Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
28. júl 2007

musko: to mate dobre, ze manzel je cech...ale ze vraj deti sa rychle ucia, tak dufam, ze to v skolke a skole pochytia...V podstate, tiez mozem pisat aj rozpravat slovensky, ale nejak som si zvykla hovorit cesky z predch. prace, ked som este bola v lekarni-tam odo mna chceli cestinu-hlavne preto, ze uz dost mladych slov. nerozumie 😎

musko
28. júl 2007

susik77, hlavne, že ste kúpili dobrý kočík. My sme na kočiari preinvestovali pár tis.... 😠 😠 😠 . Tá Inglesina je super výber - kamoška ho má a je spokojná.

susik77
28. júl 2007

musko: aj mne sa velmi paci-krasne peruje, ma dobry kosik-na nakupy a tak a je super aj do terenu...A co ste kupili vy?

kajacz
28. júl 2007

zdravím
máte pravdu-radšej neučit deti česky, ked to samé poriadne nevieme, deti sa naučia perfektne sami 😉
my mame kupený X-lander

kajacz
28. júl 2007

ešte k češtine-ked bol moj syn na zápise do školy, učitelka ktorá s ním hovorila, vobec nepoznala, že je slovák, kým som sa neozvala ja... 🙂

susik77
28. júl 2007

kajacz: ten sa mi tiez zda celkom fajn a dobra cena-len preto som ho nekupovala, ze tam bol nejaky probl.-bolo to medzi rizik. vyrobkami a nevedela som presne u kt. modelu, tak som sa bala 😎

musko
28. júl 2007

My sme kúpili taký že Runner sport - už sa ani nevyrába 😠 . Záruku má do konca aug. t.r., ale jednak je to štvorkomb. - čiže 2v1, ťažký, tuhý, zlomila sa nám náprava a oprava by bola trvala cca2 týž, náhr. kočík neposkytovali, takže sme šli po vlastnej osi ( za fľašu Borovičky nám to opravil kamoš)- to mal Petrík asi 4-5 mes, potom sa nám tradične lámali šrubky - stále som trpla, či sa mi dieťa niekde nevysype.... No a do kufra sme nič okrem toho nedali 😠 . Tkaže sme min. rok kúpili v Rakúsku ľahučký šporťák od Chicco 0.2, ale má malé kolečka, takže na zimu v našom teréne 0b, takže sme z druhej ruky kupovali skoro nový X-Lander XA. Ten je úplne super!!! Konečne som spokojná.

kajacz
28. júl 2007

susik- sme z neho nadšení, mohli sme si vybrat dokonca rozne farby korbičky a športaku
tiež sme počuli o tých reklamáciach, manžel to zistoval, bola to staršia seria, tá nová je vylepšená...aspon dúfam 😠

musko
28. júl 2007

kaja, tá nová je v poriadku. Tie rizik. sa už vobec na trhu nenachádzajú, bol to doperaj nejakej starej kolekcie. Dokonca som sa tu na nete dočítala, že lander vyrába vlastne Quinny, len ako svoju lacnejšiu značku predávanú a vyráb. v Poľsku ( tak som to tu čítala, overené to nemám). Ale tá nová kolekcia je úžasná - aj farby a dokonca je hlboká verzia o niečo dlhšia aj širšia 😉

susik77
28. júl 2007

musko: ja som povodne chcela kupovat Mutsy-kamaratka ho ma aj si ho hrozne chvali, ale stoji okolo 28000 Kc...aj som sa nechala ukecat, ze ho kupime, ale predavacka v obchode ma ukecala na tu Inglesinu-ze vraj je ovela lepsia-tak som za nu dala o 12000 Kc menej 😉

susik77
28. júl 2007

a v tej cene mam 3-kombinaciu+autosedacku+tasku a plastenku

musko
28. júl 2007

Tu Inglessinu kupovala práve kolegyňa pre svojho druhého syna - mali rozdiel medzi deťmi cca2 roky. Tiež bola prvá kúpa zlá, tak dali viac peňazí, pre Vojtu majú skejt na tú Inglessinu a sú spokojní.

