Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
13. okt 2008

no mal 9,2kg.no holt mas tiez smotanu nie mlieko.ja som plne kojila do 8mes.v 7mes sa zacal hybat a vaha sa zastavila.a teraz uz je stihlucky.pozri do alba.

petka152
13. okt 2008

sisa ja to robim podobne, ked zaspinka, ulozim ju do postielky, ked sa prvykrat zobudi, dam si ju do postele a je tam so mnou do rana. trochu sa bojim ako to bude prebiehat, ked nebudem kojit, lebo zaspava zasadne pri kojeni. budem sa nad tym zamyslat az ked ta chvila nastane...

sisa88
14. okt 2008

peti- ja som si ju dala rovno do postele, pretoze teraz ma nekludne obodbie kvoli zubom, kym sa to nejako neustali bude spat so mnou. nebudem ju nechavat v postielke, len aby som si dokazala ze tam spi. proste je to namahave k nej ist vybrat ju a naspat a to x krat za noc. to nema zmysel. ma cas.poznam zaspavanie pri kojeni🙂 neboj, aj ja som sa bala, ale teraz uz to zacina by ine, ona tiez este do 6. mesiaca tak zaspala a teraz vidim,ze sa naje a potom si hu i ropzrva a zaspi, tak do pol hodiny .uvidis to pride same. hold niektore deti tak vedia zaspat ovela skor, ale je to jedno, skor ci neskor tam dojdu vsetky hehehe...a s tou postielkou, nech je apson manzel vyspaty do rana, tak spi v jej izbe🙂 a my spime dve v spalni .dokedy uvidime.neviem si predsatvit, zeby som este do toho zapojila aj jeho v noci.prvy mesiac sme spali vsetci ale toje unaveny potom kazdy a to nema zmysel.
androna - dik pozriem do alba....v podstate su podobni, ked mala 5,5 mesiaca mala 9,1kg takze asi tak, teraz ma asi 10 a ma skoro 7 mes ( o 8 dni)

sisa88
14. okt 2008

androna- nemozem najst tvoj album..mas to pod androna???

androna
autor
14. okt 2008

sisa klikni na fotak u mojho prispevku.tak sa diva do konkretneho alba.

sisa88
14. okt 2008

androna diky, jasne, ja som to hladala u vsektych albumom podla mena 🙂som tu predsa len kratko...hehe

betka007
14. okt 2008

sisa ahojky, nechodim, niet casu, my teraz dost lietame s Laurou po doktoroch kvoli alergii na kravske mlieko. CO je to tam za kruzok, alebo cvicenie?

sisa88
14. okt 2008

beti ahoj, je to materske centrum, v zivote som v takom nebola a pytam sa len preto, lebo je v hornych pocern. a ty tam byvas.petka152 to spominala, ze tam bude burza a ze sa tam v stredy cvici...tak na to cvicenie by som ja sla tu moju unavit.

sisa88
15. okt 2008

Dobre ranko baby!
chcela by som sa vsetkych spytat, lebo vidim ze skoro vsetky mate starsie deticky..ako ste prikrmovali a kolko jedal ste prikrmili za den do 1 roka. Mam na mysli, v ktorom mesiaci ( prblizne) ste nahradili ake jedlo ( obed, desiata, olovrant atd..) a co ste davali na tie jedla ( vecera napr kasa atd). a este ci to u vas malo vplyv na nony spanok lebo ta moja je furt x-krat hore v noci, a uz som z toho pekne unavena..keby sa to stiahlo aspon na 1-2x cez noc tak by to bolo super, ale ona je hore kazde 2 max 3 hodiny, tak neviem ci na to mozem mat vplyv jedlo a tak. Vdaka,pekny den vsetkym

petka152
15. okt 2008

baby mna by to tiez zaujimalol. my za dva tyzdne zaciname s prikrmami a zacina mi byt smutno za plno kojenym obdobim ☹ u nas sa posledne dve noci zhorsilo nocne spanie. sara sa mi budi v noci a chce sa hrat 😅 neviem ci je to zubami alebo cim...

