Slovenské júlovky 2009

jablonka
20. nov 2008

Milé slovenske tehulky, kedze je jul 2009 mimoriadne plodnym mesiacom a je nas v uz zalozenych julovkach straaasne vela, verim ze sa potesite a pridate sa do novej temicky, kde verim ze bude lepsi prehlad a mozno aj viac priestoru na spoznanie sa 🙂 ...

susy
24. nov 2008

baby, a ako to chcete s fotkami v albume? mam to potriedit? 😨

inneska
24. nov 2008

ja si myslím, že asi netreba...aspoň budeme vidieť kolko nás dokopy je a každá snád rozozná podla mesta, či je zo SR alebo ČR... 😵 teda neviem ako ostatné baby...ja som za netriedenie... 😎

adka12
24. nov 2008

Caute baby.
Susy ja by som to roztriedila. Už keď máme svoju slovenskú tému....

jablonka
autor
25. nov 2008

o ake fotky v albume ide? 😕

inneska
25. nov 2008

o tie fotky čo má susy v albume ako júlovky, či to chceme triediť na sk a čr...

adka12
25. nov 2008

Čaute baby, som vás nevedela nájsť tak som písala na spoločnú tému. Dnes som si všimla na vložke taký tmavožlty výtok, až do hneda, možno s trochou červenej, neviem.
Mám ísť do nemocnice na vyšetrenie alebo počkať do štvrtku na svoju doktorku.
Nechcem nič zanedbať.
Inak beriem B vitamín a všimla som si, že aj moč mám taký slabo žltý výrazný, nemôže to byť aj tým?

riusik
25. nov 2008

ahojte, dakujem za privitanie 🙂

adka, neda sa ti zavolat tvojej lekarke a spytat sa? mozno to nic nie je, ale ani ja by som nebola spokojna, kym by mi to nepotvrdil odbornik... i ked, ak tam nie je jasna cervena, nemalo by to byt nic vazne, ale zasa by to mohol byt nejaky zapal a to by bolo tiez najlepsie vediet cim skor a hned proti tomu nejak bojovat... neviem, ja by som volala lekarke.

zda sa mi, ze tu moc nechodime. mali by sme tu viac pisat, tesit sa spolu, stazovat si navzajom, ono to pomaha. teraz potrebujeme psychicku pohodu!

ja sa postazujem: moje dieta bolo dnes neuveritelne zle. no, nepaci sa mi vyraz "zle dieta" v suvislosti s mojim, tak to upresnim, ze nepokojne. dobry bol iba vonku, akonahle sme znova vosli dnu, tak zacal mrncat, stale nieco "chcel"... aj som nanho skrikla a dala pozadku, co ma nasledne velmi mrzelo. este stastie, ze zaspal 😵

tak, som sa postazovala, hned mi je lepsie 😉

idem varit muzikovu tofu ala restovana pecen (on je vegetarian), upiect jablkovy kolacik pre babysitt (vecer idem na anglictinu a manzelik ma nejaku akciu) a troska poupratovat, nech sa citim lepsie...

tak zatial sa majte a hladkajte si bruska 😵

jablonka
autor
25. nov 2008

adka - moc mozes mat vyraznejsie zlty z B vitaminu, ale s tym spinenim by som neriskovala a zasla k lekarke, tazko takto povedat, co to moze byt...ale opakujem, v tychto citlivych prvych mesiacoch by som nic nepodcenovala, radsej zajdi k lekarke zbytocne, ale aspon sa nebudes bat co to moze byt
riusik - ja mam uz dost velku slecnu doma, ale tiez ma niekedy riadne vytoci, zacina byt tvrdohlava, trucovita-...nastastie iba niekedy, inak je velmi zlata - ale ked to na nu pride tiez sa tazko ovladnem a je aj krik aj bac /co ale na nu velmi neplati/...skor jej hovorim ze ma boli srdiecko a chvilu sa s nou nerozpravam, to je najvacsi trest 😉
a babule - ja nemozem najst ten album s julovkami ☹ ...mam nejake dlhe vedenie 😀

