Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
11. mar 2008

ty maas asi kludnejsie miminko 😎 nekedy som z malej total unavena-vcera sme spolu zaspali o 18-do 19 😎
ale na druhej strane sa mi paci, ze je velmi vnimava a zvedava, strasne zlata, hlavne ked pocuva Mata hrat na gitare 🙂

zittka
11. mar 2008

ahoj mamulienky, tiež by som niekedy bola rada, keby bola Markétka kľudnejšia, ale hlavné je, že je zdravá. spí strašne - už aj cez deň. poobede vobec nechce spať, len 30 minút od 14:00 do 14:30 a je potom umrnčaná až do večera, ale už nezaspí. neviem čo sa deje.
sedí sama, ale sadnúť si ešte sama nevie, nelozí, ale chutí jej všetko, čo jej navarím a ovocie tiež, len ryžu nemusí

susik77
11. mar 2008

zittka: ja som si tiez vsimla, ze ked ju dam doobeda aj poobede spinkat, vecer ma lepsiu naladu 😉 ak nespi poobede, tak vecer je hrozna 😎

hejdita
11. mar 2008

ahoj....
ja sa taky hlasim do klubu sloveniek v cechach....... 😉

kajacz
12. mar 2008

ahoj dievčence 🙂
Šimon má od včera horúčky ☹ , je protivný a uplakaný. Nemá ani kašel ani soplíky, tak si myslím, že to budú zuby... 😲 Ked to bude trvat aj zajtra pojdem s ním k dr., teraz mi manžel priniesol Calgel, natrela som mu ním dásná a skludnil sa...a to chceme íst v sobotu na Slovensko, tak neviem... 🙄

zittka
15. mar 2008

ahoj maminy
tak sa pridávam ku kaji - od včera máme teplotu tiež a lezie nám horná ľavá jednotka
kaja - tak ako to dopadlo? sú to zúbky? a boli ste na SK?

betka007
15. mar 2008

Ahojky baby, tak vy uz mate zubadla, my stale nic. AKurat pokrok, ze Laura sa zacala otacat z chrbata na brusko. Predtym to mala opacne 😀 . Ale mam ju stale na zemi, v postielke sa dnes pretocila a ostala nalepena na drevenych postranicach na postielke, to bol rev, asi sa otlkla. Mame radost, ze sa otaca krasne 🙂 . Je z nej sranda 😀

susik77
15. mar 2008

baby, drzim palce aby ste prestali horuckovat 😉 betka: gratulujeme laure k pokroku 😉
mne dnes verca zacala liezt po celej obyvacke+kuchyni a otvara spodne supliky 😎 radsej sme na spodnych odmontovali madla, aby si nebuchla hlavu.A dnes sme namontovali novy digestor 😉
zacinam pozerat dovcu.
napiste mi pls., kto ste boli v Lignane, al. Bibione nej. dobre apartmany...chceme ist aj s mamou-pomoze nam s Vercou...

lullka30
15. mar 2008

Ahoj baby, Natalke zatial zo 4.horných zubov, ktoré jej rastú prerezai iba jeden, takže naše super noci pokračujú, ale trošku sa to zlepšilo a namiesto 10x sa budí "iba" 4-5x 🙂
Susik, ja som bola aj v Lignane aj Bibione, ale bolo asi pred 12.rokmi, takže si vobec nepamatám, že kde sme boli ubytovaní. Obidve dovolenky boli , ale myslím, že v tom Lig.to bolo lepšie, teda to mestečko bolo krajšie
Že Verča už lezie, tá to fakt berie nejako hupom. je to fakt šikulka. To naša Natalka, aj keď je staršia, tak nesedí, nestojí, ani nelezie, len sa plazí...taký malý leňoško

betka007
16. mar 2008

baby, mame objednane chorvbatsko na tyzden s neterou a jej priatelom. Ideme autom, lebo manzel tuzil ist niekam blizko autom, aby sme ho vyskusali na dlhu trat 🙂 . Ideme koncom juna, tesime sa vsetci, jaj 🙂

lulka ahoj 🙂 , ved ono to na nNatalku pride neboj 🙂 , ta nasa herecka sa ani neplazi, nic.Len sa kotula - prevaluje ako jezko. Zuzkina Verca vsetky deturence predbehla 🙂

androna
autor
16. mar 2008

lulka uzivaj si lenosky.potom urobi vsetko naraz a uz sa nezastavis.Dany je asi 90% dna na dvoch nohach a iba 10% plazenie.takze vyzaduje 100% pozornost.a prave mu zacalo super obdobie ked najde na zemi kazde smietko a da si ho do pusinky tak iba vysavam a umyvam podlahy.
Kaja asi urcite sli na SK a boli to iba zubky dufam.
Susik boli sme v bibione asi 10rokov dozadua chystame sa do bibione.ale zariaduje to teta tak neviem.ale my sa este rozhodujeme slovensko ci bibione.

