Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

cicenko
20. apr 2009

ahoj dievcata. kedze je tu vela stran a uz ste zacali medzi sebou dovernejsie diskutovat, vie mi prosim vas niekto napisat, ci ked ste mali klebsielu z vyteru z ritky, ci malo dietatko aj teploty. dakujem. pa

betka007
4. máj 2009

ahoj Zuzka, kde prosim ta si kupovala Verci topanky od Sante?Na Chodove?

susik77
4. máj 2009

ahoj betka: na Chodove v OD Ruze, ci ako sa vola-v zdr. potrebach na 2.poschodi 😉
lucka: diky za odkaz, v stredu ideme na sk 😉

betka007
6. máj 2009

🙂 Zzuzka dik, aj som ti volala kvoli tomu

evaviki
10. máj 2009

Ahojky, neviete mi prosim poradit, kde v prahe mozem poziadat o potvrdenie, ze som tu nedostala porodne? Chcem poziadat o porodne na slovensku a vyzaduju to ☹
Dakujem

lullka30
11. máj 2009

Evaviki, ja si myslím, že podla toho v ktorej časti Prahy bývaš. My bývame na P4, takže by som išla na Mestský urad Prahy 4

zzuzca
11. máj 2009

evaviki, no tiez sa to chystam tento tyzden riesit..a potrebujem presne ten isty papier... 😉

evaviki
11. máj 2009

tak som googlila a vraj mam ist na urad prace pre prahu 10.. tak som zvedava.. 😖

zzuzca
13. máj 2009

evaviki, tak vybavis to podla mna tam, kde sa o porodne aj ziada, co je odbor socialnej statnej podpory-tak nejak, spada to pod urad prace... a podla miesta bydliska ak mas tu v prahe prechodne...radsej si tam zavolaj najskor, ja som dnes bola na taborskej a potvrdili mi na formulari E411 ze som o porodne neziadala, tym padom mi nebolo vyplatene... 😒 tak neviem, nechcela som aby tam bolo ze som neziadala, neviem ci na svk sa im to takto bude pacit! ale nic ine mi nechceli potvrdit! tak uvidime....

susik77
13. máj 2009

baby, co poviete na stretko?ked sa uz otepli, mohli by sme vyrazit s malymi na vysehrad...pokial este vladzem. dnes som bola na glukoz. teste, vsetko ok. po tych 2 hodkach som mala hypoglykemiu a totalny hlad 😎

susik77
18. máj 2009

Ahojte, kde ste vsetky? Na Slovensku? 🙂 Co tak nejaky zrazik? UIz ma byt dooost teplo, mohli by sme vyrazit niekam von, co poviete? 🙂

zzuzca
19. máj 2009

susik, no ja som tu a suhlasim so stretkom! 😉 dufam ze sa niekto este prida 🙂

lullka30
20. máj 2009

my sa s Natálkou pridáme 😉

susik77
21. máj 2009

baby, co tak buduci tyzden-po-streda? Stvrtok, piatok nemozem. Predbezne-ked bude krasne-Vysehrad-skaredo clovickov prip. Haje-KCMT. Co na to poviete? 😉

trenatka
9. jún 2009

ahojte, zkade ste maminky? myslim tu v čechách.

susik77
9. jún 2009

Ahoj Trenatka, je nas tu dost z Prahy a okolia. A ty kde byvas?
Baby, tak uz sa asi moc nestretneme, ze? Ako sa mate? Ja uz pokrocilo tehotne 😎 Kazdu chvilu beham na zachod a som stale unavena...Inak fajn.
Vo stvrtok ideme s Vercou tak na 10-tu do KCMT keby ste tam niekto mali cestu 🙂

zanetke
9. jún 2009

Ahoj dievcata, pozeram ze je vas tu zopar z prahy 4 ... strasne by ma potesilo keby niektora z vas mala chut a cas si sem tam tuknut a tiez niekam vyrazit (prechadzka,kavicka,nakupy ....) Ja byvam v Michli a uz mi je dost smutno sa tu potlkat takto osamotene. V Prahe vela ludi nepoznam, kedze som z Ke a do Prahy sme prisli s manzelom z Londyna. Tak sa budem tesit az sa niektora ozve. pa pa

trenatka
9. jún 2009

ahoj susik77, teraz uz byvame v Kralupách nad Vltavou, predtým sme bývali na Prahe 4, ale v podnajme, teraz sme
už relatívne vo svojom, ale do Prahy chodim dosť často. Mám dve detičky, 2,5 roka a 11 mesiacov, nikoho tu nepoznám, tak ani nikam nechodime, iba do prahy po obchodných centrách....🙂 rada by som sa zoznámila s nejakou maminkou, dik, pa

zuzulik
10. jún 2009

Ahojte zenusky 😉
zanetke: aj ja som z KE 🙂
a trenatka : my byvame smerom na Kralupy n.Vltavou