Sisa poslala som ti pred dvomi dnami IP prislo ti to?

sisa88
15. okt 2008

peti- ano dostala, odpisala som Ti

iira
15. okt 2008

ahojky děvčata, nejsem sice slovenda, ale snad se na mě nebude proto zlobit 🙂 bydlim v Nupakach neni tady některa z vas taky odtud?

sisa88
15. okt 2008

ahoj iira🙂 ja som z ujezda nad lesy..

gebi
15. okt 2008

sisa, androna: sraz sme mali z diskusie 'miminka únorovek' a bolo úžasne, konečne sme spoznali a pokecali, večer oteckovia strážili detičky a my šup do hospody. Bývali sme v tu: www.mlynhotel.cz

Čo sa týka príkrmov, tak ja som začala prikrmovať od ukončeného 6.mesiaca a bolo to trochu aj intuitivne, pretože malý zle spával, furt sa budil a ja som cítila, že mu už mliečko nestačí...
Začala som zeleninou(obed), po dvoch týždňoch som pridala kašu(prvá kaša od Hami), no a asi po mesiaci od zeleninového príkrmu som pridala desiatu a to buď výživa, postupne som zaradila jogurt a ešte ovocie(rozpučený banán, nastrúhaná hruška atď..)
u nás vypadá deň takto:
7.00hod - kojenie
9.30hod - desiata
12:00hod - obed(zelenina, alebo zelenina a maso)
15.00hod - kojenie
18.00hod - večera(kaša instantná)
19:30hod - kojenie

Karlíček zaspáva okolo 20.00hod a kojím aj v noci...

gebi
15. okt 2008

Veľmi pekne a rozumne to je rozpísané na www.kojeni.net, tak skúste pozrieť.. 😉

petka152
16. okt 2008

gebi citala som to, je to dobry clanok.
baby myslite ze mozem zacat davat sare stavy z mrkvy a jablka este pred prvym prikrmom? dnes som jej skusila dat mrkvovu stavu a bastila to jedna radost... mam strach aby mi potom jedla aj zeleninu

sisa88
16. okt 2008

gebi--diky.pomohlo.:)
peti- kludne mozes, aj moja je z radu papkacova zje uplne vsetko, stavicka skutocne neskodi.ja som tiez skusala pred tym.

kajacz
16. okt 2008

sisa- ja som to tiež robila tak ako gebi, postupne. Nedávala som žiadne štavičky, ked kojíš nie sú potrebné...radšej začni čajom bez cukru, aby si zbytočne nezvykla na lepšie chute...
Na rozdiel od Gebi som dávala ovocie skor ako jogurt, ten až tak na 8.mesiaci.

Šimon bol včera na očkovanie, hlasila som dr., že má nádchu, povedala, že je to v pohode, tak dúfam, že nebude mat nejakú neprimeranú reakciu... 😅 , inak dolahla na mna jesenná depresia, budúci týžden v piatok ideme na Slovensko, tak dúfam že mi to zlepší náladu. A ešte som si objednala šaty, aby sa mi nálada vylepšila... 😀

zittka
16. okt 2008

ahoj všetkým

ja som tiež prikrmovala podľa www.kojeni.net je to tam pekne rozpísané v tabuľkách

a tie zuby, to je moja nočná mora. stále má malá takú nehustú stolicu, ale už nehnačkuje, tak je to dobré.

betka - behanie po doktoroch nezávidím, držte sa

kaja - nech je to teda bez reakcie. ako znášal malý ten pichanec?

kajacz
16. okt 2008

ahoj zittka- ked ho pichali reval a bránil sa, bolo to do predlaktia. Dr.povedala, že može tam mat červený flak a za 8-10dní zvykne byt zvýš.teplota(horúčka) a tiez že sa može vysypat... 😝 nám to akurát vychádza budúci piatok, ked chceme ist na Sk. Samko má prázdniny a to by nám neodpustil, keby sme nešli...
inak nechala som mu pichnut tu obyčajnú vakcínu- hradenú poistovnou

gebi
16. okt 2008

ja som to asi zle napísala, samozrejme som dávala najskor ovocie a až potom jogurt...ale skor som to myslela tak, že do bieleho jogurtu som dávala ovocie, teda jogurt plus ovocie...asi tak..

zittka- my spíme strašne už od pondelka, máme prvý zub, tak uvidíme, čo bude pri ďalších, asi budeme liezť po stenách..snád tá dnešná noc bude lepšia...

