Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

musko
16. jan 2008

Ahojte!
susik. malá je kočka! Tak ako mamina 😉
gebi, musíš vydržať, ten posledný mesiac je nekonečný a kočík pekný, videla som na nete 😉
Prajem Vám pekný dník, dievčence!

zittka
16. jan 2008

ahoj mamulienky, dlho som sa neozvala, nejak nestíham, ale myslím na vás. u nás je všetko ok, máme za sebou 5mesačnú prehliadku, máme 8060g a 64 cm a tretiu hexu za sebou. pekný dník všetkým.

betka007
16. jan 2008

zittka super 🙂 , Marketka rastie ako z vody 🙂 otaca sa ti?

betka007
16. jan 2008

gebi vydrz, ved raz to pride urcite 😀 , mate uz vsetko nachystane a nakupene?

kajacz
16. jan 2008

ahojte 🙂
Konečne som sa dostala k počítaču, aspon na chvílku...Šimon je nachladený, kašle, takže je protivný a stale sa chce nosit... 🙄 k tomu mi začalo skuškové obdobie ☹ , v piatok píšeme test, potom ma čakajú 3skúšky, dost skoro za sebou.
Včera som bola so Šimonkom u dr. tak ho prevážila, má 7950g a 71cm, zajtra sme pozvaní na plucne na kontrolu očkovania proti tbc. Dr.sa mu na to pozrela a povedala, že keby nebol chorý tak by ho už zaočkovala, že sa to zlepšilo. Tak my dostaneme prvú dávku až na 6.-tich mesiacoch...

gebi- Implast sa nám tiež páčil, videli sme ho na nete...pre dievčatko majú vo výbere taký pekný s kvietočkami...no, možno do tretice.... 😀 😀 😀

susik77
16. jan 2008

caute, asi mi odchadza mlieko ☹ .tuto noc som kojila kazdu polhodinu a aj tak mala plakala ☹
tak na noc idem davat ryzovu kasu.uz som sa o tom bavila s detskou dr.

susik77
16. jan 2008

musko: dakujeme 😉
inak, my sme minuly tyzden vazili 6500g a merali 63 cm

betka007
16. jan 2008

kaja ahojky, drzim palce na skuskach. ja som sa vcera zaregistrovala na fakulte a vyplnila prihlasku, este musim zajst k dr, nech to potvrdi a overit vysvedcenie u notara. ach jej. a asi ma caka nalet do knihkupectva., pozhanat nejake knihy, nech sa zacnem konecne pripravovat.. uz teraz viem, ze to neurobim.. no,ale aspon to vyskusam. Takze Simon stale nedostal hexa vakcinu? Nasa Laura dostala zatial iba prvu davku, tiez mala reakciu po TBC, tak cakame. Teda 71 cm a necelych 8 kg to je fakt slusne 😀 . Simon drzi rekord. Myslim u deti v jeho veku. 2. miesto ma nasa Laura a 3. ma Veronika Kovacova 🙂

Susik ahoj, nase dievcata by mali dohnat Simonka 😀 , srandujem. Takze vy uz zacinate s kasou? Ja uz tiez zacinam uvazovat o nejakych prikrmoch.... Ale poradim sa s dr. najprv, nech neurobim nieco zle. Predsa len sa v tom nevyznam.

zittka
16. jan 2008

gebi ahoj, veľa šťastia pri porode 🙂
betka - pretáča sa skoro až na bruško, ale nevie ako vytiahnuť tú ručičiku. na boky úplne krásne 😅

betka007
16. jan 2008

zittka hej? Tak Laura to ma opacne, otaca sa z bruska na chrbat a tiez nevie co s rukou 😀 . Stale zatlaci hlavu do matrace, dvihne zadok hore a sup na bok 😀 , ale je to stranda, ked jej zostane ruka pod telom a zase sa prevrati na brusko 😀 . Davas Marketku aj sediet?

susik77
16. jan 2008

caute, tak som dala malej na noc tu kasu...uvidime...inak, dnes bola skoro cely den len na nutrilone...len vecer som trochu kojila.

androna
autor
16. jan 2008

ahoj slovenky asi vas trosku zanedbavam ale bud nefunguje konik co je poslednou dobou stale. 😢 alebo stiham akurat docitat ale prispievat nie.mam doma draka tak musim za nim behat.lezie vsade.momentalne mi upratuje skrine,supliky,kontroluje obsah odpadkoveho kosa.no nenudim sa.ma 10kg.a uz pomaly stoji i bez opory.no a dalsi boj su prikrmy takze som pekne zamestnana.ale pekne vas sledujem jake pokroky robia deticky a ako rastu.a uteka to viac nez rychlo.

gebi
16. jan 2008

Dievčatká, dnes som bola na kontrole, nič nové, všetko O.K. k porodu to nevypadá....Už by som to mohla mať za sebou a držať v náručí zdravého malého chlapčeka...
kajavz:hej, aj ja som nadšená z kočíka, dúfam, že bude taký krásny aj v reálu...

