Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
14. sep 2007

a odkial od Presova si ty?

androna
autor
14. sep 2007

no my sme nasmerovany k letisku aby sme to mali 30min.obaja tam pracujeme.

kajacz
14. sep 2007

ahojte 🙂
som hotová, celé poobedie som si nesadla, konečne mám upratané, navarené...svokra už može príst, len sa ešte osprchujem, som celá splavená 😝 , manžel išiel pre nu k vlaku, každú chvílu su tu.

dievčence šarišanky- ja som spišiačka, ale chodila som na zdravotku do Prešova a bývala som tam na internáte 😉

kajacz
14. sep 2007

teraz vas tromfneme... 😉
Šimonko pribral za 8dní 600g!, to ked sme prišli z porodnice

androna
autor
14. sep 2007

No ono az na par vynimiek su tu hlavne same vychodniarky. 😀 😀
uzi si svokru.je aspon dobra ci je to proste svokra???

susik77
14. sep 2007

caute, noo, mozno vas aj dobehneme, pred chvilou ma veronka uuuplne vycucla 😀

vladimira
14. sep 2007

ja som zo Sirokeho pod Braniskom - je to smerom na Poprad.
androna, urcite raz dame stretko! ono cez vikendy to cez prahu jazdi v pohode...my to mame do prahy v kludovom stave cca 20 minut, ale cez tyzden to trva aj 3/4 hodinu - moj muz je z toho cely na nervy...
tu pracu na letisku ti zavidim, ja by som pri letisku milovala byvat a to by som nechcela ani kompenzacne za hluk!!! proste milujem pozorovat lietadla ked odlietaju, prilietaju a tak... 😎

kajacz, blahozelam Simonkovi za to pribratie!! len tak dalej...ja uz toho mojho synatora nevladzem ani drzat na rukach...i ked, celkom z toho rastu svaly...ale je neuveritelne ako ti drobce rastu...zo dna na den robia vacsie a vacsie pokroky...

vladimira
14. sep 2007

androna, teraz som si lepsie prezrela tvoje fotocky v albume - to je gol, ty mas presne taky isty vankus na kojenie ako ja!!! sranda...

no, spasala som hrniec krupicovej kase..mnam...ale teraz sa nevladzem ani pohnut...nastastie maly Teusko uz spinka, tak ma snad necha oddychovat pri PC...odkrvuje sa mi mozog...a to som chcela este urobit kopec roboty...ach jaj...

lullka30
14. sep 2007

Ahoj baby, ja viem, ze ste to tu uz preberali, ale musela by som to hladat... 😝
Koncom mesiaca chceme ist s Natalkou na Slovensko - staci ak ju bude mat manzel zapisanu v OP?Alebo potrebuje vlastny pas?

vladimira
14. sep 2007

lullka, a ake obcianstvo ma Natalka? lebo ceske deti musia mat vlastny pas, a slovenske deti musia byt zapisane v pase rodicov...

lullka30
14. sep 2007

Natalka je ceska po tatinkovi

musko
14. sep 2007

Ahojte!
Tak babuľky, by som pokecala, ale mám od rána migrénu ako hrom a tak som počas dňa prežívala, ako sa dalo a chystám sa spať.
emalea - myslím, že sa Peťo raz zľakol - pustila som do sprchy teplejšiu vodu
☹ .... Ale dnes som kúpila mydlo - obyč detské - a najprv sme umyli zúbky, pri napúšťaní vane plakal, že tam nechce, ale nakoniec sme ho ukecali, nech skúsi akože chytať rybičku - to mydlo - a ukazovali sme mu ako nám vyskakuje z rúk 😀 . A bolo... Tak dúfam, že už to bude dobré 😉 ...
lullka, neviem, či to stačí. My ho máme zapísaného v pase.

lullka30
14. sep 2007

tak to ste ma nepotesili baby. V pondelok sme boli na MU a dali sme zapisat malu do manzelovho OP- ja som myslela, ze to staci 😒

vladimira
14. sep 2007

tak to musi s najvacsou pravdepodobnostou mat vlastny pas...mozno to stihnete do kocna septembra...ale skor si myslim, ze vybavenie pasu trva dlhsie ... neviem...ale vraj babatko by na fotke vo vlastnom pase malo mat otvorene ocicka...tak neviem, ci staci nejaka vlastna fotka, alebo sa to robi niekde na policii...skus vyhladat v google viac infosiek...

my sme obaja slovaci, aj nas Teusko je slovak, takze sme zapis do pasov vybavovali cez ambasadu v prahe...bude to trvat asi tri mesiace...takze domov sa tak skoro nedostaneme...ale babicky a dedusko sa chystaju k nam, takze maleho uvidia... 🙂

lullka30
14. sep 2007

nasi tu uz boli, ale Natalka je uz velka holcicka, tak sme sa rozhodli, ze ju zoberieme na vylet 🙂
My sme chceli ist az na jar, ale to je strasne dlhaaaaaaaaaaa doba

vladimira
14. sep 2007

dufam, ze sa vam vyletik vydari!

