Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kajacz
22. okt 2007

my budeme krstit v sobotu, svokor je vždy v nemocnici, ani na krstiny ho nepustia, je mu to ľúto... 😔

lullka30
22. okt 2007

Susik, mohli by sme na stretnut pred Nov.plazou a niekde tam po okoli by sme sa mohli motat 🙂
Neviem, či je Ti lepšie dopoludnia al. odpo...Mne by asi vyhovovalo viac okolo takej 1.hod
Napisem Ti tel.cislo do IP a kludne mi napis SMS

susik77
22. okt 2007

super, tam dojdem aj pesi 😉 moze byt okolo 1.hod 😉
kajacz: to som zvedava, kedy pride nam rodny list 😕 kedy ste podavali ziadost? my 30.8.

kajacz
22. okt 2007

susik- na Slovensku našu žiadost prijali 4.9., volali sme tam a prosili ich, aby tu urýchlili

betka007
22. okt 2007

zittka: ahojky my sme krstili v 3 tyzdnoch, bolo to ok, vobec narocne. A hlavne to bolo krasne 🙂

musko
22. okt 2007

Kaja, myslím, že malý cestu v autosedačke zvládne. Ak, tak daj škrupinku s malým dopredu a Ty si sadni dozadu - ze neho, bude na Teba vidieť. Samko ak nemá 150 cm, tak asi nemože byť vpredu... Veď sedačky sú už povinné aj na Slovensku...

betka007
22. okt 2007

kaja prijemnu cestu a nech nemate problemy na hraniciach 🙂

kajacz
22. okt 2007

musko- asi to tak urobím, že ho dám dopredu aspon budem kludná, že na neho vidím a na kojenie si ho zoberiem dozadu.
betka- dakujem za prianie stastnej cesty
my sme Samka krstili ked mal 14dní a celé to prespal. Teraz to bude horšie, ani do parádnej perinky sa mi už nezmestí, neviem čo mu mám obliect a mimochodom pochybujem, že ho krstná mama udrží... 😀 😀 😀

zittka
23. okt 2007

pekný dník prajem.

kaja - dodatočne šťastnú cestu. a nezhadzujú sa ti tie kilá po druhom tiež nejak horšie? asi budem musieť cvičiť a ja to tak nemusííím.

betka - krásne to určite je, teším sa na to.

bielanevesta
23. okt 2007

Dobrý deň prajem 😉 🙂

zittka
23. okt 2007

ahoj

bielanevesta
23. okt 2007

Inak som sem asi nepísala, ale v septembri sme boli na Slovensku aj s malou 🙂 🙂 🙂 Cesta bola dlhá, ale Natuška to krásne všetko zvládla a naSlovesnku sa jej veĺmi páčilo 😎 🙂

zittka
23. okt 2007

ja som ešte na Slovensku s malou nebola, aj keď pas má už od mesiaca. Pojdeme asi až na Vianoce,ale už sa moc teším.

betka007
23. okt 2007

ahojky vsetkym, vonku je riadna kosa, boli sme s Laurou v drogerke kupit olejcek na kupanie a normalne mi zaspala v klokanke. No,ale ked som s nou prisla domov, tzak som ju musela vyzliect, lebo by sa roztopila 😀 , tak sa zobudila a zase pofnukuje, taky hlados je to 😎 . Zaspi akurat , ked som s nou vonku a kocikujem,ale do dnesnej kosy sa mi nechce, stacilo mi vcera 4 hod, ked som s nou lietala po uradoch.Bola som poziadat o porodne, na kontrolu u tej kalmetizacnej sestry a este som chodila po obchodoch-obzerat vianocne darceky pre manzela, lebo mi vychadza na december uz koniec materskej a zaciatok rodicovskeho prispevku, a za ten by som isto nic nekupila 😖

bielanevesta
23. okt 2007

Tak zas musím, malá je už hore 🙂 Pááááááááá

ikuska26
23. okt 2007

betka, krasne fotecky, fakt 😉 som tu nebola dlhsie, bo sme boli odcestovani...naburali, ale vratili sa stastne a cely, to je hlavne... 😒

michaela.adamicka
23. okt 2007

ahojte kajacz chcem sa opitat ohladom rl kde ste telefonovali aby vam to urychlili my sme na sr podali žiadost 31.augusta a este stale nieje my sme na slovensku a cakame kedy konecne pojdeme domov poradis mi vopred dakujem

betka007
23. okt 2007

ikuska, vy ste havarovali, jaj, este dobre, ze sa vam nic nestalo

musko
23. okt 2007

ikuška, hlavne, že ste celí a zdraví!!!

susik77
23. okt 2007

caute, my podpisujeme zajtra kupnu zmluvu -byt-tak som happy 🙂
ja som dnes ani vonku nebola-bola som uplne grogy-spali sme s vercou od 13., do 16.30, ona este spi. tiez by som mala ist pozriet darcek pre manzela-v novembri ma narodky 😉

ikuska26
23. okt 2007

ahojte, no auto na vrak, ale my celi a zdravi ako pise musko, ...nestastna zhoda nahod, maly sa vylakal, a ja celkom tiez pretoze sa to manzelovi nedalo ubrzdit, tz som nas uz videla v nemocnici, vlastne to bola moja prva nehoda, pri ktorej som bola....