Inak už máme všetko nakúpené, čo sa týka oblečenia vypraté a vyžehlené a uložené v komode...
Rozmýšlam ešte nad nebesiami,proste váham, či mám kúpiť, alebo nie...

susik77
16. jan 2008

gebi: my mame kupene, ale vobec nevyuzivame...ale dolez.je mantinel 😉

gebi
16. jan 2008

susik77: myslíš??my totiž nemáme ani mantinel, mne sa to zdá zbytočné, chcem na neho permanentne vidieť... 😉

musko
17. jan 2008

ten mantinel je dobrá vec - My sme mali taký doma vyrobený - Petrík si tam vždy zavrtal hlavičku - chcel sa niečoho dotýkať 😉 A keď podrastie, tak sa zas nepoudiera.

susik77
17. jan 2008

gebi: hm, tie nebesa sme zrusili prave preto, aby sme na malu videli...
ten mantinel je dobry ze sa nepoudiera-uz okolo 3.mesiaca ti zacne putovat po posteli 😎

susik77
17. jan 2008

inak,veronika je dost vitalne miminko, ja som mala prichystany doma monitor dychu, ale prest.sme ho pouz.uz asi po tyzdni, jednak sme stale zabudali vypnut ked sme ju vyber.z postielky a potom to hucalo 😒 a jednak som sa o nu nejak nebala-bola dost ziva 😉 a aj dost aktivna 😀 😎

kajacz
17. jan 2008

ahojte

betka- Šimon nemá ani 1.dávku Hexy, dostane ju na 6.mesiacoch
Ja som si tiež myslela, že ma nevezmú, učila som sa velmi málo...a mala som stastie 😵 , no dúfam, že ma neopustí ani teraz pred koncom školy... 😕

gebi- nebesá som nechcela, hlavne kvoli prachu, čo sa v nich drží...mantinely mám dva, nemusíš ho dat okolo celej postielky, ja ho mám na troch stranách tak na Šimona vidím

betka007
17. jan 2008

Ahojky

zuzka, ja som stale nachladena, kocikovanie zatial nebude. Hrozne. furt ma boli v krku, nosohltan chyteny.. a este ta 8cka zub sa mi prerezava. Martin je tiez nachladeny. Laura je ok. Co vy? Ste ok?

kaja: mne vlasy uz teraz stoja 😖 z tych nervakov, vcera som vytiahla biologiu gymnazialnu a trochu do nej kukla. Nevies ci sa tam hlasi vela ludi? Zaujimalo by ma kolko ich s tebou nastupilo v prvaku a kolko vas konci ☹ . Drzim ti prsty zajtra. V sobotu je na fakulte den otvorenych dveri, ale nemame cas sa ist kuknut 😒 .Kaja a to budes bc? Alebo mgr?

gebi- my mae aj nebesa, aj mantinel, aj monitor dychu. Nebesa mam kvoli parade 😀 , mantinel je suoer, lebo mala sa na neho stale natlaci a tak zaspava. No a ako pisala Zuzka, tak dati velmi cestuju po postielke, takze dobra prevencia proti buchnutiu. My mame mantinel hore, kde ma hlavu, cize na polovicu postielky, ale lepsi by bol na celu postielku, lebo Laura je fakt cestovatelka a otaca sa v postielke a pred vcerom si treskla hlavu o drevene tycky, prave tam, kde nie je mantinel 😖 . To bolo revu. Ach jej. Monitor dychu pouzivam na noc, alebo ked spoinka v postielke, lepsie sa tak citim, ked som v kuchyni a varim. Viem, ze keby nedaj boze nieco, ztak to zacne alarmovat.... Nechodim stale kontrolovat Lauru pocas sponku, lebo mame v byte vrzgajuce parkety a laura by sa mohla zobudit 😉 , preto pouzivam ten monitor- taka poistka a istota.