sevzuz
25. nov 2008

ahojte,
tak ja som isla vcera k lekarovi, lebo mam zlateho stafylokoka a chcela som vediet ci to nie je problem v tehotenstve a tak ked uz som tam bola ma moj uzasny pan doktor zobral a vysetrila viete co tam bolo vidiet?😀
na to ze som podla ovulky mala v piatok dostat MS a bola som tam v pondelok som tam mala krsnu maluuuuuu bodecku, taku ze mi hovori, ze nehybte sa! hned Vam to ukazem ale noi sama nebudete verit, ze je to tehotenstvo. popravde som ani neverila ze ma vysetri a on bez problemov 😎.
a inak do dnes mi nic nebolo ale dnes mi bolo cele poobedie tazko asi z bagety na obed.
a adka dufam ze to bude v poriadku, mne povedal doki ze pri akomkolvek probleme mam prist a toto by bol pre mna problem ☹

leniccka
25. nov 2008

adulka ja som to takto zanedbala minule tehu a bol z toho spontanny potrat, takze radsej utekaj k dokimu a nasadi ti duphaston alebo nieco podobne, ja si na tom ficim od zaciatku tehu a som OK, co sa tyka toho ze nespinim ani nemam bolesti.... ale zvraciam ako bacove stena 😅
dnes mi je veeeeeeeeelmi dobre, papam piate cez deviate, vcera som si nastvana zo vsetkeho zvracania objednala pizzu a tu som dlavila od vcera az do dnes, pomedzi to banan, ananas, cipsy a tak... proste ak mi ma byt zajtra zle tak nech viem z coho 😀 😀 😀
ako som prisla domov z nemocky tak sa mi striedaju zvracacie dni s takymi kludnejsimi, tak to musim vyuzivat ked sa citim fajn 😉
a vo stvrtok uz idem k svojmu dokimu na kontrolu tak snad aj daka fotecka by mohla byt ak zase nezabudnem ako sa poznam 🙂

suzzika
25. nov 2008

Ahojte spolutehuľky!
Ja som už písala, ešte do spoločnej temy na 2.strane 😀 že by som tu rada patrila a pod. no vtedy prišla mrcha...no a si predstavte som sa sem aj tak "vtrepala" včera som si robila test, našla som // a podľa ovulky budem mať termín 31.7./takže o chlp 😉 / Tak snáď dá Boh, že tu aj ostanem 🤐

Riusik máme spoločný termínik - kedy si mala ovu?ja 7.11. a u lekára už si bola? Ako vidíš ja mám tiež podobne staré dieťa 😉 A čo príznaky máš také ako v prvom tehu? U mňa sa to tak postupne rozbieha 😝

Dobrú nocku.... 😔

riusik
25. nov 2008

ahojte...vratila som sa z anglictiny, byt ako keby nas vykradli, babysitt zniceny, ale kompletne, a to boli nanho traja 😀
suzzika, tesim sa s tebou 😵 nie u lekarky som este nebola, chystam sa buduci tyzden, ze nech je uz nieco vidiet 😉 ten termin mi to vypocitalo takto podla poslednej menstr., ked som si pocitala ja podla pravdepodobneho datumu pocatia, tak mi vysiel az na august, uvidim, co povie lekarka... priznaky - mam citlivejsie prsia, som dost unavena a troska podrazdena... podrazdenost ma uz prechadza, spominam si, ze aj minule som bola nervna, ked som este ani nevedela, ze som tehu, potom ma to ako zazrakom preslo 😅 inak ziadne ine priznaky som nemala, ziadne nevolnosti a tak. tak uvidim, co teraz. teraz mam ine "problemy" - musim pripravit tomaska na surodenca, on totiz napriek tomu, ze miluje deti, jednoznacne surodenca odmieta... tak mame na to devat mesiacov, uvidime, ci budeme uspesni...

sevzuz, tak to muselo byt ine prekvapenie! super, to sa mi paci 😵

adka, tak ako. bola si u lekara alebo volala alebo ako??? alebo uz je lepsie?

jablonka
autor
26. nov 2008

adka - tak ako? bola si u lekara? ...dufem ze je vsetko OK
riusik - Tomasko je este maly, urcite zmeni nazor a bude sa na surodenca tesit...ja mam uz velku slecnu, ktora si surodenca pyta uz najmenej dva roky, tak ked jej to povieme sama sa tesim na tie stastne ocka 😵
suzzika - gratulujem, to muselo byt teda prekvapko! 🙂 ...tesime sa ze sme teda naozaj nakoniec spolutehulky!

