Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

yvetta
8. nov 2011

holky co ste tolko popisali - ja som bola tyzden v UK ooo bolo tam super a ten shopping 😀
@natalia18 - ja som z Brandysa nad Labem a v Lysej mam kamosov a odkial si ty? 🙂
@zmrzlinka - pamatas na mna? ty si uz tehu tak blahozelam wau 😉
@barushkaaam - blahozelam tak super, ze Vam to vyslo - to na prvykrat ci zle si pamatam? 😉

zmrzlinka
8. nov 2011

@yvetta pamatam 🙂 Ako sa mas?Ja len blikam a blikam a nemozem nic do seba dostat.U nas to bolo trosku prekvapko.Za dva tyzden sa mame stahovat do domu a ja nie som schopna urobit nic,tak neviem ako to prebehne.A vy ako so snazilkovanim? 😉

mirka00
8. nov 2011

ahojte 🙂 tak ja sa k vám rada pridám🙂

yvetta
8. nov 2011

@zmrzlinka - my zatial nejako extremne nesnazilkujeme, ked to pride tak to pride 🙂 tak uvidime 😉

natalia18
9. nov 2011

@yvetta som z prerova nad labem. bola si tu niekedy?

zmrzlinka
9. nov 2011

@yvetta no ono to urcite pride 🙂

yvetta
9. nov 2011

@natalia18 - tak tam som bola, lebo kamoska z Lysej tam mala hostinu v restauracii - U Skanzenu - poznas tu restiku?, ale my chodime vlakom Brandys - Celakovie a potom Lysa 🙂 vlastne uz teraz autom

natalia18
9. nov 2011

ano tu restiku tu poznam, byvame asi 2 minuty peso od nej. skoda, ze vlak chodi z celakovic, lebo tam sa dostavam autobusom, kotry rozhodne nie je nizkopodlazny. planujem si kupit golfky, aby som to mala jednoduchsie na to cestovanie. nase auto ma stale manzel, chodi nim do prace ☹ no a este to moje soferovanie, ale to chce len prax. chcela by som sa ist pozriet do celakovic do materskeho centra. nebola si tam?

natalia18
9. nov 2011

@yvetta ano tu restiku tu poznam, byvame asi 2 minuty peso od nej. skoda, ze vlak chodi z celakovic, lebo tam sa dostavam autobusom, kotry rozhodne nie je nizkopodlazny. planujem si kupit golfky, aby som to mala jednoduchsie na to cestovanie. nase auto ma stale manzel, chodi nim do prace no a este to moje soferovanie, ale to chce len prax. chcela by som sa ist pozriet do celakovic do materskeho centra. nebola si tam?

yvetta
9. nov 2011

@natalia18 - ja este nemam dieta 🙂 tak neviem, ale tiez so soferovanim je to u mna,ze 10 rokov som nejazdila tak sa dost bojim, ale viem, ze ked bude tehu budem sa musiet naucit, lebo manzel ma sluzobne auto a mne doma stoji nase 😉 este prekonat ten strach a nadobudnut skusenosti 😉

natalia18
9. nov 2011

@ yvetta no, ked mas dieta, tak to bez auta fakt nejde. tiez prekonavam strach 🙂 akurat vcera sme boli v brandyse v tescu na nakup, tak som si na teba spomenula 😉

barushkaaam
10. nov 2011

@yvetta dobre si pamatas, vyslo to na prvy krat 🙂 teraz uz to len potiahnut do uspesneho konca a budem ta najstastnejsia osoba na svete 🙂 a ako bolo v UK? hlavne ten shopping ma zaujima....nieco zaujimave? 😀 😉

inak baby ja som zacala riesit vodicak az teraz, vzdy som to odkladala, ale este pred tym, nez som sa dozvedela, ze som tehu tak si hovorim, ze uz konecne idem na to....len sa budem bat malinke vozit v aute ☹ na jednu stranu si hovorim, ze raz sa to aj tak musim naucit a zas na druhu stranu sa bojim...

bambola
10. nov 2011

@barushkaaam no ono ak chces jazdit po prahe tak je najlepsie robit vodicak v prahe, som pocula, ze v prazskej autoskole len malo ludi odide bez nejakeho tukesu 😀
a ty mas auto len pre seba?
ja soferujem bez problemov, uz vlastne 8rokov akurat po prahe sa mi fakt moc nechce 😒 ale to zato, ze su ti cesi taki protivni vodici ale musim lebo potom budem vzdy stresovat ked bude treba sadnut za volant v prahe.

