Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
3. apr 2008

caute baby 🙂

zuzka, tiez som si vsimla, ze uz nemas ziadne foto, ta to co to?? do egyptaidem na 14 dni a na damsku jazdu, s maminou segrou a ich babcou. Chcema sa zamerat na cviocenie, kazdy den trochu a vylepsiit postavu, farbu dostat 😉 a oddychnut. Ja som sebou beriem knihy, ze snad aj nieco nahustim do hlavy na prijimacky. Ale uz teraz to vidim bledo.

Inac, ja som dnes robila francuzske zemiaky 🙂 a svokrovi som nabrala na tanier bez sunky, len same zemiaky 😀 a on hovoril, ze keby niekde nasiel kusok , ze si to na stred taniera 😀 , tak ja mu hovorim, ze to je naschval, ze ja mam plny tanier a on nic 😀 . Baby, mne sa chcelo tak smiat, lebo on je zatazeny na maso, tak som sa ho pytala, ci mu to mam nabrat este raz, ze je to zle premiesane, tak nechcel 😀 , ale nastvalo ho to 😀

susik77
3. apr 2008

ahoj betka . a co laura? 🙂
inak, dobraq nahoda-aj ja som robila vcera francuzaky-a dnes som ich jedla na obed 🙂
to cvic. je super napad 🙂

betka007
3. apr 2008

laura bude doma, byvame s martinovymi rodicmi, takze babicka sa bude o lauru starat cez den a vecer martin
😎 ...

ja som si posmakla na francuzskych, mam ich rada 🙂 . co sa tyka cvicenia, tak snad pri tom aj zostaneme, a aspon daco so sebou urobim 😉 spevnim svalstvo 😉

emilyz
3. apr 2008

Betka to je dobre, ze ides...

Hej, uz sa ten pracovny problem riesi, ja tu matersku planujem tak ci tak, a okrem toho sa mi este aj ulavi z prace...

betka007
3. apr 2008

emilyz ahoj 🙂 , chod na matersku a trochu vychladnes a odpocinies si 😉

emilyz
4. apr 2008

Ahoj betka, hej, len najprv svadba 😀 ale tesim sa na tieto udalosti 😉
najhorsie hnusobstva vedia robit okrem ineho zeny, ktore nemaju co na praci... uz druha robota, v ktorej je to tak ☹

betka007
4. apr 2008

emily a kedy chystate svadbu?

aniska
5. apr 2008

Ahoj ahoj zeny! Prosim o radu, som tez Slovanda v Cesku, tu sa mi narodil syn, ako je to na hraniciach, ked chcem ist niekedy na Slovensko?? Musim mat maleho zapisaneho v pase? Kam mam koli tomu ist? Vybavuje sa to na Slovensku alebo v CR(mam slovensky pas, ale syn je Cech)?

androna
autor
6. apr 2008

aniska ahoj
malemu vybav vlastny cesky pas.stoji 50kc a vybavuje sa v cechach.musis si na matrike zaziadat o potvrdenie o ceskom obcanstvi jeho a uz iba zaziadas na urade kde vydavaju pasy.je platny 1rok.ked chces mat maleho zapisaneho v slovenskom pase musis mat vystaveny slovensky rodny list cez matriku bratislava a az potom si ho mozes nechat zapisat do sk pasu.vsetko toto mozes robit cez slovensku ambasadu.ak mas este dotazy pisni IP

emilyz
7. apr 2008

Betka: Pracuje sa na tom...

zittka
7. apr 2008

aniska - teraz už na Slovensko nepotrebuješ pas, ale mala by si mať so sebou rodný list

všetkým pekný dník 😉

zittka
7. apr 2008

betka - kedy ideš do toho egypta?

zittka
7. apr 2008

ahoj emily

susik77
7. apr 2008

ahojte 😉
emily: tak drzim palceky 😉
baby, boli sme cez vikend u svokrovcov, cesta v poho 😉 verca dnes zacala kecat bababa 😀

emilyz
8. apr 2008

Caute zienky. Susik: Dik 🙂

lullka30
9. apr 2008

Ahoj baby, ja nejako nestíham písať na koňa, ale pravidelne nakukujem.
Téééééééééda Betka, Ty si ideš takto na dovču? Ja by som si potrebovala oddýchnuť od malej, ale asi by som to bez nej 2.týždne nevydržala 😉
My sa máme celkom fajn, len pred pár dňami mala Natalka horúčky, asi z tých zubov, alebo z čoho to bolo...ale už je ok.Zajtra ideme na 10.mes kontrolu, tak som zvedavá, že kolko pribrala tá naša buchtička 🙂

kajacz
11. apr 2008

Ahojte dievčence 🙂 , tu je nějako mrtvo...každá asi chodíme teraz častějšie von, ked je konečne pekné počasie... 😵
Iba som chcela nahlásit, včera sme boli na 8.mes.kontrole, Šimon má 9480g a 77cm 😕 , dr.ho merala 2x lebo neverila... 😀 dostal aj druhú hexu a zatial v pohodě, nemal ani teplotu. Lezú mu horné zuby, dvojku vpravo už má von, ostatné mu presvitajú...

