Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

mmem
2. aug 2007

emalea:peknu dovcu 🙂
betka: snad sa maly zlakne,ale to bude asi tvrda hlava 😀 a ty kde budes rodit v podoli?

betka007
2. aug 2007

mmem : ono je to vacsinou tak, ze dr pohrozi,mamicka aj babo sa zlaknu a porodia sami skor.. 🙂 . ja sa chystam rodit v podoli, chodim tam do poradne, tak dufam, ze sa tam nejaka volna postel najde aj pre nas 🙂

androna
autor
2. aug 2007

babenky prave som vlozila fotecky tak sa mozte pokochat co za mischelinka mam doma.a rychle rodte.jakto ze na vas nefungoval spl mesiaca? 😀 😀

musko
2. aug 2007

No prekrásny chlapček! Dobre ho chováš mamina!!!! Len nech si da! Je krásny!( Nakoniec ako maminka 😎 )

betka007
2. aug 2007

androna : nádherné fotky 🙂 , maličky je fajna guľka 😉

androna
autor
2. aug 2007

no ja ho iba kojim. 😎
a doporucujem vam nekupujte si vela malych veciciek.my uz teraz nosime na 9mes.

betka007
2. aug 2007

androna : prosim ta , ako je to z kojenim? musis kojit iba z prsnika? myslim, ze po porode zacnes kojit z prsnika, babo si zvykne iba na prso? mozes to kombinovat aj s tym mliekom , ktore odstrieknes a podavas vo dlasi? alebo sa to kombinovat nema? ide mi o to, ci si babo nezvykne na dudlik na flasi a potom ci sa nestane, ze nebude chciet prso, hm?

androna
autor
2. aug 2007

betka no nemalo by sa skusat z flase.je riziko ze prave to tvoje dieta potom nebude chciet prso.ale su dievcata co koja a davaju cas z flasky a v pohode.no ja som to neriskla a ked tak sa podava lyzickou a ked tak alternativne tzn ze davas striekackou cez malicek.napodobujes prso.
neviem ci viete dost o kojeni a o tom co vas v porodnici caka.ja som teda velmi nevedela.tak sem s otazkami

susik77
2. aug 2007

androna: nam este na kurze hovorili, ze mozme cez striekacku 😕 Skusali ste to? Ako to bral maly? Inak, pekne fotky 😉

androna
autor
2. aug 2007

zuzka neskusali.este sme nepotrebovali.a preco vlastne chcete takto krmit?

betka007
2. aug 2007

androna : no ja chcem klasicky kojit z prsnika, ale neviem co by sme robili, keby som bola niekde prec a mimco by bolo hladne. tak ma napadlo, ci sa to takto da kombinovat.. asi nie, hm?

ikuska26
2. aug 2007

ahojte, tak vidim ze sa vam to uz blizi, drzim palcoky nech vsetko dobre a hlavne co najrychlejsie prebehne a budete mat svoje dietky v naruci... ten pocit je neuveritelny , clovek by kvoli nemu rodil stale 😅

tak ak sa mozem pridat tak mam skusenosti, ze flasticka sa mi neosvedcila, bo ju som maly vobec nechcel aj ked uz mal 3 mes mala som z toho stres, ze ak mi dojde mliecko tak co potom.... len prso chcel...ale prisiel cas 6.mesiac a mliecko uz nestacilo a tak sme este predtym sa snazili najprv dokrmovat ale mliecka bolo stale menej a teraz sme na umelom,...najprv sme minuly zasoby MM z mraznicky a flasticku si zobral v pohode... ja som ho zvykala aj na lyzicku ked som mu davala pred kojenim Sab simplex a vitaminy... co sa tyka striekacky tak tu mal iba raz v nemocnici, kym sme sa este nerozkojili...

vsetko zvladnete, majte sa, moj Sebik je hore,...inak nazdo androna

androna
autor
2. aug 2007

betka pocitaj s tym ze nikam prec nepojdes.ty si mliekaren a to prso potrebuje vyprazdnit.takze aj keby si niekam sla tak podla prsa budes presne vediet ze mas krmit mne doteraz pretekaju.takze pocitajte s tym ze musite mat potom so sebou aspon odsavacku.ale najlepsie a najjednoduchsie je ked prso vyprazdni mimi.ja som sa von dostala az po 2mesiacoch.a mimino vam s nikym predsa samo neostane pokial myslite este na skor.ja som odskocila na nakup do kauflandu na 1,5hod a to bol rev.

androna
autor
2. aug 2007

ahoj Ikus.tak mi budeme chodit do Kladna na rehabilitaciu kvoli prelezanej hlavicke tak sa dufam uz stretneme.ja neviem ani kde je nemocnica tak to bude zase zabava s autom a malym.

susik77
2. aug 2007

androna: mliekaren 😀 To je perspektiva 😀 😎

androna
autor
2. aug 2007

ale urcite sa oplati robit si male zasoby do mrazaku ked je dostatok mlieka keby nahodou.ja odsavacku nemam robim to rucne a v porodnici ju poziciavali.mne staci podlozit pohar,ja zas nestiham nakupovat prsne vlozky.

susik77
2. aug 2007

androna( andrea? 🙂 ) a kolko tych vloziek priblizne treba denne? Inak, ja mam doma odsavacku-mechanicku od Aventu...Tiez som uvazovala, ze ked budem mat dost mlieka odsat do mraznicky, keby som potreb. nieco vybavit v meste, aby manzel nakrmil malu...