suzzika
26. nov 2008

Riusik neboj Tomáško uvidí rásť bruško a bude s bruškom rásť aj on tak už bude múdrejší a určite ho aj vy nejako namotivujete, aby sa tešil, napr.že sa bude musieť deliť o hračky a o mamičku 😀 ale nie on sa s tým stotožní, veď iné mu ani neostáva 😉 Ja by som tiež chcela ísť k lekárovi až budúci týždeň 😉

Jablonka tvoja Dianka bude určite šťastná prešťastná veď bude kočíkovať živú bábiku. Naša malá chce bračeka, lebo suseda má takého ročného ale ona by chcela aj trampolínu aj kravičku /všetko na rovnakom stupienku hodnôt 😎 Ešte sme jej to nepovedali, lebo nechceme aby o tom vedeli aj úplne cudzí ľudia/to by sa presne stalo keby to vedela ona 🤐 /

Zdravím aj ostatné ešte neznáme "súputníčky" 😀

riusik
26. nov 2008

suzzika, no aj nas tomas uz vysvetloval jednej pani na chodniku, ze budeme mat babatko... ale ja som sa iba usmiala a vravim, ze mame tehotnu kamaratku a tomas to poplietol... co je pravda, tehotnu kamaratku mame, cize som moc neklamala...
len si neviem moc predstavit ako budeme fungovat, tomasko je zvyknuty na uplne blaznenie sa s maminkou a uz teraz sa bojim, aby sme nejak neublizili tomu malemu v bruchu. a o zdvihani ani nehovorim 😨 no, musi to byt silny jedinec tam vovnutri, inak neviem neviem...

suzzika
26. nov 2008

to mi hovor Riusik tá naša je stelesnený temperament- už sa kryjem keď sa blíži 😎
No tak práve kvôli tomu jej to povieme, až keď sa to už aj tak nebude dať zatajiť - aj tak má teraz iné starosti, treba sa sánkovať a tak... 😵
Tomáška plánuješ dať do škôlky? My sme chceli od januára ale nás nevzali - nebolo miesto 😝

riusik
26. nov 2008

suzzika, planovala som maleho od januara, lebo som chcela do prace, ak by nevyslo dalsie dietatko...teraz neviem, aj tomas je nastaveny na skolku, tak mozno na pol dna...iba sa musim kryt, aby nevideli, ze som tehotna, lebo skolky su plne a ked vidia mamicku s bruskom, tak je viac ako na 100% iste, ze nevezmu...ja ho chcem dat to skolky, on ma rad deti, tak nech sa tam hra a uci sa, skolka je dobra vec...mame hned za barakom a sledujem uz vyse roka ako sa k detom ucitelky spravaju, pridu mi velmi dobre, casto su vonku a stale cosi vymyslaju...

jablonka
autor
26. nov 2008

suzzika - presne si to nazvala, ze "ziva babika"...noo, povodne sme neplanovali taky velky vekovy rozdiel, ale aspon budem s malou doma ked nastupi do skoly 😉 ...my sme jej tiez zatial o babetku nepovedali, ale asi ked v sobotu bude na UZV akcia srdiecka a vsetko v poriadku, uz jej to povieme, nech sa s nami tesi 🙂 ...ja sa neviem dockat soboty!!!

adka12
26. nov 2008

Ahojte baby, tak ja som u tej doktorky nebola. Už večer bol výtok normálny a dnes tiež. A v podstate nemám ani žiadne bolesti, takže uvidím. Ordinuje zajtra, tak jej asi zavolám, že či sa mám znepokojovať, keď budem mať taký výtok.
NO a dnes som išla po 100 rokoch autobusom 4 zástavky a keď som prišla domov, išla som rovno zvracať. Ostalo mi strašne zle..... Tak som sa len prezliekla do pyžama a kukám Rexa a oddychujem 😖

leniccka
26. nov 2008

ahojte, aduska tak uz to aj na teba prislo 😕 tak aspon vies ze si tehu, ja som akurat asi prisla na to ako to robit aby mi nebolo tak strasne zle... lenze hned zajtra sa mi to pokazi lebo musim ist rano nalacno na krv a to neviem ako zvladnem, kedze musim byt stale najedena, akonahle som trosku hladna je mi zle 😖
aduska zavolaj dokine, nech si si na istom ze si ok, a to ze zvracias je v podstate fajn, kym neschudnes 😉