zittka
18. okt 2008

kaja - nás to čaká 4. 11. ,ale ja som kúpila priorix. Na Slovensku vyjde na 350,-Sk (tu 580,-). Som zvedavá, ako to zvládneme. Malá si nenechá ani popočúvať dýchanie

gebi - keby boli všetky zuby len s nespaním, horšie sú teploty a hnačky ☹ Ale zvládnuť to musíme

inak sa máme fajn, dievčatá sú šikovné a mám z nich radosť a manžel je zlatíčko

ufka1
18. okt 2008

Ahoj SISA, dakujem za pozvanie. Pozeram, ze vy ste uz riadne rozbehnute, tolko napisanych stran .
Aspon strucne sa predstavim. Pochadzam zo Slovenska, konkretne z Popradu, v Prahe byvam 3 roky. Mam 2-rocneho Jakubka a 4.11. sa nam narodi druhy chlapcek Tomasko.
Zuzana

sisa88
18. okt 2008

Ahoj Zuzi- ja som povodom z Krompach, ale zila som 14 rokov v BA a teraz po porode som dosla do Prahy za manzelom)- ujezd nad lesy ))vitam ta, cit sa ako doma..na vychode napriklad...🙂
gebi- my ocakavme 4 zuby , aspon podla naliatia a nespavych noci... pri prvych 2 to bolo 6 tyzdnov bez spanku u mna, kazdu hodinu si dasna obrusovala az z toho vysli 2 spodne zuby a ja som schytala zapal dutin🙂 z unavy,,,,teraz je to iste uz posledne 4 tyzdne, tak dufam,ze to uz vylezie..ked pocitam este zvyscnych 16 zubov tak ...🙂))ale ako pise zittka zvladneme to.chudence male trapia sa este viac.ako my.

kajacz
19. okt 2008

peknú nedelu prajem 🙂

Šimon mal íst dnes plávat, ale má strašné sople, tak sme doma... 😒 nechcem dráždit hada bosou nohou, ked je po tom očkovaní a v piatok chceme íst na Sk....dúfam, že už bude OK.
Som naštvaná na jednu pani z Mimibazyru, mam u nej objednaný zimný komplet pre Šimona už asi mesiac...včera som jej písala, že v piatok ideme na hory a rada by som ho už mala...odpísala mi, že ich nemá ešte doma, takže mi to teraz nepošle... 😠 inak inzeruje to už asi 2mesiace a len na našu velkost má u nej objednaných 72!ludí....
no neviem, či to nemám zrušit... 🙄

androna
autor
19. okt 2008

ahoj
kajacz my sme tiez nechavali ockovat trivivac a Dany mal reakciu.asi 7den sa osypal a trvalo to 3dni.inac mu nic nebolo.tiez sa chystame na slovensko ale boli sme v kontaktu s nestovicami tak som zvedava co z toho bude.
s tou kombinezou to nastve.my sme objednavali z quelle.

petka152
19. okt 2008

kaja ja tam tiez sem tam nakupujem a parkrat som sa kopla... na fotke to vypada lepsie nez v reale vacsinou. teraz som si zrovna kupila flausovy overal do satky, tak som zvedava co pride.

sisa pouzivate aj nejaky gel na na dasna? mne doporucila kamoska Kamistad gel, ale ten sa mi zda hrozne aromaticky. ako prebiehaju u vas nespave noci? nasa sa budi aj 6x za noc, stale zamrnka a chce byt pri mne. raz sa zobudila o pol druhej a chcela sa hrat, tak sme boli hodinu hore. neviem ci je to zubkami alebo ci je to uplne normalne. som uz dost vystavena...

ahoj Ufka1, kde byvas v Prahe? ja som z Kyje-Hute /Praha 9/

androna
autor
19. okt 2008

Ufka vitaj medzi nami.dalsia vychodniarka 😎
petka u nas nespave noci zo zaciatku boli na zubky,ale teraz sa zubky prejavuju hlavne cez den.lezu mu spicaky a to je des.ja pouzivam chamomilu vulgaris 15ch homeopatikum.petka ale v tvojom pripade to nemusia byt zubky mozte uz mat rustovy spurt.to je v 3mes a v 6mes ked vyzaduje viac jedla a casto sa v noci budi.

petka152
19. okt 2008

androna to ma ani nenapadlo asi to bude naozaj tym, lebo uz aj ovela menej kaka

kajacz
19. okt 2008

ufka- tiež som z východu, vítam ta tu... 😵

Šimon už má 16zubov, myslela som, že sa to zlepší, myslím to knučanie, budenie sa v noci a slintanie, ale nič moc... 🙄 na zuby som mu dala iba raz Calgel a osypal sa...takže ked bolo najhoršie dávala som mu Nurofen, hlavne na noc...