tiez som grogy, nachladnuta, manzel ma svalovu horucku, ma nemocensku a malemu idu zubky, tz sme kombinacia 😒

susik77
23. okt 2007

caute baby, mame dobry problem s cudzineckou policiou: kupujeme byt-novostavbu, uz zajtra podpisujeme kupnu zmluvu, za dva tyzdne dostaneme kluce, ale bude trvat asi 6 mesiacov, kym nam ho zapisu do katastra na nas. Majitel bytu, kt. mame prenajaty chce, aj v zmluve to mame, ze hned ked sa odstahujeme, musime sa odhlasit z toho bytu na cudzin. policii. A na ten novy byt sa mozme zahlasit, az ked bude v katastri na nas ☹ Manzel volal na informacie na cudzinecku policiu, co s tym mame robit a tam mu vynadali, ze co chce, veduca mu povedala, ze ona musi chranit svoje uradnicky a take informacie mu neposkytne, ze oni maximalne radia, ake tlacivo sa ma pouzit 😠
Neviete, na koho by sa dalo obratit? Na nejakeho pravnika? Nemate nahodou nejaky kontakt? Keby sme prisli o trvaly pobyt, nemohli by sme si zapisat ten byt do katastru ☹ Dik moc.

zittka
24. okt 2007

dobré ránko maminy,
ikuska - ešte,že to tak dopadlo a ste v poriadku.
susik - neporadím, nemám tušenie,čo by som robila na tvojom mieste. Asi by som si na ten prechodný čas dala trvalý pobyt ku kámoške alebo známym,ak by to šlo. Nejak to snáď pojde vyriešiť, držím palce!

lullka30
24. okt 2007

Susik, ja zajtra pridem 13.15 hod pred plazu, OK?Ale ja Ta nepoznam, tak sa budes musiet Ty ku mne prihovorit, podla fotky ma spoznas 🙂
Mame tmavú trojkulku Jené s oranžovým krytom

susik77
24. okt 2007

lullka: ja mam oranzovosedu inglesinu, budem mat cierny dlhy kabat.
uz sa tesim 🙂
prave sme doobeda podpisali zmluvu, zvladli sme to aj s vercou a kocikom 😉

betka007
24. okt 2007

susik : ahojky 🙂 , ako sa máš? Nemúžete sa nejako dohodnúť s tým majiteľom bytu, kde teraz bývate,aby vám dovolil tam mať nahlasený trvalý pobyt? Veď vy niekde musíte byť predsa evidovaný, hm? To je fakt... Gratulujem k novému bytíku.Martin mi spomínal, že budeme potom bývať neďaleko od seba, keď sa aj my presťahujeme do Horních Počerníc. Ak by vám to neprekážalo, rada by som sa k vám -tebe a lulke- pridala na kočíkovanie 😉 .
Inač sa máme ok, akurat že Laure sa vyhadzali take drobné vyražky na čele, myslím si že je to z Nutrilonu. Stále kupujeme v takej veľkej tube,ale tentokrat to nemali a kupili sme ho v krabičke. Jedna sa o ten istý druh, len na tej krabičke je napísané FORTE a na tej tube je napísané EXTRA, ale to len Nutrilon urobil nový obal, myslím, že v zložení by nemal byť žiaden rozdiel. Ale tie vyražky si neviem predstaviť. V šestinedelí ich síce mala,ale to som kojila a po kojení jej to zmizlo a ukazali sa až teraz. Nie je to až také strašné, že by to bolo začervenané,alebo aby to hnisalo, to nie.
Bola som dnes kočíkovať Lauru. Bola som na Václavaku kupiť si slovenské časopisy. Pri nás stavajú resp. otvárajú nové obchodné centrum Palladium. Je to oproti Kotve. Frčí to tam vo veľkom. Tlačí ich termín otvorenia. je tam plno ľudí, stavebníkov, policajtov a tak. Celkom rušno.

susik77
24. okt 2007

ahoj betka, noo, v poslednom case som dost unavena, nejak to zacalo vsetko na mna padat-asi tie nedospane 2 mesiace 😎 pridas sa k nam zajtra? to by bolo super 😉 noo, Mato hovoril, ze z tych Hornych Pocernic je to blizko autom, busom dost daleko...Ale budem rada, ked prides pozret, ked sa zariadime, kludne aj s Martinom 😉 4.12.uz budeme mat kuchynu a dufam aj sedacku v obyvacke budeme mat v prvej pol. decembra 😉
S tym nasim majitelom bytu je to blbe, ze nam vyslovene dal do zmluvy, ze ked sa odstahujeme, hned sa musime na cudzin,. policii odhlasit. Este k tomu je byv. kriminalista-policajt, bojime sa, ze si to moze overit...

betka007
24. okt 2007

susik : no a to ho nemozete poprosit o laskavost? skuste, mozno by vam vyhovel, hm? polroka zase nie je tak vela. Zajtra kocikovat nemozem, resp. ani neviem ako by som sa tam dostala ☹ a cakam navstevu zajtra. Bav. kolegyna, co je tehotna, dlho sme sa nevideli. Zuzka, oddychuj kolko mozes a kasli na upratovanie a take veci, ved sa aj tak za chvilu stahujete 😎

androna
autor
24. okt 2007

ahoj dievcata 😎
susik ja nechapem preco zapisanie do katastra trva 6mes.my sme mali dom zapisany v katastri za 2mes.a je fakt ze az po zapisani som menila adresu v trvalom pobyte na cudzineckej.

betka007
25. okt 2007

Ahojky všetkym 🙂 , vonku je skoro tma,ale prajem vám krásný dník 😎