betka007
10. jún 2009

Caute baby, hlasimsa konecne z domova.Boli sme na Slovaci na tyzden, lebo sme mali stretko popiatich rokoch zo strednej.Bolo super. Ja sa rada pridam na stretko,ale mozem iba v stredy, lebo idem do roboty od pondelka a robim pondelky,utorky a stvrtky,piatky, ale idem iba na mesiac, v polovicke jula koncim. &no a potom chceme ist s Lau same na slovac na mesiac. Baby, musim sa pochvalit, ze som to odsoferovala sama tam aj naspat..No a naspat sme sli cez Blavu... Takze tam 700km a naspat 840km. Dobre, nie? Som si to chcela vyskusat, ci to zvladnem, ked pojdem sama s Lau na slovac v lete.

vitam nove zienky na konikovi.

Zuzka ty uz to budes mat o chvilku hza par..tyzdnov...

A co Lucka?ako zvladas druhe tehu?

Androna je zamestnana teraz na plny uvazok, co?S dvomi deturencami, ani nenapise ako sa ma, hm? A ostatne baby tiez.. I ja tu uz chodievam po menej. Tesim sa na stretko

trenatka
10. jún 2009

zuzulik: a kde byvas? ako stare mas deticky..., nemohli by sme sa niekedy stretnut? 🙂

kate77
13. jún 2009

Ahojte baby,sme stálen s El na Slovači...od včera máme i net tak sa hned pozerám,čo nové,ale nemám vela času,lebo malu na jednom mieste nebaví..chodí za jednu ruku...tak sme tu museli kupovat i topánky,lebo sme prišli nepripravené....ale zohnala som aj tu velmi dobré zdravotné a i pekné topánky...
betka,že stretko po 5????My sme mali z gympla ne velku noc po 14 rokoch..!!!!
Jaj ja kým prídem do Prahy tak prejdú 3 mesiace!!!
tak zatial pa,zdravím nové a staré pisatelky,paaa

zzuzca
13. jún 2009

zanet, ja som tiez z prahy 4, sice nie michle ale nemame to tam daleko ;) tak by sme ho mohli nieco vymysliet ;) dokonca aj deicky mame podobne stare ;)

zanetke
15. jún 2009

zzuzca: ... to by bolo super nieco spolocne podniknut.. daj vediet az budes mat cas a chut a vymyslime nejake miesto aby sme to mali obe v pohode na dosah.... citam ze to mas 5min od Tesca - mne tam chodi bus a tak tam sem-tam nakupujem... pa pa

zuzulik: cafko kosicka "čaja! 😀 ... a kde v Prahe byvate? ... inak my sa do KE chystame v lete na 6t

zanetke
15. jún 2009

zzuzca.. mzslela som Tesco.. ale pri edene ... 😅

androna
autor
15. jún 2009

ahoj dievcata. 😵
vitam nove tvare vychodniarske 😵 😵
Betka ano ano zamestnana na plny uvazok,ale ani nie tak detmi jak zahradou a domacnostou.vonku krasne tak si to uzivame. 😀 😀 deticky su zlaticka.Radimko rastie jak zo smotany.pozajtra ideme na 3mes kontrolu tak uvidim ci dohnal DAnyho vo vahe.cas leti neskutocne rychle.a je to velmi pekne tie dve deti.Dany sa o miminko stara,hladi,podava cumlik.no je to roztomile.

ikuska26
16. jún 2009

ahoooj holky

ahoj andy, ty jo , taka rodinna idylka...to je super....pozerala som fotecky, co si posielal, nadhera, ....domcek a zahradu zavidim, ja sa uz nemozem dockat, kym sa niekde prestahujeme tiez....ale to este asi potrva

a inak mam skoro za sebou skuskove, este jedna skuska, a potom ideme na moravu a pak na slovensko....taaak sa tesim, sa vykupeme a zase budeme s rodinkou....a mojou segrou, ktora ma O 9 mesiacov mladsieho synceka ako je Sebik a teraz caka dalsie...

a vy sa kedy ukazete v kladne, mas toho urcite dost..dufam sa v lete, ked sa vratime, niekedy stretneme, mozno ak by ste sli s nami na kupalisko pri aquaparku, hm...

pekny dnik aj ostatnym, papa

zuzulik
16. jún 2009

zanet,ahoj 🙂
no my sme sa uz z Prahy vystahovali ,teraz byvame v domceku od Letnan cca 10km 😵 😵
ja sa do KE v lete chystam mozno na 1 tyzden,ale pridu k nam rodicia a my ideme na 3 tyzdne na Cyprus 😉

ikuska26
16. jún 2009

betka - tak na slovac sa chystame aj my tak na dlhsie...hm, ten soferak ti zavidim, .ja mam z toho dost strach, ale je to prakticka vec,....teraz si robim vysku, tak snad potom, alebo na rok, ktovie....kazdopadne, si borec, ako sa v cechach hovori 😉