lullka30
11. apr 2008

Ahoj, tak Natal bola na 10.mes kontrole a meria 71,5cm a váži 9,1kg 🙂

zittka
12. apr 2008

lullka - krásne miery 🙂
všetkým pekný víkend

lullka30
12. apr 2008

aj vám prajeme krány víkend, aj keď to počasie nie je najlepšie 😝
Za 3.týždne sa chystáme do Nitry pozrieť našich, tak sa už teším. Budeme tam od 1.do 4.mája jupíííííííííí 😀

susik77
14. apr 2008

Ahojte baby, ako zijete? 😉 my fajn, cez vikend sme boli v ZOO a vercu najviac zaujimali deticky 😀
aj dnes v buse sa stale usmievala na dievcatko v kociku vedla nas a stale ju chytala za rucicku 🙂
inak, uz sa nezastavim, kazdu chvilu nekam lezie, vsetko skuma, stavia sa o sedacku a pada...uz chcela skumat aj odpadkovy kos, ale nedovolila som jej to 😎
inak, uz mame vybraty ten apartman v bibione, je hned pri mori, aj s bazenom, len este to objednat...
nedame ten zraz?vonku je krasne, mohli by sme ist nekam na prechadzku do parku-co poviete? 🙂
este sa vytesujem, ze uz nekojim, tak konecne mozem trochu zhodit 🙂

zittka
15. apr 2008

ahoj, u nás nič nové, tlačí sa nám 4. zub, máme hnačku. nelezieme, len sa plazíme a "kecáme" baba, mama, tata, dede, dada, jaja, nene, vava. a tiež si užívame tie slnečné dni. vytiahla som už Markétke šporťák, veľmi sa jej v ňom páči. prihodila som aj nejaké foto.
pekný dník všetkým

kajacz
15. apr 2008

pekné ránko 🙂 nám tiež rastú zuby, noci strašné, cez den protiva, ja k to mu dokončujem diplomovku... 🙄 vonku je krásne, ale my chodíme von len poobede, lebo doobedu ho dávám spat do postielky, aby som si niečo napísala, inak by sme boli von... 😒 len asi 3dni nemal rýmu, to som ho stihla dat zaočkovat a teraz už mu z nosa tečie zas.. 😒 , lezie už perfektne, nechávám ho na zemi, ale on sa furt chudáčik niekde bucne...
my ideme na Slovensko 8.-12.5.- neter má 1.svaté prijímanie a ja som jej kstná mama, velmi sa mi nechce ist, ale aspon že Šimon už má novú autosedačku, lebo vo vajíčku už nechcel byt...

susik77
15. apr 2008

ahojte. my sme dnes boli na 8-mesac.kontrole.uz vazime 9.5 kg 😎 Ze nemam davat poobede kasu, len jogurt, aby tolko verca nepriberala 😎
inak, uz vstava, tiez sa stale bucha, dufam, ze to neovplyvni jej intelekt do buducna 😀 😎
uz nosime nohavice 86 😎

lullka30
16. apr 2008

Ahoj baby,
Susik, tak to Verča nás už predbehla, Natal váži menej 🙂

Prdelka malá si už začala sedeť a v ohrádke sa priťahuje k tým tyčiam a klačí na kolienkach, takže pády máme na dennom poriadku 😝

patricek
18. apr 2008

ahojte spolukrajanky 🙂 mozem sa k vam pridat?Som z Vranovsekeho okresu.

androna
autor
18. apr 2008

ahoj patricek kazda slovenka je vitana 😎

androna
autor
18. apr 2008

dievcata tak u nas sa aktivita maleho stupnuje uz nechodi uz beha a tie skrabance a monokle z betonu vonku to je nieco.neviem kolko vazi uvidime u doktorky na rocnej kontrole.uz si zlezie sam z postele.
susik a my mame nohavice 68.ale bodycka uz od 4mes vel 80.
a zubky nas stale tiez trapia.tak vsetky pozdravujeme a posielame pusinky.

betka007
20. apr 2008

Ahojky baby 😀, vcera som sa vratila z egypta 😀 .bolo super 😀 . Doma vsetko po starom, laura stale bez zubov a zo zaparenym zadkom - ze vraj kontaktna dermatitida z plienok... neviem. martin s nou bol pri dr. Takze mame zazracnu masticku a dajake skarede plienky z lekarne... Krasny zvysok vikendu prajem 😀

lullka30
20. apr 2008

Ahoj Betka, tak to je skvelé, že si to Ty aj malá prežili v zdraví😀 manžel by sa aj o Natal postaral, ale a som taký strachopud, že by som to bez nej nevydržala
Mohli by sme sa strenúť niekedy, ale tento týždeň možem len v stredu a ten budúci pondelok alebo utorok, alebo až po 4.5.