Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kate77
21. nov 2008

Ta kde to bývš Sisa?Kolodeje či ako?

susik77
21. nov 2008

mohol by nas k vam sisa hodit mm, ale verca po obede spi, tak neviem ako by sme to urobili...

sisa88
21. nov 2008

byvam v ujezde nad lesy..kedy teda asi doo ci poobede?

zittka
21. nov 2008

ahoj baby,
blahoželám ufka, nech ste zdraví a spokojní 🙂

sisa, petka, skvelá stránka ohľadne zavádzania príkrmov je www.kojeni.net

je to vľavo na lište, je to podrobne rozpísané podľa veku dieťatka čo kedy može

petka152
21. nov 2008

mne je jedno, zoberiem kocik a sari moze spinkat vonku

sisa88
21. nov 2008

jasne dojdite rano- vacsie deti pojdu domov bubat🙂 a peti ty mozes ostat, nieco navarime a ostanes u nas aj poobede.

sisa88
21. nov 2008

zittka- diky..akurat sme sa vratili od doktorky, 1x v CZ a musim priznat ze taku milu doktorku som nezazila a to sme v BA chodili do sukromneho o dost "chladnejsieho "prostredia..
a stravujem ju intuitivne a vcera som chytila knizku a zistila som ze ideme presne podla knihy!!!!tak mam radost...a davam len HIPP pohariky varit sa mi nechce a ono aj tak je to tak lepsie, lebo predsa je to zdravsie ako doma uvarene a chovat kozy tiez kvoli tomu asi nezacnem🙂)))a uz si pmlay zvyka aj na caj...poznava smad🙂)))

susik77
21. nov 2008

sisa-no ja som prave myslela ze neviem ako sa dostanem na obed domov...mm nebude moct odbehnut z prace...tak asi radsej nej. centrum...

sisa88
21. nov 2008

tak ja uz neviem🙂male babatka tie su np, lebo tie mozu spat v kociku..ja by som ta aj zaviezla, ale balit zase malu do auta atd..to je tiez kompikovanie a ona mi nespi len tak - cez den velami malo..takze ak nemusim tak ju do auta neladujem..neviem ci esteniekto iny bude autom, kto by ta pripadne hodil spat domov..alebo nezvladla by verca jednu cestu domov? ved by mozno spala v kociku nie? ak sa to nebude dat zladit, ak ako hovori androna, sa rozdelime a nabuduce, ve sa nic nedeje, bude este kopec stretnuti, si myslim

susik77
21. nov 2008

sisa: vies, ona strasne reve v buse, hlavne ked ma cas spat. minule sme boli na neurolog., vracali sme sa okolo 13. a to taaak revala a nesla utisit ani na rukach 😖 a znasat to hodinu cesty a 3 prestupy-to asi radsej zostanem doma 😢
tak radsej nabuduce 😉

sisa88
21. nov 2008

zuzi- jasne ja to chapem- ja mam to iste v aute 🙂 hold s detmi tonie je vzdy jednoduche,..chce to presne planoavt. verim ti to, a preto som sa snazila nejako zamysliet ako by sa to dalo urobit ale asi tonie je take jednoduche

bianca
21. nov 2008

ahojky

dievcatka vraj v Prahe sneziii.Tisko Vam zavidim

sisa88
21. nov 2008

bianca nemas co, uz sa to premenilo na hnusotu dazd

bianca
21. nov 2008

sisa to sa alo asi cakat.My sme teraz doma na Slovensku a tu je to take podivne.Skoro stale mrholi.Joj nemam rada take pocasie

susik77
21. nov 2008

Baby, dnes nam boli vycistit z jednej agent. sedacku a koberec. Koberec bol dobre zapraseny 😝 😎
verca na nom papala cokol. susienky 😀 😎 takze povod. mi hovorili cenu 200 Kc, ale po tom to skoncilo na 400 Kc-ale vobec som nedufala, ze sa im to podari vycistit.
Inak Verca cely cas tak revala ako som s nimi kecala akokeby ju na noze brali 😖 😝 Ona ma asi dost silny syndrom separac. uzkosti-normal. som ju dnes skoro ani nemohla polozit-furt ju musim drzat na rukach 😖

betka007
21. nov 2008

zuzka ahojky, mne dr povedala, ze laura je v takom veku, ze nepojde k cudzim ludom, ze sa ich moze bat a je to tak, ked prideme na navsetvu, tak sa ma drzi ako kliest, nie a nie sa pustit, kym sa nerozpozera, ale aspon tak neplace ako Verca, to prejde.-. Kedy ze ti spinka? citam tu o tych stretkach, tak preto... je zvyknuta doma na postielku?

