tam chodíte? Čo cvičíte - Vojtovku? Tá je pre deti fakt nepríjemná, ale účinná.

androna
autor
15. aug 2007

mame trosku prelezanu hlavicku na pravu stranu a vyzera to ze i lava rucka je trosku menej pouzivana.ja myslim ze je to vojtovka.a dnes rano sme to cvicili tak uz si fnukne iba aby sa nepovedalo.ale myslim ze pri kazdej navsteve nam ukaze dalsi cvik.
no a hlavne sa pomaly a iste spozname s par maminkami z Kladna diskusie osobne.Ikusku uz poznam. 🙂

betka007
15. aug 2007

ahojky ☹ , hlásim sa vám z kontroly. Ráno som bola na monitore.Mala sa mrskala tak normálne,ale moja matrenica asi zaspala, lebo bola celý čas v totálnom kľude. Taká rovná krivka, že anis pravitkom by ste taku nespravili 🙄 . Potom som bola v poradni pri doktorovi,lebo moja doktorka dnes neordinovala a ten hovoril, že mám dojsž na ďalší monitor v sobotu ráno a v pondelok ráno mám byť v Podolí už na 7HOD ráno. Spravia mi monitor,potom poradňa, kde sa na mňa má prísť popozerať dr z pôrodného sálu a už si ma tam plánujú nechať na indukciu. Mne už z toho asi prasknu nervy. Ach jaj. ešte,že mi povedal dr, že ak do vtedy neporodím, tak mám prísť aj s taškou do pôrodnice, lebo tým mojím tempom by som porodila asi fakt až na Vianoce 😠

betka007
15. aug 2007

Inač, pri tej príležitosti som sa stretla so Zuzkou -susik- v Podolí. Vyzerala perfektne a keby sme sa nenachadzali na pôde pôrodnice, tak neuverím, že rodila pred dvoma dňami. Všetky vás veľmi pozdravuje. Má sa dobre. 🙂

kajacz
15. aug 2007

ahojte
dnes sme sa vrátili z porodnice, malý Šimon sa narodil v piatok 10.8.o 22.01.hod. 3680g, 51cm, všetko prebehlo hladko, tatino bol u porodu
ked bude trochu čas, hodím fotky

ikka
15. aug 2007

ahojte,
kajacz: moc gratulujeme...potom opis aj trosku porod, ako si bola spokojna a tesime sa na foto 🙂 tak nech pekne rastiete a ste zdravi 😵

musko
15. aug 2007

Ahoj Kaja!!!
BLAHOŽELÁME!!!! Prajeme Vám obom veľa zdravia a radosti!!! Keď budeš mať čas, napíš, ako bolo a ako Vám to doma spolu "ladí". 😉

androna
autor
15. aug 2007

Kaja takto sa pridavame k blahozelaniu.vsetko naj..... 😎

kate77
15. aug 2007

Ahojte baby..všetkým mamkám a bábatkám gratulujem!!!!Betka tak Teba vezmú na vyvolávačku čo?Si videla i Zuzku hej?Jééj to je super,že už po 2 dnoch vyzerala v poho..to ja som fyzicky ešte furt grogy(psychicky sa nevyjadrujem☹ ..to bude na dlllllho..ach jaj..)si poriadne ešte furt nesadnem...

musko
15. aug 2007

Kate ahoj!
Držím Ti palce a myslím na Teba. Na to sedenie - skúšala si kúpeľ v Tantum Rosa? Vraj to pekne pomáha - a Repík tiež. 😉

kate77
15. aug 2007

Ahohjykk..dakujem za podporu..mám vnútorné i vonkajšie stehy a hroznú modrinu(manželk kontroluje každý den,či sa zmenšuje..Tantum rosa?To mi niečo hovorí..nie je to taký roztok čo sa používa i ked máš nejaký výtok-pálenie a taaak???

zittka
15. aug 2007

ahoj dievčatá,
dlho som sa neukázala, praskla mi plodovka a rodila som o 3 týždne skor, tak som mala Markétku týždeň v inkubátore,kým sa adaptovala a zvládala sama dýchať. Ale sme obe úplne v poriadku a už doma.
Prajem pekný podvečer, maminám blahoželám a kto sa chystá rodiť, tak veľa šťastia a hlavne,nech to ide rýchlo.