Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

flow111
27. júl 2007

Ja som vzdy chcela domcek aj s MP, ale mam hrozu z toho, ze sa budem nudit, lebo som z mesta a cely zivot som prezila v meste... 😀

webi
27. júl 2007

Ahoj Sloveny, az teraz som Vas objavila nahodou. Mam jednu otazku, nevim, ci viete poradit. S priatelom Cechom nie sme svoji, ale budeme davat priezvisko po nom a tym padom bude mat dieta ceske obcianstvo (ja tu mam trvaly pobyt). Ako to funguje, ked sa mimi narodi a chceli ba sme s nim na Slovensko. Da sa zapisat do mojho pasu? Alebo musi mat samostatny pas.

susik77
27. júl 2007

webi: ja som citala, ze ked ma mimco ceske obcianstvo, tak musi mat vlastny pas...neda sa zapisat do pasu rodicov...

webi
27. júl 2007

Skoda. A budem teda potrebovat vybavit vobec slovensky rodny list? To mi asi bude na nic. ze?

susik77
27. júl 2007

webi: no, myslim, ze ked bude mat ceske obcianstvo, tak len cesky rodny list, teraz sa neda vybavit aj ceske aj slovenske

webi
27. júl 2007

Tak to mam o starost menej. A ako dlho trva vybavit pas pre mimi? Mam termin zaciatkom novembra a na Vianoce by sme chceli urcite k nasim na Slovac.

susik77
27. júl 2007

webi: my sme obaja Slovaci, takze vsetko vybav. cez ambasadu...tak o tom ceskom pase Ti neporadim... 😎

webi
27. júl 2007

Nevadi. Susik a je to stale tak, ze ked ste obaja Slovaci, musite si platit zdrav. poistenie pre mimi? alebo v ramci EU sa to uz nemusi. Viem, ze kamaradka to takto mala, aj porod si musela zaplatit a zdravotne pre malu.

susik77
27. júl 2007

webi: v ramci EU som poistena, aj mimi bude automat. poistene-kedze mame obaja trvaly pobyt v CR, aj pre malu ho automat. dostaneme a tym padom aj tu zdr. poistku...takze nic nemusim platit 😉

webi
27. júl 2007

Tak to je super. Tym vstupom do EU sa vela veci poriesilo, ze? Ja som tu uz 7 rokov, ale predtym to bolo strasne kompikovane.

susik77
27. júl 2007

ano, my 6 rokov, tiez som rada, ze uz sme v EU 😉

musko
27. júl 2007

Baby, mimčo može mať obe občianstvá, náš malý má 2 rod. listy. 😉

susik77
27. júl 2007

musko:fakt? Ja som citala, ze vraj obe obcianstva mozu mat akurat napr. Slovaci, co za federacie zili v Cechach, al. Cesi na Slovensku...

musko
27. júl 2007

MM je čech. Takže, keď sa malý nerodil, mal automaticky české občianstvo a čes. rod. list. My sme ešte stihli, že stačilo malého zapísať do pasu MM, boli sme na Slov. u našich - stále tam mám trv. pobyt, šla som na Matriku s čes. rod. listom malého a našimi rod. listami a oni to poslali do Blavy, malého zapísali do tej zvláštnej Matriky a má slov. rod. list. 😉

susik77
27. júl 2007

aha...ale nas sa to vlastne netyka...

bianca
27. júl 2007

ahojte

musko
27. júl 2007

Aha vlastne máš pravdu, ste obaja Slováci, takže malý bude tiež. 🙂

susik77
27. júl 2007

ahoj bianca 😉 ako sa citis?
musko: teoret. ked bude mat mala 3 roky by sme mohli poziadat o obcianstvo, ale nie sme 100% rozhodnuti, ci tu zostaneme na trvalo...

bianca
27. júl 2007

susik77:nic moc.Vobec sa to nelepsi.Baby pisali ze im homeopatika zaberali hned a ja nic.Nevies ako dlho sa mozu brat?

webi
27. júl 2007

Musko: a da sa zapisat maly do pasu priatela ak budu mat obaja ceske obcianstvo? Ja mam trvaly pobyt v CR, takze sa obavam, ze maleho nezapisu do slov. matriky. Viem, ze je nejaky zakon, ze dieta moze mat obcianstvo po rodicovi za ucelom "zlucenia" rodiny. To by som ale musela mat tvraly na Slovensku. Ked ho mam v CR tak sa obavam, ze mi to nedaju. Viem, ze moja mam ma ceske obc. a trvaly na Slovensku a ked som sa ja prestahovala do Ciehc, tak sme skusali vybavit obcianstvo prave preto, ze ona je Ceska. Povedali nam, ze tym, ze byva na Slvoensku ,tak to nejde.

webi
27. júl 2007

Bianca: citam, ze Ti nie je dobre. Mne bolo zo zaciatku tehu tiez nanic, akoby na mna nieco liezlo, chripka ci co. Bolelo ma hrdlo, aj segra to mala. Niekolko Dr. mi vravelo, ze je to normalne, ze je to reakcia na tehu a ze to prejde, ze sa nemusim bat. Preslo. Nebola z toho ziadna chripajzna. Mne poradili v lekarni Propolky, su to tabletky s medikom a propolisom, sladke na cucanie.

susik77
27. júl 2007

bianca: tie homeopatika mozers neobmedzene...a skusala si ten Bioparox? Mojmu manzelovi perfektne zabera...

bianca
27. júl 2007

striekam Bioparox,cmulam Vincentru a homeopatika(kurna to je dlhy nazov,nenepada vas neaka skratka?)Uz to ani nestiham jest.A za ako dlho zacne Biparox ucinkovat?

bianca
27. júl 2007

webi :moja mamka tiez pouziva Propolky ale tu som ich nezohnala

kate77
27. júl 2007

Caute je tu niekto?

kate77
27. júl 2007

Susik-nevieš čo ten maliník je,beriete ho niekto?vraj ulahčí porod

betka007
27. júl 2007

Ahojte dievcata, neviete mi nahodou poradiť, Dnes mi doktorka napísala do preukazky CS, čo znamená asi cervix score, ale nikde nemôžem nájsť, že čo znamená ta päťka, aký je to stupeň a tak.. Nemáte náhodou niektorá z vás skúsenosť? Vďaka za radu

susik77
27. júl 2007

bianca: tak 1-2 dni ten Bioparox...

betka007
27. júl 2007

jaj, napísala mi tam CS 5 sa mi sekli prsty 🙂

bianca
27. júl 2007

susik77 :no tak zatial nic.