betka007
2. aug 2007

androna : vdaka za rady. mna to napadlo kvoli tomu, že keby som musela ist na kontrolu k dr,alebo do obchodu .. no a mala by si medzi tym zmyslela, ze je hladna, tak ci by som mohla nechat manzelovi vo flasticke mlieko,aby ju nakrmil

androna
autor
2. aug 2007

zuzka vsak uvidis.ja som bola sama doma a nerobila som nic nez riesila co jest a takto je to doteraz.aby bolo mliecko a ja nechudla a mala silu.
a pocitajte s tym ze kojenie boli aspon mna boleli bradavky 2mesiace az potom to je prijemne.masticky som nepouzivala iba materske mlieko

susik77
2. aug 2007

andrea, nam tiez hovorili, ze si mame dat to mlieko-posl.kvapku na bradavky, ze to pekne hoji...a ze je vyborny bepanthen mast-po kazdom kojeni-ze vobec sa nemusi umyvat ani neskodi miminku...

androna
autor
2. aug 2007

ja mam a mala som velmi vela mlieka takze na viac nez 3hod som nikam nemohla a aj k mudr siel prcek aj s manzelom aby boli blizko.neverte tomu ze to bude take jednoduche aby mimco chcelo mlieko od manzela.ten moj je super a robi vsetko ale kojenie mi zavidi pretoze kvoli tomu s nim prve 2 mesiace nechcel byt.
tiez som si myslela podobne veci ako vy.a verte ze som z toho bola obcas unavena ze nikam nemozem.
zalezi na dietati.niektore flasku nevezme.oni nie su blbe

susik77
2. aug 2007

andrejka ja prave musim co najskor po sestinedeli zubarovi a potom koznemu kvoli znamienkam-pocitam, ze mi kazda vyprava zaberie tak 4 hodiny 😎
takze sa to da zvladnut, len ked so mnou pojde manzel? ☹

androna
autor
2. aug 2007

zuzka bepanthen sa musi umyvat praveze to je jeho chyba.purelan myslim sa nemusi umyvat,ja som bepanthen nekupovala zdal sa mi zbytocne drahy a dostala som v porodnici vzorku a doteraz nevyuzita
a citala som clanok jak sa chudak mamina chystala po 6mes do prace a maly nechcel ani zasvet pit mlieko inac nez z prsa.dokonca tatka si obliekal jej nocnu koselu a nic.

betka007
2. aug 2007

androna : pekne si napisala, ze oni nie su blbe 🙂 , ja mam pocit, ze uz teraz v brusku ma mala svoje maniere 😀 . takze , ak si chces udrzat mlieko conajdlhsie, tak nemozes schudnut a furt daco papat?

susik77
2. aug 2007

androna: prave ze na 2 kurzoch nam hovorili, ze sa nemusi umyvat-je bez vone a mimi neskodi 😉 ani sestra ho neumyvala-malu koji doteraz-ma 9 mesiacov...
ten purelan nepoznam...
inak, aj sestra ked jej chcela dat pit cajik z flasky, tak nechcela-len po lyzickach...a teraz v lete to bolo dost desne, ked boli tie horka...

androna
autor
2. aug 2007

zuzka manzel a dieta so sebou.ono hlavne vecsina mamin koji castejsie nez po 3hod.mame v kvetnu maminky co koja kazdu hodinu.vsak uvidis.ale v zasade je treba cakat ze to bude horsie a potom je to fajn.maly spi ale dnes grca a place ostosest.asi som ho vytocila tym ze mu otacam hlavicku nalavo kvoli prelezaniu a on nechce. ☹

susik77
2. aug 2007

no, tak to bude potrebovat dost dovolenky, ked bude chodit vsade so mnou 😎
esteze sme obidvaja v Prahe...

susik77
2. aug 2007

niekedy uvazujem nad tym, ci sa vobec to kojenie vyplati, na to, ake je to narocne-aj casove... 😎

ikuska26
2. aug 2007

ahojte buduce coskoro maminy, drzim palcoky nech vam to dobre dopadne a vy budete konecne drzat svoje miminka v naruci... :D

a teraz k vasej kauze - flasticku by som zamietla, pokial chcete kojit tak to nie je dobry napad, ...nas chcel stale len prso a aj som sa mu snazila naucit flasticku, ale neuspesne...teraz ked uz som dokojila, bo mlieko uz nie je tak prijal flasticku uplne v pohode,... ked je dieta hladne a mama v prse uz toho vela nema nebude vymyslat verte mi...

ja musim povedat , ze kojenie som mala vzdy rychle, ale zato caste...tz tiez som z baraku len tak hned nevyliezla a po porode som si mesiac nesadla, pretoze ma nastrihli az neviem kde... 😖 a celkovo bola zima a ja som bola grogy...ale postupne sa to zlepsovalo ako s kojenim tak s mojim stavom a aj s malickym...

na popraskane bradavky mi najviac pomohol purelan - podobny ako bepathen ale ten mne nepomahal, ale aj to mliecko je dobre to potriet...

ked si tak clovek spomina na zaciatky, ked uz ma maly zachvilu 7 mesiacov, tak mi to pride ze to tak ubehlo...

androna
autor
2. aug 2007

mne caj tiez nechce.ani v tom teple.takze asi nepotrebuje.doktorka mi nedoporucovala.s tym bepanthenom tu je dost diskusii a fakt vsade pisu ze sa musi umyvat.tak si vyber.asi ako so vsetkym.musim pouzivat zlatu strednu cestu a to je ziadny krem iba materske mlieko a nechat nech si bradavky zvyknu na tu bolest.ja som az sycala od bolesti.