betka007
17. jan 2008

androna ahoj, mne tiez pada casto konik a nemozem sa pripojit aj 2 dni... Takze malicky uz lezie, teda to je uzasne. A sedi v pohode? Neviem ci uz mam davat malu sediet, alebo ci s tym ona zacne sama 😕 . Mas pravdu, ze to rychlo uteka. Deti rastu a robia pokroky. Nedavno ste nas povzbudzovali, ze mame vydrzat posledny mesiac tehotenstva, prezivali ste s nami trapenia na zaciatkoch a radili a teraz? Už mame huncutov 🙂

musko
17. jan 2008

betka, nechaj ju samú, ešte je malá na sedenie - nemá na to nachystanú chrbticu - žiadne podopieranie - proste rovná podložka pod hlavou a hotovo. Deti začnú všetko samé, len im treba dať čas.... A vačšinou to ide vo veľkých skokoch - dlho nič a potom v priebehu pár dní veľké pokroky!

susik77
17. jan 2008

musko: my mame teraz take blbe obdobie, ze mala este nesedi, ale v hlbokom kociku uz nechce lezat.zdviha hlavicku a nozicky a chce vsetko vidiet.tak jejdavam aspon uplne dole korbu-tu striesku-aby videla 🙂 a uz zacina plazit sa dozadu 🙂 je zlata 🙂 akurat teraz mame asi tu laktac.krizu a cely den mi place ☹

susik77
17. jan 2008

betka: my sme zdravi, akurat veronka mala v stredu po ockov.teplotu 37.3, al uz v poho.
skoro sa uzdravte.
inak mato si ide buduci tyzden zobrat den dovci a idemetrochu pohnut s bytom 😉
baby, zistili sme, ze vPrahe kupit zaclony je este narocnejsie ako sedacku 😝 chceli sme kupit medzi sviatkami, ale mali v obi inv.2 tyzdne.boli sme tam vcera po inventure a povedali, ze z tych, co maju vylozene uz nic nemaju a nevedia, ci to pride 😒 horor 😠 sedacka sa da aspon objednat 😠

androna
autor
17. jan 2008

betka keby len liezol on uz stoji i par sekund bez opory.s tym posadovanim nedavat fakt nie.ja som mala skoro do 5mes klud s akymkolvek pohybom a potom to slo nechutne rychle.zacal sa otacat,cuvat,a posadil sa sam nazemi v 6.5mes ale este 2 tyzdne trvalo kym sedel pevne.a hned sa zacal postavovat u nabytku,potom chodit u nabytku.no a teraz sa uz chystam ze bude chciet chodit.ale mohol by si pockat na lepsie pocasie vonku. 😀
mantinel je u nas zbytocnost.asi od 5mesiaca ho sundava takze nesplna ziadnu funkciu iba chyta prach.ale predtym to bolo fajn.

kate77
17. jan 2008

Ahoje baby...srdečně vás opat zdravím.. pamatáte ešte niekto na mna???🙂ja som si vás občas čítala,ale..bývala som smutná..tak som nejak nemohla..Babatka vám krásne vyrástli..Ja opat zarezávam na tvrdo v práci,kde máme velký zhon....na vianoce sme boli na slovensku..sa mi ani nazad nechcelo..ehm mali sme i búračku cestou do Prahy..naštastie sme všetci ,,traja,, v poriadku.Tak držte palce nech i nadalej ...majte sa zatial...zas ozvem

musko
18. jan 2008

kate!!!! Vitaj! Som rada, že si sa ukázala! Dobre, že sa Vám nič nestalo, dávaj na seba pozor!

susik77
18. jan 2008

kate, to je super, ze uz 16 tt 🙂 super, ze ste v poriadku 🙂
baby, verca je nejaka divna ☹ neviem, ci to suvisi s 2.davkou hexa-mali sme v utorok. v utorok v noci papala kazdu polhodinu, v stredu rano vobec zase nechcela odo mna papat-skoro cely den bola na nutrilone.v stredu poobede cele poobedie prespala, boli sme s nou s kocikom nakupovat.v noci bola normalna.-na noc sme jej dali nutrilon s lyz.kase a okolo 23.som ju nakojila a bola asi 2x hore. Vo stvrtok cele doobedie podrazdena, stale plakala. O 13.30 zaspala-spala do 19.30 s prest. na papanie - inok. spi max.1-2 hodiny. A tuto noc spala od 22.do 6. a ked som ju nakojila este spi...doteraz.uz sa o nu bojim...idem zavolat detskej dr.

musko
18. jan 2008

susik, snáť to bude O.K. Može byť unavená z toho očkovania, alebo ju zasýtil ten Nutrilon 😉 . Tak držím palce a daj vedieť čo a ako.

lullka30
18. jan 2008

Kate, som si ma velmi milo prekvapila gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem moc.To je super správa!!! 😀