Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
18. mar 2008

luci: mame dva predne 🙂 nespavali sme 2 mesiace 😝 super, navrhnite-mne by vyhovoval chodov 😉

susik77
18. mar 2008

baby-prazacky-boli ste dnes na prechadzke?ja som chcela poobede, ale to pocasie je desne-rozmyslam, ci len nedat malu na balkon 😕

lullka30
18. mar 2008

chodov je síce ok, ale Natalka dlho nevydrží v kočíku
mohli by sme isť do nejakého detského kútika, napr.Človíčkov, ale to je vo Vršovicích....to máte asi ďaleko
alebo by sme našli niečo iné, kde by sa mohli deti válať po zemi 🙂
nech sa vyjadrí Betka, alebo aj Androna, až by chcela ísť, alebo aj niekto ďalší kto by sa chcel pridať 😉
ale my možeme až po Velkej noci, tento týžden už nestíhame

lullka30
18. mar 2008

ja som bola iba v obchode, lebo tu je apríl- prší, sneží, svieti slnko...

emilyz
18. mar 2008

Susik dik, ale ved socialne davky dostanem itak, nie? Platim si kazdy mesiac odvody a mam prechodny pobyt - aj byt si mozem kupit takto...
inac brutal pocasie

zittka
18. mar 2008

betka, každé mimi je iné, u nás sú vždy noci katastrofálne a cez deň častý plač. nechce byť sama, nič ju nevaví... a ja by som jej tak rada pomohla. dnes som jej dala homeopatikum - chamomilu - tak potom bola 2 hodinky zlatá, teraz zas plače, idem jej dať ďalšiu dávku. a v noci sa uvidí, či sa jej bude lepšie spať. kedysi spala 6 hodín vkuse, teraz je hore každú hodinu a nič nepomáha.
tiež sme dnes radšej ani nešli von

lullka30
18. mar 2008

zittka, aj ja som dala tie homeopatiká, zatial len na noc, ale nepomohlo to ☹

zittka
18. mar 2008

susik - Verča je šikovná - musíš dokúpiť nejaký stabilnejší nábytok 😀 😀 😀

zibzi
18. mar 2008

androna: prave mam v ruke svoju slov.obcianku a trvaly pobyt mam teda na slovensku, takze mam dva trvale pobyty? to sa ale mam 😝 tak ja neviem ako to urobit.... najskor si teda dam urobit pas, zbavim sa obcianky a potom si poziadam o obcianstvo? a kde, na matrike? snad by nemal byt problem ked som tu uz 10 rokov a 3 roky som vydata.... hlavne to chcem stihnut, nez sa nam narodi babo 😀

zittka
18. mar 2008

uvidíme, nám vždy homeopatiká zaberajú. som homeopatický maniak 😉
ešte mám v zásobe jedny - pulsatillu - keď je moc závislá na mamine

zittka
18. mar 2008

zibzi - nech ti to vyjde. ale keď tu máš trvalý pobyt, tak to občianstvo až tak nepotrebuješ. aj keď, asi niektoré vybavovačky sú možno jednoduchšie, ale ja som s tým problém zatiaľ nemala. občianstvo mám Sk. a miminu to bude jedno.

lullka30
18. mar 2008

moja doktorka uprednostňuje homeopatiká pred klasickými liekmi a mne to to tiež príde šetrnejšie pre organizmus, takže sa tomu nebránim
aj keď mala Natal rýmu, tak sme dávali homeop.

zibzi
18. mar 2008

no prave som to chcela kvoli babu, aby som nemusela zariadovat este jeho obcianstvo atd. proste dalsie obehovacky po uradoch a tak ci tak, na slovensko sa vraciat nebudem a v roku 2017 mi konci trvaly pobyt v cechach a musela by som zase na cudz.policiu a to sa mi nechce, neznasam to tam...

zibzi
18. mar 2008

a este by som sa chcela opytat, ako urobim aby som ostala v diskusii, ak do nej prave prispievam? stale to vyskakuje na zoznam diskusii a tak to musim znovu hladat a nalistovat stranku.... pride mi to dost neprakticke...

lullka30
18. mar 2008

zibzi, naša Natalka sa narodila v ČR a má české občianstvo, ja som síce slov, ale tatínek je čech

lullka30
18. mar 2008

k tej diskuzii, vždy ťa to hodí na tú prvú stránku, je to blbo vymyslené....

zibzi
18. mar 2008

aha, tak to je kravina... no tak to si mozem priat pevne nervy.... 😅

lullka30
18. mar 2008

to toho sa dostaneš 🙂 ja po 1,5 roku to mám zmáklé 🙂

susik77
18. mar 2008

luci, tak skusme popozerat detske kutiky v prahe.inak, mozno by som nekde dala tiez malu-uz mi leze...

zittka
18. mar 2008

k tým príspevkom - vobec ma to nehodí ani na začiatok ani na všetky diskusie, ako to robíte? ja zostanem na tej stránke, kam píšem.

zibzi
18. mar 2008

zittka: tak to nam naopak musis prezradit ty 😅

susik77
18. mar 2008

baby. vonku je hnusne. boli ste niekto?

zittka
18. mar 2008

tak ja to robím takto: napíšem príspevok, dám odoslať odpoveď a keď mi napíše, že odpoveď bola odoslaná, nedám ok, ale na nete hore na lište "spat" ( s prehlasovaným a) a vráti ma to na stránku, kde je už aj moj príspevok 😅 😉

zittka
18. mar 2008

susik - dnes sme neboli, je tam nepríjemne a malá kašle 😒

zibzi
18. mar 2008

hned to skusam zittka

zibzi
18. mar 2008

tak bohuzial....

zibzi
18. mar 2008

tak a teraz to uz vyslo, si bajecna, dakujem ti za zachranu mojich chabych nervov!!!

androna
autor
18. mar 2008

zittka tak to je super info aj ja blba som vzdy davala ok.
Lulka a Susik ja som dnes stravila krasny den v letnanoch s kolegynami z prace.maleho mal na starosti manzel.chodov je pre mna teda fakt daleko.palladium nam zavreli tak neviem az bude teplo tak kludne centrum prazsky hrad a okolie ale teraz ked snezi no neviem.pre mna je fajn zlicin,sestka na letisti,letnany.
zibzi s tym obcianstvom sa ponahlat nemusis to stihas do roku 2017 nie?a myslim ze sa urcite neziada na cudzineckej ale myslim ze na ministerstve zahranicnych veci.
dievcata my mame zubov uz 7.a dnes zacal maly sam chodit.uz nepotrebuje ziadne rucky ani oporu.
susik na postavovanie sa Veroniky staci gauc, sedacka.mozno jej dat k dispozicii odrazadlo.ale na to ze ti bude padat a otlkat sa to si zvykni chvilku to trva kym sa na nozickach udrzi dobre a nebude padat.

susik77
19. mar 2008

andrejka: gratulujem malemu k chodeniu 🙂 noo, verca mi uz dost casto pada a otlka sa, zvykam si 😎 dufam, ze nebude na hlavu padnuta 😀 😎
baby, tie letnany by mohli byt, rel. dobre sa tam dostanem a je to tam fakt baby friendly 🙂

susik77
19. mar 2008

ked budem mat v maji-juni golfky tak to cestov. uz bude lahsie 🙂 potom by sme uz aj na ten hradd mohli ist 🙂