Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
27. mar 2009

ano, od zac. davala jednu spicku dovnutra.

datelenka
27. mar 2009

kate, na stretnutie neviem, ci sa pridam... clovickov poznam, je tam fajn... aj ked minule s kamaratkou sme tam moc nepokecali, lebo jej syn sa rozhodol, ze bude santit na helikoptere, co je pred clovickovom a moje deti boli vnutri... a on sa od tej helikopteri vobec nechcel pohnut... ale nakoniec isiel na chvilu aj do clovickova a tam sa trochu pohral.... ale ak niekedy bude stretnutie vo stvrtok doobeda v MC Domecek na Modletickej 1401, tak tam budem, mavam tam sluzby...

datelenka
27. mar 2009

susik, a to cvicite Vojtovu metodu? Veronika je na to uz asi velka, na Vojtovku... odkedy cvicite?

susik77
27. mar 2009

datelenka: nie, verca nema zase taky vazny problem. mame chodit do schodov a zo schodov, potom poklaciacky ako kacka-to nechce-neviete ako ju k tomu presvedcit? A este ze jej mame kupit trojkolku-nam sa zda, ze na to este nema rozumcek...
A do toho MC sa da ist len tak, alebo musime byt prihlas. na nej. kruzok?

kate77
27. mar 2009

Ok,tak niekedy kukneme do toho centra modletická..to mi niečo hovorí,to musí byt tu zarohom niekde 😕 ..i ked ja by som tam asi bola len chvílu,lebo moja El je ešte fakt prcek..

susik77
27. mar 2009

super, teraz som to pozerala na mape, to mame blizko nasej detskej dr. super, mozme tam niekedy zajst 😵

datelenka
27. mar 2009

nemusis sa nikam hlasit, ked sa ti to hodi, tak prides, ked nie, nie... bud prides len do herne, alebo i na nejaky ten program... program je na http://www.mc-domecek.cz/program-mc-domecek... a je tam uvedene, aj kedy je otvorena herna... ze je El prcek nevadi... pre takych prckov je to podla mna vhodnejsie nez clovickov... na tej stranke v kontaktoch sa da Modleticka zobrazit na mape a budova, v ktorej je Domecek ma cislo 8...
da sa kupit aj taka trojkolka s ruckou, ze ju potom tlacis a zaroven ta rucka funguje aj ako riaditka... a ked je dieta vacsie, tak sa da snad ta rucka dat prec... na to by uz bola... neviem, jak to funguje, ked trojkolku tlacis, ci sa pedale tocia alebo nie, vam by sa asi hodilo, aby sa tocili... a ci by to splnalo ten efekt, co ma... ale tak aspon chvilami by mozno tocila sama... no a chodit po klaciacky ako kacka? no tak skusit aj ine zvieratka a zacne ju to bavit... bociana, zabu, medveda, psika a pripadne k tomu vymysliet niake riekanky/ pesnicky... neviem, ci to poznas: skace zaba po blate... medvedku daj labku, pojdeme na svadbu... plava kacka po jazere, vo vode si saty perie... na bociana a na psika teda nepoznam...

susik77
27. mar 2009

datelenka: ja rada pridem, mala sa uz doma nudi, je vidiet ze uz by asi potrebovala aktivnejsiu zabavu. ona ma aj celkom rada deti 🙂
o tej trojkolke: hlavne to chceme kvoli tomu, aby tocila pedaly-ma totiz cvicit kotniky...

datelenka
27. mar 2009

no ale ked kupis s riaditkami a malej sa prestane chciet slapat, tak ju proste odtalcis... kdezto inak asi budes musiet priviazat snurku a odtiahnut ju, alebo trojkolku odniest... idealne je mat dom s dvorom, tam je to potom jedno, kde trojkolku odstavi, ked si tam trajda len tak... ale ked byvas v panelaku ako my a vychadzku von spojis s nakupom, tak sa mi zda ta trojkolka s riaditkami ako vyhoda...

susik77
27. mar 2009

no, byvame v byte.tak asi ta s riaditkami...ale doteraz som videla len take divne, co maly pedale strasne v predu, skoro na volante, takze si neviem predst., ze by mala na to dociahla...

