Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
4. mar 2008

tu na konikovi som citala, ze aj to lignano je super, tiez je tam kopec atrakcii-a tusim je to blizko benatok-by sme urobili vyletik 😉

lullka30
4. mar 2008

ja som bola v Lignane asi pred 10.rokmi a bolo tam super.
My ideme už v červnu, lebo nechcem tam ťahať Natalku vo velkých horúčavách a v septembri Peťovej sestre končí materská a nastupuje do práce, takže by sa nám nemohla venovať

zittka
4. mar 2008

ahoj ukecané maminy 😉
my chceme ísť autom do Chorvátska, žiaľ, musíme ísť cez prázdniny, aby Janka nevynechala školu. už sa teším 🙂

kajacz
4. mar 2008

ahojte 🙂 , tak naša dovolenka bude v lete na Slovensku, Samko má prázdniny, tak tam zostaneme asi celé 2mesiace. Rozmýšlala som, že by sme si mohli niekam zaletiet len my s manželom, ked nám deti postrážia babky, ale to by som už nesmela kojit...

susik77
4. mar 2008

asi aj my v cervnu...dufam, ze uz nebudem kojit 😎

lullka30
4. mar 2008

aj my pojdeme v lete na SLovensko, na 2.týždne, už sa tešíííííííím

susik77
4. mar 2008

aj my, verca ma v auguste narodky a u nasich su hody
🙂

susik77
4. mar 2008

baby, verce uz ide 2.zub 😉 a uz mi lepsie spi, super 🙂

lullka30
4. mar 2008

moja mama má v auguste 60.r tak bude velká oslava a preto tam vlastne ideme a rovano tam aj s amlou ostanem, nech si nás babka s dedkom užijú 🙂

anjelik85
4. mar 2008

ahojte žienky. trochu odveci som sa sem vrýpala, ale chcem sa opýtať, čo hovoríte na pracovné príležitosti v čechách. /jasné, že každá tam, kde býva/ a na sociálny systém atď. ešte stále sa tam žije lepšie ako na sk?

susik77
4. mar 2008

ahoj anjelik, tusim som nekde citala, ze chcete do zahranicia...tak praha je super, ale myslim, ze sa vam oplati do prahy, len ak mate dobre vychyteny obor-aby ste mali dobry plat, podnajmy su drahe...

susik77
4. mar 2008

manzel hovoril, ze je totalny nedostatok IT-kov po prahe, tak su dobre plateni...

kajacz
4. mar 2008

anjelik- moj názor je, že v Čechách sa ešte vždy žije lepšie ako na Slovensku, len ked si porovnáš ceny potravin v obchodoch(aj tu zdražili, ale vždy je to ovela lepšie než na SK), vyššie porodné, vyššia materská(oproti SK tu možeš byt až 4roky), vrátenie daní(perfektné je spoločné zdanie, ktoré sa oplatí ked majú manželia velký rozdiel v príjmoch, velkú hypotéku a viac detí- napr.ako my 😀 )
Keby bolo na Slovensku aspon tak ako je tu, určite by sme sa vrátili domov... 🙄

susik77
4. mar 2008

to je pravda, nas odradza vratit sa na slovensko aj situacia na uradoch...mam pocit, ze uradnici su strasne neochotni, ludia si nechaju vsetko libit, su uz rezignovani a presadzuju sa hrozne zakony 😒

susik77
4. mar 2008

este je vyhoda zit v cechach, ze poznas jazyk...

anjelik85
4. mar 2008

ahojte a nestretávate sa s odmietaním od čechov? lebo my keď sme pred tromi rokmi robili v čechách, tak sme sa stretávali aj s takými útokmi, že čechom berieme robotu. my sme rozmýšľali nad írskom, ale problém je slabšia znalosť jazyka. ja ešte v poho, ale môj mangelík anglina = 0. a do čiech sa učiť jazyk nepotrebuješ. aj vš by som si chcela urobiť, ale neviem, ako to je tam. tu sa platí externé štúdium a sú to riadne pálky. na denné si nemôžem dovoliť chodiť kvôli dcérke.