susik77
16. mar 2008

baby, diky 🙂 inak, som zvedava, mozno cakame 2.baby-stala sa nam mala nehoda 😎 uvidime za 2.tyzdne, dovtedy asi radsej dovcu neobjednavam 😀 😎
rozmyslame, ze keby sme sli, tak mozno v juli...
andrejka: maly je sikovny 🙂 my sme boli asi pred 3 tyzdnami u svagrovcov na navsteve a ich mala mala 1 rok a tiez presne hovorili, ze zbiera spinky a dava do ust 😎

susik77
16. mar 2008

betka: uzite si chorvatsko 🙂 my sme sa rozhodli chorvatsko az ked bude veronika vacsia 😉

susik77
16. mar 2008

vecsia 😉 uz neviem pisat slovensky 😅

androna
autor
16. mar 2008

vacsia je predsa slovensky akurat bez bodiek 😀 😀

lullka30
16. mar 2008

teda Susik, možno druhé bábo, by som sa asi zbláznila, síce Natalka je hodnučká, ale vobec si neviem presdstaviť, že by som mala zse pupek 🙂

susik77
16. mar 2008

androna: tak to asi bude tou materskou 😎 uz aby som sla do prace 😝
lullka: dnes som zahlasila manzelovi, ze super by bolo, keby to boli dvojicky a hyperaktivna verca 😝 to by bola kombinacia-ona by im vyberala stale dudliky 😀 😎

androna
autor
16. mar 2008

zuzka super ze ti nechyba humor.ty uz chces dalsie?

susik77
16. mar 2008

andrej; to je cierny humor 😎 chceli by sme dalsie, ale chceli sme to spachat az niekedy na jesen, v zime 😉

androna
autor
16. mar 2008

to zalozis december 2008??? 😀 😀 aspon sa nemusis snazit. 😀

susik77
16. mar 2008

zatial mam len 2 priznaky: spavost a hlad-navrhla som manzelovi, nech si zobere vercu, ze si na 3 hodky pospim, ale nechce, ze vraj to vydrzim, ze mam prolaktin 😎

lullka30
16. mar 2008

napísala som príspevok a ono sa mi to zmazalo!!!!!!!!! 😠

Androna, na jednej strane mi vyhovuje, že možem aspoň chvílku nechať Natalku samú, že nie je taká aktívna, ale zase na strane druhej by sa mohla viac snažiť sa trošku hýbať, lebo keď čítam, že malá Susíková 😀 ktorá je o 2.mesiace mladšia, už skoro behá 😀 tak mi príde, že Natal je pekný leňoch!!!

Susik, nám "hrozí" že by sme mali dvojičky....vždy som chcela iba jedno bábo, ale keď vidím, že aká je Natal boží, tak by som chcela tie dve. Gól by bol, keby sa mi příšte narodili dvojičky, to by som bola asi na odpis 🙂

androna
autor
16. mar 2008

lulka ale susikova je extra a vy ste stale podla tabuliek.my sme tiez extra.

lullka30
16. mar 2008

no to Verča je mooooooooooooooooooooc šikovná

lullka30
16. mar 2008

kedy podla tabuliek majú sedieť? ja tie tabulky vobec nesledujem, lebo veď každé dítko je iné, ale Natal ich má asi niekde schované pod vankúšom a tam ich študuje, aby náhodou nebola moc dopredu

susik77
16. mar 2008

dakujeme 🙂
lucka, ale ma to aj druhu stranu mince 😎 do 4 mesiacov to bol des-ona vyzaduje straaasne vela pozornosti 😎
nikto mi neveril, ze je taka narocna-mama mi hovorila, ked mala verca tak 2 mes., ze nech si pospim cez den s nou, ale ona bola ako netopier-skoro vobec nespala-v noci max 8 hodin a cez den len v jkociku vonku-tak pol hodiny 😎 a inak stale plakala-inak aj asi kvoli tym kolikam 😎 takze 3.5 mesiaca sme cele dni a noci nespali 😒
az potom sa to zac. zlepsovat a teraz si to uz uzivame 🙂

susik77
16. mar 2008

inak, verca ma asi povahu po mne-skusa vsetko dovtedy, kym sa nepodari-a este k tomu je uplne neunavna 😎
asi preto robi take pokroky...

susik77
16. mar 2008

ja som tak robila vodicak a skusky z organ. chemie na vysokej 😀 😀 😀

androna
autor
16. mar 2008

lulka az okolo toho 9mes by malo sediet.a nenacvicuje taky sikmy sed v polohe na styroch.ze sa snazi sadnut na jednu nohu?to trenuje to posadenie sa.

lullka30
16. mar 2008

u nás boli prvé 2.mes strašné, tiež kvoli kolikám, ale potom sa to o vela zlepšilo a teraz je to už paráda 🙂