Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
15. nov 2007

inak, my mame inglesinu a tam ma na dlzku len 74 cm, tak pocitam, ze nekedy od jan. budeme tiez musiet prejst na sportak...

kajacz
15. nov 2007

musko- máme X3 a tiež fusak od emitexu, k tomu taký originál nánožík, tiež si myslím že má hlavně ležat. Dúfam, že v tom hlhokom prečkáme zimu...

musko
15. nov 2007

Kaja - Neboj, to zvládnete

androna
autor
15. nov 2007

kajacz no mi mame 70cm asi skoro 10kg.ale na dlhzku nam i s fusakom staci ale mi mame breaker od babyactive a tie su najdlhsie vobec.ja ked vidim vsetky tie inglesiny, quinny a cortiny a pod. jak maju male tie vanicky na hlboky kocar tak nam by to nebolo uz v 3mes.

musko
15. nov 2007

Andri, Roan má až 80 a Deltim Premier až 82 cm - to sú moji favoriti na hlboký kočík do budúcnosti. 🙂

androna
autor
16. nov 2007

musko my mame 85cm myslim.70cm mam maly.dufam ze si to nepochopila ze kocar ma70cm.

betka007
16. nov 2007

ahojky. zdravim vas. my mame inglesinu a uz teraz sa mi zda mala. fusak mame tiez od emitexu a je fajny. teplucky a prijemny na dotyk. davate detom tie bezpecnostne popruhy, ked ich mate na lezato? nasa laura ich nemala doteraz, ale uz ich zacnem pouziovat, lebo sa zacala vrtiet i ked ako nahle ju dam do kociara trochu zavrtim, tak hned zaspi a spinka celu prechadzku 3 hod , ale istota je istota

musko
16. nov 2007

betka, my sme začali kšírovať až cca od 7 mes - Laura je malinká, neposadí sa, nemá Ti ako "vyskočiť" z kočiara.
Andri - Nie , pochopila som dobre, len ten klasický hlbokáč sa mi zdá po mojich peripetiách s kočiarmi fakt najlepší. Takže pozerám po vačších - no tie dva, čo som písala sa mi fakt páčia a sú za slušné peniaze a radšej potom investujem do kvalit. šporťáku.... V šport. verzii sme Petríka totiž v pov. kočiari vozili od 4 mes a bola silná zima, teda fakt hnus... Museli sme mať 2 fusaky 😒

zittka
16. nov 2007

ahoj maminy,
tak už máme náušničky, dnes sa mi snáď podarí hodiť fotky do albumu. Janka bola v pohode, ale Markétka sa hnevala,keď sme ju držali. To nastrelenie len trošku štípe,ale je to rýchle. Nie je to nič strašné. pekný dník.

musko
16. nov 2007

zittka, ste "frajerky", že ste to tak zvládli! Aj Vám pekný dník! My dnes večer cestujeme na Slovensko, tak sa "uvidíme až v pondelok ( alebo už v nedeľu večer? 😀 ) Papa 😉

androna
autor
16. nov 2007

musko tak to pekny vikend na slovensku.ja som sa stale divila jak ste casto na SK a potom mi doslo ze vy ste vlastne skoro na hraniciach. 😀

kajacz
16. nov 2007

musko- jak ja vám zavidím 😔 , tiež by som hned išla, my pojdeme na Vianoce, ale už teraz sa bojím cesty... 😒 , keby som tak mala čarovnú paličku....
Odkial si zo Slovenska?

kajacz
16. nov 2007

zitka- gratulujem k naušničkám, my čo máme chlapcov zase riešime iné povinnosti napr.stahovanie predkožky... 😀

betka007
16. nov 2007

ahoj zittka , mate uy svoje nausnice hned pri nastreleni? Su nastrelene so srojcekom< alebo prepichnute ihlou?

betka007
16. nov 2007

baby? nemala tu niektora z vas nahodou v albume dreveneho hojdajuceho konika? alebo kohuta?

susik77
16. nov 2007

caute, ucim vercu zaspavat v postielke podla knihy, co mam od jednej baby z konika-kazde dieta sa vie naucit zaspat.reve statocne 😀 som zvedava na noc 😎 ale uz to bolo treba-vobec cez den nespi, len pol hodky v kociku vonku a v noci tak 6 hodin-v nasej posteli a my sme skoro na zemi 😎

betka007
16. nov 2007

jejda susik, to ti nezavidim, ja som to riesila ked mala mat Laura 2 mesiace, ale normalne som ju dala do postielky, vyplakala sa a zaspinkala sama, teraz sama zaspi aj na hracej deke. Ja som ju stale koslisala na rukach a uspavala ju, bala som sa , aby si nezvykla. Laura mi dobre zaspi, ak je syta, to znamena, ze cez den sa hra asi 2 hodky na deke, napapa sa poriadne a sama zaspinka, bud pri odgrnuti alebo ked ju polozim do postielky, ked fnuka, tak jej dam dudlik, ked jej vypadne, tak jej ho vsuniem a ona si tak cmula a zaspi, do toho jej pustim kolotoc a niekolkokrat ho zapnem aj ked uz spinka,ale uz ho ma na tichsom rezime. drzim palce. a este sme Lauru naucili vecer skoro kazdy den kupat, ma olej bed time od johnsna, a pekne jej to vonia, vysali sa 10 min vo vani, napapa a je tuhos, metod je vela, musite si prijst na svoje, hlavne ju musis ucit nejaky rezim. Je zaujimave, ze Laura nam nechcela spat v postielke u Martinovych rodicov, ked som tam chodila na vikendy. Spala v nej Martinova maminka, jej deti - Martin, vnucata,ale nasa Laura - neexistuje.... Spinka najlepsie a najdlhsie vo svojej postielke s hrosikmi, co ma namalovanych na mantinele. Ak sa Laura fest vrti, trepe s nozickami a rucickami, tak ju zabalim do perinky, aj ruky jej tam strcim, poriadne stiahnem, ona sa ukludni, cumle dudlik a zaspi. raz mi dokonca zaspala sama pri huciacom vysavai, upratovala som v spalni,zapla som vysavac a ona pri nom nejako zapala 🙂 , chcela som vyskusat, ci to funguje. Este raz drzim palce