betka007
27. mar 2009

Cus baby, ja som tiez za stretko a je mi jedno ci v clovickove alebo v tom centre matky Terezy. Mame teraz Martinovo auto v oprave, lebo nam ho nejaky deb.. nabural pred domom, ale fungujeme s mojim, takze Martin by nas tam hodil. Nemozem akurat v pondelok, lebp Laura je v jasliach.Zuzka nemoze v piatok kvoli rehabke, takze zostava utoro,k streda alebo stvrtok. Velmi sa na vas tesim. Zuzka Verci mi je luto,ale urcite to zvladnete, ty si starostliva a das si na tom zalezat, aby tie slachy boli ok 🙂. Elen uz tak vystraja na motorkovych drahach, hej?

Inac, co sa tyka mojej celiakie, tak som to na sebe spozorovala skor, lebo po cerstvom pecive ma bolelo brucho a nemohla som sa vyprdnut... Tak som to prestala jest. Schudla som na 49 kil, ta som bola jak mrena, ale teraz uz mam svojich 53 a je to ok. Mam trochu zvysene hodnoty, presla som gastroskopiou, kolonoskopiou, vyterami,odberami a tak. Takze extra dietu zatial nedrzim, akurat, ze nejem to pecicvo no.... Struhanku jem normalne, ked daco vyprazam, cestoviny mi nevadia.... A sem tam zjem topinku s tatarakom 🙂,ale pssst... 🙂. No a Laurel nas, tak sa jej zacali tvortl fleky po stehnach, lytkach, tak som okamzite volala do Motola koznej dr, kde sme chodili s jej pisulkou predtym, tak vravela, ze mame prist hned, ako to bude mozne. Vcas to podchytili, ze je to zaciatok ekxzemu, ze by sme to mali zvladnut. takze ja kupem, mazem, vyvaram zdravo.Pohodicka 🙂 Uz som si trosku zvykla no.... Lauru chvalabohu este nic nesvrbi, ani potraviny sme nejake extra nemuseli vynechat, lebo ona mala stravu upravenu kvoli jej alergii na bielkovinu krav.mlieka. Susienky neje ziadne. Vsade je susene mlieko.. Papa piskoty niekedy. A ked nekorenim jedlo a varim tak light, tak ma aj pindulku dobru.

datelenka
27. mar 2009

susik, no kamoska ma s riaditkami, tak sa jej spytam, ako sa malemu na tom taha a co je to zac, budem s nou cez vikend... ale je fakt, ze my ked sme vyberali, tak sme tiez chceli radsej klasicku kovovu trojkolku, ktora ma pedale v strede a nie na prednom kolese... no nakoniec sme sa miesto pre trojkolku rozhodli pre odrazadlo a la bicykel bez kolies... takze nie ze by som ta chcela uplne presvedcit na tie riaditka, ale u tej kamosky sa mi to zdalo dobre... aj v tom, ze maly tam mohol byt uz od mensieho veku nez na klasickej trojkolke...

betka, teda jedna moja kolegyna mala celiakaliu a ta teda si aj chlieb piekla specialny...

susik77
27. mar 2009

my odrazadlo mame ale malu na tom skor tlacim ja. A prave ta rehabilit. sestra hovorila, ze nech ho ani nepouzivame, ze decka sa na tom odrazaju spickami a ze to je nespravne. A je to pravda, aj mala to robi. A prave my mame tomu spickov. predist tym cvicenim...ze ked sa jej skratia slachy, moze zacat spickovat 😖

datelenka
27. mar 2009

betka, no este k tomu zdravemu vyvaraniu, tak to sa ja snazim tiez, ale nejak mi nad tym decka ohrnaju nos... alebo teda aspon v stredu som mala ten pocit, ze proste ten utopenec im fakt chuti viac ako nejaka ryba na masle...