kajacz
28. júl 2007

musko- presne tak, tiež som to čítala, všetky referencie sú o.k
čítam- tiež si zdravotník?

musko
28. júl 2007

Ano, moment. na RD, inak Plicní KM 😉 . T.č. pomáham 2x týž. na obvode u nás v Morkovicích.

musko
28. júl 2007

Kaja a Ty kde pracuješ?

kajacz
28. júl 2007

na Slovensku na interne, tu na onkologii

susik77
28. júl 2007

baby, do akeho veku sa deti vozia v kociku? My by sme si tak do 2 rokov chceli poridit druhe, tak rozmyslam, ako by som to zorganizovala 😕

musko
28. júl 2007

Smutný odbor..... My tam tiež máme dosť onkol. pac, nemáme u nás ložk. odd. onkol., takže si to odbory hospitalizujú dľa zákl. TU. Na jar po chrípkach je to úplný des....

kajacz
28. júl 2007

musko- presne ako si písala, českí pacienti sú fakt tolerantní, ani raz sa mi nestalo, aby niekomu vadilo, že som slovenka 😵

musko
28. júl 2007

susik, možeš si potom kúpiť súrodenecký kočík, kombin. šátek a kočík, alebo skejt na kočiar.... My chceme vačšiu pauzu medzi deťmi, tak 5 rokov...

kajacz
28. júl 2007

susik- nejako si to už nepamatám, myslím tak do troch rokov 😅

susik77
28. júl 2007

musko: hm, o tom satku uvazujem aj teraz...len na zac. som radsej kupila babyvak kvoli lahsej manipulacii ale neskor chcem kupit ten satek, ked bude Veronika vacsia...

kajacz
28. júl 2007

musko- ešte v jeseni je toho vela, to je každému zle a začne chodit po doktoroch

musko
28. júl 2007

Ten šátek si kup Vatanai. Ja som mala čiste bavlnený, bol fajn, ale vobec nepružil, takže sme ho využili málo, ale pri druhom si kúpim babyvak a Vatanai a kočiar už tiež viem ktorý..... 😉
Idem baby umyť tú podlahu, lebo chlapi sa za chvíľu vrátia a ja stále na nete 😎 . Dedkovi dám napiť a frčím... čaute zatiaľ - neskor kuknem čo ste napísali. Inak som Andrea 😵

bianca
28. júl 2007

ahojte 😀

susik77
28. júl 2007

ahoj bianca 🙂 Ako je? 😉
musko: no, ja som asi uz u Vatanai objedn. cez net ten satek, ale asi 2 tyzdne sa mi nikto neozval, co s tym je, manzel tam volal, ze co je s tym a povedali mu, ze ten, co mame vybraty, nemaju a ze ho dostanu za mesiac...medzitym som zacala uvaz. o tom babyvaku tak som ten satek stornovala. Tiez si myslim, ze maju kvalit. veci, len by mohli mat nej. lepsiu komunikaciu...Ked to nemali, tak sa aspon mohli obtazovat oznamit to mailom...Ostat. net obchody mi do 2 dni odpisali, v akom stave objednavka je a kedy to dostanem... 😉

kajacz
28. júl 2007

ahoj bianca
pozerám na tvoj 8.týžden- vtedy mi zacalo byt pekne zle 😝
Ty si o.k.?

bianca
28. júl 2007

susik77:uz je to lepsie
kajacz:ja mam problemy s bolavim hrdlom.Vobec nezvraciam.Ani sa necitim ako tehula

kajacz
28. júl 2007

bianca- prajem ti aby nevolnosti ani nedosli...

bianca
28. júl 2007

kajacz :no uvidime.Ked som povedala doma ze asi niesom normalna,ked mi nie je zle a manzel sa mi smial a vraj"neboj,ono to pride"