betka007
4. mar 2008

ahojky baby kecalky 😀 , ja som dnes stresovala trochu, lebo Laura ma nejaku cervenu pisulku. Som si myslela, ze je to jedlom, vcera mala cucoriedky a dnes sa z nich fest pokakala, asi jej to tam podrazdilo. Uvidim ake to bude zajtra rano, mozno s nou pojdem k dr, keby sa to nezlepsilo. Ale nevadi jej to, stale sa smeje 😉 . Doobedu sme boli na prechadzke. Teraz sme dopozerali ružovku a asi pojdeme pomaly spat. Laura uz vytuhla. Dobru noc vsetkym 😎

kajacz
5. mar 2008

dobré ráno 🙂 dnes sme mali strašnú noc, Šimon bol zobudený asi 10x, z toho iba 2x jedol, dala som mu dudel a nastastie furt zabral...nám sa to strieda, jedne noc dobrá, dalsia strasná...
betka- snad to bude z tých boroviek...
anjelik- my sme v ČR 8rokov, a asi len 2x som vycítila, že sa to niekomu nepáči, inak dostáváme samé pozitívné reakcie...máme tu kopu priatelov a známých...

kajacz
5. mar 2008

anjelik- k tomu študiu, ja teraz končím VŠ dialkovo, neplatila som nič...

anjelik85
5. mar 2008

a študuješ na českej vš?

kajacz
5. mar 2008

ahoj anjelik- jasne, že na českej škole, na SK chodíme tak 5x za rok...

susik77
5. mar 2008

betka: tak nech to nic nie je 😉
kajacz: to sa fakt neplati?tak to je dobre...a plati to aj ked tu clovek nema trv.pobyt?

kajacz
5. mar 2008

ahoj sisik- nič sa zatial neplatí...neviem, či to táto vláda nezmení, ked chce za všetko poplatky, ale zatial je to zadarmo, aj ked som mala len prechodný pobyt nič som neplatila...

anjelik85
5. mar 2008

tak to je super. na sk sa ext. štúdium platí. vieš mi aj poradiť, kde sa študuje cestovný ruch? vieš mi to zistiť?

kajacz
5. mar 2008

anjelik- Vyšší odborné školy ve spolupráci s VŠ- Uherské Hradiště, Havířov
Havířov- www.obaka-havirov.cz, Frýdek-Mýstek- www.vos-goodwill.cz, Ostrava- www.ahol.cz, Opava- vosahs.cz,
Praha 1- spsdmasna.cz
dalej- Praha 4, Praha 7, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Kroměříž, Poděbrady

zittka
6. mar 2008

pekné ráno 🙂

my už sedíme 😉 ale sama sa zatiaľ posadiť nevie
kaja - u vás sa to aspoň strieda - tie noci. u nás je to posledných 10 dní úplná katastrofa. ale myslím,že je to tým,že teraz majú obdobie strachu. včera sa Markétka vyľakala, keď som dala na kočík ten igelit ☹

kajacz
6. mar 2008

dobré ráno 🙂 , noc ešte ušla 🙄 ale jedol každe 3hodiny mimo to som mu ešte asi 3x dávala dudel...
zitka- u nás včera bolo aprílové počasie, tiež som premýšlala, že dám na kočiar ten igelit, ale nespal mi, tak som sa bála, že ho vylakám..aj ked možno by mu to bolo jedno...mixujem s ním, včera išla tesne okolo nás hukajúca sanitka a Šimon len otvoril očiská a nič...ani vysaváča sa už nebojí...

kajacz
6. mar 2008

zitka- gratulujem k sedeniu 😉

susik77
6. mar 2008

ahojte baby 🙂 dneska mame krasne slnecne pocasie 🙂 asi pojdem s malou doobeda na prechadzku do lesa 🙂
uz sa uzdravujem, chvalabohu 🙂
zittka:gratulujem k sedeniu 🙂
inak, co sa pohybu tyka, mala je ako cert 🙂 stale nieco vyvadza.nasa dr. mi hovori, ze ju mam dat na zem, do priestoru, ale ja si stale myslim, ze na posteli, al. roztiahnutej sedacke je to pre nu bezpecnejsie. ona robi rozne mostiky a pod. al. akokeby isla vstat na nohy a potom spadne hlavou dolu. na zemi ju davam na paplon a pod tym ma este deku, ale ked padne tak ju to dost boli. a na posteli je to v poho.
asi bude skor pohybovo nadana.
vcera som jej skusala hovorit: mama, baba, tata a ona sa na tom len strasne rehotala, nechcelo sa jej opakovat 😀 😎

emilyz
6. mar 2008

anjelik85 myslim, ze Cechy nie su zla volba, mate to aj blizsie na Slovensko, mohli by za Vami jazdit rodicia a pracu by ste si tu nasli urcite v pohode. Ja byvam v Prahe zatial v podnajme - je to pravda, su tu hrozne drahe podnajmy, ale mohli by ste trebars byvat v okoli a dochadzat alebo byvat v mensom meste, podla prace...