betka007
27. mar 2009

datelenka tak u nas ryba iba na pare 😀 ziadne masla 🙂

betka007
27. mar 2009

zuzka mi mame rovnake odrazadlo ako vy, to auto od chicca, ale laura sa na nom vobec nepaci, teraz ma maniu na kociare, tak jej chceme kupit nejaky uplne obycajny, ziadny za tisice

kate77
27. mar 2009

Aha,Betka,takže marne hladám po obchodoch sušienky bez mlieka..hm ta i my piškotku..
To je sila s tou celiakiou,to aj tak pozde sa može prejavit?
Ja nevarím,čo som uvarila,malá nechcela...ale pomaly budem musiet,booo skleničky ma zruinujú🙂
Jaj ja mám vo štrvtok masáž,tak nám na stertko ostal utorok streda?Lucka a ty?
Po tej masáži ma viac chrbát bolý,tak neviem či to tak má byt..

susik77
28. mar 2009

betka: my sme dostali kocik pre babiky ale verca do neho stale lezie, takze je furt dotrhany a len ho zasivame 😖
a dalsia jej specialita je vyliezt do svojich golfiek a skakat tam 😎 minule mi tak spadla z nich dozadu na hlavu ked sa jasila 😖
inak nas uz stilo to obdobie vzdoru naplno. pri obliekani a prebalovani reve ako o zivot a uteka a ked sme vonku , chce ist do blata a zoberiem juodtial tak sa hadze na zem. a este ked sa jej nieco nepaci tak vsetko okolo seba hadze na zem...tak mame teraz veselo 😎

ufka1
28. mar 2009

ahojte baby, jak tak pozeram, vsetky byvate tak blizko seba, samy Chodov. To len my akosi daleko. Uvidim ako to bude s chlapcami a rada by som prisla aj ja.

Betka, ja som drzala bezlepkovu dietu 16 rokov. Diagnostikovali mi celiakiu ako rocnej. Mala som nejaku blbu reakciu z jahod, hacky, zvracanie a tak. Tak mi davali suchare a bolo horsie. Nakoniec ze mam celiakiu. Nikdy mi ale fyzicky nic nebolo. Bola som na vysetreni tu v Prahe a vyzera to tak, ze som celiakiu nikdy ani nemala, bolo to zle diagnostikovane. Teraz jem vsetko. No ak mas naozaj celiakiu, tak ju radsej dodrziavaj, su tam kadejake dosledky potom.

lullka30
29. mar 2009

Ahoj, my máme v stredu cvíčo, takže v utorok by to bolo ok

ufka1
29. mar 2009

tak pozeram, ze ste tu 4 tehulky 🙂
A chcem poblahozelat Andore k Radimkovi, prajem vela vela zdravicka a nech vam rastie do krasy 😵 🙂

kate77
29. mar 2009

Takže je to vyriešené,stretneme sa teda v utorok?

susik77
29. mar 2009

ok, v utorok doobeda okolo 9.30, dobre?

lullka30
30. mar 2009

ok, tak zajtra- ja dúfam, že mi nebude špatne ako včera 😝

betka007
30. mar 2009

Je Lucka, ty si tiez tehotna? Gratulujem 🙂. Vidim, ze zaostavam za vami, ale my sa do toho este nehrnieme. A Androna uz aj stihla porodit hej? Teda, mne to nejako unika 🙂. Tiez graulujem, nech sa vam baby dari. Takze utorok o 9:3é a kde?? Tesim sa 🙂

kate77
30. mar 2009

čo Androna už porodila?Ja som tiež nejak pozadu,sa tu dlho neukázala,tak snad stihne prečítt,že všetko naj drobcovi..
Tak zajtra 9.30 na budejárne v človíčkovi,hej?
Lucka už ti je blbě hej?hm hm....ale vzduch ti len dobre urobí...

susik77
30. mar 2009

lucka, tak snad to bude zajtra lepsie... my sa uz tesime 🙂 inak vsetko naj androne a malemu 😵

betka007
30. mar 2009

baby a kde je tam ten clovickov?

susik77
30. mar 2009

betka: priamo v centre dbk-stary prior. tusim 1 al. 2 poschodia nad billou. pozri to tam na tabuli. Je to na poschodi kde je detske oblecenie a obuv 😉

lullka30
30. mar 2009

Betka, je to na 2.poschodí