inak ja ale auto nepotrebujem. lekarku mame tuto pat minut kusok, metrom tiez pat minut, obchodne centrum tiez 😀 do centra by som autom tak ci tak nesla..... proste by mi zbytocne stalo 😉

denisse
10. nov 2011

ahojte .... tak zeby som sa aj ja k vam pridala? mozem?
teda, ja som tu uz kedysi pisala, ale to tu asi bolo ine osadenstvo a nejak to tu velmi nezilo, tak som na tuto temu zabudla ... az teraz mi ju @bambola pripomenula, ze vobec existuje ...
tak ahojte 😀 😀 😀

barushkaaam
10. nov 2011

@denisse jasne, ze sa mozes pridat 🙂 vitaj 😉
@bambola no ja si chcel urobit vodicak hlavne kvoli tomu, ze drahy ma bohuzial tak blbu pracu, ze furt lieta po nejakych sluzobkach a ja tym padom nemozem byt a nechcem byt na nom v tomto zmysle zavisla 🙂 vsak teraz tiez..v pondelok rano mi vysiel pozitivny tehu test a on musel hned o pol 6 rano smykat na sluzobku do Brna, dneska sa vracia a vraj ma darcek pre nase mimi, tak som zvedava, co dostaneme 😎

bambola
10. nov 2011

@barushkaaam urcite kupil nejake male topanocky, ktore ale predsalen budu velke, neveris ale tie decka sa rodia naozaj straaaasne malicke 😅 ja som mala najmensie asi dve bodynka 56ky a veru som dokupila potom este aj 52 tusim. ani sa mi nechce verit, ze je dnes uz taka velka a pobehuje mi tu 😵

kedy ides na gyndu?

barushkaaam
10. nov 2011

@bambola chcela som ist buduci tyzden, volala som aj sestricke, ci sa nahodou moj doki nechysta dakam na dovcu. Ale jedna kocka v inej diskuzii mi tvrdi, ze ak pockam 2 tyzdne, tak budem pocut srdiecko....tak ja teda neviem, ci pockat ten tyzden naviac ci nie...

bambola
10. nov 2011

@barushkaaam a vkolkom asi cca si? lebo naozaj sa skorej ako v tom 6-7tt neoplati

barushkaaam
10. nov 2011

@bambola no menzes som mala naposledy 27.9., ovu som mala 15-18 DC (tipujem podla hlienu) a dneska som teda 46 DC....to je kolky tyzden, nevies?

bambola
10. nov 2011

@barushkaaam jaj, ked ja neviem ani co je DC, na mna nemozes tak komplikovane 😀 ja som taketo veci nesledovala, ja som proste otehotnela 😀 skus kuknut nejaku kalkulacku na nete

barushkaaam
10. nov 2011

@bambola DC je den cyklu 🙂
podla tych kalkulaciek, co si mi poslala, som v 6 tyzdni a termin porodu mam 5.7.2012 🙂

denisse
10. nov 2011

@barushkaaam
tak podla datumu posledneho menzesu si dnes 6+2 ... 🙂 takze na zaciatku siedmeho tyzdna ...

bambola
10. nov 2011

@barushkaaam doktori to na zaciatku beru podla menzesu a potom to okolo toho 10tt zvyknu upravit podla utz 🙂 cize podla menzesu moze s kludnim svedomim uz k dokimu ale zase ak pockas tie dva tyzdne tak sa nic nestane 😉 nevravela si sestricke ako si na tom? mozno by poradila 🙂

a inac julovciatko 😵 lepsie si si ani nemohla otehotniet 😀 ja vidim len same vyhody 😉 , urcite aj @denisse potvrdi 🙂

barushkaaam
10. nov 2011

@bambola no ja vidim len jednu nevyhodu....chceme stihnut este svatbu pred porodom...takze jediny vhodny termin mi pride koniec aprila resp. zaciatok maja 🙂 to uz je relativne teplo a zas brusko este nebudem mat ako velryba 😀

denisse
10. nov 2011

@barushkaaam
ja mam jedno junovciatko a jedno julovciatko a potvrdzujem, ze letne deti su super ...
aj ked kebyze si vyberam dieta v obchode, tak si vyberiem aprilovca ... nech uz nie je zima a stihne trosku vyrast za pekneho pocasia a do jesene vstupuje uz polrocne 😀 😀 😀 😀

bambola
10. nov 2011

@barushkaaam jaaaaj svadba 🙂 take sa u nas zatial neriesi 😅 a kde chcete tu ci na sr?

lilliaan
10. nov 2011

@barushkaaam faaaakt svadba??? 🙂 🙂 🙂 Tak to je super!! Ja by som ti odporucila svadbu cim skor... Som sa citila fajn do takyho 6m tehu a potom to islo dole kopcom 😅 A kedsi chces i zatancovat a vydrzat do rana, tak lepsie sa poponahlat 😀 Ste to teda doma nepovedali zatial? 😉
@yvetta shopping,, jeej, ja som bola na sluzobke v UK v zime pred 2 rokmi - v decembri - a to bolo paraaadne... milion ludi sice, ale dobre zlavy.. Si vela nakupila? Takze uz mas darceky hej? 😀

A zdravim holky, s ktorymi som doteraz nekeckala 🙂 🙂 Mam otazocku,, v Celakoviciach je naozaj materske centrum? Pochadza mi odtial kolegyna a stale sa stazovala, ze to je prd*l 😀 Ale mensie mestecka su podla mna fajn,,, raz by som v nejakom rada byvala 🙂

@bambola ako ide ucenie na skusku? 🙂 nechcem rypat hej 😀 😀 to myslim dobre,,,drzim palceky

denisse
10. nov 2011

@lilliaan
materske centrum v celakoviciach je .. teda pred dvoma rokmi urcite bolo a snad funguje doteraz .. som s nimi bola na ozdravnom pobyte pre mamy s detmi a bolo uzasne 🙂