susik77
21. nov 2008

ona zaspi hocikde aj u nasich. teraz ju uspavam na nasej posteli, tak ze ked je uz grogy si k nej lahnem a ked zaspi, spi tam sama.

ozi, betka, nechcete prist niek. k nam?

betka007
21. nov 2008

zuzka rady, len neviem kedy 🙂 , inac nasa laura je naucena cez den spat vonku v kociari, spinka 2x na obed a potom pred vacerom, ale iba hodku 😉

susik77
21. nov 2008

betka: nastastie verca uz v posteli len raz denne...tak 2 hodiny, 2.5...
To sme boli otroci, ked sme ju museli 3x deene kocikovat vonku aby spala...2 hodiny zakazdym chodit. inak kamoska -teraz bude rodit-ma rovnako stareho syna a oni s nim musia 5x deene v kociku von 😝 aj v tomto hnusnom pocasi 😖

sisa88
21. nov 2008

susik- ja to kocikovanie poznam do detailu...a byt hore kazdu hodinu aj v noci... 😀 raz sa to musi zlomit hehe

sisa88
21. nov 2008

beti- mas uz tie fotky?

susik77
21. nov 2008

zrovna som chcela ist na chvilu von ale obloha je skoro cierna...vy idete teraz poobede?

kajacz
21. nov 2008

ahojte 🙂
U nás celý den poprcháva,aj trochu snežilo...vobec sme neboli von, ani včera... 😒 , Šimona nejako ta nádcha drží a nechcem aby sa to zhoršilo...
Šimon spí tiež iba raz cez den tak od 12.-14.hod. a iba doma v postielke, on už odkedy sam sedel v kočiaru, spat tam nechcel...

sisa88
22. nov 2008

dobre rano!hlasim husty sneh praha 9🙂 ako u vas?

kajacz
22. nov 2008

pekné biele ránko 🙂
Aj nás je bielo a dalej sneží... 🙂 Šimon pozerá z okna a strašne sa diví... 😀
Ale teraz som čítala, že vraj Vianoce budú na blate... 😒

marikasz
22. nov 2008

Ahojte baby, no ja absolutne nestiham, mozno tak raz tyzdene si precitam, co rozoberate.
Ale inak nestiham vobec.
Chcela som sa spytat, ci mate niekto skusenosti s tym, ze by sa mimino skrabalo na hlavicke.
Nemame ani vela mazovych supin, ani extra vyrazky, ale mala sa mi zda nervozna a rano sa stale skrabe na hlave, aj nekludne spi cez den. Na vecer ju este stale davam do zavinovacky, takze tam nema moznost, ale rano ked ju vybalim, tak hned zacne.

betka007
22. nov 2008

sisa cus, nafotene to mam, len manzel daco robil s galerkou a nemozem sa dostat k fotkam, neboj, myslim na to. Len neviem kedy sa manzel k tomu dostane,aby sme pouzivali fotogaleriu a mohla by som slobodne odoslat fotky mailm 🙂. Inac, mame to pekne, uz aj kuchyna je komplet hotova. Manzel teraz namontoval digestor. Cez den, ked nesnezilo, tak dorabal budnik na elektrinu.. ALe v tom mrazu mu to blbo tuhne...

sisa88
22. nov 2008

beti- diky, pisala som ti na IP.

kate77
23. nov 2008

caute,hlásíme 1.zub.chápete?tak skoro?
Marika-moja sa furt niekde škrabe..najčastejšie na xichtíku,hlave a kolienkach hned jak ju rozbalím...na nožkách a tváričke ale má niekedy exem ale škrabe i hlavu a tam nič..ta čo ja viem...
Ozaj tie príkrmy ako ste niektorá poslali odkaz-tam píšu že zelenina na obed v 150-200ml?to akože ked zje tu malu 125g výživku tak málo??
Ozaj a na tie zuby..dá sa im nejako pomoct detom?aby nebolelo tak..ja jej odvčera strkám tie kusátka kadejaké ale ona radšj schmatne moj prst

sisa88
23. nov 2008

kate- bud kludna ta vyzivka staci, ja ju este nekedy davam na obed,,,ved o 2 hodiny jej znova das nieco a keby bola hladna tak place nie🙂)
a zuby- musia to pretrpiet, my to tiez riesime od .4 mesiacov( tak skoro to zacalo ) uz mame 4 ale furt je to take desne....a ked pridu stolicky to sa tesim!!
u nas huuusto snezi, dajte spravy ako vo vasich koncinach 😝