jablonka
autor
26. nov 2008

adka - tak chvalabohu te to spinenie prestalo, ale pre istotu sa s tou lekarkou porad 😉
bohuzial myslim ze aj ja budem patrit k tym co prve tyzdne pregrcaju, zatial predychavam, ale neviem dokedy...lenze co je zvlastne - aj pri prvom tehu som to tak mala - mne je rano celkom fajn, ale vecer to na mna ide 😖 ...zjem max. suchu hrianku a potom len lezat a ani sa nehnut 😝

leniccka
26. nov 2008

jablonka ja som na to podobne, ked mi je zle, tak to vacsinou dopadne tak ze kolko krat vstanem z postele tolko krat utekam rovno na zachod zvracat... preto sa ani nehybem a cakam kedy pride manza domov aby sa o mna postaral 😉 ale teraz uz ranajkujem o piatej rano, ked pocitim prvy hlad a potom jem skoro kazdu chvilu a celkom to zabera..teda uz druhy den to funguje z coho som neskutocne stastna, lebo som dnes bola aj uzitocna a povysavala som byt 😉

majuska29
26. nov 2008

ahojte babulky, dlho som tu nebola. Ja proste nestiham ist k netu a trochu pokecat o spolocnych radostiach a
starostiach.
babulky davate si pozor aj na potraviny ktore jete. alebo davate si z kazdeho trosku?

adka12
26. nov 2008

Leniccka a ty si doma?

leniccka
26. nov 2008

majuska ja jem len to co mozem, som alergicka na niektore druhy ovocia a zeleniny takze to si vyberam, a maso som nejedla uz asi mesiac, odkedy som vsetko zvracala tak sa masa bojim ze ho nestravim.... inac ked sa citim dobre tak ako posledne dva dni tak doslova jem vsetko co vidim lebo som rada ze jem aspon nieco a drahy tiez... no a pre istotu ked mi bude dalsi den zle tak nech mam zasobu aby som zase neschudla, lebo som uz bola tyzden v nemocke kvoli schudnutiu 😒

leniccka
26. nov 2008

aduska ja som PN uz od zaciatku novembra... zajtra idem na kontrolu tak si chcem pytat vychadzky lebo mi zacina sibat 😉 aspon trosku obcas na vzduch chcem ist alebo k rodicom

jablonka
autor
26. nov 2008

majuska - nepijem bylinkove a cierne caje, ktore som inak zvykla, vynechavam uplne kolu a ostatne umelinove sladke napoje, aj ked niekedy mam na par hltov koly vyslovene chut 😎 , kavu som nepila ani pred tehu, nejem plesnove syry - tiez som casto predtym tlacila Hermelin, a jasne ze ani moj oblubeny tatarak, ktory sme si obcas radi dali 😝
inak si myslim ze si mozeme dat vsetko, neskor, ked bude teplo, urcite neodolam Kofole 🙂
btw. - videli ste v novinach, ako Veresova do seba leje pivo? 😕

majuska29
26. nov 2008

vela veci som citala, ze by tehotne radsej nemali jest. teraz ked idem na obed s kolegynami tak normalne
si rychlo premietam v hlave z coho je to jedlo a co z toho mozem alebo nie.
sranda je, ze pred tehu som mohla aj tri kavy denne, teraz.......len ked kolegyna pride s cerstvo urobenou kavou tak mi ta vona vadi. to som necakala ze raz na kavu nebudem mat vobec chut. Inak mi chuti vsetko
rovnako. Zatial mi nie je zle (klopy klop), ale byvam hrozne unavena. poobede v praci sa mi normalne oci zatvaraju. a ked pridem domov tak len urobit nieco na veceru osprchovat a lahnut k TV. Obdivujem Vas baby ktore uz mate jedno babatko, ako to zvladate.

leniccka
26. nov 2008

jaaaaaj no hermelinu a tataraku som sa aj ja musela vzdat, predsa len surove masko a plesnivy syr nie je nic pre nas... sladke napoje nepijem aj tak, lebo mi to lepi usta, aj dzusy riedim mineralkou alebo vodou, ale zvykla som si teraz pit len taky lahky cierny caj - jeden sacok na pol litra, skor je to len farebna voda a v tom lyzicka cukru na chut a to mi robi dobre na vygrckany zaludok 😀 😀