prajem vsetkym krasnu noc, som unavena, postel vola...mam tri hodky do dalsieho kojenia... 😎

lullka30
14. sep 2007

Aj ja letim do postele, dobru noc

emalea
15. sep 2007

vladi, oni su ohladne toho pasu pre malu nejake nove predpisy? Ja mam cesky pas a v nom zapisane obe dievcata, neviem, ci by stacil aj OP, ale mozno hej. Len nase dievky uz budu mat tri roky a ked medzitym urobili zmeny pre novonarodene deti, tak to moze byt inak. No lullka, budes si to musiet overit na urade ☹

Tak my ideme na ten vylet do Jicina 😵

pekny den vsetkym

musko
15. sep 2007

Ahoj!
Tak si to užite!!! My za hodinku vyrážame na Slovensko 😅
Pekný výkend všetkým!

androna
autor
15. sep 2007

ahoj Lulka!
tak do konca mesiaca to nestihate.dieta zapisane v obcianskom preukaze by ale relativne na slovensko mohlo stacit ale to si zavolaj podla mna na colnicu.do inych europskych krajin to urcite neplati.je to dobre iba v ramci ceskej republiky.
vlastny pas pre malu netrva dlho ale trva ten blby papier o ceskom obcianstve.
takze by som utekala co najskor na matriku s rodnym listom a zaziadala o OSVEDCENI O STATNIM OBCANSTVI a s tymto dokladom trva asi 14dni.pride postou domov.s tym to dokladom sa ziada pas.plati sa 50KC plati 1rok a s fotkou nieje problem.odfotite malu v normalnej fotosluzbe.my sme fotili v 3tyzdnoch.a nema otvorene oci.a nevadi.
do pasu manzela sa dieta zapisat neda.zmeni sa to na buduci rok,zase to povolia a pretoze ty si slovenka tak aby si s nim mohla vklude cestovat sama sa doporucuje vlastny pas.
ak mas este dotaz pis 😎 😎

lullka30
15. sep 2007

Ahoj Androna,
to si ma vobec nepotesila ☹ ja chcem ist domooooooooooooooov!!!!!!!!!!!!
Ja mam sice pas slovensky, ale este na priezvisko pred svadbou- ja neznasam tieto vybavovacky na uradoch 😠

kajacz
16. sep 2007

ahojte 🙂
Tak som to s tým upratovaním prehnala. Včera rano ma začal pobolievat prsník, urobil sa mi tam červený flek a začala stupat teplota max.38,2. Davala som si na to studené obklady, becherovku(iný lieh sme doma nemali) a kyslú smotanu. Od noci som už bez teploty, prsník ma neboli a flek je menší, tak to snad prejde...
Inak svokra dorazila, doniesla malému plno vecí, zhodnotila, že Šimon sa podobá na Samina. Vzali malého na namestie, aspon som si pospala.

androna
autor
16. sep 2007

Lulka tak som sa vcera pytala kolegyne a vravela ze na letisku pustaju rodicov s detmi na obciansky tak to skuste.ja myslim ze na slovensko by to mohlo ist.ja iba viem ze sice by to malo platit ale nedoporucuje sa to pretoze tam nieje fotka a mohli by ste mat hocijake dieta.no a v urcitych krajinach to nemusia akceptovat a moze byt problem sa vratit domov ale SK snad v pohode.

androna
autor
16. sep 2007

a Lulka hlavne ty sama s nim nikam takto nemozes.iba manzel takze by som urcite zacala s vybavovanim pasu. 😎

lullka30
16. sep 2007

Androna, urcite zacnem vybavovat ten pas, ale do toho 28.9. to aj tak nestiham...
Ja by som s nou sama nikde nesla, teda za hranice, jedine s manželom.
Keď to SLovensko teraz nevyjde, tak tam pojdeme až na jar. V zime, v takom hnusnom počasí sa s malou nechem vydávať na takú dlhú trasu

emalea
16. sep 2007

Musko, tak je to nieco podobne, ako bolo u nas. Je to pravdepodobne naozaj len ta jedna zla skusenost a teraz sa musi presvedcit, ze to tak uz nebude, urcite sa to spravi a mylsim, ze uz ste to najhorsie prekonali 😉 Tak prijemne kupanie a sprchovanie 😎

emalea
16. sep 2007

Tak sme vcera poobdivovali Jicin 😎 Velmi sa mi paci to stare mesto a ta akcia bola super, deticky tam mali kopec zabavy 😵

No ale dvojcat tam mate tiez neuveritelne, pri desiatej dvojici som to prestala pocitat 🙂 . Ale tazko povedat, ci to boli domorodci, alebo navstevnici, ako my 😅

vladimira
16. sep 2007

bry vecer, zeny, som tu zatial sama? 😎

lullka30
17. sep 2007

Čau baby, tak nakoniec sa mi to podari ist do tej Nitričky 😀
Dnes mi na pockanie dali POTVRDENIE O STATNIM OBCANSTVI pre Natalku a zajtra behnem na pasove

susik77
17. sep 2007

lullka:super 😉 my budeme mat vybavene asi az v novembri 😎
uz chodim s veronkou na prechadzky, som prvy tyzden sama s malou. ked sa vratite, mozme chodit spolu 🙂