susik77
17. nov 2007

caute, tak v noci spala veronka od 22.do 5.do rana 😀 to je nas rekord 😉
a este od 5.20 do 7.30 🙂

zittka
17. nov 2007

susik no vidíš, ono to ide, my to tiež praktikujeme asi od 2 mesiacov a niekedy už ani nemukne 🙂

zittka
17. nov 2007

betka keď chceš nastreliť, zostanú tam 6 týždňov tie nastrelené, potom ich možeš vymeniť. my máme nastrelené. keď dáš prepichnúť, tak musíš mať so sebou svoje. ale prepichnutie som zažila s Jankou,keď mala 4 mesiace a už by som to nedala. ale to je moj názor.

kaja - je to častý problém s chlapcami. Možno tretie budeme mať chlapca. len sa neviem rozhodnúť, či zvládnem aj tretie 😉

betka007
17. nov 2007

zittka, aha. tak asi to budu prepichovat, lebo mi povedali, ze mam doniest nase nausnice namocene v liehu

betka007
19. nov 2007

Ahojky, dnes sme boli s Laurou na ockovanie, dopadlo to dobre, Laura asi 30 sekund zaplakala a potom to bolo ok. Ma 6040 g a 64 cm. Za mesiac pribrala presne 1 kg a vyrastla o 2,5 cm 🙂

musko
20. nov 2007

Baby, s tým zaspávaním to fakt myslíte vážne? To ste tvrďasky..... Ja nenechám Petríka plakať ani teraz a zaspávanie - uspávanie máme spoločné.... 🤐

susik77
20. nov 2007

betka:gratulujem, pekne rastiete 😉 som zvedava, kolko bude mat verca 🙂
uz je dobre velka 🙂
musko: noo, na kurze nam hovorili, ako nemame nechat mimco nikdy plakat a tak, ale mala predtym spala za cely den a noc dohromady mozno 8-9 hodin a mal spat asi 14-takze mohla mat 6-hodin. deficit 😎
cely den som musela byt vkuse pri nej a nosit na rukach-v babyvaku nevydrzala.Ked som ju polozila, spustila plac 😎 cez den spala len na prechadzke.Takze ked som si potreb. navarit, musela som ju niek. polozit a nechat chvilu plakat.Chodila sopm ju po 2 min. kontrolovat 😎
No, takze ked teraz spi len v noci okolo 10 hodin, je to zlepsenie kvality zivota pre nas aj pre nu 🙂
a nie je to tak hrozne-ona si zvykla uz 1.den 🙂

kajacz
20. nov 2007

ahojte 🙂
betka- ako sa máte po očkovaní? Mali ste nejakú reakciu? Inak Laura bude štíhlá vysoká kočka 😉
Samka som musela uspávat na rukách, inak nezaspal, ked bol vacší spal iba ked som pri nom bola ja, ked začal chodit do skolky, prestal cez den spat uplne. Doteraz chce aby sme večer boli pri nom, aj ked už naštastie zaspí aj bez nás...
Šimon, tomu je jedno, ked chce spat, zaspí aj v lehátku, aj v postielke, aj na rameni... 😀
Teraz to robíme tak, že večer Šimona okupem, nakojím a sme aj so Samkom v posteli, prečítam rozprávku a počkám kým zaspia obidvaja.

betka007
20. nov 2007

susik ahoj, kedy ides na kontrolu s vercou?

kajacz
20. nov 2007

Prosím Vás, čo kupujete rodičom na Vianoce? Došla mi fantázia... 😅

betka007
20. nov 2007

ahoj kaja :my sme sa rozhodli, ze manzelovym rodicom nic, lebo svokra este nevybalila darcek z minulych vianoc................ no a mojej mamke som kupila nejake kozmeticke kazety a asi jej kupime hrnce 🙂

kajacz
20. nov 2007

betka- to máš dobrú svokru 😀 , moja zase darovala niekomu inému príbor, čo sme jej kupili..... 😖 , takže ked sme u nich na návšteve, vždy jeme tým starým... 😒
Rozmýšlam, že im kúpime sady ručníkov a osušiek, ale zhrozila som, kolko to stojí... 😕

betka007
20. nov 2007

hej, ona vsetko skladuje a nechava, ze az ked sa ouzije to stare, tak to vymeni za nove, myyslim si, ze by to bola tiez schopna darovat niekomu inemu.. hrozne, mna to urazilo, a manzelovi som povedala, ze neexistuje,aby sme im nieco kupovali.... to moja mamka, ktora je na slovensku, tak tu potesi kazda malickost. kedze na vychode je bieda... a nic si sama poriadne nekupi... tak sme sa rozhodli investovat do festovych hrnov.... Davaj pozor, aby si v tych luxusnyxh uterakoch nevidela niekoho inaho nez toho, komu to darujes... 😎 bez urazky